Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent az, hogy az utolsó...

Mit jelent az, hogy az utolsó időkben járunk és hány ezer éveig fog tartani?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 02:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Vidripi!

Egy szóval sem mondtam, hogy mindenki egyforma, természetesen vannak különbségek, ez mindig volt, mióta világ a világ. Indiában milliók születnek az utcán és nem hasonlítható egy nincstelen sorsa olyanhoz, akinek az esküvőjére másfél kilónyi aranyékszert kötelező felvennie.

A természeti katasztrófa megint más eset, de ezeket a szélsőséges eseteket is figyelembe vehetjük.

Hazánkban a szellemi beállítottság elsődleges, szerintem mindent meghatároz.

A bátyám gyermekei több nyelven beszélnek perfekt (az egyik 3, a másik 4) és felsőfokú képzést is kaptak.

Nem különösebben kiemelkedő a helyzetük, normális körülmények között élnek, a tanulásra a szülők ösztönözték őket és minden protekció nélkül jó állásuk van, maguk szerezték, megfelelő cégeknél, ahol a fizetés elegendő arra, hogy akár egy vörös iszapos katasztrófát is kiheverjenek viszonylag rövid idő alatt.

Mindezt azért írom, mert ez jól jellemzi, hogy megfelelően nézve a világot, sok mindenre felkészülhetsz, felkészítheted utódaidat és elsősorban ez adja a különbséget a túlnyomó többségnek, hiszen máskülönben nagyjából egyformák vagyunk, természetesen az angol királyi család tagjai, vagy a felső tízezerhez tartozók kivételek és nem hasonlíthatók a lelencházban levő szerencsétlenekhez, akikből szintén nincs túl sok, de szerintem az ő életük sorsa is a megfelelő gondolkodásmódon dől el, még akkor is, ha az induló esélyeik mások.


Mit mondanak az ateisták az ostoba cselekedeteikre?

Ezt elbaxtam!

De azért vedd figyelembe, hogy általában igyekszenek racionálisan gondolkodni


A próféciák ostoba babonák, amit jól láthatóan jellemez a 10. válasz, valamilyen kőkori duma szobrokról, vasból, meg cserépből, na hja, az ENSZ meg királyság neki, bravó, jól láthatóan sejtelme sincs mit beszél, semmit sem tud az ENSZ-ről, belepistult a Bibliába, csak sajnálni lehet és reménykedni, hogy nem száll el teljesen, marad benne valami a józan gondolkodásból is, bár az olvasottak alapján úgy tűnik, egyre kevesebb erre a remény.

2014. febr. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
42%

Vidiripi


"Nem különösebben kiemelkedő a helyzetük, normális körülmények között élnek, a tanulásra a szülők ösztönözték őket és minden protekció nélkül jó állásuk van, maguk szerezték, megfelelő cégeknél, ahol a fizetés elegendő arra, hogy akár egy vörös iszapos katasztrófát is kiheverjenek viszonylag rövid idő alatt."


Jó nekik hogy ilyen környezetben nőhettek fel és hogy így alakult az életük.


"De azért vedd figyelembe, hogy általában igyekszenek racionálisan gondolkodni..."


Vedd figyelembe te is azt hogy a hívők is igyekeznek racionálisan gondolkodni.


"A próféciák ostoba babonák, amit jól láthatóan jellemez a 10. válasz, valamilyen kőkori duma szobrokról, vasból, meg cserépből, na hja, az ENSZ meg királyság neki, bravó, jól láthatóan sejtelme sincs mit beszél, semmit sem tud az ENSZ-ről, belepistult a Bibliába, csak sajnálni lehet és reménykedni, hogy nem száll el teljesen, marad benne valami a józan gondolkodásból is, bár az olvasottak alapján úgy tűnik, egyre kevesebb erre a remény."


Felebarátom! Tévedésben vagy néhány dolgot illetően.

1. A próféciák azok nem babonák.

Például Babilon. Ézsaiás 13:20 Nem telepszik le ott többé senki, nem lakik ott senki a jövő nemzedékek során. Nem sátoroz ott az arab, nem deleltetnek ott pásztorok,

Ézsaiás könyvét kb. 2700 évvel ezelőtt írták. Babilon egy roppant erős és virágzó város volt. Még is megírták róla hogy elnéptelenedik. S láss csodát úgy lett.

Persze mondhatjuk azt hogy ráhibáztak de nem ez az egyetlen prófécia a Bibliában.

