Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mikor jut el...

Szerintetek mikor jut el odáig az emberi civilizáció, hogy teljes mértékben megszabaduljon primitív, babonás és haszontalan vallásosságától?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 15:14
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
76%

" Isten hozza a ermészet szabályait, és meg is változtathatja őket adott helyen és időben."


Ez szép és jó, de ez a kijelentés már megint nem bizonyítja Isten létét. Szerintem meg a Láthatatlan Rózsaszín Unikornis irányítja a természeti törvényeket. Ugyanolyan bizonyított ez az állítás is, mint a tied.


"Számtalanszor megjelent, csodákkal is számtalanszor bizonyította létét."


Na, egyet mondj, részletekkel, lehetőleg cikkel. A Biblia nem számít, hiszen az az állítás, nem minősül bizonyítéknak.

Szóval: hány láb nőtt vissza Istennek hála? Hány áradás vonult vissza, hány tornádó oszlott hirtelen szét Istennek köszönhetően?


"De megjelent márembeként is, csodákat tett, csak ezt sokan már akkor sem hitték el neki."


Jézusra gondolsz? Arra a sohasem létezett emberre, aki amúgy Isten maga volt, így ő a saját fia és apja, és feláldozta magát magának, hogy megbocsáthasson nekünk... És miért nem létezett? Egy csodatevő emberkének nagy híre kéne hogy menjen, és mikor említik először? I.sz. 160 körül, keresztények. Ez nem bizonyíték, ez történelemhamisítás.


"Ezt nem értem. Nem vagyok jehova tanúja, katolikus vagyok. Ha a gyermekem beteg lesz, orvoshoz viszem, és imádkozom."


Pedig a jobb kezemet is feltettem volna rá, hogy tanú vagy. Mindegy. Ima minek, ha van orvos? És remélem, hogy ha elrontja a műtétet, akkor Istent pereled be, és ha sikerül a műtét, nem Istennek, hanem az orvosnak köszönöd meg.


"Sajnos nem vagyok olyan példamutató hívő, hogy biztosan a mennyországban tudjam magam, így lehet, hogy én is poklra kerülök."


Nem érted a lényeget. Nem arra céloztam, milyen ember vagy. Arra céloztam, hogy csak a saját felekezeted szerint juthatsz el a Mennyekbe. Egyik más vallás és felekezet sem "enged be a saját Mennyországába".


"Ez félreértés, a média állítja be ilyennek a hívőket."


Meg a hívők nagyrésze önmagát.


"mindenki poklot érdemel"


Miért? Mert egy csaj, aki amúgy egy bordából készült és eleve alárendeltnek teremtetett, rávett egy srácot, hogy megegyen egy almát; mindezt egy beszélő kígyó sugallatára...


https://www.youtube.com/watch?v=iiashQiMRqo

Nézd meg.


"A többiek szerint sem fizikai kínok vannak ott, hanem az a lelki kín, hogy Istentől távol vannak."


Ezért beszél minden vallásos tűzben bővelkedő, démonokkal teli helyről, amikor a Pokolról van szó :) A te szektád így látja, a másik meg úgy. Ez csak azt bizonyítja, mennyire biztosak vagytok egy nem létező dologban.


"Az a téveszme, amiről azt hitted, hogy én hiszem, de kiderült, hogy engem is azonosítottál a média hívő képével"


Igen, igen. Mindenki agymosott a média által. Csak te nem. Kérlek, egy kereszténykedő kormánynál, amely naponta nyal be az egyházaknak és egyre több hatalmat és juttatást ad nekik; amikor keresztény alapelveken épül a Tákolmányunk (egy elvileg szekuláris államban); na ilyen helyen hogy lehetne negatív kép a médiában a keresztényekről? A jó embert csak a keresztény, hetero, jobboldali fehérrel azonosítják ebben az országban.


" Jehova tanúinál nincsenek papok, így nem értem, miért akartad a pedofi papokat a szememre vetni, mikor azt hitted, JT vagyok."


Mert könnyebb az egész kereszténységet egyszerre elemezni, ugyanaz az egész csak különböző maszlagokkal. A JT-k is tele vannak pedofil ügyekkel, csak ők még jobban ki tudják kerülni a törvényeket, mint a vatikáni csürhe. Amúgy miért választanak meg a vén csuhások egymás után 2 nem túl jóhírű embert? Az előző fasiszta volt, a mostani meg az argentin diktatúrában segédkezett... Érdekes, és miért védik annyira a pedofil papjaikat? Egy sem kerül börtönbe, még bíróság elé sem, csak új helyre küldik, ahol újra neki állhat gyermekeket megrontani!


