Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van manapság ilyen sok...

Miért van manapság ilyen sok mézes mázas, ájtatos keresztény szekta?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 20:06
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Érdekes....

Tudtad, hogy nem ti vagytok/voltatok az egyetlenek, ezzel a technikával?

Amit leírtál az a standard elszámolás, és eddig minden oké.

De a csalás lényege pont az, hogy nem a standard használják, vagy azt használják, de nem tisztességesen.


Nincs olyan elszámolási folyamat (még a rendes állami adóban sem) amit belülről ne lehetne kihasználni.


Felsőbb körökben már irat helyettesítést is alkalmaznak, ha tudod mit jelent.


De had mondjak egy felmérést.

Azt vizsgálták, hogy az adományok földrajzi szempontból hogyan változnak. Természetesen pl. az USA-ban nagyobbak az adományok, mint MO.-on. Na már most, azt is megnézték, hogy ahol átlagban nagyobb az adomány, ott nagyobb az "lelki-vezető" (pap,plébános,püspök,vén stb. stb.) életminősége a szokásosnál.


A szokásost úgy vett, hogy más hasonló korú és keresetű embertársaihoz viszonyítva.


Mond azt, hogy, ha vannak is csalások, azok nem veszélyeztetik a rendszert, amit a jó szándék vezérel. Így sokkalta pontosabb és elfogadhatóbb az állítás.

2014. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Mert virágzik a hazugság és a hazudozás.
2014. jan. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Szió Sörpoci


Bocsánat de először Súrnak válaszolnék.


Kedves Súr, nem bántás kép, de Ezt pont Te írod ide, amikor a Főnököd, Sátán az ördög volt az első hazudozó aki miatt itt tartunk?

Ő uralkodik a világ felett az egész világ az Ő hatalmában van ezért van ennyi hazugság és csalás, mert köztudott, hogy az Ő kezében van a politika a kereskedelem és a vallások is


Sajnálom nem bántani akarlak, csak gondolkodásra akarlak késztetni.

2014. jan. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
0%

Sörpocinak:


Jehova Tanúi vezető testülete, 12. Főből áll, s ezen nem változtatunk, ugyan is az elő századi vezető testület tagjai is az apostolok és a vének ennyi főből álltak.

Ezt is igyekszünk figyelembe venni a Biblia alapján.


A gyülekezeti Vének sincsenek sokan, és csak azok lehetnek felvigyázók, akik megfelelnek a Bibliában leírt követelményeknek, és Ők sem kapnak fizetést ezért.

Ők ugyan olyan emberek mint mások munka hellyel családdal, de vállalták a felelősséget a képesítésük folytán hogy vezetik Isten gyülekezetét, ahogy írás mondja:


(1Péter 5:2, 3) 2 terelgessétek az Isten gondjaitokra bízott nyáját, nem kényszerűségből, hanem önként; nem is tisztességtelen nyereség szeretetéből, hanem buzgó készséggel; 3 nem is úgy, hogy hatalmaskodtok azokon, akik Isten öröksége, hanem úgy, hogy példaképeivé váltok a nyájnak.


(1Timóteusz 3:1-7) . . .Ha valaki felvigyázói tisztségre törekszik, jó munkára vágyik. 2 A felvigyázó azért legyen feddhetetlen, egyfeleségű férj, aki mértékletes a szokásaiban, józan elméjű, rendszerető, vendégszerető, tanításra képesített, 3 nem részeges veszekedő, nem verekedő, hanem ésszerű, nem kötekedő, nem pénzszerető; 4 olyasvalaki, aki jól igazgatja a saját háznépét, és akinek gyermekei alárendeltségben vannak, teljes komolysággal 5 (valóban, ha valaki nem tudja, hogyan igazgassa a saját háznépét, akkor hogyan fogja gondját viselni az Isten gyülekezetének?); 6 nem újonnan megtért, nehogy felfuvalkodjon a büszkeségtől, és az Ördögre kimondott ítélet alá kerüljön. 7 Ezenfelül jó bizonysága is legyen a kívülállóktól, nehogy gyalázatba és az Ördög csapdájába essen.


Mielőtt valakit vénnek ajánlanak mert szeretne szolgálni segíteni a nyájnak, annak a személynek az élete bizonyítéknak kell lennie, hogy úgy él.

s nincs panasz rá, sem szomszédoktól, sem a gyülekezet tagjaitól.


s ezt a fiók hivatal hagyja jóvá, nem úgy meg hogy hip-hop

felvigyázó lett belőle, mert Istennél el kell majd neki is számolni a nyáj tagjaival, mert az nem az Övé, hanem Jehováé.