2. Nem kőkori és még csak nem is létező szobrokról van szó.

Ezek jelképes dolgok mondhatnám azt is hogy "fedőnevek" pont mint egy hadművelet pl. a II. világháborúban. Ott is fedőneveket kaptak a különféle hadműveletek. (MarketGarden)

Ezeket a dolgokat azok értik akik keresik a válaszokat és van aki meg is találja és meg is érti hogy miről van szó.

3. Igaz napjainkban nem hívjuk királyságnak az ENSZ vagy más nagyhatalmat. De a királyság elnevezés arra utal hogy nagy hatalommal rendelkezik az adott szervezet. Ezért nevezi a Biblia királyságnak.

4. Sajnos a 10. válaszoló nem vette figyelembe azt a tényt hogy nem csak hívő emberek olvassák a válaszokat. Hanem olyanok is akiknek fogalmuk sincs ezekről a dolgokról. Erre te vagy az élő példa.

Olyan ez mint a kvantumfizika. Ha két tudós beszélget erről a témáról akkor egy laikus nem fogja megérteni. De a laikusok "nyelvére" is lelehet fordítani azt amiről ők beszélgetnek hogy megérthessék.


Nézd meg ezt a videót!

http://www.youtube.com/watch?v=bk7_amdOT4c


Ha kötelezővé teszik az ilyen chipek beültetését akkor elfogod hinni hogy igaz amit a Bibliában írnak és hogy ez is prófécia?

Akkor majd elhiszed hogy ez nem babona? Majd tedd fel magadnak a kérdést hogy honnan tudta az aki ezt leírta a Bibliában? Ugyan is kb. 2000 éve lett megírva.

[link]

Hiszel vagy sem az majd elválik. De tájékozódj!

2014. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
9%

Kedves 2-es!

Nagyon szép és korrekt választ adtál!!!😊

Vidripi!

Szokás szerint túlreagálod a nem vallásos szemléletet, ami csak tényközlés és lényege, mindentől függetlenül vannak jó emberek és idióták. Amúgy meg nincsenek itt semmi végnapok, csak napok, amik valakinek börtön, valakinek szabadság. És inkább tanulok vért izzadva vallásos szempontok szerint felesleges dolgokat, mint az eget bámuljam és bambán reménykedjek a soha-el-nem-jövőben. A Bibliában semmi sincs, ami bármit előre megmondana, az átírásakor könnyű az időben visszafelé írogatni. Emellett semmi sincs, ami azóta bizonyítottan fontos momentum az emberiség történetében és a Biblia leírta volna. Csak egy mesekönyv hiszékeny felnőtteknek.

2014. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
16%

Vidiripi


filoszmen!


"Szokás szerint túlreagálod a nem vallásos szemléletet, ami csak tényközlés és lényege, mindentől függetlenül vannak jó emberek és idióták."


Pedig én úgy gondoltam hogy tényeket közlök.

Egyébként szerintem van egy 3. kategória is. A rossz akarók.


"És inkább tanulok vért izzadva vallásos szempontok szerint felesleges dolgokat, mint az eget bámuljam és bambán reménykedjek a soha-el-nem-jövőben."


Hoppá! Akkor velem nagy baj van mert nem bámulom bambán az eget. S nem tanultam vallásos szempontok szerint sem.

Egyházi iskolába jársz vagy mi? Részvétem! De komolyan. Hála Istennek hogy nekem nem kellett. Állami iskolákba jártam.

Bár távcsövön keresztül láttam a holdat a Szaturnuszt és gyűrűit. De akkor nem bambán hanem csodálkozva néztem. :)


"A Bibliában semmi sincs, ami bármit előre megmondana, az átírásakor könnyű az időben visszafelé írogatni. Emellett semmi sincs, ami azóta bizonyítottan fontos momentum az emberiség történetében és a Biblia leírta volna. Csak egy mesekönyv hiszékeny felnőtteknek."


Meglehet hogy az. De akkor a világ legjobb mesekönyve mert nincs még egy ilyen könyv a világon ez egy teljesen egyedi és megismételhetetlen mestermű.

S ezt a művet fordították le a legtöbb nyelvre.

2014. febr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Kösz filoszmen!


Kedves Vidripi!

Szerintem csak kutyafuttában gondoltad ezt a próféciát végig, bár vitáztunk már ezen egy párszor, de sehogy sem akarod megérteni, hogy a prófécia és a szabad akarat együtt nem megy.