"A válaszodból minden sértés nélkül az következik, hogy tájékozottságod nem túl nagy a kereszténységben, és a média átverését többékevésbé elhitted."


A hibáidra már rámutattam fentebb. Azt ugye tudod, hogy a keresztény addig keresztény, amíg el nem olvassa a Bibliát :) Bár engem nem neveltek károsultnak, elolvastam a Bibliát és csak azt nem értem, hogy ilyen szörnyűségeket más könyvekből már rég kincenzúrázták volta bármelyik híres demokráciában; ezt meg milliószámra olvastatják kisgyerekekkel.

2013. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
0%
Én csak annyit mondok: Eric von Daniken... ő általa hiszek az idegenekben és biztos vagyok benne,hogy a vallásosság anno azért alakult ki,mert ők lejöttek a földre. Őket tiszteltük istenként,mert hatalmas tudásuk volt a miénkhez képest. Miért is keresi az Isteneket mindenki az égben? Talán mert onnan jöttek :)
2013. júl. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

"Miért is keresi az Isteneket mindenki az égben? Talán mert onnan jöttek :)"


A villámok is onnan jönnek.

2013. júl. 5. 00:20
 44/53 anonim ***** válasza:
100%

"Én csak annyit mondok: Eric von Daniken..."


Én meg csak pár tulajdonságát: tolvaj, sikkasztó, börtönviselt, tudósok és régebbi munkatársai (Carl Sagan pl.) által kritizált és elszálltként leírt ember, történelemhamisító, hazug gazdag senki. Csak azért kezdett el ilyeneket írni, hogy az adósságából kilábaljon, erre mértéktelenl gazdag lett és egymás után böfögi fel a hamis baromságait.

2013. júl. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy hamis dolgokat is mondott,de tény és való hogy van pár rettentően megmagyarázhatatlan dolog,amire fényt derített....mindenesetre én hiszek az elméletében,miszerint az isteneket azért az égben keressük,mert anno onan jöttek le hozzánk...

Míg az emberek nem tudták mi a villám,azt is az isteneknek tulajdonították...

2013. júl. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:

"van pár rettentően megmagyarázhatatlan dolog,amire fényt derített..."

Derített ám a fenét... összeszedte mindenhonnan, amit csak hallott, és leírta. Ennyi.


Amúgy vallás mindig lesz.

Képzeld el például, mi lesz akkor, ha már bejárjuk az egész világunkat: fényévek milliárdjait tesszük meg egyetlen másodperc alatt és ismerünk mindent, ami csak felfedezhető.


Miről fog szólni akkor a vallás?

Természetesen az ősrobbanás-istenről! Aki megteremtette ezt a világot, és most is lesi, árgus szemekkel, mint egy kristálygömböt!

2013. júl. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:

Kedves Imel!

Örülök, mert szerintem sikerült egy kicsit közelebb hozni a véleményünket.

"Hiába építik az emberek a várost, ha Isten nem építi"

Ezért kell az ima is, ha orvoshoz viszem a gyermekemet. Persze Isten sokszor ima nélkül is "építi a várost", kérés nélkül, de azért mégis csak jobb, ha megkéred, és ha megteszi, megköszönöd. Ha a gyermekem meggyógyul, hálát adok Istennek, és megköszönöm az orvosnak. Ha nem gyógyulna meg, akkor beperelném az orvost, ha műhiba történt, ha pedig nem, akkor nem tudom mit tennék, nem voltam még ilyen helyzetben, de akkor is imádkoznék.

A pedofil papok tettei szörnyűek, de akiről bebizonyosodott, hogy ilyet tett, azt kizárták az egyházból.

Arról, hogy ki megy a mennybe:

A katolikusok szerint nem csak a katolikusok juthatnak a mennybe, csak nálunk találkozhatunk a leginkább Istennel a hitünk szerint. De erre lehetőség van más egyházakban is. Alapvetően úgy gondoljuk, hogy Isten igazságosan ítél majd minket halálunk után: ha jók voltunk, akkor a mennybe megyünk, esetleg a purgatóriumon keresztül, ahol megtisztulunk a bűneinktől. Ha gonoszak voltunk, a magunk örömét kerestük, másokkal nem törődtünk eléggé, lelkiismeretünkre nem hallgttunk,akkor a pokolra kerülünk. Függetlenül attól, hogymilyennek kereszteltek minket. Az egyház feladata az, hogy megmutassa az embereknek, milyen Isten, hogy találkozhassunk vele, hogy neki tetsző életet éljünk, tehát, hogy segítsen nekünk a mennybe jutni.


