Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valamire van tudományos...

Ha valamire van tudományos válasz, akkor az szerintetek bizonyíték, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 18:48
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"Természetesen nem bizonyíték arra, hogy Isten nem létezi. De volt kétezer év arra, hogy valamit felmutasson a kereszténység. De nem tud felmutatni semmit. Ennyi erővel a Mikulás is teremthetett mindent. Bizonyítsd be, hogy nem a Mikulás volt! Nem fog menni. Innentől kezdve csak hit kérdése. A fejlett világban az emberek egyre kevésbé hisznek Istenben. Aki nem hisz benne, az a gyerekét se fogja hitre nevelni. És így hanyatlik a kereszténység. Ezt a kérdést csak azért lehet feltenni, mert sok a hitetlen. Ha azt szeretnék a vallásos emberek, hogy elhiggyük az istenüket előbb valamit fel kellene mutatni. A hit nem elég, mert én például nem hiszek benne és ezzel nem vagyok egyedűl."


Ez hülyeség, és félrebeszélés. Szétboncolom a kommented.


Természetesen nem bizonyíték arra, hogy Isten nem létezik.

De volt kétezer év arra, hogy valamit felmutasson a kereszténység.

Nézz utánna a szenteknek vértanúknak.

Mielőtt ezt is kiforgatnád, olyan szentekre gondolok, amelyek tényleg csodákat tettek, és nézd jelenéseket.

De nem tud felmutatni semmit.

Előbb akceptálnod kéne, vagy minimum megismerni a keresztény érveket.

Ennyi erővel a Mikulás is teremthetett mindent.

Bizonyítsd be, hogy nem a Mikulás volt! Nem fog menni.

Ezt a kérdésedet komolyan vettem.

Szt. Miklós egy személy volt, és egy embör, mivel hogy embör volt, és én nemtudok teremteni egy világot, akko ő sem.

Innentől kezdve csak hit kérdése.

Pontosan!

A fejlett világban az emberek egyre kevésbé hisznek Istenben.

Tán a kereszténység lecsúszik, de olyan religióknál, ahol ez egy életforma, nem fog, magis gyarapodni fog.

Aki nem hisz benne, az a gyerekét se fogja hitre nevelni.

És így hanyatlik a kereszténység. Ezt a kérdést csak azért lehet feltenni, mert sok a hitetlen. Ha azt szeretnék a vallásos emberek, hogy elhiggyük az istenüket előbb valamit fel kellene mutatni. A hit nem elég, mert én például nem hiszek benne és ezzel nem vagyok egyedűl.

2010. jan. 6. 19:29
 12/28 anonim ***** válasza:
46%
A fejlett világ egyre kevésbé hisz. Ez nagyon igaz, de úgy is élnek benne az emberek. Amikor még a Biblia kötelező tantárgy volt az amerikai iskolákban, nem jártak fegyverrel suliba a diákok. Aztán ki tiltották a Bibliát az iskolákból, nézd meg mi van ma az amerikai iskolákban! És már mi is olyan modernek vagyunk, hogy nálunk is lövöldöznek a suliban. Mindenkitől bocsánatot kérek, aki személyesen érintett a Pécsi történetben.
2010. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

"Nézz utánna a szenteknek vértanúknak.

Mielőtt ezt is kiforgatnád, olyan szentekre gondolok, amelyek tényleg csodákat tettek, és nézd jelenéseket.

De nem tud felmutatni semmit."


Van rengeteg olyan keresztény, aki szerint a szentek tisztelete egy katolikus tévtanítás. Milyen csodákat tettek ők? A csoda csak a hívők számára csoda. Nekem mért nem csoda, vagy micsoda? Elhiszed a csodát, mert hinni akarod. Miért van az, hogy isteni (keresztény isteni) csoda csak ott történik, ahol jelen van a kereszténység? Persze isteni csodák máshol is vannak, de azok nem keresztényiek.

2010. jan. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"Amikor még a Biblia kötelező tantárgy volt az amerikai iskolákban, nem jártak fegyverrel suliba a diákok. Aztán ki tiltották a Bibliát az iskolákból, nézd meg mi van ma az amerikai iskolákban!"

- Enyhén erőltetett gondolatmenet... Ezek szerint az amerikaiakat csak a Biblia tartott vissza az állatiasságuk felszínre keülésétől. Hiszen sok országban szintén nem kötelező tantárgy, mégsem rendszeresek a lövöldözések. (legkevésbé nem középiskolákban)

2010. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
62%

A biosztanárom erre azt mondaná:

RELÁCIÓANALÍZIS: "B" válasz

Igaz, Igaz, Nincs összefüggés. :o)

2010. jan. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
Attol meg Isten letezhet.Nem vagyok nagy vallasos, de ha kiderulne hogy vannak foldonkivuliek akkor se vetnem el azt a lehetoseget h Isten letezik.
2010. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
37%

Hozzászólnék.

