Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az öröklött bűnt már a csecsem...

Openyoureye kérdése:

Az öröklött bűnt már a csecsemők is hordozzák?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy kommentben és nagyon elgondolkodtatott:


"A csecsemő valóban még nem ismerheti a Törvényt,de ő is bűnös lélekkel=erővel születik,mint minden ember"


Szóval isten teremt egy új embert alapban bűnösnek, hogy... minek is? Azért, hogy végignézze, hogy szenvedi végig az életét és egy ilyen keményvilágban jól esik neki ha azt látja, hogy sokan elbuknak? Ráadásul az alapbó bűnösnek született ember sem elég átok, csavar még rajta egyet azzal, hogy csak annak bocsájt meg és menti meg a lelkét aki a millió vallás közül ki tudja választanai azt az egyet, mely őt képviseli és annak szenteli életét. Ez egy nagy átverés. Igazából ezen próbákat annak adom akitől meg akarok szabadulni, nem pedig annak akit szeretek! Egy nagy hazugság és ámítás az, hogy ez az isten szeret titeket. Nem veszitek észer, hogy nem kelletek neki és meg akar szabadulni tőletek? Bár ezen nem csodálkozom, ilyen beteges elképzelés után nem is szeretném tudni milyenek vagytok valójában...


Ha kicsit erősre sikeredett a vége, az csak azért van mert ez az igazság és az igazság néha fáj. Főleg azoknak akik hazugságban tengetik napjaikat.

Köszönöm a figyelmet.


2014. júl. 22. 14:44
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
62%
Nem öröklött hanem eredendö.
2014. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Bocs, eredendő. Tudjuk miről beszélek. Egyébként Éváéktól örököltük nemde? Mindegy is, a lényegen nem változtat.
2014. júl. 22. 15:08
 3/42 anonim ***** válasza:

Isten nincs ott minden születés mögött, a teremtett világ nagyon szépen működik anélkül is, hogy Isten állandóan beavatkozna.

Ha valaki megszületik, akkor Isten csak a személyiségét, a lelkét adja, ami nyilván nem lesz bűnös. Viszont a test, a genetika, amit a szüleitől örököl, az igen. Az vágyakozni fog olyan dolgokra, amikre esetleg nem kéne, és így a test által szennyeződik a lélek is. Tehát egy csecsemőnek ártatlan lelke van, amikor megszületik, azt nem szennyezi semmilyen bűn.


Egyébként meglehetősen ellentmondásos, amit írtál. Ha van egy Isten, aki teremtett minket, akkor nyilván nem millió vallásból kell választani, hanem elég egyértelmű, hogy melyik az Isten szerint való. Tehát ezt a kifakadásod nem értem, hogy Isten még csavar is rajtunk egyet...

2014. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

"Ha valaki megszületik, akkor Isten csak a személyiségét, a lelkét adja, ami nyilván nem lesz bűnös. Viszont a test, a genetika, amit a szüleitől örököl, az igen. Az vágyakozni fog olyan dolgokra, amikre esetleg nem kéne, és így a test által szennyeződik a lélek is. Tehát egy csecsemőnek ártatlan lelke van, amikor megszületik, azt nem szennyezi semmilyen bűn"


- Értem, szóval senki sem születik egyenlő esélyekkel, valakinek a kisujját sem kell mozdítania, hogy "istennek tetsző" életet éljen, valaki pedig a belét is kidolgozhatja de mivel nem tud kitörni a helyzetéből amibe beleszületett, így kárhozatra van ítélve az első pillanattól fogva.

Ez lenne a szeretet istenének tréfája?

2014. júl. 22. 15:22
 5/42 anonim ***** válasza:

"Ha van egy Isten, aki teremtett minket, akkor nyilván nem millió vallásból kell választani"

Mert te aztán naponta találkozol ezzel az istennel, nem?


Egyébként nincs millió vallás, bár lehetne - csak kb. 8000 - de soknak vannak irányzatai. A kereszténységnek pl. kb. 4000

Hogyan választasz ezekből?


