Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent az, hogy az utolsó...

Mit jelent az, hogy az utolsó időkben járunk és hány ezer éveig fog tartani?

Figyelt kérdés

2014. febr. 2. 02:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
48%

Vidiripi


filoszmen!


"Hogy egyházi iskolába? Ez vicc???"


Ha vicc akkor te kezdtél viccelődni. Ezt írtad: "És inkább tanulok vért izzadva vallásos szempontok szerint felesleges dolgokat, mint az eget bámuljam és bambán reménykedjek a soha-el-nem-jövőben."

13. kommentben! Már bocs de akkor mit kell ez alatt érteni?


"Michael Jacksont többen ismerik, mint a Bibliát. Akkor most kövessük őt?"



Kövesd őt ha akarod! Izé Jacko mit tanított az embereknek s hogyan kell őt követni? Ja és milyen válaszai vannak?


"Számodra az a " Mestermű "??? És melyik része?"


Az Újszövetséget jobban ismerem de természetesen az egészet annak tartom.


"Max. ami kimaradt."


Tudtommal teljes a Biblia.


"A Tízparancsolatból az első 4- nek semmi köze a társadalmi együttéléshez, a többi pedig szimpla közhely, mindenhol alap, ahol emberek együtt élnek."


Érdekes! Sokan azt mondják azért írták hogy embereket irányítsanak vele. Azt is mondják hogy emberek találták ki. Még is az első 4 helyen Isten "áll".

Tudom hogy alig ismered a Bibliát. Pl. van benne az állatok védelmére felszólító parancs. Melyik Ószövetségi időkben élt népnek volt ilyen törvénye? A Biblia arról is rendelkezik mit kell tenni egy kóbor állattal. Vagy egyéb jogi dolgok is meg vannak benne fogalmazva. Még a növényekkel kapcsolatban is vannak törvények.

Melyik népnek voltak ilyen törvényei abban az időben?

Nem kell hogy válaszolj a kérdések költőiek.


"Vagy tartsunk rabszolgát, örüljünk a kiírtott emberiségnek- Noé..."


Aszem írtam már neked hogy tarts rabszolgát de keresztényként ezt nem teheted meg. Izraelitaként igen. De én nem vagyok az. Csak ez nem jut el a megértés szintjére.

Keresztény=Krisztus követő!


"Szimpla közhelygyüjtemény, más népek bölcseletei messze meghaladták. Annak a szánalmas, hazát kereső birka csoportnak lehet, hogy nagynak számított a sok mese, de ha neked is, akkor visszautaztál 2000 évet."


Valóban és erről milyen ateista régész vagy tudós írt tanulmányt?

Jó akkor visszautaztam 2000 évet. Most akkor hogyan tovább? Mit csináljak 2000 évvel korábban?

2014. febr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
36%

Vidiripi


"Egyébként nem szidtam a Bibliát, csak kimondtam az igazságot, hogy Daniel próféciái zavaros locsogások és nem jelentenek semmi különöset."


Nekem is zavaros locsogásnak tűnik a kínai nyelv. De attól még jelent valamit csak nem nekem. Így van ez Dániel próféciáival is. Neked zavaros és nem jelent semmit. De másnak pedig érthető és jelentéssel bír.


"Ma már másképpen működik a világ."


Dehogy működik másképp a világ. Ugyan úgy viselkednek az emberek mint 2 vagy 5 ezer évvel ezelőtt. Félnek ,szeretnek ,gyűlölnek ,vágynak a hatalomra és a gazdagságra. A világ felgyorsult de az emberi érzelmek maradtak azok nem változtak semmit. Az hogy a technika változott az nem jelent semmit csak annyit hogy nem kőhegyű dárdával ölnek hanem lőfegyverrel.


"Ha mondjuk Borisz Jelcin, vagy bármilyen más nagy tekintélyű ember részegen mindenféle zavaros dolgot összehord, akkor senki sem fog kétezer évig azon töprengeni, hogy mit is akart a tudtunkra adni."


Valószínűleg semmit csak az alkohol beszél belőle.