Jézus megszületett,Isten elküldte Őt azért hogy a világ minden emberének összes bűnét magára vegye,ezzel megmentsen Téged és engem és mindenkit.Az elmúlt 2000 év egy várakozás Isten részéről,hogy a lehető legtöbb emberhez eljusson az üzenete.Nem az a legfontosabb kérdés hogy a keresztények mit tudnak felmutatni.A keresztények nagy része, akik megértették Isten akaratát arra törekednek,hogy minél több emberhez eljuttassák ezt a jó hírt,hogy nem "csak úgy létezünk"hanem valami céllal teremtett minket az alkotónk,minden egyes személy valamilyen céllal született erre a világra.És hogy hová tartunk?Hát ez pedig a legnagyszerűbb az egészben.Találkozni Jézussal!Nála van a bűnbocsánat,gyógyulás,békesség,szeretet,örök élet,és minden.

FONTOS!

A HALÁL NEM RÉSZE AZ ÉLETNEK!

2010. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
37%
Ez nem kérdés hogy Isten létezik e vagy sem!Egyértelmű válasz!Igen!Volt rá példa hogy nem egy tudós megtért amikor próbáltak megfejteni valamit és rájött hogy csak Isten keze lehetett a dologban!De nem kell messze menni a hétköznapjainktól!Én szüleimtől tudok példát venni!Nagyon trehány életmódot éltek amikor kicsi voltam,apám ivott,anyámat a mocskos szájú pletykás nők társasága vonzotta,4-en laktunk egy 50 négyzetméteres szobában!Egyszer jött az életükbe egy hívő ember,akit majdnem csak hülyének néztek mikor mondta a magáét!Aztán szerencsére ez az ember kitartó volt és megakarta menteni a szüleimet!Apám lassacskán kezdett hajlani a dolog felé,eljárt gyülekezetbe felvette Istennel a kapcsolatot imádságban és egyre jobban javult a helyzet amit én is tapasztaltam!Aztán szépen lassan anyám is megtért!Mai napra elérték az álmaikat!Épült egy hatalmas családi házunk,lett egy nagy tanyájuk ami régi álmuk volt ahol most tudnak gazdálkodni és megteremtik a mindennapi megélhetésüket!És mindennap úgy élik életüket hogy nem tudják mi lesz másnap,hogy mit fognak enni másnap,de bíznak és ímátkoznak!Napról napra jönnek a megoldások amit Istentől kapnak hiszen ki mástól?Ennyi szerencséje nem lehet egy embernek!Aki ezt mondja szembe röhögöm!Egy felhasználó írta:"Isten mutasson fel valamit és akkor majd hiszek benne!"Neked kell felmutatnod azt hogy te elfogadod őt és hirdeted!És Isten majd megáld!!Hiszen nincs olyan munkahely ahol agyon fizetnek és azt mondják:"Na jól van akkor majd jövőévben ezt mind dolgozd le!"Kezdésnek a bibliát kell a kezedbe venni,mert sok magyarázat van ott a dolgokra amikre saját magad is rájöhetsz!20 évesen,önállóként körbe nézve a haveri társaságomon és a világban,kezdek rájönni hogy nem ez az élet!Ez egyszer elmúlik!Lehet dönteni hogy ki akar örökké szenvedni és ki örökké boldog lenne,mert halál után jön az igazi élet!
2010. jan. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
A tudományos magyarázatok önnmagukban nem bizinyítják Isten létét, de az összes nagyobb tudós elismerte, h ahhoz, h minden ennyire összehangoltan működjön, kell léteznie valamilyen külső, a világot egybetartó erőnek. Az előző kommentre pedig annyit, h az, h egy "szervezet" 2000 évig fennmaradt egyáltalán, már önmagában jelent valamit. Én eléggé egyházellenes vagyok, mert igaz, h nem sokat tettek le az asztalra, de ez nem zárja ki Isten létezését.
2010. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
A tudományos tények nem bizonyitják Isten létezését, ennek ellenére az összes jelentős tudós elismerte, h annak, a hátterében, h minden ilyen jól működik, kell lennie valamilyen emberfölötti erőnek. Hivjuk ahogyan akarjuk, de léteznie kell. Az egyháztól már az is, h 2000 évig fennmaradt elég nagy teljesitmény. Én eléggé egyház ellenes vagyok, de ettől még hiszek Istenben, a kettő nem zárja ki egymást
2010. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!