A média sosem egyféleképpen vélekedik. nem a hiradó állítja be rossznak a keresztényeket. És mindenkit befolyásola média, engem is, de én nagyon figyelek rá, hogy ne tudjon, nyilvánnem sikerülhet teljesen. Általában az amerikai filmekben fordul elő, hogy burkoltan, és talán nem is szándékosan,de negatívan állítják be a keresztényeket. Pl. a legnagyobb tudós mindig ateista, ha kifogásolja egy kereszténynek a vallását, akkor a film nem mutatja a választ, a magyarázatot, csak a kritikát. Persze jó embernekállíthatja be a keresztényt, de a kritikára nincs válasz, így a néző elbizonytalanodhat. Aztán ott van az, amikor az egyik szereplő egy szektához tartozik, nem viszi orvoshoz a fiát stb. Na ha valaki mond néhány olyan dolgot,amit ő mondott a filmben, és nem hülyeség, akkor is annak fogják hinni, agymosásnak. És persze fejéhez vágják, hogy szektás, Tanú, stb. Nekem is meg szokták mondani, jönnek ezek, amiket te is mondtál, aztán megmondom, hogy katolikus vagyok és amiket rólam gondol,annak a fele sem igaz.

A kormány meg azért "nyal" az egyházaknak, hogy megnyerje magának az 50+ korosztályt, akik Mo. több, mint 35%-át adják.

2013. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:

Mellesleg csomó gyógyulásos eset van, amikor a áciens érezte, hogy Isten gyógyította meg. Debalesetek elkerülése, katasztrófák, stb. Sok vallásos ismerősöm mesélt nekem ilyendolgokról, és én is éltem már át ilyeneket. Persze erre lehet azt mondani, hogy "van rá más magyarázat", de bizony sokszor nincs. Egyik ismerősömnek a háza tetejére kellett másznia a családjával az árvíz elől. A vízszint olyan gyorsan emelkedett, hogy látni lehetett. Csak ő volt vallásos a családjában. Térdre esett, és azt mondta:

"Istenem! Te mindenható vagy, te meg tudod állítani a vizet. Te meg tudsz menteni minket. Könyörögve kérlek: állítsd meg a vizet." majd elkezdett egy zsoltárt énekelni, a "Tebenned bíztunk eleitől fogva" kezdetűt.

Mire befejezte, 1 perc, a víz apadni kezdett, és megmenekültek. A családja persze nem lett vallásos, de előtte szivatták a családban a vallásossága miatt, ezután nem. Velem azért nem ilyen kaliberú dolog történt, de rengeteg ilyen történetet mondhatnék, csak az ismerőseim történeteit.


Persze, mi, vallásosok érezzük istent. Érezzük, hogy hallja imáinkat. Nekünk nem kell bizonyíték. Logikával sem bizonyítani, sem cáfolni nem lehet a Bibliát. Bizonyítani azért nem, mert mindig ott van, hogy "errevolt 10^(-110) valószínűség", vagy hogy placebó, hallucinálás volt a jelenés, stb. Cáfolni azért nem, mert axióma, hogy Isten végtelenül hatalmas és bölcs és ez üt minden ellenérvet.

Az egyetlen,ami amellett szólhatna ezek után, hogy Isten létezik, az az, hogy mi érezzük őt. De gyanítom, hogy ez téged nem győzött meg. Így ne is nagyon keressünk bizonyítékot az ő léte mellett/ellen, mert arra amásik pártnak ott a kezében az ütőkártya.

2013. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Megnéztem a videót.

1. A születésétől fogva bűnös ember:

A "bűn" szót a Biblia használja cselekedetre, gondolatra, szóra, mulasztásra, de ÁLLAPOTRA, HAJLAMRA is. Az, hogy az ember az áteredő bűn állapotábanvan, az azt jelenti, hogy hajlamos a sátán csábításának engedni. Szabad akaratunk van, Isten, a sátán rosszra csábít. Így ha jó történik, akkor azért emberek és Isten is tettek, ha rossz, akkor azért emberek és a sátán is. Ezért köszönöm meg az orvosnak és Istennek is, ha meggyógyul a gyermekem.