Itt nincs fizetett papság. Mert ezt önként kell vállalni nem pénzért.

S mindenkinek van munkája a gyülekezetben.

2014. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Kedves Jehova Tanú!


Értem mit mondasz, és értékelem, hogy ennyire hűek vagytok a Bibliának is még a részletekben is (bár ateista vok, szóval őszintén megvallva nem nagyon foglalkoztat)


Mint már mondtam, ez egy sokkal korrektebb és elővigyázatosabb megállapítás lenne tőled/tőletek: "Mond azt, hogy, ha vannak is csalások, azok nem veszélyeztetik a rendszert, amit a jó szándék vezérel."


"Mielőtt valakit vénnek ajánlanak mert szeretne szolgálni segíteni a nyájnak, annak a személynek az élete bizonyítéknak kell lennie, hogy úgy él.

s nincs panasz rá, sem szomszédoktól, sem a gyülekezet tagjaitól. "


Olykor nem igaz. Olykor kerülnek arra egyáltalán nem méltó tagok is a vén pozícióba. Nyilván több tisztességes vén van, de vannak nem oda valók is. És ezt nem én mondom, hanem ex illetve aktív Tanúk egyaránt. (akik érintettek voltak természetesen)


Voltak Tanúk (exek) akik utólag meritokráciát véltek felfedezni.


Tudom, hogy a volt Tanúk szava nagyság-rendel kevésbé nyom a mérlegen a ti szemetekben, de ez megmagyarázna egy-pár dolgot. Gondolok ilyenkor a félresikerült gyülekezetekre.

2014. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

A megalakulása pillanatában is számtalan változata volt a keresztény vallásnak, amit tűzzel vassal fojtottak el.

A kétezer év is meglátszik rajta, sok minden elavult, ezért ki így, ki úgy értelmezi a homályos tanításokat. A haladóbb irányzatok számára sok minden képletes értelmű, hiszen ők az alapelvekkel összeegyeztethetetlennek látnak dolgokat, vagy éppen tudománytalannak és próbálnak aktualizálni, modernizálni.

A fő nézeteltérés azon van, hogy a szerető Isten képes e gyilkolásra, pusztításra és akarhatja e ezt? Ezen kívül is számos ponton eltérnek az elképzelések, amik manapság szerencsére csak heves vitákat váltanak ki, de háborúskodást nem, az ateisták őrködésének köszönhetően.

2014. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Sörpoci.


Az tény és való, hogy Jehova Tanúi ugyan olyan tökéletlen bűnös emberek mint bárki más, és tévedhetünk.

De ha mindenki alázatosan és őszintén szolgál, ott nem lehet csalás, egyébként is ha ilyen előfordulna, akkor mindenkit felelősségre lehetne vonni, mert az anyagi dolgokat többen kezelik és aláírásukkal hitelesítik, és nem mindig ugyan az a személy, hogy még összebeszélni se tudjanak, hogy lopjanak a pénzből.

De ilyen még nem fordult elő, legalább is Én nem hallottam róla, De ha még is, akkor elhiheted, a "bűn" nem maradt titokban és az egyén megkapta a "jutalmát"


A hitehagyott társaink, sokszor elkeseredettségükben jobban felnagyítják egy egy felvigyázó személyének hibáit,.

az tény, hogy a felvigyázók is Követhetnek el hibákat, hazudnék ha azt mondanám, hogy nem,

Ám ha akkora hibát követ el ami a keresztény alapelveket megsérti, és ez lehet egy másik személy megalázása, stb, az nem marad büntetlen, azt a vént elmozdítják a posztjáról a legrosszabb esetben ki is közösítik


Tudod a gyülekezetekben levő véneknek is van ám felettük, még pedig a körzet felvigyázók, amilyen Pál apostol is volt.

és fél évente meglátogatja a gyülekezetet, és a véneknek el kell számolniuk mindennel,A tetteikkel a pénzzel a nyáj tagjaival, és maguk a nyáj tagjai is beszélhetnek a körzet felvigyázóval, ha panaszuk van.

S a körzet felvigyázóknak is van felettese.

És azoknak is...Stb

S ha nem úgy mennek a dolgok, akkor bizony jön a fejmosás....


Úgy hogy kedves Sőrpoci, a hiányosságok ha vannak is annyira minimálisak, hogy észre se lehet venni.

Ami pedig ha olyan nagy történne, mindenki megtudja, hogy van és ki volt az aki ilyet tett, és "szégyellje" magát.

Megkapja jogos eljárást.

