Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mikor fogjátok fel...

Ateisták! Mikor fogjátok fel végre hogy Isten létezését és nem létezését nem lehet bizonyítani?

Figyelt kérdés
Annyira fájdalmas hogy mindenki azzal jön hogy ő mennyire okos intelligens ateista és hogy egyértelmű hogy Isten nem létezik. Ha van valakinek kis csöpp esze akkor tudja hogy nem lehet bebizonyitani hogy létezik vagy nem, még a keresztények is tudják, hiszen nem véletlenül van a hit nevű fogalom, ami a nem látható dolgokba vetett bizalmat jelenti
2013. júl. 13. 21:31
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%
Emberek, itt először inkább egy fontos kérdésre kéne választ találni: létezhet-e egy nem logikus világ, vagy ha már itt tartunk bármi, ami nem logikus?
2013. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

Létezni létezhet elméletileg, ehhez nem kell egy mindenható Isten létét feltételezni. Fizikailag létezhetnek más univerzumok, amikben nem érvényesek a mi univerzumunk szabályszerűségei. De ezeket a világokat nem tudnánk megérteni, felfogni, mivel mi evolúciósan ehhez a világhoz alkalmazkodtunk, gondolkodásunk is ennek az univerzumnak a logikai struktúráját tükrözi.

Ez pont olyan, mint arra sem lehet értelmes választ adni, mi van az ősrobbanással keletkezett univerzumunkon kívül.

2013. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim válasza:

Most komolyan ezen vitáztok?!!

Ez szánalmas, valaki nem attól lesz jó vagy rossz ember, hogy hisz vagy nem. Komolyan szerintem értelmes emberek vagytok. El kéne fogadni egymást. Én hiszek , az apám nem, van egy csomó barátom aki nem.

Nagyon tudod sajnálni azokat akik azt hiszik, hogy aki hisz az csakis ostoba, lemaradott nyominger lehet.

De ugyanígy vagyok azokkal a hívőkkel akik meg képtelenek felfogni, hogy nem mindenki olyan, mint ők, nem mindenki ugyanabban hisz...

Ezt az energiát másra is fordíthatnátok, pl arra, hogy segítetek rászorulóknak...vagy..mondok egy számotokra elképzelhetetlent: ismerkedjetek meg és csak utána ítéljétek meg egymást.

2013. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:

"Ha van valakinek kis csöpp esze akkor tudja hogy nem lehet bebizonyitani hogy létezik vagy nem"


Én nem szeretem az ateista szót, de akkor jelen kontextusban nevezzünk engem annak. (Az ateista már átment kicsit olyan negatív jelentésbe, olyan embert képzelek, aki folyton mondogatja az igazát.) Szóval nem hiszek istenben, stb.


Én értem, hogy mit mondasz. Hogy nem lehet, és nem is kell bizonyítani, épp ez a lényege. Tulajdonképpen ez jogos is, mert ezért létezik a hit, mint kifejezés. Te viszont azt értsd meg, hogy én nem tudom olyasmire alapozni az életem, amit nem lehet bizonyítani. Ez nem jelenti, hogy okosabb vagyok, vagy bármit, ez csak egy tulajdonság. Én egyszerűen bizonyítatlan dolognak nem tudom szentelni az életem, nem élek aszerint, stb., és sok kikötése a vallásnak egyáltalán nem is tetszik. Én tudom, hogy az, hogy nem tudjuk bizonyítani, itt azt is jelenti, hogy cáfolni sem. De nekem ez nem elég. Többet akarok ennél, mert túl sok dolgot kér az istened, amit fel kell neki áldozni, konkrétan a véleményemet dolgokról. És ha nem EGÉSZEN, TELJESEN, GARANTÁLTAN, SZÁZ SZÁZALÉKIG biztos, hogy van, akkor nem akarok a szabályai szerint élni. Ennyi. Intelligensebb nem vagyok.

2014. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
Ja, és nehogy azt gondold, hogy lopni akarok, vagy mindenkivel szexelni, vagy megölni valakit, csak nem akarom a világlátásomat alárendelni neki.
2014. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
77%

"De nem érted? Ha nem TUD olyat teremteni, akkor az tök mindegy, hogy mit akar vagy mit nem. Nem mindenható, szóval ez enyhén szólva is sz*r érv volt.

"


Szerintem istennek TULAJDONSÁGA, és nem DEFINÍCIÓJA, hogy mindenható. Pl. a görög istenek nem mindenhatóak, egyes területekhez egymás segítségét kell kérniük, mert a másik területe. Mégis istenek. (Én még az előző válaszoló vagyok.)

2014. jan. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

"Már bocsánat, de én pár perce megcáfoltam azt, hogy bármi is mindenható legyen. Még mindig nem kaptam rá cáfolatot.

"


Tessék, én megcáfoltalak, pedig nem hiszek istenben. De már 4. alkalommal írok, úgyhogy abbahagyom.

2014. jan. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
De nem csak Istenben lehet hinni. Mi a helyzet Jézussal most ő tényleg Isten fia volt és ő szenvedte le a mi emberek bűneinket, vagy ezt is csak pénzcsinálásból találták ki?
2023. máj. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!