Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mikor jut el...

Szerintetek mikor jut el odáig az emberi civilizáció, hogy teljes mértékben megszabaduljon primitív, babonás és haszontalan vallásosságától?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 15:14
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

Kedves Imel, és többiek!

Mivel sok dolgot kell tisztázni, hosszúak lettek a válaszaim. Ennek ellenére kérlek, olvasd végig őket. Ha van még tisztázandó, kérlek, írj!

2013. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

51%-os!


De hát ki a jó? Mert aki lopott mondjuk 2000 ft-ot a szüleitől, vagy aki bankot rabol? Minkettőt meg lehet bánni, és megbocsátatik? Tömegmészárlással ugyanez a helyzet? Melyik túlvilág az igazi? El tudod-e képzelni, milyen pokoli lesz a Mennybben egy végtelenséget eltölteni? Egy erkölcsösebb ember még azt sem tudja eldönteni, ki jut a Mennybe és ki a Pokolba.


" Pl. a legnagyobb tudós mindig ateista, ha kifogásolja egy kereszténynek a vallását, akkor a film nem mutatja a választ, a magyarázatot, csak a kritikát"


NEm tudom, Hollíwood Hírügynökséget nézel-e, de ott elmondja a srác, hogy milyen rosszul van reprezentálva a hitita. Amúgy az én egyik kedvenc sorozatom mindkét csoportnak odabszott :D a tudós egy ateista náci volt, a keresztények egy része pedig erőszakos, a másik meg az ideologikus kis békés emberke. De mindegy.


"Mellesleg csomó gyógyulásos eset van, amikor a áciens érezte, hogy Isten gyógyította meg."


Na ez az, ami már tényleg csak parasztvakítás. Ha megnézed ezeket a "csodákat" kiderül, hogy egyik sem igazi csoda. Vannak helyek, ahova gyógyulni járnak az emberek, évi 20-50 ezer is, azt tizenévek alatt 60 ember gyógyult meg. Ez, meg a többi spontán gyógyulás az emberi test erejét bizonyítja, semmi más "isteni" beavatkozásra nincs nyom. A csodák mindig megmagyarázhatók, és pont beleférnek minden lehetőségszámításba. Majd ha egy mondjuk 30000-es kórház teljes egészében meggyógyul és a holtak is feltámadnak, na az csoda lesz.


" de bizony sokszor nincs"


Aki nem keres, az nem is talál. És ha alapból Istent keresed, "meg is találod" (arra céltoztam, hogy bármibe belemagyarázza ezt egy hívő).


""Istenem! Te mindenható vagy, te meg tudod állítani a vizet. Te meg tudsz menteni minket. Könyörögve kérlek: állítsd meg a vizet." majd elkezdett egy zsoltárt énekelni, a "Tebenned bíztunk eleitől fogva" kezdetűt.

Mire befejezte, 1 perc, a víz apadni kezdett, és megmenekültek."


Persze, úszni sem kell megtanulni, elég az ima :D röhej a sztori. Ha igaz, akkor apuka egy idióta, akinek mázlija volt. Ha nem imádkozik, akkor is lement volna a vízszint. Miért egy pöffeszkedő fehérembert (mind azok vagyunk) ment meg Isten, miért nem a 19000 japánt pár éve, miért nem egy éhező afrikait?


"Persze, mi, vallásosok érezzük istent. Érezzük, hogy hallja imáinkat. Nekünk nem kell bizonyíték. Logikával sem bizonyítani, sem cáfolni nem lehet a Bibliát."


Tehát a sötétben sem szoktál villanyt kapcsolni? Kezdem azt érezni, hogy egy naiv, ostoba emberrel beszélek. És ne haragudj a szavaimért, de idegesít, hogy erre büszke lehet az ember.


"Cáfolni azért nem, mert axióma, hogy Isten végtelenül hatalmas és bölcs és ez üt minden ellenérvet."


Amíg Isten léte nem bizonyított, ez nem ütt semmit, max 20 IQ alatt...


A vitát itt fel is adtam, a tudatlan, szkepszist nem ismerő hitbuzgóság erősebb a tudásnál.

2013. júl. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

Kedves Imel!

Nem tudom, számít-e neked, de fizikus-matematikus nagyapám is hasonló véleményen volt. Tudod, az utolsó válaszodban már nincsenek érvek. Persze, én is alapvetően keresem a dolgok fizikai magyarázatát.


A gyógyulásoknál nem az amerikai szektás show-kra gondoltam. Ismerősi körömben is volt nem egy ilyen, és a paptól, lelkésztől is hallottam sok ilyen történetet, ahová hívták imádkozni, mert az orvosok 3 napot adtak a fiának, felhagytak a kezeléssel, de javulni kezdett az állapota a szűntelen ima hatására.


Ha végiggondolod, mit jelent az, hogy végtelenül hatalmas és mindentudó, akkor rájössz, hogy bizony ez az érv mindent üt. A matematikai logika alapján, és nem az én "20-as IQ-m" alapján. Mellesleg 11 évesen 128 pontosra írtam egy felnőtt IQ-tesztet (nem gagyit), és végig kitűnő voltam egy országos top30 gimnáziumban. Nem menőzés meg beképzeltség, hiszen a tehetség is Isten ajándéka, csak még sosem néztek ostobának, csak a gyk-n.


Amúgy azért nem úsztak el, mert csecsemővel a karodon nem tudsz árvízben úszni.

2013. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!