Ami azt illeti ifjabbik George Bush is beszélt az új világrendről. Most akkor ez alatt mit kell érteni? A kérdésem ismét költői.


"Én nem mondom azt, hogy bizonyos jelekből nem lehet akár rövid, akár hosszabb távra megtippelni, vagy jósolni a jövőt,..."


De ez nem tipp vagy jósolás. 2700 évről van szó. Ez lenne a tipp vagy a jóslás? Persze ,Ézsaiás bekapcsolta a szuper kvantum számítógépét és a kütyü ezt dobta ki. Ugyan már az ember még az időjárást sem képes "megjósolni".

Bill Gates egyik mondása szerint, minden program elfér 768Kb-on. A C64-nek 64Kb is elég volt! S ez csak egy a nagy jóslatok közül. Ellenben ami a Bibliában áll az úgy is lett s ne felejtsük el hogy bibliai kéziratokból nem 8db van a világon hanem 5000-nél is több. A Holt-tengeri tekercseket 1947-ben fedezték fel. Ézsaiás könyve is köztük van.


" Bizonyos előrelátás mindenkiben van, ha választás elé kerülök, nagyjából sejthetem a következményeket, de azok bekövetkeztéhez más események is kellenek."


Akkor olvasd el a Jelenések könyvét hátha ad neked valamilyen előrelátást. Most csak fikcióként gondold végig a dolgot. Ami le van írva a Jelenések könyvében kezdenek úgy alakulni a világ eseményei. A kérdés egyből adott lesz. Hogyan láthatta előre a 2000 évvel ezelőtt élt személy hogy a 21. században így alakulnak majd az események?

Nem egy esemény hanem több is és ez meg van írva.


"Lehetőségek vannak, de a prófécia bizonyosságot állít, ilyen viszont nem lehetséges, mert a jövőt nem lehet ismerni."


A te elképzeléseid szerint nem lehet ismerni a jövőt. De azt is mondták hogy a levegőnél nehezebb tárgyak nem repülnek. Csak volt aki ezt nem hitte el. Aztán lás csodát. :))))


"Általános jóslatokat is mondhat bárki,..."


De itt nem általános jóslatokról van szó. Hanem próféciákról.

Igaz hogy különböznek azok a dolgok hogy hogyan ítélünk meg valamit. De számomra nem egy általános dolog az hogy valaki 2700 évvel ezelőtt megírja azt hogy egy helyen nem fognak soha többé emberek lakni. S mindezt úgy hogy ez a hely korának legfejlettebb és katonailag legerősebb volt.


"Ami a heves tiltakozást illeti, én ugyan sehol sem mondtam, hogy a vallásosak bolondok, de az orvostudomány a téveszmék terminológiájában számon tart ilyesmit: religiózus doxazma, vallási tartalmak köré szerveződő gondolkodás, mely túlzó, irreális, valamint ha az életvitelében gátolja az egyént."


Jégvilág elmélet. Noé előtt még reális elképzelés volt. De persze azért nem egészen úgy ahogyan azt később gondolták.


"...mert a fél világot mégsem lehet gyógykezelni, nem lenne hozzá elég ápoló."


Megjegyzem sok ápoló vallásos vagy hívő ember!


"Aztán aki nem szállt el még teljesen, az nem hinném, hogy ártalmas lehet, főleg ha nagy buzgalmában azt az irányelvet követi, amit a sokat tapasztalt egyház a számára kiszab, hogy szeresse még az ellenségét is, ha megdobják kővel, viszonozza kenyérrel és ne lázadozzon a felsőbb hatalom ellen, adja meg a császárnak, ami a császáré."


Mit értesz az alatt hogy a "sokat tapasztalt egyház"?

1. Igen így van még az ellenséget is szeretni kell. Ez is olyan emberi igaz. Mert az ember már csak ilyen a történelem bizonyítja. Hiszen a Bibliát állítólag emberek találták ki.

2. Nekem még soha senki nem tudta megmutatni hogy hol írja a Biblia azt hogy ha megdobnak kővel dobjam vissza kenyérrel.

Te lehetsz az első aki ezt a hiányosságot pótolod!