Tudod, az a helyzet, hogy van a valóság - és ehhez próbált a régi ember valamilyen istent és teremtéstörténetet kitalálni.

Így sikerült.

2014. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Bocs ez lemaradt:


"Tehát ezt a kifakadásod nem értem, hogy Isten még csavar is rajtunk egyet..."


- A csavar éppen az, hogy a világon senki sem tudhatja biztosra melyik is az a vallás mely az isten számára tetsző, így ha rosszat választasz, lehetsz te a legeslegjobb a vallási hovatartozásodban, kitörölheted vele, mert az pont nem az volt mely a valódi istennek tetszene. Így kell érteni a csavart, hogy nehogy egyszerű legyen az életed, nem csak arról kell meggyőződnöd, hogy isten létezik, de még ki is kell választanod a megfelelőt. Nem fura?

2014. júl. 22. 15:25
 7/42 anonim válasza:
Az eredendő bűn csak addig tart amíg nem vagyunk megkeresztelve. Egy születendő kisbabának nem felelőssége nyilván, hogy megkeresztelkedjen hanem ezért van a SZÜLŐ! A szülő felelőssége, hogy a gyermeke megszabaduljon az ősbűntől. Isten pedig nagyon is SZERET minket hiszen meghalt értünk a kereszten a bűneinkért, hogy mi a sok tudatlanságunk és sötétségünk miatt és az ezekből eredő bűnök miatt ne kerüljünk a pokolra! Hanem ezzel megkaptuk a bűnbánat kegyelmét! És, hogy miért nem hullik mindenki ölébe a hit? Mert szabadakaratot is adott nekünk, mert szeretné ha Önként rátalálnánk nem pedig úgy mint egy beprogramozott gép, ennek ellenére nyilván segít is nekünk csak sokszor észresem vesszük mert hagyjuk hogy a gonosz befolyásoljon minket és nem mindig törekszünk a jóra! De ettől függetlenül ő szeret minket még így is és ha csak egyszer is megbánjuk a bűneinket ő megbocsájt, mert Ő egy szerető Isten nem pedig egy Diktátor! És , hogy miért szenvedünk? Jézus is szenvedett értünk, és az szenved ebben a földi életben a legtöbbet akit nagyon szeret az Úr és próbára teszi , hogy a hite megerősödjön. A világ elvan korcsosulva és minden Isten ellen lázít ezért kell most nagyon imádkoznunk az Úrhoz , hogy a bocsánatot elnyerjük és ő legyen a vígaszunk a bajban.
2014. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

"Mert te aztán naponta találkozol ezzel az istennel, nem? "


- Ezzel mit szerettél volna mondani?


"Egyébként nincs millió vallás, bár lehetne - csak kb. 8000"


- Húha, most jól megfogtál. Akkor játszunk most egy kicsit: Gondoltam egy számra 1 és 8000 között, ha eltalálod tiéd az örök élet, ha nem, akkor azt te is tudod. Sok szerencsét ;)



"Hogyan választasz ezekből? "


- Lehet nem jött le neked, de én éppen, hogy nem akarok választani ezekből, mert nevetségesnek tartom az elképzelést.



"Tudod, az a helyzet, hogy van a valóság - és ehhez próbált a régi ember valamilyen istent és teremtéstörténetet kitalálni.

Így sikerült."


- Hát elég gyér a fantáziája, nekem sokkal jobb is sikerülne lényegesen kevesebb idő alatt.

