Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mikor jut el...

Szerintetek mikor jut el odáig az emberi civilizáció, hogy teljes mértékben megszabaduljon primitív, babonás és haszontalan vallásosságától?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 15:14
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
26%

3-as adta meg a választ.

Kedves kérdező. A kereszténységet sosem cáfolhatja meg a tudomány, hiszen axiómája, hogy Isten mindenható és mindentudó, logikája a mienk felett áll. Így ha te ellentmondást veszel észre, arra azt lehet mondani, hogy Isten bizony okosabb nálad. Ha olyan dolgot mondasz, hogy nem lehet halottakat feltámasztani, meg 7 nap alatt világot teremteni, meg milliárd állatot berakni egy kis bárkába, akkor pedig Isten mindenhatósága az érv: ő írja a természet szabályait, így adott helyen, időben át is írhatja őket.

Persze mindezen történetekben az számít, hogy mi történt a háttérben, hogy mi a tanulság, és hogy mit tudunk meg Istenről, az ő gondolkodásmódjáról. Ezért is sugallmazta Isten a Bibliát.

De visszatérve arra, hogy meg akarod cáfolni a kereszténységet: ez lehetetlen, innen kezdve vagy hiszel benne, vagy nem, vagy képmutatóskodsz, vagy nem törődsz vele stb, több lehetőség van de a végítélet napján bizony igen nagyot koppan majd az emberek többségének álla.

A primitív vallásoktól és babonáktól már most is kezdünk megszabadulni. De a kereszténység közelsem ilyen, max. az, amit te látsz belőle, mert nem ismered.

2013. júl. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
58%

"A kereszténységet sosem cáfolhatja meg a tudomány, hiszen axiómája, hogy Isten mindenható és mindentudó, logikája a mienk felett áll."


Nem áll semmi felett, mert alapvetően hibás és kizáró ez a "logika"; csak nincsen bizonyíték Isten létére. A Biblia az állítás, és nincs bizonyítás. Ez egy állítás, amit sem megcáfolni, sem tévesnek nevezni nem lehet. Így Istenhez létének kérdéséhez közvetlenül nem nyúlhat a tudomány. De a róla állított és a munkájáról állított dogmákat felrugdoshatja, mert a természet nem egyezik a Bibliával.


"Ha olyan dolgot mondasz, hogy nem lehet halottakat feltámasztani, meg 7 nap alatt világot teremteni, meg milliárd állatot berakni egy kis bárkába, akkor pedig Isten mindenhatósága az érv"


Na igen, de akkor hogyan uralhatja a gonosz a világot? Ha mindenható, miért nem bizonyítja létét? Ha mindenható, miért hatástalan minden ima? Ha mindenható, miért nem állítja meg azokat, akik a nevében gyilkolnak és miért nem rúgja hátsón Dawkins professzort, aki mindenáron a hit ellen küzd? Miért csak pirítósokon jelenik meg és redneckek hallucinációiban?


"Ezért is sugallmazta Isten a Bibliát."


Meg pár száz más vallás szent iratait...


"több lehetőség van de a végítélet napján bizony igen nagyot koppan majd az emberek többségének álla."


Kedves jehova tanúja, te aki gyakorlatilag... nem finomkodom: minimum tettestárs vagy gyilkosságban, mert nem vagy hajlandó orvosi segítséget igénybe venni, csak imádkozni, még ha a gyermekedről is van szó! Még ha Isten létezik is, te koppansz nagyot a Pokol fenekén. Amúgy meg párezer éve jön már a végítélet, mire vár még? :) Szeretem ezt a hihetetlen egoizmust, amikor az ítélet napjáról beszéltek és célozgattok arra, hogy ti a végtelenséget a Mennyekben töltitek (mert hol máshol töltenéd - gondolod te), amíg mi KÍNOK KÍNJAIT ÉLJÜK ÁT, és te ennek örülsz!


"A primitív vallásoktól és babonáktól már most is kezdünk megszabadulni."


Ez a te téveszmédre is vonatkozik. A pedofil papjaitok és a közoktatás sem tesznek jót a valláskárosodásnak.

2013. júl. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:

A pedofil papoknak, meg egyáltalán a papságnak, (az újszövetségben nincs is ilyen.) Meg a keresztes háborúknak, inkvizíciónak, de a bálványimádásaiknak sincs semmi közük sem a bibliához, sem Istenhez.

ezeket utolsónak keverd, mert ezek tényleg undorító dolgok, jogosan vagy ezen felháborodva.

