Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mikor fogjátok fel...

Ateisták! Mikor fogjátok fel végre hogy Isten létezését és nem létezését nem lehet bizonyítani?

Figyelt kérdés
Annyira fájdalmas hogy mindenki azzal jön hogy ő mennyire okos intelligens ateista és hogy egyértelmű hogy Isten nem létezik. Ha van valakinek kis csöpp esze akkor tudja hogy nem lehet bebizonyitani hogy létezik vagy nem, még a keresztények is tudják, hiszen nem véletlenül van a hit nevű fogalom, ami a nem látható dolgokba vetett bizalmat jelenti
2013. júl. 13. 21:31
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Nem kell egymásnak esni! Én szkeptikus és ateista vagyok. Elmondom, hogy mi erről a véleményem.


Számomra a természet, az anyagi világ léte abszolút meggyőző, biztos, viszont a természetfeletti világ (és benne Isten) léte abszolút hihetetlen, valószínűtlen. Már csak azért is, mert az anyagi világban tapasztalható, meg nem érdemelt emberi- és állati szenvedésekből, a hitetlenség mértékéből, és a világban tapasztalható rendellenességekből nem tudok egy végtelenül bölcs, tökéletes, mindenható, jóságos és az emberekkel törődő, őket szerető lény létére következtetni.

Amennyiben mégis létezne, avval sem tudnék mit kezdeni egészen addig, amíg valamilyen módon (érzékszervekkel, műszerekkel) nem lehetne létéről (és ez alapján a tulajdonságairól) releváns információkat szerezni.

A természetfölöttiről és Istenről szóló szent írásokat pedig azért nem tudom elfogadni, mert egyrészt ellentmondanak mind önmaguknak, mind egymásnak, másrészt egyikről sem gondolnám, hogy egy mindentudó, végtelenül bölcs lény alkotása lenne, harmadrészt pedig nem hiszek az ezen írások hitelességét alátámasztó, csodákról szóló beszámolóknak.

Szerintem az ember akkor jár el bölcsen, ha két csoda közül a kisebb csodát fogadja el, és valljuk meg, jóval kisebb csoda pl. az, hogy az evangéliumok beszámolói tévednek (vagy hazudnak) Jézus feltámadásával, csodáival kapcsolatban, mint az, hogy a természet örök és kérlelhetetlen törvényei (pl. hogy a halálból nincs visszaút) felfüggesztődtek egyszer a világtörténelemben.


Isten nem létét csak úgy tudom bizonyítani, mint bármely más, csak az ember tudatában létező lény (pl. kentaur) esetében; nincs az anyagi világban megfelelése.


Nem nézem le a hívőket. Tudom, hogy az élet nehéz és könnyebb elviselni, ha van egy minket szerető, segítő, mindig kéznél lévő, képzeletbeli barátunk.


Nem tartom magam intelligensebbnek a hívőknél, bár már nem egy statisztikát olvastam avval kapcsolatban, hogy minél tanultabb egy ember, annál valószínűtlenebb, hogy hívő.


Ennyi. Peace

2013. júl. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:
A kémia csak egy tantárgy! Volt itt egy vegyész is aki tök komolyan vette. Akkor melyik fontosabb, az hogy hazugságban éled az életed, vagy az hogy a sósavban milyen kötések vannak?
2013. júl. 13. 23:07
 23/58 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ateistaként nekem szól kérdésed. Rám nem vonatkozik a kérdésben megfogalmazott állítás, és semmi bajom azzal, aki hívő. De szeretnélek megkérni, hogy nem ítélkezz ilyen egyoldalúan. Van ateista, aki gyűlöli a hívőket(és lobbizik azért, hogy a hitet is betegségként kezeljék), és vannak ateistagyűlölő hívek is(akik régen keresztes háborút szítottak, most üvöltöznek a maguk igazáért). És van mindkét felől a megértő fajta. Viszont az ilyen általánosító kérdések nem segítik elő a békét. Egyúttal hozzáteszek egy régi történetet: Egy hívő vállalkozó és egy ateista tanár bemennek a kocsmába. Rendelnek egy-egy sört, megbeszélik a tegnapi focimeccs eredményét, megegyeznek, hogy holnap d. u. 5-kor találkoznak a teniszpályán, és sz*rnak egymás hitére, mert nem csak ez számít.


Köszönöm, hogy meghallgattál.

2013. júl. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Pont azt tapasztalom, hogy sok ateistának, de nem mindegyiknek csak láttam nemegyet, nem az ateizmusról szól az ateizmusa hanem a gyűlöletről. Felpontoztalak
2013. júl. 13. 23:38
 25/58 anonim ***** válasza:
100%

Régen sokszor találkoztam vallásosakkal, de szemtől szemben ilyen jellegű viták nem voltak elképzelhetők. Néha ugyan tudtam volna mit mondani, de csak elmosolyodtam és mások részéről is csak szőr mentén ment egy egy beszólás.

