Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az iskolában miért erőltetik...

Az iskolában miért erőltetik rá az emberre a vallást?

Figyelt kérdés

Például már elegem van abból, hogy karácsonykor templomba kell menni, meg kis előadást adni (énekelni) meg ilyenek.

Nekem már elegem van abból, hogy szinte minden tantárgyba jelen van a vallás és elvárják tőled, hogy valahová tartozzál. Túlnyomó részben a kereszténységet. Az egy isten hitet stb..

Kitalálhatok én mindent, de mivel középiskolába járok nem fogják azt mondani a tanárok, hogy hát akkor kis lányom ne vegyél részt az ünnepségen.

Papíron keresztény vagyok, hiszek Istenben egy darabig. De nekem már elegem van ebből amit művelnek.


2009. dec. 3. 17:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Ömlesztett iskolába járok, szóval bárhogy is próbáljátok belém verni, nem nem vallásos iskolába járok. Maximum a tanárok túlvallásosak.

Szerintem meg nem spirázom túl a dolgot, mert egyszerűen már robban az agyam, ha szóba kerül a vallás.

Lehet te ateista vagy, de én nem. Egyszerűen senki se képes befogadni a tanárok közül, hogyha én azt mondom nekem nem ez a hitem. Múltkor majdnem felvitt az énektanár az igazgatóhoz, mert elolvastam egy könyvet az utolsó vacsoráról, amit Leonardo Da Vinci festett.. És egyszerűen totál máshogy adta elő a tanár én meg elmondtam, hogy az hogy is volt. De az ő túlbuzgó vallásiassága leállt velem vitatkozni, amikor lerí róla, hogy a könyvnek volt igaza, nem annak amit hittan órán tanítottak. Szemfény vesztés. Meg legalább, ha Vincit vesszük, akkor ne a Bibliát kavarja bele, hanem az ő nézeteit.. Én ezt így gondolom, mert akkor minek vesszük őt, ha mást tanít.

2009. dec. 4. 06:14
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Most azt ne mondd, hogy a da vinci kód, egy jelentős részben minden történelmi alapot, bizonyítékot nélkülöző REGÉNY alapján vesztél össze a tanároddal.


Figyel a világ európai része ~2000 éve keresztény. Ez nyomott hagyott mindenen.


Ismerek sok ateista és ismerek keresztény művészettörténészt akik teljesen azonos véleményen vannak műalkotásokról, hiszen az elemzéseknél a személyes hit nem releváns.


Szerintem egyszerűen rossz korban vagy. Összeszedtél fél és negyedinformációkat innen-onnan, és most ezekből csináltál egy kvázi világképet. Ami a valóstól, szörnyen messze van.

Ha valakivel vitetkozni akarsz, akkor jól ismerd meg a témát, olvasd el soktíz ember véleményét, tekintsd át a történemi helyzetet és utána alkoss véleményt.

2009. dec. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem a da vinci kódot olvasta,hanem a grál-könyvek egyikét.

Amikkel,csak annyi baj van,hogy kb.annyi bizonyíték van,mint a Bibliában.Vagy el hiszi valaki,vagy nem.

Kedves kérdező!Az,hogy karácsonykor a vallálosság kerül előtérbe(meg húsvétkor,pünkküsdkor,aug 20-án),az azért van,mert még ha tégedet idegesít,akkor is az egyház(ak)nagy hatással voltak a történelem alakulására is.Vagy szerinted Szent István királyt kiáltuk ki ezentúl ateistának,mert neked ez tetszik.

Egyébként te még örülhetsz,nekem vallásos létemre a múlt rendszerben minden ünnepségen a pártot kellett magasztalnom,miközben az elvett mindent a nagyszüleimtől.Amikor nem voltam hajlandó felkötni a piros nyakkendőt osztályfőnökit kaptam.

2009. dec. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Ember, ha L. da Vincit veszel a suliba anyagnak és az Utolsó vacsorát, akkor talán a gyereknek úgy kéne elmagyarázni, ahogy Leonardo megálmodta és ahogy ő festette meg azt úgy kéne elmesélni. De ehelyett belekeveri a bibliát, amikor kb. Leonardo tagadta az egészet, neki teljesen más elképzelése volt a dologról, mint a papoknak. Ezért volt, hogy Leonardo festményeit át festették vagy épp teljesen leszedték és megkértek egy másik festőt az elkészítésére. De a tanár egy szót sem szólt ilyesmiről, csak adta a rizsát szavalta a bibliát. Nekem evvel vannak problémáim. És nem azt mondtam, hogy írják át a történelmet azért, mert nekem így nem tetszik, hanem csak annyit, ha legalább mindenből ezt tanítják jó lenne ha tényleg az igazat tanítanák és nem minden kérdésben elfogultak lennének a Bibliával szemben.

Nem vagyok ateista, de már kicsit elegem van abból, hogy mindig mindenki mindent a vallásra fogott.

Ha Hitler 2 évvel többet él, állítom, hogy jobb életkörülmények közt élnénk és jobb világ lenne. De ezt se merik kimondani, pedig ahogy bele gondolok.. Persze sok embert megölt, voltak ártatlanok, de most nézd meg a világot és mondd azt, hogy ha itt maradtak volna ennél jobb helyzet lenne.

2009. dec. 4. 14:44
 15/17 A kérdező kommentje:
Ahelyett, hogy ilyenekkel foglalkoznánk, megy mindenki 2000 évvel későbbre és az állítólagos feljegyzések szerint éli életét.
2009. dec. 4. 14:45
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem senki nem tudja mit is dondolt Leonardo,úgyhogy nem kellene rá hivatkozni.

Mondhatjuk ateista "füllel2:hiszem,majd ha tőle hallom !

2009. dec. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
70%

Az "igazat" tanítsák? Honnan tudod te, hogy mi volt az igaz? A magad tizenakárhány évével? Egyébként Leonardo nem tagadta a hitet, vallásos volt, olvasd el az írásait, amiket ő írt. Voltak problémái az egyházi hierarchia egyes tagjaival. Tehát ha Leonardo gondolkodásáról szerenél valamit megtudni, akkor ne egy kétes tartalmú könyvből tedd, hanem olvasd el amit ő írt. És a képeit nem festették át. Maximum restaurálták, mint az utolsó vacsorát. A mai röntgenfeldogozás mellett pontosan láthatóak a rétegek egy-egy képen és megállapítható, ha módosítottak rajta.


Szerintem szedegetsz információkat innen-onnan anélkül, hogy ellenőriznéd a hitelességüket.

Mint kutatással foglalkozó hadd tanácsoljam, hogy akkor fogadj el egy információt, ha legalább 3-5 teljesen különböző, tehát nem egymásra hivatkozó, és egymástól független forrásból megerősítést nyer.

2009. dec. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!