Megjegyzem olyan van a Bibliában hogy "Aki nem akar dolgozni az ne is egyék!"

3. Így van ne lázadozzon a felsőbb hatalom ellen. Aztán még is egész Európán végig söpörtek a forradalmak. Biztos azért mert bűnnek számított olvasni a Bibliát. S az emberek meg nem tudták. Bár ezt sem értem mert állítólag azért találták ki hogy irányítsák vele az embereket. Hát talán el kellene mondani a "hatalmaknak" hogy nem jött össze. Talán ha hagyták volna hogy olvassák akkor nem így alakulnak a dolgok de ezt már soha nem tudjuk meg.

4. Ad meg a császárnak ami a császáré. Vagyis fizesd az adót. Ennyi!


"Világos, hogy a fanatikusok soha senkinek nem kellettek, azért a sok kábítás mellett mindig is próbáltak egy kis józan észt meghagyni a tömegeknek, mert azért dolgozni is kell valakinek, még ha a kolostorokban, vagy a rendházakban helyet is adtak azoknak, akik már semmi másra nem képesek, csak a fantazmagóriákon elmélkedni."


Azért hogy csepegtessek egy kis történelmi tudást is megjegyzem hogy a nagy semmit tevésben pl. szőlőt nemesítettek a szerzetesek gyógyszereket készítettek és még a méhészkedés területén is értek el eredményeket hogy csak néhány dolgot említsek. Az rendben van hogy nincs valakinek Biblia ismerete na de hogy történelmet hoz fel és nincs tisztában az eseményekkel az számomra zavaró. De gondolom ez is egyéni szociális problem!

2014. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Hi Vidiripi,


¸¸.•*¨*•*´¨)


¸.•´¸.•*´¨) ¸.•*¨)


(¸.•´ (¸.•` ¤ Thank you very much!


Regards

K. P.

2014. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Regards!


Nagyon szívesen. Bár nem tudom hogy mit. :)))


A karakterek mit akarnak jelképezni ,tűzijátékot?

2014. febr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Csak azt köszöntem meg, hogy ebben az ellenséges légkörben is vállaltad sokunk helyett a konfrontációt és az azzal járó negatív következményeket (pl. leszólás, lepontozás stb.)... A karakterek jelentése számomra is talány, mert véletlenül bukkantam rá-juk a neten, és (azon túlmenően, hogy kevésbé tűnik általuk semmitmondónak a hozzászólásom) halvány lila gőzöm nincs róla, hogy mit is szimbolizálnak valójában...
2014. febr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Egyébként a tudatlanságból bibliainak vélt „köves-kenyeres” közmondást legfőképpen a Máté 5:39-el („...a ki arczul üt téged jobb felől, fordítsd felé a másik orczádat is”) keverik sokan, úgyhogy a 2Tesszalonika 3:10 helyett helyénvalóbb lett volna inkább azt idézned a nem túl tájékozott vitapartnerednek...
2014. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
67%

"Nekem is zavaros locsogásnak tűnik a kínai nyelv."


Sőt, nekem még a magyar nyelven is tűnik zavarosnak néha a locsogás. Például Dániel próféciái.


"Dehogy működik másképp a világ. "


De bizony, hogy de! Manapság aki nem bizonyítja az állításait, azt kinevetik, vagy hazugnak tartják. Esetleg fecsegőnek.


"Valószínűleg semmit csak az alkohol beszél belőle. "


Kezded kapiskálni. Danielből meg a kender, vagy másfajta mákony szólt.


"Hogyan láthatta előre a 2000 évvel ezelőtt élt személy hogy a 21. században így alakulnak majd az események? "


Sehogy!


"Noé előtt még reális elképzelés volt."


Jaj, most meg Noé! Már az agyamra megy ez a gyermeteg történet, a jóságos vízbefojtóról! Tudom, szerinted még kormánya sem volt a bárkának, mert úgyis arra ment, amerre Isten akarta.


"Megjegyzem sok ápoló vallásos vagy hívő ember!

