Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A párom elhatározta magát,...

A párom elhatározta magát, hogy megtér és eljár a Hit Gyülekezetbe. Teljesen átadta magát Istennek (ahogy ő mondaná). A probléma az, hogy a Biblia és Jézus tanításai szerint akar élni. Ami tiltja a házasság előtti szexet. (Miért? )

Figyelt kérdés
A probléma, hogy itt vagyok én és egy pár vagyunk, viszont én nem hiszek Istenben és az egyéb ilyen dolgokban. Nagyon szeretem őt és ő is engem. Mit csináljak ez esetben?? Vele maradjak?? Én nem bírom ki, hogy akár 1 vagy több éven át ne létesítsünk szexuális viszonyt! mi tévő legyek??
2010. jan. 7. 16:56
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy, ha ő megtért akkor soha nem vett volna feleségül mint nem hívőt. Ezt tanítja a Biblia, és ez történt veletek is.
2010. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Jó döntést hoztál.
2010. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
70%
Igen. Az általad megélt és tapasztalt dolgok miatt mondtam, én sem a HIT gyülit tartom a legjobbnak. A baj az, bármilyen felekezethez is csatlakoznál, mindegyikbe bele lehet kötni. Ezért mondtam, a Bibliát kezd el olvasni. Isten útjai pedig sokszor meghökkentőek, de vissza nézve, hálás leszel.
2010. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
41%
A párod nem Istennek, hanem a hit gyülekezetének adta át magát. A probléma nem az, hogy a biblia és Jézus tanításai szerint akar élni, hanem az, hogy az általa választott felekezet vezetői nem aszerint élnek a birkanyírásból, méghozzá elég jól.
2010. jan. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
39%
A legutolsó válaszoló nyilván magából indul ki.
2010. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon sajnállak.

Szakíts vele amilyen gyorsan csak tudsz, még mielőtt nem fog nagyobb bajt csinálni neked is. Egy pokol lesz vele az életed, de nem csak a szex miatt, hanem nagyon sok más dolog miatt is. Tudom, hogy most ez nehéz, de ha nem léped meg az életed még nehezebb lesz.

2010. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
60%
Attól, hogy hívő valaki és tisztán akar a házasságba lépni, még nem kell leszólni. Barátnőm baptista és a lánya is. Nagyon tiszteltem, amikor azt mondta, hogy ő tisztán akar az Úr elé állni az esküvőjén, mert lehet, hogy az emberek ezt vagy azt gondolják róla, de az Isten tudja az igazat.
2010. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
30%

Tömör professzort vegyük kölcsön a ráfázol-banktól:


Fütyijátékhoz kell egy fütyi, meg hozzá egy fészek. Ez mondjuk két emberrel adott jelen esetben. Egyiküknek viszont elárulják, mintegy ádáméva típusú almaevéssel felnyitva az szemét, hogy a fütyijáték illegális vezetői engedély nélkül. Ezt egy/több, a játékra szintén alkalmas mondja, valami felső hatalom nevében. Namost, játékos partnered ezt a kedves fütyijátékot és jogát feladja, mert más játékosok (tév)hite szerint az engedély nélkül nem jó, holott tudhatja, hogy de. Ezenfelül te is követeled ezen játékot, de ő azt mondja, nem.

A kérdés innentől az, szeretnél-e a közös életetek minden komolyabb dolgába külsős beleszólókat, ill. szabályokat, amik elméletben akár javíthatnának is a morálon, de pl. a fütyijáték se morális, hanem közös élménybeli csapatmunkát igényel. Értsd, ami kötelező/tilos, az már nem ugyanaz.

(ugyanilyen a sebességkorlátozás, adó, stb.: az élmény értékét csökkenti vagy veszi el mind, főleg akkor, ha tudod, hogy senkinek semmi kára nem volna belőle)


Így hát tudod, hogy olyan játékost kell keress, aki nem von be harmadik felet a páros előadásotokba.

2010. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
79%
Tehát ha a sebességkorlátozás nem lenne, akkor senkinek semmi kára nem lenne? Mondd, vannak gyerekeid? Mondjuk, ahol eddig 40-es tábla volt, ott is lehetne menni 180-al, az jó lenne? Kicsit meggondolatlan vagy! örüljünk, hogy vannak szabályok, mert ezek is a mi érdekeink! Ha nem tudod felfogni, hát sajnállak.
2010. ápr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
36%
Hagyd ott a vallás egy átb*szás hülyeség marhaság az egész! Én is nemrég lettem ateista az a király! Nem tudom mi értelme van akkora marhaságban hinni aminek nincs bizonyíték a létezésére csak csupa marhaság!
2010. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!