Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A párom elhatározta magát,...

A párom elhatározta magát, hogy megtér és eljár a Hit Gyülekezetbe. Teljesen átadta magát Istennek (ahogy ő mondaná). A probléma az, hogy a Biblia és Jézus tanításai szerint akar élni. Ami tiltja a házasság előtti szexet. (Miért? )

Figyelt kérdés
A probléma, hogy itt vagyok én és egy pár vagyunk, viszont én nem hiszek Istenben és az egyéb ilyen dolgokban. Nagyon szeretem őt és ő is engem. Mit csináljak ez esetben?? Vele maradjak?? Én nem bírom ki, hogy akár 1 vagy több éven át ne létesítsünk szexuális viszonyt! mi tévő legyek??
2010. jan. 7. 16:56
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
23%
Az, hogy most így gondolkozol, még nem biztos, hogy maradandó lesz. Lehet, hogy rövidesen megtérsz és ráeszmélsz arra, hogy milyen jó az Úr szövetségében élni. Kívánom, hogy találd meg Őt !
2010. aug. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
40%
Isten tévedhet.SÁNDOR sose!!!Nem tudtál volna nyeregbe maradni mellette.Jobb ez így mindkettőtöknek.
2011. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:
0%
Ne hagyd ott, ne higgy el mindent amit itt írnak a "világiak". Hisz istenben, ezzel mi a baj? Inkább becsülnöd kéne hogy templomba jár, és komolyan veszi az ilyen dolgokat. Helyette pedig nem fekszik össze minden este mindenkivel.
2011. ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
74%

Tudom régi a kérdés, de hátha jól jön valakinek.

Házasság előtti szeretkezés 

Katolikus Egyház szerint nem érdemes (nem szerencsés itt a bűn szót használni). 

Mivel indokolható ez? 

A)Praktikus érv: 

1. Hülyén érezné magát az ember, ha a házastársát akarva, akaratlanul szexuális téren mással hasonlítaná össze. (abszolút alapérv) 

B)Biológiai érvek: 

2. Lehetséges a teherbe esés → nem kívánt terhesség vagy abortusz (,de elég a terhességtől való félelem is). (relatív alapérv) 

3. Nemi úton terjedő betegségek (AIDS, szifilisz és egyéb „nyalánkságok”). (relatív alapérv) 

4. Fogamzásgátló szerek esetleges káros (mellék)hatása, amúgy is milyen már az első alkalommal ezekkel szórakozni, amikor úgy is elég sok baja van az embernek, hogy eligazodjon az idegen terepen történő bevetésen. (kiegészítő érv) 

C)Biokémiai érvek: 

5. Szeretkezés közben oxitocin és vazopresszin szabadul fel, ami ragaszkodást vált ki → megnehezíti a szakítást, még ha arra szükség is lenne. (abszolút alapérv) 

6. Ez a ragaszkodás nemcsak a házastárs iránt marad meg, hanem az exek iránt is. (abszolút alapérv) 

D)Pszichikai érvek: 

7. Az első alkalom mély nyomot hagy az emberben, ezért jó azt a házastársával átélni. Meglepő módon csak egyszer lehet valakivel először szeretkezni. (abszolút alapérv) 

8. A szex kerül központba, ami elvonja a figyelmet egymás megismeréséről, ami előfeltétele annak, hogy felelősen lehessen egymás mellett dönteni. Szex elhomályosítja a kritikus látásmódot, ami rossz párválasztási döntéshez vezethet. (abszolút alapérv) 

9. Mindenáron a másik megtartása marad a cél (nehogy már másé legyen!) → erősödik a féltékenység iránti fogékonyság, ami megmérgezheti a kapcsolatot. (abszolút alapérv) 

10. A szex beszűkítheti az ember figyelmét, ami könnyen vezethet a család és a barátok elhanyagolásához. (abszolút alapérv) 

E)Pszichoszomatikus érv: 

11. Az ember úgy van beprogramozva, hogy a teste és a lelke szoros egységben működik → ha nincs meg a lelki síkon még a szoros kapcsolat, akkor annak testi síkon sem tud igazán örülni + így nem inflálódik a szeretet testi kifejezésének többi módja, ráadásul magas árfolyamon marad a szeretkezés is a házasság elején, ami kritikus időszak, mivel ekkor történik meg az összecsiszolódás. (abszolút alapérv) 

F)Lelki érvek: 

12. Ez egy lehetséges módja az önmegtartóztatás gyakorlásának, amire szükség lesz ahhoz, hogy a házasságban is kitartsanak a házastársak egymás mellett + látja azt az illető, hogy saját maga és a párja ilyen téren mennyire önmegtartóztató. (kiegészítő érv) 

13. Az ember úgy van beprogramozva, hogy csak egy embernek tudja igazán odaadni magát → kiégés (abszolút alapérv) 

14. Az első szeretkezés a legjobb nászajándék, amit adhatnak egymásnak a házastársak; ünnep után szokott lenni ajándékozás nemde… (abszolút alapérv) 

G)Teológiai érv: 

15. Isten a szeretkezést a házasságra szánta az ember érdekéből (sok vallásban megtalálható ez a törvény). Egyesekben éppen emiatt bűntudat keletkezik. (kiegészítő érv) 

G)Példa érvek: 

+1. Több ember várt volna vele (én saját fülemmel hallottam gólyatáborban egy vadidegen lánytól. (kiegészítő érv) 

+2. Statisztikai adatok azt mutatják, hogy akik kicsapongó szexuális életet élnek házasság előtt, azoknak általában problematikus lesz a házasságuk. (kiegészítő érv)

2015. febr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Itt mindenki megmondja hogy mi az igazság, a gond az, hogy senki sem tudja, csak okoskodnak. Ha nem jártatok egyszersem a gyülekezetben akkor minek tűntetitek fel rossz színben? Előbb mennyetek el, és győződjetek meg arról, ami ott történik.


A házasság előtti szexet pedig nem csak a Hit Gyülekezete, hanem az egész kereszténység, zsidóság, és iszlám is tiltja. Ennek az az oka, hogy ha két ember összeér szexuálisan, akkor azok eggyé válnak. Ha te nem az igazit találtad meg, akkor ez nagyon nagy problémák szülője lesz. ez a gond

2015. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 ceri ***** válasza:
75%

"A házasság előtti szexet pedig nem csak a Hit Gyülekezete, hanem az egész kereszténység, zsidóság, és iszlám is tiltja...... Ha te nem az igazit találtad meg, akkor ez nagyon nagy problémák szülője lesz. ez a gond"


És persze ha összeházasodnak, akkor nem baj ha nem az igazit találta meg. Akkor még pluszban el is kell válni, vagy együtt kell élni egy nem igazival, kvázi hazugságban.

A több probléma ezek szerint nem probléma. Érdekes gondolkodás. :)

2015. júl. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!