"


Öngyógyítás? Az sem rossz teljesen, de nem számítok ilyen javulásra.


" Nekem még soha senki nem tudta megmutatni hogy hol írja a Biblia azt hogy ha megdobnak kővel dobjam vissza kenyérrel. "


Tényleg? Pedig gyakran hallani ezt idézetként.


"Aki nem akar dolgozni az ne is egyék!"


De olyan is van benne, hogy nem kell az ég madarainak aggódni a jövő miatt, Isten majd megeteti őket. Gondolom ezek a papok, vagy a szerzetesek, vagy a nincstelen, aki hívővé avanzsál, az potyakajára is jogosult.


"Aztán még is egész Európán végig söpörtek a forradalmak. "


Forradalmak nélkül még ma is király lenne az államfő és Te jobbágy lennél (99% az volt), vagy rabszolga.


A katolikusok csak azért nem akarták hagyni, a Biblia olvasását, mert tudták, sokaknak szembetűnő lesz a sok faramuci dolog és ha el tudnak rajta gondolkodni, akkor megértik a sumákot. Nem Isten írta.


"Vagyis fizesd az adót. Ennyi! "


És még betartani mindent, amit az uralkodó hatalom diktál. Ha mondjuk az a törvény, hogy köszönni úgy kell: "heil Hitler", akkor egy vallásos sem mondta: - abzug Hitler -



Szóval a szerzetesek szerették a bort, meg a mézet? Lehet, úgy is vannak mindig ábrázolva, jó kövéren, borvirágos arccal. Csakhogy ezek többségét is a híveiktől harácsolták!

Kérlek, csepegtess! Történelmit is, meg szociálist. Te, te tájékozott.

2014. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A karakterek jelentése számomra is talány, mert véletlenül bukkantam rá-juk a neten, és (azon túlmenően, hogy kevésbé tűnik általuk semmitmondónak a hozzászólásom) halvány lila gőzöm nincs róla, hogy mit is szimbolizálnak valójában..."


Oké ez nagyon "ott van"! :D :D :D


27. válaszoló!


"Sőt, nekem még a magyar nyelven is tűnik zavarosnak néha a locsogás. Például Dániel próféciái."


Jó hát akkor ismételjünk. :))

"Neked zavaros és nem jelent semmit. De másnak pedig érthető és jelentéssel bír."


"De bizony, hogy de! Manapság aki nem bizonyítja az állításait, azt kinevetik, vagy hazugnak tartják. Esetleg fecsegőnek."


Nincs új a nap alatt! :))))

ApCsel 17:18 "...egyesek azt kérdezték: Ugyan mit akarhat ez a fecsegő mondani? Mások meg: Idegen istenségek hirdetőjének látszik, mivelhogy Jézust és a feltámadást hirdette nekik.

Persze mert régen soha senkit nem nevettek ki és mondták róla hogy hazug. Néha csodálkozom hogy mekkora hited van bizonyos dolgokat illetően.


"Kezded kapiskálni. Danielből meg a kender, vagy másfajta mákony szólt."


Te meg nem kezded kapiskálni. Jelcint mit írt? (De nem alá.)


"Sehogy!"


Akkor mi a magyarázat?


"Jaj, most meg Noé! Már az agyamra megy ez a gyermeteg történet, a jóságos vízbefojtóról! Tudom, szerinted még kormánya sem volt a bárkának, mert úgyis arra ment, amerre Isten akarta."


Ha te mondod. Bár ezt a Biblia nem támasztja alá. Sem azt hogy kormánya lett volna sem azt hogy Isten irányította volna hogy merre ússzon a bárka.

De a kérdés már korábban is adott volt. Hová akart menni Noé?

Illetve hová mehetett volna amikor mindent víz borított? Miért kellet volna kormányozni a Bárkát? Nem volt hol kikötni. A víz utána pedig apadni kezdett.

Azt megértem hogy nem hiszel hogy megtörtént ez az esemény. De azt még mindig nem vagyok képes felfogni hogy miért nem látod benne a logikát.


"Öngyógyítás? Az sem rossz teljesen, de nem számítok ilyen javulásra."