Itt minden egyes tag felelősséggel tartozik a másik tag iránt nem csak a vének, és egymással törődni kell.

Aki csak úgy "elvan" a gyülekezetbe és nem veszi ki a részét, az saját magát hozza kellemetlen helyzetbe.

Itt közösségi munka folyik ahol mindenkinek ki kell vennie a részét a munkából.

Az egység így működik.

Köszönöm a meg tiszteltetést, jó volt veled beszélgetni, és a kérdezőtől bocsánatot kérek.

2014. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%

Ja

És nem baj, hogy sörpocinak szólítottalak?, annyira aranyos nekem így tetszik. :D)

2014. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Nem baj...ha az ember komolytalan nevet aggatott magára, akkor tűrje a vicceket, sőt nevessen ő is rajta :)


Egyébként, akkor maradjunk annyiban, hogy, ha vannak is felfedezetlen csalások, majd úgy is megtaláltatik a bűnös Jahve jóvoltából.


(Szerencsére agnosztikus vok, szóval nem fájd annyira, ezt leírni :D )

2014. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Kedves Jehova Tanú!


Egy ideje,,sajnos" bele kellett ásnom magam a hit világába,főleg a tiédbe.

Pedig igazán nem állt szándékomban,mert azon az alapelven vagyok,hogy senki nem tudja az igazságot,ráadásul nem hiszem,hogy Isten annyira örül annak,hogy sokan kiforgatják,saját haszonra szabják a szavait.

Megismerkedtem egy lánnyal,aki úgy 15 éve van ebben benne,ráadásul előtte vagy 6 évig egy olyan helyen dolgoztam,ahol tanú volt a főnök.


Csak megkérdezném,hogy a vezetők,akik esetenként több tucat,több száz főt vezetnek,azoknak mikor van ideje dolgozni??

És valamiből élnie kell,igaz??

De tegyük fel van mondjuk cége....Mindenkinek van a vezetők közül??

Elmondom neked a titkot,előttem is szóltak már arról,miképpen működik a pénz ,,szerzés" nálatok.

Én belülről látom,az én kis barátnőm sajnos a megtévesztés miatt,majd hogy nem minden pénzét ebbe öli bele.

Mert fenyegetve érzi magát,sajnos ezen is nyugszik ez a vallás irányzat.

Abban az esetben,hogy valaki bele kerül,ilyen vagy olyan ok miatt,annak vége.

Elszakítják mindenkijétől,nem marad más csak a,,testvérek",akik ha nem úgy viselkedik,akkor magára hagyják,kitagadják.

De ez egy másik vita tárgya lehetne.

És visszatérve,gondolom nem az én kis barátnőm az egyetlen ilyen,aki amit csak lehet bele öl.

Persze lehet mondani,hogy mindenki annyit ad,amennyit tud,de amikor valaki félelemben él,nincsen önképe,sem önbizalma,az pótlásként ezzel próbálja enyhíteni sanyarúnak hitt kis életét.

Ráadásul nem egy vállalkozó,nagyobb pozícióban lévő tanút ismerek,akik hát kicsit sem a tanaknak megfelelően viselkednek,sem az üzleti életben,sem az alkalmazottakkal szemben,hazugság,csalás,félre vezetés,amit eltudsz képzelni.

És ezt ha nem látom éveken át,akkor nem mondom.

Persze a gyüliben hetente 2 nap.ők a legnagyobb hívők...

Szóval mégis minden vezetőnek,drága autó,ház,stb...Biztosan Jehova adta...


Az én barátnőmnek meg ki segít,mikor nem tud mit enni???Hát nem a tesók,hanem mi nagyvilági birkák ugye..


Annyi,de annyi ellentmondás és még több félre magyarázás van a tanaitokban,hogy az már egyenesen Isten ellenes.

Megrázó,hogy milyen módon tesztek tönkre embereket,családokat(vagyis a vezetők,feljebb valók..).



Eszméletlen!

Nem is értem egyszerűen,hogy hogyan működhet ez bárhol a világon!

És félre értés ne essék!Ismerek nagyon rendes tanúkat,akiknek egyetlen hibájuk,hogy szeretnének hinni és egy jól megszervezett csapdába,agymosásba esnek bele..

Ez így van koma,ha tetszik,ha nem!

És ez sem szól másról,csak a pénzről és hatalom gyakorlásáról más(gyenge)emberek felett!


Egyszerűen az agyam megáll,hogy felnőtt emberek,hogyan dőlnek be ilyen ,,vallásoknak"!!

Ami-már elmondtam máshol is-alapjaiban inog!

2014. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!