Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A párom elhatározta magát,...

A párom elhatározta magát, hogy megtér és eljár a Hit Gyülekezetbe. Teljesen átadta magát Istennek (ahogy ő mondaná). A probléma az, hogy a Biblia és Jézus tanításai szerint akar élni. Ami tiltja a házasság előtti szexet. (Miért? )

Figyelt kérdés
A probléma, hogy itt vagyok én és egy pár vagyunk, viszont én nem hiszek Istenben és az egyéb ilyen dolgokban. Nagyon szeretem őt és ő is engem. Mit csináljak ez esetben?? Vele maradjak?? Én nem bírom ki, hogy akár 1 vagy több éven át ne létesítsünk szexuális viszonyt! mi tévő legyek??
2010. jan. 7. 16:56
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
77%

Ha összeházasodtok vajon elviseled-e,hogy nem kevés pénzzel támogatja az egyházat,mégha szerinted máshová kellene az a pénz.Elviseled-e,hogy a leendő gyermekeidet a hit gyülekezet szellemében fogja nevelni,illetve elvárja,hogy te is úgy neveld őket.

Elvideled-e majd,ha a gyermekeid nem fognak elfogadni,mert nem követed a vallásukat,illetve szinlelni tudod,hogy te is csatlakozol a gyülekezethez a családi békesség kedvéért.

Ha ezekre a kérdésekre válaszolsz,meg is van,mit csináljál.

2010. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 ceri ***** válasza:
56%

Hiába pontoztatok le, szerintem valami nincs rendben köztetek. Én még olyat nem láttam, hogy valakinek egy forró szerelem közepette jutna eszébe, hogy ő most hirtelen abbahagyja a szexet, és helyetted inkább istennel foglalkozzon. Lehet, hogy nem akarja kimondani, lehet, hogy saját magát is becsapja.

Szóval életszerűtlen a dolog. Arról nem is beszélve, hogy mennyire lehet egy kapcsolat harmonikus, ahol a 2 fél teljesen különböző világnézetet vall. Minden közös percetek súrlódásokkal fog telni. És amennyire fanatikus ez a szekta, biztos, hogy mindig neked kellene engedni, mert náluk nincs kompromisszum.

2010. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
63%
Itt a szex a legkevesebb. Ez egy beteg szekta, ahol a vezetők gyanúsan dúskálnak, a követőik pedig őket pénzelik. Felelősségteljes ember nem alapít ilyennel családot. Keresztényként mondom. Húzd ki onnan, vagy engedd el!
2010. jan. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
28%

Keresztényként mondod? Tudod, elég sokan visszaélnek ezzel a szóval! Ha Jézusé a szíved, akkor elsősorban a szeretetet, elfogadást és jószívűséget kéne sugároznod.

Én hívőként mondom, hogy nem kell aggodalmaskodnia. Majd meglátod kedves kérdező, hogy JÓ és IGAZ emberré válik a barátod. Isten munkálkodik a szívében, és ez csakis a javára válik. És neked is!

2010. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
69%

Nekem volt Hit Gyülekezetes barátnőm. A Szex nem minden, bár ne legyünk már "álszentek" igenis a kapcsolat alapja. Aki feltette a sok mi lenne ha kérdést, leginkább ott lesz az igazság. Én sem a szex hiánya miatt hagytam el anno - bár azt érdekes volt látni, ahogy biológiai szükségleteinek ellen akar állni. A nagyobb probléma majd ott kezdődik mikor megkér hogy menj el vele, és te persze elfogsz, mert szereted, és nem tetszik Neked ő meg addigra annyira agymosott lesz, hogy még valóban az is lehet hogy ő tesz majd ki. Az oda járó emberek az "átlaggal" nem tudnak kijönni. Ez számomra tény.

Egyébként az agymosás számomra -akkor is- realizálódott, mikor ugyanazokat a szófordulatokat hallottam egy másik Hit gyülekezetes ismerősömtől. Egyébként furcsa, hogy mint vallás mennyire gyűlölködő, pl a katolikusokat bálványimádóknak hívják... (ez az amit 2 különböző embertől is hallottam->agymosás)

Kicsit eltértem a tárgytól, de a lényeg ha ő oda akar tartozni, akkor Nektek nem lesz egymás mellett helyetek (és valóban én is inkább abból a közegből való kiemelését javasolnám...)

