Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van manapság ilyen sok...

Miért van manapság ilyen sok mézes mázas, ájtatos keresztény szekta?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 20:06
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Megemlítetted hogy a pénz egy része esetenként katasztrófa helyekre kerülnek.

Nem tudom én vagyok-e vele így,de soha az életemben nem hallottam olyat,hogy a Jehova Tanúi ezt tették,itt vagy ott segítettek??

Ellenben a Krisnásokról igen,vagy még lehetne sorolni.

Persze ez is megvan magyarázva-mert mindent megtudtok,még a hamis próféciákat is...-,hogy nem szabad dicsekedni,nem azzal kell dicsőséget szerezni,hogy kérkedsz azzal,segítettél.

Szerintem-de javíts ki ha tévedek-mikor Jézus élt és tett valami jót,annak híre ment.

És a mai világban,mikor számtalan technikai eszköz áll rendelkezésre és Mari néni zoknijának készítőjének a levelezőpartnerének életét is tudja az egész világ,akkor ne mondja nekem senki azt,hogy nem említenék meg a tanúkat,ha ilyet tesznek.

Ti egyben látjátok a segítséget:kiírtotok 2 hetente egy jó kis erőt és az irományt szórjátok szerte szét,mert szerintetek a legnagyobb segítség ugye,ha mindenki megtudja az igazságot.

Az igazság az,hogy te hagynád meghalni a gyereked,ha úgy van-bár ebben azért kételkedek,mert ahogy a való életben sok mindent nem úgy tesznek,ahogy bent tanulják,tennék,úgy a vérátömlesztést is gyorsan engedné,ha a 3 éves gyereke haldokolna-az igazság az,hogy félre magyaráztok mindent önös érdekből,az igazság,hogy az egész egy nagy hum-buk!!!

És ezzel nem bántani akarlak!

Csak ésszerűen,objektíven kellene látnotok!

2014. jan. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"Nem az elszámolással van a gond, hanem az elszámolás folyamatával, ami 100%-osan soha, de soha nem ellenőrizhető. Nem csak a Jehova Tanúi tartanak áttekinthető nyilvántartást a pénzügyekről, mégis sok más felekezet mégis megtudja csinálni a haszonszerzést. "


Mivel ateista vagy, azt nem kalkulálod be, hogy Isten mindent ellenőriz. innentől kezdve akiknek zavaros pénzügyeik vannak, azok maguk alatt vágják a fát.

Egyébként meg ha nem értesz a témához, akkor minek kukorékolsz itt feleslegesen. A sörpocakoddal már találkoztam máshol is, ott sem remekeltél, de szóláskényszered rád erőltette a véleménynyilvánítást. Nem vagy kompetens véleményalkotó, horgásznyelven az ember halat fogna, kapása is van, de általad gébet fog, úgy hogy csak viszketegséget okozol.

2014. jan. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Isten az evolúciót használta fel az élőlények megteremtéséhez?

sörpocak nevű felhasználó válasza:


Igen, ha úgy tetszik. 

A kettő nem zárja ki egymást, és az utóbbiban meg biztosak lehetünk. Vannak akik az utóbbiból vélik felfedezni az előbbit.


- Amiket itt megint össze-vissza irkálsz, az rettenetes. Osztod az észt anélékül, hogy részed lenne benne!

2014. jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Kedves 32-es:


"Mivel ateista vagy, azt nem kalkulálod be, hogy Isten mindent ellenőriz. innentől kezdve akiknek zavaros pénzügyeik vannak, azok maguk alatt vágják a fát. "


Te meg kalkulált már bele, hogy te is csak hiszel a létezésében. Hiszel abban, hogy beavatkozik, és hiszel abban, hogy te jársz a helyes úton. + Isten nem avatkozhat még be, hisz most hagyja "bizonyítani" az Ördögöt.


"Egyébként meg ha nem értesz a témához, akkor minek kukorékolsz itt feleslegesen."


Annyira értek hozzá, hogy beleszólhassak. Vagy netán te a témával kapcsolatban folytatod tanulmányaidat?


"A sörpocakoddal már találkoztam máshol is, ott sem remekeltél, de szóláskényszered rád erőltette a véleménynyilvánítást."


Még jó, hogy érdemben nem tudsz mit mondani, ehelyett úgy kritizálsz, hogy közben rád is igaz. Egyébként meg, nem neked kell remekelnem, mert neked csak az remek, ami megerősíti a hitedet.


"Nem vagy kompetens véleményalkotó, horgásznyelven az ember halat fogna, kapása is van, de általad gébet fog, úgy hogy csak viszketegséget okozol."


Ezen az oldalon pont, hogy mindenki kompetens véleményalkotó, míg ezalatt a jogosultságod érted. Ha a szakértelmet érted ezalatt, akkor is kompetens válaszoló vagyok témával kapcsolatban, csak éppenséggel incipiens, ha úgy tetszik.


"- Amiket itt megint össze-vissza irkálsz, az rettenetes. Osztod az észt anélékül, hogy részed lenne benne!"


Az, hogy a te elmédben nem fér össze az evolúció és a teremtés az a te egyéni szoc. problémád. Az én véleményemet még mindig többen osztják tanultabb körökben is, ezzel kapcsolatban.


Egyébként meg nem a személyemen kellene vitázni, hanem a tárgyon, de látom, hogy te ahhoz végképp nem konyítasz. Az olvasottak alapján, biztosra vélem, hogy az én hasamon több a felesleg, mint a te fejedben. :-)

2014. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Mert abban van a ZS,nagyon sok ZS....
2014. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!