Tehát a születéstől fogva bűnös ember azt jelenti, hogy születésétől fogva hajlamos a sátán csábításának bedőlni. Persze amíg licsi az ember, addig semmilyen felelősség nem terheli, mint a mutogatott csecsemőt, de idővel mindenki feleősséggel tartozik. 6 évesek is öltek már.

2. Istent sosem látod

Ez sem igaz. Sokan látták már. Aki még nem, az sokszor nem hiszi el. Én sem láttam még, de a hangját már hallottam, és ezen kívül is érzem a tekintetét, mikor imádkozom.

3. Jézus kereszthalála

Sajnos tényleg nem magyarázzák el normálisan az embereknek.

Isten igazságos és szerető is. Igazságos törvénye alapján mindenki, aki tettleges, szóbeli, gondolatbeli vagy mulasztásbeli bűnt követ el, viszonylag lényeges dologban, halált érdemel. Nevezzük ezt véteknek, hogy a későbbiekben megkülönböztesük. Mármost mindenki hajlamos a bűnre, így azok, akik 6-8 évesek lesznek, már igen nagy valószínűséggel követnek el vétket.

De! Isten szerető is, így azt mondta: nem kell neked meghalnod a bűneidért, meghallhat helyetted valaki más. Ez pedig Jézus volt: ő halt meg mindenki helyett. Ezért nem halunkmeg egyből, ha vétkezünk. Jézus minden ember helyett meghalt: azok helyett is, akik előtte vagy utána éltek. De persze nem maradhat ez ennyiben. Egy idő után mindenki meghal. Ezután vagy a mennybe, vagy a pokolba kerül, Isten igazságos ítélete alapján: ha megbánod vétkeidet, bocsánatot kérsz értük, igyekszel jót tenni, akkor a mennybe kerülsz, egyébként a pokolba. Így a rossz elnyeri méltó büntetését, a jó pedig jutalmát.

Felfoghatjuk úgy is, hogy a bűn egy tartozás, amit törlesztenünk kell, az összeg pedig egy emberélet. Jézus kereszthalálával kezünkbe adja az összeget. Mi azzal adjuk ezt oda Istennek, hogy igyekszünk jól élni, szeretni felebarátainkat, nem vétkezni, és bocsánatot kérünk bűneinkért.

2013. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

4. A Biblia

A Bibliában Isten közli magát emberek által. De az emberek félreérthetik őt, így Jézus szava a döntő.

A Bibliában vannak történelmi részek.

Vannak olyan történetek, ahol LÉNYEGTELEN, hogy tényleg megtörtént-e, vagy sem. A lényeges, hogymt tudunk meg benneIstenről, emberről, a kapcsolatukról. Ilyen a Bábel-torony, Noé, Ádám és Éva, Káin és Ábel stb.

Vannak konkrét törvények, egy Btk. Ez ma már nem érvényes, ezekben találunk halálbüntetést, megkövezést. Ez egy Btk., nem Isten tökéletes törvénye, hanem Mózes kényszerűségből hozott törvénye. Jézussal érvénytelen lesz.

Parancsok: ezek nem konkrét szabályok, hanem elvek,amihez tartanunk kell magunkat. Ezek sosem évülnek el. Mindenke a felebarátaid szeretete az alapja, akit ezért, mert szereted, nem ölsz meg, nem lopsz meg stb.

Példázatok: segítenek megérteni a parancsokat, Isten gondolkozásmódját.

Egyébként azért van a hittan, mise stb. hogy megértsük a Bibliát, és ezért is van lefordítva.


Isten törvényei pedig a szeretetről szólnak. ha nem lenne menny és pokol, az emberek nem nyernék el jutalmukat. A tisztítótűz szerepe pedig az, hogy aki kevesebbet vétkezett, az kevesebbet tisztuljon meg.

A pokolról pedig már írtam.

A videó kihagyja, hogy Isten törvényeit betartva lesz a világ jó, élhető és szeretetteljes. Kihagyja, hogy Isten átsegít minket egész életünkön. Kihagyja, hogy az egész életünket neki köszönhetjük. Szóval rendkívül egyoldalú.

2013. júl. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!