Amennyiben az ápolók öngyógyítással foglalkoznak akkor igen. De akkor csak egyetlen ember képesek meggyógyítani ,önmagukat. De ezzel az a probléma hogy az ápolók nem gyógyítanak hanem ápolnak. Legalább is felénk.


"Tényleg? Pedig gyakran hallani ezt idézetként."


Igen a tájékozatlan emberektől ,tőlük valóban. Tehát ha legközelebb találkozol ezzel a jelenséggel akkor világosítsd fel az illetőt hogy nem ,ez nincs a Bibliában.

Mi előtt hívő lettem én is azt hittem hogy így van. De aztán tájékoztattak hogy nem így van.


"De olyan is van benne, hogy nem kell az ég madarainak aggódni a jövő miatt, Isten majd megeteti őket. Gondolom ezek a papok, vagy a szerzetesek, vagy a nincstelen, aki hívővé avanzsál, az potyakajára is jogosult."


Az ég madarai nem hinném hogy aggódnának. A jövő miatt meg pláne nem. Az emberek készítenek madár etetőt. Na meg sokan tesznek ki madáreleséget télen is.

Nem értem hogy vonsz párhuzamot az ég madarai a papok ,szerzetesek meg a nincstelenek között.

Hogy a szavaiddal éljek aki hívővé avanzsál az inkább ezt veszi figyelembe. Aki nem akar dolgozni az ne is egyék. Ha nem ezt veszi figyelembe akkor........


"Forradalmak nélkül még ma is király lenne az államfő és Te jobbágy lennél (99% az volt), vagy rabszolga."


De hát azt mondják hogy a Bibliát úgy írták át hogy az megfeleljen az uralkodó osztály elvárásainak. Abban meg benne van hogy engedelmeskedni kell a felsőbb hatalmaknak.

Logikai bukfenc hogy megégették azokat akik Bibliát mertek olvasni. Meg is lett a következménye kitörtek a forradalmak.

Vagy már én sem tudom hogy mi miért is történt mert kusza ez az egész. Bibliával irányít nem irányít. Olvashat nem olvashat. Inkább felejtsük el!


"A katolikusok csak azért nem akarták hagyni, a Biblia olvasását, mert tudták, sokaknak szembetűnő lesz a sok faramuci dolog és ha el tudnak rajta gondolkodni, akkor megértik a sumákot. Nem Isten írta."


Inkább arra jöttek volna rá a gondolkodó emberek hogy amit a katolikus egyház állít az nem igaz mert nincs benne a Bibliában. Luther Márton ezt tudta és meg is tette hogy levelet írt az illetékeseknek. A többi meg már történelem. Ha érdekel akkor rátudsz keresni amennyiben lényegesnek tartod.


"És még betartani mindent, amit az uralkodó hatalom diktál. Ha mondjuk az a törvény, hogy köszönni úgy kell: "heil Hitler", akkor egy vallásos sem mondta: - abzug Hitler -"


Nos mit mutat a történelem? Nem kell találgatni hiszen ez már a múlt és van történelmi archívum. Kutas és láthatod hogy mi történt.


"Szóval a szerzetesek szerették a bort, meg a mézet? Lehet, úgy is vannak mindig ábrázolva, jó kövéren, borvirágos arccal. Csakhogy ezek többségét is a híveiktől harácsolták!

Kérlek, csepegtess! Történelmit is, meg szociálist. Te, te tájékozott."


Még is mire számítasz? Nem egyszer beszélgettünk már.

2014. febr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Vidripi!

Noé történetébe te logikát látsz? Inkább csupa ellentmondás.

Az utólsó jégkorszak kb. 10000 éve kezdett visszahúzódni, megemelkedett sok helyen a vízszint, elmosta a partokat, városokat, ez megmaradt az emberek emlékezetében, mítoszokat szőttek köré....de az egyenlítő tájékán a jégkorszak hatása kevésbé érvényesült, ott nincsenek ilyen emlékek. Bizonyított tény!