2010. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
43%
Hacsak a HIT gyülekezetéhez csatlakozott, valóban nagy bajban van. Ha Jézust fogadta el mint megváltóját, és személyesen olvassa a Bibliát, akkor nem akkora a baj, bár én sem a HIT gyülekezetét tartom a legjobb helynek, a keresztyén hit megélésére. A kapcsolatotokra egyébként nem a HIT gyüli a legveszélyesebb, hanem kettőtök világnézetének a különbsége. Én keresztyénként csak azt tanácsolom, kezd el olvasni a Bibliát, nézd meg miben hisz a barátod, és hogy te akarsz-e vele egy úton járni. Ha keresztyén tudnál lenni, csak a HIT gyülekezete zavar, Isten adhat másik gyülekezetet, én a baptistáktól mentem át egy református gyülekezetbe a feleségem kedvéért, de ha magát a keresztyén hitet nem tudod elfogadni, az már komoly konfliktus forrás lesz köztetek, akkor is ha a HIT gyülekezetét ott is hagyná. A házasság előtti szexuális életet ugyan is nem a HIT gyülekezete tiltja, hanem a Biblia, az az Isten. Egyben viszont egészen biztos vagyok, a barátod naponta imádkozik érted.
2010. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
53%

17:36-os!

Köszönöm a hozzászólásodat. :-)


Én a Hit Gyülekezetébe járok a férjemmel együtt. Bár először csak én jártam oda, a férjem mégsem aggódott miattam, mert (valamiért) tudta, hogy jó helyen vagyok. Megtapasztalta, hogy milyen változásokon mentem át, hogy nem káromkodom, hogy együttérzőbb vagyok az elesettekkel, árvákkal, hajléktalanokkal. Hogy nyugodtabb lettem, barátságosabb, kedvesebb. Később, miután Ő is eljött és megtért Istenhez, én is ezeket vettem rajta észre.

2010. jan. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
43%

A volt párommal nemrég szakítottunk nézet különbségeink miatt.

Én szintén elhatároztam,hogy eljárok a HIT gyülekezetben

és pontosan ez volt a konfliktus forrása.

Ő ugyanis más vallásokra és egy filozófiai irányzatra nyitott volt de az evangéliumi kereszténységre nem annyira,inkább itt úgy mondanám csak érdeklődő volt.

Istenbe hisz,ugyan de a házasság előtti szexuális életben szintén benne lett volna,pedig tisztán akartam belemenni a házasságba.

Javaslom tarts vele és ne törődj a kritikus válaszadókkal!

Ha ő lesz a párod így többet veszítesz(boldog éveket)mint abban az esetben ha vele maradsz.

(a házasságon kívüli szexuális életet egy rövid ideig).

Ha te nem hiszel Istenben attól még tényleg van Isten és ez nem valamilyen belső vallásos megtapasztalásból mondom,hanem olyan élményekből amit nem tudok másnak állítani.

Szóval nemcsak hiszem és tudom hogy van Isten de valóságosan megtapasztaltam,hogy ő létezik

és fia Jézus a megváltó.

2010. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Voltak hasznos tanácsok és olyanok is melyekkel nem értettem egyet. Nos, végül elmentem a párommal a HIT GYÜLEKEZETBE... Érdekes dolgokat tapasztaltam. Több ember oly módon beleélte magát és átadta magát Istennek, hogy feltűnően és hangosan nyilvánultak meg. Én nagyon megijedtem mikor több ember mellettem öntudatlan állapotba került és szinte hisztérikus rohamot kapva hangosan sikongatott nevetett és toporzékolt. Számomra ez nagyon ijesztő volt.Nem ez az egy dolog volt, ami taszított ettől az egésztől. A prédikáció sem tetszett. 90%-ban nem értettem egyet vele amellett, hogy nagyon sok vallásról,világnézetről és életmódról tanultam életem során és sok olyan emberrel folytattam eszme cserét akik különböző vallásokban hisznek.


A kérdező

2010. jan. 11. 14:01
 20/36 A kérdező kommentje:

Ami még lényeges lehet, hogy a párommal elváltunk egymástól, teljesen békésen és azt kívántam neki, hogy remélem, hogy megtalálja a boldogságot!

Teljesen fair voltam Vele szemben is és magammal szemben is!

2010. jan. 11. 14:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!