Legutoljára azt a marhaságot hangoztattátok, hogy Isten ha akarja ismeri a jövőt, ami ugye más is lehet a szabad akarat következtében, meg akkor cseppet sem csodálkozna azon, ami nem a kedve szerint történik. Tudom, akkor nem énekel, de az éneklés egy cselekedet, a jövőbe látás egy képesség, azt nem lehet talonba tenni.

Arról nem is beszélve, ha a megprófétált személynek nincs választása a prófécia pillanatában, ha nem dönthet úgy, hogy a prófécia ne valósuljon meg, akkor nincs szabad akarata.

Erre is hallottam már az ostoba érvet, hogy Isten előre tudja, hogyan fog dönteni, de könyörgök, honnan az anyja kínjából tudhatná, ha egyszer tőle függ és a szabad akaratától?


Azt meg vajh honnan tudod, ki és mikor írta a Bibliát és abban mi szerepelt?

Ez az egész vallási buzgalom mindenféle hamisításokon nyugszik, csalás az egész.


A kvantumfizikusok beszédét bárki meg tudja tanulni, csupán némi alapképzettség kell hozzá. A bibliai hablatyok meg tökkelütött zagyvaságok, olvastam Danielt és egészen pofára estem, hogy ennyi őrültséget próbál a kereszténység magyarázni már évezredek óta, narkós vízió az egész, semmi értelme nincs.

Hazugság, csalás és értelmetlen szöveg mindez, amit még a Katolikus egyház is nagyjából elismer.

2014. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
23%

Vidiripi


Én meg nem ismerem le a katolikus egyházat!

2014. febr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
56%

Hogy egyházi iskolába? Ez vicc???

Michael Jacksont többen ismerik, mint a Bibliát. Akkor most kövessük őt?

Számodra az a " Mestermű "??? És melyik része? Max. ami kimaradt. A Tízparancsolatból az első 4- nek semmi köze a társadalmi együttéléshez, a többi pedig szimpla közhely, mindenhol alap, ahol emberek együtt élnek. Vagy tartsunk rabszolgát, örüljünk a kiírtott emberiségnek- Noé -... Mi a Bibliában a nagyszerű? Szimpla közhelygyüjtemény, más népek bölcseletei messze meghaladták. Annak a szánalmas, hazát kereső birka csoportnak lehet, hogy nagynak számított a sok mese, de ha neked is, akkor visszautaztál 2000 évet.

2014. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 lustig válasza:
36%

Uhh mennyi hülye van itt. Én megértem, ha valaki nem vallásos, meg elutasítja, de azt nem, aki szídja.

A Biblia nem egy könnyű olvasmány, nem véletlenül van, hogy valaki évekig tanul papnak, a leírtakat nem mindig szószerint kell érteni. A Biblia lefordítása más nyelvekre meg nagyon nehéz munka volt, mert a szavak jelentése nyelvenként eltérő, ezért van, hogy a lelkészek tanulnak latinul, meg ógörögül pl.

Azt hogy mikor jön el a világvége, azt csak Isten tudja, de nekünk nem ezzel kell foglalkozni, h jaj, világ vége. Úgy élj, h ha lelépsz a járdáról és meghalsz, tiszta szívvel tudj az Úr elé állni. Az Istent nem lehet fizikai törvényekkel megmagyarázni, mert az ember nem tudja megérteni. Te sem tudod megérteni a végtelent, h a világ egyetem végtelen, és mégis tágul (ha pl azt mondod h a világegyetem gömb alakú, akkor mi van azon kívül?) A csodákat nem lehet megmagyrázni, de a föld keletkezését sem. pl nagy bumm elmélet: nagyon régen volt egy nagyon kicsi és tömör anyag, okés de előtte mi volt, meg azelőtt?

Csomó tudós, költő volt vallásos. Nehogymár te jössz, aztán itt megmondod a tutit. Legalább ne hülyézzétek le a vallásosokat! Köszönöm!!

2014. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
62%

„ Legalább ne hülyézzétek le a vallásosokat! Köszönöm!!”


Azért neked is sikerült lehülyézned a nem vallásosakat, ahogy látom... Hát, mit mondjak, ezzel aligha fogod meggyőzni őket arról, hogy az istenfélő emberek mennyire „feddhetetlen”, „erényes”, „hiba nélkül való”, „KÖVETKEZETES” teremtések, már megbocsáss...


egy hívő

2014. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
67%

"Uhh mennyi hülye van itt."