Megtetszett nekem ez a lap, bár valójában több időt töltök itt néha, mint amennyim lenne ilyen célra, aztán meg a válaszokat is unom kissé.

Mi egyebet tehetnénk a valláskritika oldalon, mint kritizáljuk a vallást?

Bizony a vallásoknak is változni kell és változgatnak is lassan, lassan. Korunk tempója meglódult és a lemaradás nagy. Már a kereszténység is ezért született, a zsidók bosszúálló Istene elavulttá vált, megértőbbek lettek a rabszolgákkal szemben, a szeretet került előtérbe és ezért sokan elfogadták közülük az új tanokat, de azóta is jelentősen változott a világ. A Biblia ugyan nem változik de másra kerül a hangsúly, sok minden jelképessé válik.

Arról meg nem mi tehetünk, ha érveitekben elvetitek a tudomány eredményeit és teljesen szakszerűtlen a legtöbb elképzelés, nincs más hátra, kritizáljuk és csak kevés eset van, amikor valódi vitára nyílik alkalom.

2013. júl. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, már bocsánat, de a kémia a tudomány egyik területe, az, hogy te az iskolában is tanulod, az jó dolog, de több annál, mint aminek hiszed.

Az istencáfolatomra pedig direkt nem adsz semmi reakciót? Ha Isten mindenható, akkor tud-e olyan dolgot teremteni, ami nála is hatalmasabb, erősebb, stb.?

Olyan választ nem fogadok el, hogy nem akar olyat teremteni, meg ilyesmi. Tud-e vagy nem? Mert, ha igen, akkor nem mindenható, ha nem, akkor megint csak nem mindenható!

2013. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
0%

Én nem vagyok hívő, de nagyon rühellem az ateistákat.


Az hogy az egy Isten teremtette a világot, vagy több Isten, vagy nemtudom mi lehetett még, éngem nem érdekel.


Az egyetlen ami számít, hogy lehet átkozni.

Éngem már egészen kicsi korom óta erre neveltek a szüleim.

Életem során 72X bocsátottam emberekre átkot és ebből egyszersem hibáztam.

Épp most készülök a 73. ra.

A leggyakrabban erős fejfájást, vagy erős gyomorfájás+hányingert kapnak az áldozataim.

Emlékszem volt egy ateista áldozatom, ő gyomorfájás+hányingert kapott.

A vicc az egészben az volt, hogy ismerem és el is mondtam neki, hogy én átkoztam meg, erre ő nemhitt nekem.

Egy teljes hét után le vettem róla az átkot, addig szenvedett tőle éjjel nappal.

És mikor találkoztam vele, azt mondta, hogy na látod nemvolt semmiféle átok, a gyógyszer meggyógyított amit szedtem.

Én ráhagytam, de mikor elmentem, annyira szakadt belőlem a röhögés, hogy sírni kezdtem tőle.

Még most is röhögök, ha vissza gondolok rá.

De hogy lehet valki ennyire hülye? xD

Ha nem vettem volna le róla az átkom, még most is szenvedne tőle.

ÉS azt hiszi, hogy a nyamvadt gyógyszere gyógyította meg.

EZ az érdekes az ateistákban, megátkozom őket és nincs annyi eszük, hogy le vetessék magukról, mert úgysem hiszik el, hogy léteznek ilyen dolgok. lol

Hát ez tiszta vicc.

Szakadok az ateistákon.


Egyébként a mostani áldozatom is egy ateista lessz, már mindent elő készítettem.



Egy férfi boszorkány.

2013. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
100%

Előző: téged be kéne zárni! Te nem vagy normális! Másik kínján röhögsz, méghozzá annyira, hogy még sírsz is? Normális vagy te?

Azt meg nehogy elhidd már, hogy a te "átkodtól" betegedtek meg...

2013. júl. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:

Isten nemlétezést bizonyítani lehet, és bizonyítva is lett.

A "nem látható dolgokba vetett bizalom" pedig nem jelenti azt, hogy ez a nem látható dolog létezni is fog.


Amúgy én is azt mondom, hogy ha valaminek a létezését egyáltalán nem lehet bizonyítani, akkor értelmes ember erre nem alapozza az életét!

2013. júl. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
100%

Kerekre nyílik az ember szeme, amikor ilyesmit olvas. A gyanú, hogy csak hülyéskedik és valójában csak troll, fennáll, de ha a vallásosak érveit nézem, ez is hasonló, alig van különbség, egy tőről fakad.

Ugyan, hol a határ, ha elkezd az ember nem létező dolgokban hinni.

2013. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!