Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az öröklött bűnt már a csecsem...

Openyoureye kérdése:

Az öröklött bűnt már a csecsemők is hordozzák?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy kommentben és nagyon elgondolkodtatott:


"A csecsemő valóban még nem ismerheti a Törvényt,de ő is bűnös lélekkel=erővel születik,mint minden ember"


Szóval isten teremt egy új embert alapban bűnösnek, hogy... minek is? Azért, hogy végignézze, hogy szenvedi végig az életét és egy ilyen keményvilágban jól esik neki ha azt látja, hogy sokan elbuknak? Ráadásul az alapbó bűnösnek született ember sem elég átok, csavar még rajta egyet azzal, hogy csak annak bocsájt meg és menti meg a lelkét aki a millió vallás közül ki tudja választanai azt az egyet, mely őt képviseli és annak szenteli életét. Ez egy nagy átverés. Igazából ezen próbákat annak adom akitől meg akarok szabadulni, nem pedig annak akit szeretek! Egy nagy hazugság és ámítás az, hogy ez az isten szeret titeket. Nem veszitek észer, hogy nem kelletek neki és meg akar szabadulni tőletek? Bár ezen nem csodálkozom, ilyen beteges elképzelés után nem is szeretném tudni milyenek vagytok valójában...


Ha kicsit erősre sikeredett a vége, az csak azért van mert ez az igazság és az igazság néha fáj. Főleg azoknak akik hazugságban tengetik napjaikat.

Köszönöm a figyelmet.


2014. júl. 22. 14:44
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

"- Értem, szóval senki sem születik egyenlő esélyekkel, valakinek a kisujját sem kell mozdítania, hogy "istennek tetsző" életet éljen, valaki pedig a belét is kidolgozhatja de mivel nem tud kitörni a helyzetéből amibe beleszületett, így kárhozatra van ítélve az első pillanattól fogva.

Ez lenne a szeretet istenének tréfája?"


Nem értesz. Mindenki ártatlan lélekkel született. Te is, én is. Az, hogy mit rakunk aztán rá, mivel szennyezzük az már a mi dolgunk. Senki sem született előnnyel.


"Mert te aztán naponta találkozol ezzel az istennel, nem?


Egyébként nincs millió vallás, bár lehetne - csak kb. 8000 - de soknak vannak irányzatai. A kereszténységnek pl. kb. 4000

Hogyan választasz ezekből?


Tudod, az a helyzet, hogy van a valóság - és ehhez próbált a régi ember valamilyen istent és teremtéstörténetet kitalálni.

Így sikerült."


Majdnem az összes keresztény felekezet azt vallja, hogy a Biblia az alapja a vallásuknak. Mégis ennyire különbözőek? Mert sokan vizet prédikálnak és bort isznak. Ha valakit érdekel, akkor tanulmányozza az eredeti Bibliát, az alapján rájöhet, hogy melyik felekezetek vannak a legközelebb a Bibliához. De ez csak akkor működik ha választani akarsz. Ha nem, akkor nincs miről beszélni. :)


"- A csavar éppen az, hogy a világon senki sem tudhatja biztosra melyik is az a vallás mely az isten számára tetsző, így ha rosszat választasz, lehetsz te a legeslegjobb a vallási hovatartozásodban, kitörölheted vele, mert az pont nem az volt mely a valódi istennek tetszene. Így kell érteni a csavart, hogy nehogy egyszerű legyen az életed, nem csak arról kell meggyőződnöd, hogy isten létezik, de még ki is kell választanod a megfelelőt. Nem fura?"


Nem vallást kell választani, hanem Istent. Ha Te Az Istennek akarsz tetszeni, akkor kövesd a Bibliát, mert az Isten szava. Ha neked spirituális megnyugvás kell, akkor pedig válaszd azt a vallást, amiben azt megtalálni véled. A kérdés, hogy Te mit szeretnél?


"Az eredendő bűn csak addig tart amíg nem vagyunk megkeresztelve. Egy születendő kisbabának nem felelőssége nyilván, hogy megkeresztelkedjen hanem ezért van a SZÜLŐ! A szülő felelőssége, hogy a gyermeke megszabaduljon az ősbűntől."


Ejj, ez a katolikus tanítás... A Bibliában az van, hogy mindenkinek saját magáért felelős. A szülő nem tudja megmenteni a gyermeket, neki kell döntenie Isten ellen, vagy mellett.