2013. júl. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:

"Na igen, de akkor hogyan uralhatja a gonosz a világot? Ha mindenható, miért nem bizonyítja létét? Ha mindenható, miért hatástalan minden ima? Ha mindenható, miért nem állítja meg azokat, akik a nevében gyilkolnak és miért nem rúgja hátsón Dawkins professzort, aki mindenáron a hit ellen küzd? Miért csak pirítósokon jelenik meg és redneckek hallucinációiban? "


A világot Isten uralja, de az embernek ettől függetlenül szabad akarata van.

Szerintem Isten bizonyítja a jelenlétét.

Miért hatástalan minden ima? Ezt honnan veszed? Ha hit nélkül imádkozol valóban nincs sok értelme, de ha hittel, akkor márpedig megkapod azt amihez neked szükséged van. Tapasztalat.

Nem akadályoz meg semmit (azaz sokmindent igen, de sokat nem). Hogy miért? Mert szabad akaratunk van!

Az utolsó kérdésre nem válaszolok, mert az szerintem kamu.

2013. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 A kérdező kommentje:

Ha nem lennének hatástalanok az imák, akkor mindenki egészséges, boldog és lottó milliomos lenne.

A véletleneket meg könnyebb Istennel magyarázni, mint hogy jobban a dolgok mögé nézzünk.


A szabad akarat meg kizárja azt, hogy Isten mindenható legyen, pedig a keresztények mindenhol ezt hangoztatják.

2013. júl. 4. 11:33
 36/53 anonim ***** válasza:

"Ha nem lennének hatástalanok az imák, akkor mindenki egészséges, boldog és lottó milliomos lenne.

A véletleneket meg könnyebb Istennel magyarázni, mint hogy jobban a dolgok mögé nézzünk.


A szabad akarat meg kizárja azt, hogy Isten mindenható legyen, pedig a keresztények mindenhol ezt hangoztatják.

"


1. Aki hisz Istenben az nem azért fog azért imádkozni, hogy lottómilliomos legyen.

2. Szerintem meg pont azzal nem nézünk a dolgok mélyére, ha mindent azzal magyarázunk, hogy csak véletlen...

3. Miért zárná ezt ki? Isten mindenható, Ádám és Éva még is ettek a fáról, nem?! Isten elküldte fiát Jézust, és az a mi döntésünkre bízza, hogy követjük-e vagy sem. Jogunk van "elutasítani".

Ez egy döntés. Te is döntöttél, ahogy mi is.

2013. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
82%

"Miért hatástalan minden ima? Ezt honnan veszed?"


Ima még nem gyógyított meg senkit. Ima nem állított meg tornádókat, sőt a házasodó melegeket sem ölte meg az Úristen, pedig ezért is imádkozott jópár amcsi hívő :) Afrika a világ mélypontja, pedig ott a legerősebb a vallásosság, ima miatt nem kelt még fel kómás, nem nőtt vissza láb. Ennyi elég?


"1. Aki hisz Istenben az nem azért fog azért imádkozni, hogy lottómilliomos legyen."


Aha, persze, mert minden keresztény egy Dalai Láma :D Véletlenül sem a mocsokgazdag keresztények védik a vallást az USA-ban is.

2013. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
Félreértettél, a véletleneket meg kell magyarázni, nem csak rámondani, hogy isteni csoda.
2013. júl. 4. 13:22
 39/53 anonim ***** válasza:

"Nem áll semmi felett, mert alapvetően hibás és kizáró ez a "logika"; csak nincsen bizonyíték Isten létére. A Biblia az állítás, és nincs bizonyítás. Ez egy állítás, amit sem megcáfolni, sem tévesnek nevezni nem lehet. Így Istenhez létének kérdéséhez közvetlenül nem nyúlhat a tudomány. De a róla állított és a munkájáról állított dogmákat felrugdoshatja, mert a természet nem egyezik a Bibliával. "


Kedves Imel. Isten hozza a ermészet szabályait, és meg is változtathatja őket adott helyen és időben. Tehát vannak alapvető szabályok, ami szerint a természet működik, de speciális esetekben Isten ezeket megváltoztathatja, és ezt meg is teszi. Ilyenkor történnek csodák, gyógyulnak meg emberek.


"Na igen, de akkor hogyan uralhatja a gonosz a világot?"

Ez hosszan van kifejtve a Bibliában. A emberszabad akaratából cselekszik jót is, rosszat is, a jóra Isten, a rosszra a sátán buzdítja, de ő is felelős tetteiért. Ezért minden jót Isten okoz az embereel együtt, és minden rosszat a sátán az emberekkel együtt. És sokszor teszünk jót, így tehát az, hogy a sátán uralja a világot, túlzás. Ha a Bibliában olvaod ezt, akkor az relatívan van értve ahhoz képest, ami a végítélet után lesz.