Mit mondjak, ez nekem is eszembe jutott, csak visszafogtam magam.

Egyébként nem szidtam a Bibliát, csak kimondtam az igazságot, hogy Daniel próféciái zavaros locsogások és nem jelentenek semmi különöset.

Ma már másképpen működik a világ.

Ha mondjuk Borisz Jelcin, vagy bármilyen más nagy tekintélyű ember részegen mindenféle zavaros dolgot összehord, akkor senki sem fog kétezer évig azon töprengeni, hogy mit is akart a tudtunkra adni. Lehet persze, hogy lettek volna a fecsegésében titkok, amikről lerántotta volna a leplet, de a részeg fecsegés az nem válik értelmes beszéddé és a tekintély nem elég, ha a mondanivaló értelmetlen.


Én nem mondom azt, hogy bizonyos jelekből nem lehet akár rövid, akár hosszabb távra megtippelni, vagy jósolni a jövőt, hiszen erre mindenki képes bizonyos fokig, bizonyítják ezt a sci fi írók, Verne mondjuk, vagy akár a zsidó németek tömegei, akik ugyan a holokausztról álmodni sem mertek, de azt tisztán látták, hogy a kezdeti atrocitások után jobb nekik, ha Németországból kivándorolnak és ezt meg is tette, aki csak tudta, mert nyilvánvaló volt már a kezdetekben, hogy semmi jó nem vár rájuk a fasiszta államban. Bizonyos előrelátás mindenkiben van, ha választás elé kerülök, nagyjából sejthetem a következményeket, de azok bekövetkeztéhez más események is kellenek. Lehetőségek vannak, de a prófécia bizonyosságot állít, ilyen viszont nem lehetséges, mert a jövőt nem lehet ismerni. Nem véletlen, hogy még Verne is, aki korának technikai ismereteinek tudatában igencsak előre látott, jelentősen másképpen képzelte a jövőt, azért számtalan helyen melléfogott, ami nem is csoda, mert nagyon is új utakra tévedett, még az is különös, hogy egyáltalán bevált valami az írásaiból.

Általános jóslatokat is mondhat bárki, hogy mondjuk az emberiség kilép a Naprendszerből, van is rá komoly esély, csak egyenlőre ez nemigen lehetséges, így hát vagy beválik, vagy nem.


Ami a heves tiltakozást illeti, én ugyan sehol sem mondtam, hogy a vallásosak bolondok, de az orvostudomány a téveszmék terminológiájában számon tart ilyesmit: religiózus doxazma, vallási tartalmak köré szerveződő gondolkodás, mely túlzó, irreális, valamint ha az életvitelében gátolja az egyént.

Az persze, hogy mi a túlzó és irreális, nézőpont kérdése és ez esetben jóval kijjebb tolódik a határ, mintha a páciensnek más jellegű téveszméi lennének, egyszerűen azért, mert a fél világot mégsem lehet gyógykezelni, nem lenne hozzá elég ápoló.

Aztán aki nem szállt el még teljesen, az nem hinném, hogy ártalmas lehet, főleg ha nagy buzgalmában azt az irányelvet követi, amit a sokat tapasztalt egyház a számára kiszab, hogy szeresse még az ellenségét is, ha megdobják kővel, viszonozza kenyérrel és ne lázadozzon a felsőbb hatalom ellen, adja meg a császárnak, ami a császáré. Világos, hogy a fanatikusok soha senkinek nem kellettek, azért a sok kábítás mellett mindig is próbáltak egy kis józan észt meghagyni a tömegeknek, mert azért dolgozni is kell valakinek, még ha a kolostorokban, vagy a rendházakban helyet is adtak azoknak, akik már semmi másra nem képesek, csak a fantazmagóriákon elmélkedni.


Sajnálom, nem az én problémám, ha megsértődsz azon, hogy nem tartalak teljesen tisztának, ha ördögben, angyalban, meg a jó ég tudja, milyen kitalált lényekben hiszel és felesleges megorrolnod, ha az igazságot a fejedre olvassák mondjuk a próféciákkal kapcsolatban egy ilyen oldalon, amit kifejezetten ezért, a valláskritika miatt tartanak, inkább gondolkodj el az elhangzottakon és ha kissé visszafogod magad, akkor hasznos volt leírnom ezeket a sorokat, mert egy emberrel kevesebb lesz, aki teljesen becsavarodik.

üdv

2014. febr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!