A bibliai bárka statikusok szerint abban a formában saját súlyától kettétört volna, még mai anyagok mellett is. Minden állat egymás mellett? Az elválasztások még inkább elnehezítik és csökkentik a helyet. Vagy egymást bámulta az oroszlán és az antilop? Valamelyiküknek rossz éjszakája lett volna. Melyik lehetőség a logikus?

Az élelmiszerek honnan lettek volna? Csak egy elefántpár napi min. 100 kg. növényt fogyaszt. Szorozd meg kb. 365-tel. A mamut rajta volt, vagy nem, mert a jégkorszak alatt még vadászták...a panda csak és kizárólag friss bambuszrügyet eszik. Gondolom a bárkán bambuszerdő is volt.

Ha minden víz összekeveredett, vagy az édesvízi, vagy a sós vízieknek meg kellett volna makkanniuk. Ehelyett ma is élnek, de csak elkülönítve. Persze Isten ezt is elintézte...

A csak az emberben lévő baktériumok, vírusok hol voltak? Ha az emberekben, miért nem haltak meg???

Vidripi, sorolhatnám, de minek? Úgyis csak logikátlan, érvek nélküli zagyvaságot kezdenél összekaparni, de csak rajta, kíváncsi vagyok, a logika nevében, ha már annyira logikus akarsz lenni.

2014. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Noé történetébe te logikát látsz? Inkább csupa ellentmondás."


Hát látom te sem figyelsz arra amit írtam. Akkor ismételjünk.

Azt írtam hogy: "Azt megértem hogy nem hiszel hogy megtörtént ez az esemény. De azt még mindig nem vagyok képes felfogni hogy miért nem látod benne a logikát."


Számomra teljesen logikusnak tűnik az hogy minek a bárkára kormány amikor nem tart sehová mert mindent víz borít.


"Az utólsó jégkorszak kb. 10000 éve kezdett visszahúzódni,..."


Mi alapján van meghatározva az a 10000 év?


"Bizonyított tény!"


"A vízözön-történetek mindmáig legteljesebb gyűjteményét: James Frazer: Folklore in the Old Testament, I.Kötetében találhatod meg. A bibliai történet hitelességét tűnnek alátámasztani azok az özönvíztörténetek, amelyek világszerte a legkülönbözőbb - még teljesen elszigetelt - kultúrákban is fellelhetők. A termékeny félhold területén általánosan ismert volt a Biblia leírásával több ponton is hasonlóságot mutató özönvíztörténet, a sumér, babilóniai, asszír mítoszok. Ugyanez az alapmotívum része volt az egyiptomi, görög, hindu, kínai, hawaii, mexikói, eszkimó, lapp, finn, szibériai, kelta, szudáni, hottentotta, újzélandi maori, ausztráliai bennszülött, tűzföldi és 58 amerikai indián törzs hitvilágának."


Ez is az!


"A bibliai bárka statikusok szerint abban a formában saját súlyától kettétört volna, még mai anyagok mellett is."


Készült a témában tanulmány szakemberektől? Csak mert 74% barátom is váltig állította hogy kormányzás nélkül egy hajó rövid idő belül elsüllyed. Aztán meg kiderült hogy nem is egy hajó a Japánból eljutott Kanadába s ezek a hajók a cunami idején szabadultak el. Ember nem volt rajtuk és kb. 1,5 sodródtak kormányzás nélkül. Persze a partiőrség kilőtte mert veszélyeztette a hajózási útvonalakat.


"Minden állat egymás mellett? Az elválasztások még inkább elnehezítik és csökkentik a helyet. Vagy egymást bámulta az oroszlán és az antilop? Valamelyiküknek rossz éjszakája lett volna. Melyik lehetőség a logikus?"


Igen teljesen logikus ugyan is a vízözön után már nem csak növényekkel táplálkoztak de hússal is. Viszont hangsúlyoznám hogy utána nem előtte vagy közben és ez vonatkozik az állatokra is. Azt is vedd figyelembe hogy Isten megátkozta a földet és ez az állatokra is kihatott.