"Ha mindenható, miért nem bizonyítja létét? Ha mindenható, miért hatástalan minden ima? Ha mindenható, miért nem állítja meg azokat, akik a nevében gyilkolnak és miért nem rúgja hátsón Dawkins professzort, aki mindenáron a hit ellen küzd?"

Számtalanszor megjelent, csodákkal is számtalanszor bizonyította létét. De nem várhatjuk, hogy minden problémánkat ő oldja meg. Azon ima, amit csak úgy ndunk, mert rosszabb úgysem lesz, talán van Isten és talán meghallgat, attól ne is várj semmit, ezen imák hatástalanok. A szívből mondott ima lehet hasznos, és tapasztaltam én is, ismerőseim is, hogy Isten meghallgatja ezeket.

"Miért csak pirítósokon jelenik meg és redneckek hallucinációiban?"

Ha nem így jelenne meg, akkor is ráfognák, hogy hallucináció meg hologramm, bűvésztrükk stb. De megjelent márembeként is, csodákat tett, csak ezt sokan már akkor sem hitték el neki.


"Kedves jehova tanúja, te aki gyakorlatilag... nem finomkodom: minimum tettestárs vagy gyilkosságban, mert nem vagy hajlandó orvosi segítséget igénybe venni, csak imádkozni, még ha a gyermekedről is van szó!"

Ezt nem értem. Nem vagyok jehova tanúja, katolikus vagyok. Ha a gyermekem beteg lesz, orvoshoz viszem, és imádkozom. A Biblia szerint hiába építik a várost, ha Isten nem építi. De nekünk és építeni kell, tehát el kell vinni orvoshoz a gyereket, ÉS imádkozni kell. Azokat én sem értem, akik csak imádkoznak, erről ugyanis meg van a Biblia véleménye.

"Még ha Isten létezik is, te koppansz nagyot a Pokol fenekén. Amúgy meg párezer éve jön már a végítélet, mire vár még?"

Sajnos nem vagyok olyan példamutató hívő, hogy biztosan a mennyországban tudjam magam, így lehet, hogy én is poklra kerülök.

"Szeretem ezt a hihetetlen egoizmust, amikor az ítélet napjáról beszéltek és célozgattok arra, hogy ti a végtelenséget a Mennyekben töltitek (mert hol máshol töltenéd - gondolod te), amíg mi KÍNOK KÍNJAIT ÉLJÜK ÁT, és te ennek örülsz!"

Ez félreértés, a média állítja be ilyennek a hívőket.

1. mindenki poklot érdemel, Isten kegyelméből kerülhet bárki a mennyországba, de azért tenni kell. Másrészt: nem örülök annak, hogy egyesek a pokolra kerülnek, de mindenki, aki oda kerül meg is érdemli. Ettől függetlenül nyilván annak örülnék, ha szabad akaratából mindenki a jót cselekedné, elutasítaná sátánt, és akkor nem kellene senkinek a pokolra jutni.

2. te engem jehova tanújának ittél, de tájékozatlanságodat jelzi, hogy ők a poklot úgy képzeik el, mint a megsemmisülést, egy örök kómát. Ne szenvedésnek. A többiek szerint sem fizikai kínok vannak ott, hanem az a lelki kín, hogy Istentől távol vannak.


"Ez a te téveszmédre is vonatkozik. A pedofil papjaitok és a közoktatás sem tesznek jót a valláskárosodásnak."

Az a téveszme, amiről azt hitted, hogy én hiszem, de kiderült, hogy engem is azonosítottál a média hívő képével, ami totális kamu és lejáratás, olyan emberek nem is léteznek, vagy ha mégis, akkor bűn követnek el. Akárcsak a pedofil papok. Sosem állítottam, hogy attól még ne vétkezne valaki, hogy keresztény. Mi sem vagyunk bűntelenek, mi is poklot érdemlünk, de azért számítunk Isten bocsánatára, mert bocsánatért esedezük hozzá és igyekszünk nem vétkezni. Jehova tanúinál nincsenek papok, így nem értem, miért akartad a pedofi papokat a szememre vetni, mikor azt hitted, JT vagyok.

A válaszodból minden sértés nélkül az következik, hogy tájékozottságod nem túl nagy a kereszténységben, és a média átverését többékevésbé elhitted.

2013. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
Kedves Imel, 31-es vagyok, kérlek, olvasd el az előző választ.
2013. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!