2014. júl. 22. 15:29
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem hordozhatják,mert azt sem tudják mi az.Igazságtalanság lenne Istentől,ha olyan miatt bűnösnek nevezné őket,amiről még csak tudomásuk sincs.Ez kérem egy nagy,kövér hazugság,amit a papok találtak ki,hogy bűntudatban tartsák az embereket,mert így lehet a legnagyobb hatást gyakorolni rájuk.Aki bűntudatban él,az nem szereti magát,nem meri kinyitni a száját ha kell,nem mer kérdezni,nem mer kiállni magáért,nem mer szabad lenni,és élvezni az életet.És az ilyen embert nagyon szépen lehet madzagon rángatni.
2014. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

"A szülő felelőssége, hogy a gyermeke megszabaduljon az ősbűntől. "


- Ugyan, ezzel csak rákényszerítik az emberek a hitüket és meggyőződésüket egy olyan személyre aki még nem tud kiállni a jogaiért és még nincs tudatában annak mi is történik körülötte.


". Isten pedig nagyon is SZERET minket hiszen meghalt értünk a kereszten a bűneinkért, hogy mi a sok tudatlanságunk és sötétségünk miatt és az ezekből eredő bűnök miatt ne kerüljünk a pokolra! "


- Én azt hittem az Jézus volt, mindegy. Egyébként nem értem ezt az eredendő bűnt, nekem semmi közöm ahhoz hogyha mondjuk az apám gyilkos lett volna. Mégis halála után azt mondanák vonuljak börtönbe és töltsem le a rá kiszabott 4 életfogytiglanit és még 347 évet. Ez abszurdum. Hogy lehet az, hogy ti nem látjátok eme ellentmondást?


"Hanem ezzel megkaptuk a bűnbánat kegyelmét! "


- Mi? Tehát igazából nem is a fia halála váltott meg minket hanem a keresztelkedés? Most ugye viccelsz? Ezt el ne mond odaát Jézusnak, mert nagyon pipa lesz.


"És, hogy miért nem hullik mindenki ölébe a hit? Mert szabadakaratot is adott nekünk, mert szeretné ha Önként rátalálnánk nem pedig úgy mint egy beprogramozott gép, ennek ellenére nyilván segít is nekünk csak sokszor észresem vesszük mert hagyjuk hogy a gonosz befolyásoljon minket és nem mindig törekszünk a jóra! "


- Ez eddig érthetől, már csak az nem az, hogy miért engedte, hogy legyen még ezen kívül 8000 másik vallás? Hogy nehezebb legyen választani, ha az ember rászánja magát az istenhitre?


"De ettől függetlenül ő szeret minket még így is és ha csak egyszer is megbánjuk a bűneinket ő megbocsájt, mert Ő egy szerető Isten nem pedig egy Diktátor!"


- Nem, csak ultimátumot adott, hogy vagy ez és eszerint éltek, vagy mentek a levesbe. Tetszik, nem tetszik, ez van. Szép. És őt hívod a szeretet istenének?


"És , hogy miért szenvedünk? Jézus is szenvedett értünk, és az szenved ebben a földi életben a legtöbbet akit nagyon szeret az Úr és próbára teszi , hogy a hite megerősödjön."


- Milyen hit erősödik meg azáltal, hogy kicsinál egy fiatal lányt és önygyikosságba hajszol? Mutatok egy videót, remélem sikerül rá értelmes magyarázatot adnnod:


https://www.youtube.com/watch?v=6QkQ8v2rpbA


Ne erőlködj, nincs olyan magyarázat ami miatt ez elfogadható próbaltétel lenne. Egyébként köszi, de én inkább nem bizonygatom semmi ilyesmivel a szeretetem egy ilyen szadista istennek, szóval ezúton is üzenem neki, tartsa meg a szeretetét és a tesztjeit magának. Nagyobb szüksége van neki rá mint nekem.



"A világ elvan korcsosulva és minden Isten ellen lázít ezért kell most nagyon imádkoznunk az Úrhoz , hogy a bocsánatot elnyerjük és ő legyen a vígaszunk a bajban."


- Dehisz már megbocsájtott, a kereszteléskor mikor vizet locsoltak a buksimra. Azóta közel sem tettem olyan égbekiáltó bűnt, hogy ne érdemelhetném ki a menyországot.

2014. júl. 22. 15:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!