Előtte. 1Mózes 1:29-30

Utána. 1Mózes 9:3-4


"Vagy egymást bámulta az oroszlán és az antilop? Valamelyiküknek rossz éjszakája lett volna. Melyik lehetőség a logikus?"


Logikusnak tűnik hogy nem egymás mellet voltak elhelyezve?


"Az élelmiszerek honnan lettek volna?"


Erre van egy nagyon jó mondat a Bibliában.

1Mózes 6:21 Magadnak pedig szerezz be mindenféle eledelt, ami csak ehető, és gyűjtsd be magadhoz, hogy legyen ennivalótok nektek is, meg azoknak is.


"Csak egy elefántpár napi min. 100 kg. növényt fogyaszt."


A felnőtt példányok?


"A mamut rajta volt, vagy nem, mert a jégkorszak alatt még vadászták...a panda csak és kizárólag friss bambuszrügyet eszik. Gondolom a bárkán bambuszerdő is volt."


Nincs felsorolva minden állat a Bibliában amely a bárkára került de nem is név szerinti felsorolás van. Nemük szerint ,a földön csúszó és mászók stb.


"Ha minden víz összekeveredett, vagy az édesvízi, vagy a sós vízieknek meg kellett volna makkanniuk. Ehelyett ma is élnek, de csak elkülönítve. Persze Isten ezt is elintézte..."


A tengeri csillag korlátlan ideig elvisel olyan alacsony sótartalmat is, ami a saját életterében lévőnek csupán 16-18 százaléka.

Ezzel azt akarom mondani hogy ez az állapot csak ideglenesen maradt fenn nem pedig állandóra. Az állatok képesek alkalmazkodni körülményekhez bizonyos ideig.

Vannak olyan vándorló halfajok, amelyek a sós- és édesvíz között ingáznak. Például a lazacok, a csíkos sügérek és az atlanti tokhalak édesvízben ívnak, majd sós vízben nőnek fel. Tehát napjainkban is nem egy olyan hal faj van amely képes alkalmazkodni.

Az sem biztos hogy mindenütt ugyan olyan koncentráció lett volna a vízben ami a sótartalmat illeti. Egyébként nagyon jó a felvetés örülök hogy gondolkodsz a dolgon.

Még a végén a Bibliát is olvasni kezded. Az hogy ilyen felvetéseid is vannak nagyon jó.


"A csak az emberben lévő baktériumok, vírusok hol voltak? Ha az emberekben, miért nem haltak meg???"


Amiért te sem halsz meg. Meg aztán Noé nem kapta utasításba hogy vigyen a bárkára vírusokat és baktériumokat a nemük szerint.

Egy gramm talaj kb. 40 millió, egy milliliter felszíni víz egymillió baktériumsejtet tartalmaz.

Hát víz az volt bőven no meg abban is biztos vagyok hogy föld is került a bárkába.


"Vidripi, sorolhatnám, de minek? Úgyis csak logikátlan, érvek nélküli zagyvaságot kezdenél összekaparni, de csak rajta, kíváncsi vagyok, a logika nevében, ha már annyira logikus akarsz lenni."


Hát nem tudom hogy akkor minek. De jelzem hogy megtetted felsoroltad. Nyugi nem te vagy az első és nem is az utolsó.

Nekem az is logikus hogy Isten képes a halottat feltámasztani mert ha nem lenne képes akkor nem lenne mindenható és nekem ez így logikus. Persze hogy zagyvaságnak tűnik nekem is annak tűnik sok minden de amikor el kezdek vele foglalkozni és kezdem megérteni akkor már nem is olyan zagyvaság az egész. Te nem foglalkozol vele így neked zagyvaság ez is logikus. (legalább is nekem)

Az viszont nem logikus hogy mért fáj az neked hogy én hívő ember vagyok. Logikusnak tűnik az is hogy ha nem akarsz ilyen általad zagyvaságokat olvasni akkor ne lépj be erre az oldalra vagy kerüld ezeket a kérdéseket. De nem ezt teszed pedig ez lenne a logikus ha nem akarsz ilyesmivel foglalkozni. De te még is itt vagy.

2014. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!