Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mikor fogjátok fel...

Ateisták! Mikor fogjátok fel végre hogy Isten létezését és nem létezését nem lehet bizonyítani?

Figyelt kérdés
Annyira fájdalmas hogy mindenki azzal jön hogy ő mennyire okos intelligens ateista és hogy egyértelmű hogy Isten nem létezik. Ha van valakinek kis csöpp esze akkor tudja hogy nem lehet bebizonyitani hogy létezik vagy nem, még a keresztények is tudják, hiszen nem véletlenül van a hit nevű fogalom, ami a nem látható dolgokba vetett bizalmat jelenti
2013. júl. 13. 21:31
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés nem nekem szól, mivel én hiszek Istenben. Úgy látom, hogy nem érdemes általánosítani, mert sok intelligens ateista van, aki felfogja, hogy az ő álláspontjuk is csak egy vélemény, egy hit ha úgy tetszik, csak ők félnek ettől a fogalomtól. Viszont van egy jó hangos társaság, aki főleg itt gyk-n névtelenül hangoztatják, hogy csak nekik lehet igazuk, aki ezt nem így gondolja, az már biztosan hülye (hozzáteszem, ilyen Istenhívőből is van, és ugyanolyan rossz). Erővel nem lehet megoldani az ilyen problémákat.

Egyébként Isten létét valóban 100%-ig nem lehet sem bebizonyítani, sem pedig cáfolni, mivel ez egy filozófiai kategória. Aki nem hisz Istenben, neki is joga van ehhez az állásponthoz. A hit egy olyan mély meggyőződés, amit szájkaratéval úgysem lehet a másikban felébreszteni.

2013. júl. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
45%
Már bocsánat, de én pár perce megcáfoltam azt, hogy bármi is mindenható legyen. Még mindig nem kaptam rá cáfolatot.
2013. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
27%
Látom a lepontozás megy, de a cáfolat nem :)Mennyire tipikus...
2013. júl. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
100%

"van a hit nevű fogalom, ami a nem látható dolgokba vetett bizalmat jelenti"


Mikor a kémiában pld csak hittek addig nem fejlődött kétezer év alatt se sokat, mikor bizonyítottak és a tudásra alapoztak akkor kétszáz év alatt többet fejlődött.A fizika ugyanúgy!

2013. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező:vannak olyan ateisták, ők az agnosztukus ateisták. Ha tudnál az ateizmus típusairól,akkor ezt is tudhatnád.
2013. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:

11 Köszönöm a válaszod, sok ateistának jól esik hogy a hívőket hülyézi, ez valahogy kompenzálja a lelki nyomorúságukat.

14 Az egy tantárgy ez meg vallás. Miért kéne fejlődnie? Krisztus mondta hogy csak a Bibliát vegyük alapon, mást ne, látszik hogy nem ismered a vallást.

Ti ateisták minden választ lepontoztok ami keresztény

2013. júl. 13. 22:14
 17/58 anonim ***** válasza:
70%

Tényleg? Te tényleg ennyire hülye vagy? Itt egyedül ateistákat pontoztak le és szándékosan figyelmen kívül hagyod azt, hogy bebizonyítottam, hogy nem létezhet az istened.

A kémia meg nem egy tantárgy, hány éves vagy te?

2013. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
95%
Javítanám magam: a kémia nem CSAK egy tárgy.
2013. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
94%

Most már csak az a kérdés, hogy mi a helyes és következetes magatartás, ha valaminek nem tudjuk bizonyítani a létét sem a nemlétét?

Szerintem az, hogy ezekkel a dolgokkal nem foglalkozunk.

És biztosan nem az, hogy imádni kezdjük.

2013. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem lehet megcáfolni a keresztény isten létezését. Pontosan úgy, ahogy a más vallások isteneinek a létezését sem lehet. Nem lehet megcáfolni a többi isten létezését, de te mégsem hiszel mindben csupán egyben? :O Gondolom számodra keresztényként egyértelmű, hogy Visnu például nem létezik, de mégis hogyan jelenthetsz ki ilyen bizonyíték nélkül?
2013. júl. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!