De eleve, a keresztség az csak egy jelkép. Jézus sem azért keresztelkedett meg, hogy elmondhassa onnantól már nem bűn9s, hiszen addig sem volt az. Nem, a keresztelés/bemerítés az azt jelképezi, hogy a régi élet elmúlt, meghalt és most új élet kezdődik. Azaz, ez egy elköteleződés Jézusnak. Ezért is nincs értelme a gyerekeket bemeríteni, ezt a döntést mindenkinek felnőtt korában kell meghoznia, nem lehet egy gyereket belekényszeríteni egy vallásba, amit lehet, hogy később nem is akar.

2014. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik vallásról beszélünk. Én a katolikusra tudok válaszolni ott, nem létezik örökölt bűn és egy újszülött bűntelen.
2014. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

"Nem értesz. Mindenki ártatlan lélekkel született. Te is, én is. Az, hogy mit rakunk aztán rá, mivel szennyezzük az már a mi dolgunk. Senki sem született előnnyel. "


- De a kérdésemben teljesen mást állít a kommentelő. Honnan tudjam, hogy kinek van igaza? Ráadásul akkor megmagyaráznád mi az eredendő bűn? Mert már kezd elég zavarossá válni a helyzet. Köszönöm.


" De ez csak akkor működik ha választani akarsz. Ha nem, akkor nincs miről beszélni. :) "


- Jaa, tehát kijelented, hogy a biblia származik istentől és ezt kell alapul venni. Ezt mond egy budhistának, egy krisna tudatú hívőnek, vagy egy iszlám hívőnek. Bár arra én is kíváncsi lennék, hogy sikerült erre a következtetésre jutnod?



"Nem vallást kell választani, hanem Istent. Ha Te Az Istennek akarsz tetszeni, akkor kövesd a Bibliát, mert az Isten szava. Ha neked spirituális megnyugvás kell, akkor pedig válaszd azt a vallást, amiben azt megtalálni véled. A kérdés, hogy Te mit szeretnél? "


- Akkor nem is kell követnem a bugyita vallásokat, mégis a menybe térhetek? Ez tök jó. Azt viszont tudnod kell, hogy a világon nem csak kereszténység létezik, vannak más istenségek is ;)

2014. júl. 22. 16:18
 14/42 anonim ***** válasza:

"- De a kérdésemben teljesen mást állít a kommentelő. Honnan tudjam, hogy kinek van igaza? Ráadásul akkor megmagyaráznád mi az eredendő bűn? Mert már kezd elég zavarossá válni a helyzet. Köszönöm."


Erre mondtam, ha valóban érdekel, hogy kinek van igaza, akkor keresd meg azt a fordítású Bibliát, amiben még többé kevésbé mindenki egyetértett és azt tanulmányozd. Ami abban van, az az igazság. De csak ha nagyon érdekel, ha nem, akkor felesleges erre energiát pazarolnod.


Az eredendő bűn az Ádám döntésével került a világba. Nekem van egy elméletem, hogy ez miként zajlott le, de nyilván nem tudom alátámasztani a Bibliából, mivel erről nem ír, így nem is nagyon szoktam terjeszteni. De a lényeg, hogy amikor Ádám a Sátánt választotta, azzal együtt a jó és rossz tudását is megszerezte. Addig nem tudott rosszat tenni, hiszen számára nem létezett rossz, onnantól tudta, hogy mi a rossz és ezáltal választhatta is. Ez a döntésünk nekünk is megvan, választhatunk jó és rossz között, sajnos sokszor a rosszat válasszuk. Tehát az eredendő bűn valójában az, hogy a jó és rossz elvált egymástól és mivel szabad akaratunk van, ezért választhatjuk a rosszat is. Átfordítva ezt pl. egy gyerekre: amikor nagyon megharagszik arra, aki elvette a játékát, a gyerek előtt ott a választás, hogy megüti-e, vagy pedig sem. Sokszor azt választja, hogy megüti, hiszen elégtételt akar venni. Ez a gondolkodás az, ami a szabad akaratból ered, ha nem lenne választása, akkor csak a jót tenné, azaz nem ütné meg a másikat. Remélem érthetően el tudtam magyarázni.


"- Jaa, tehát kijelented, hogy a biblia származik istentől és ezt kell alapul venni. Ezt mond egy budhistának, egy krisna tudatú hívőnek, vagy egy iszlám hívőnek. Bár arra én is kíváncsi lennék, hogy sikerült erre a következtetésre jutnod? "


Azt jelentem ki, hogy Az Istent, azaz Jehovát a Biblia által ismerjük. Ha más istenről beszélünk, akkor nem kell a Bibliát alapul venni, de ha Te Istennek akarsz megfelelni, akkor igenis a Biblia az alap.


"- Akkor nem is kell követnem a bugyita vallásokat, mégis a menybe térhetek? Ez tök jó. Azt viszont tudnod kell, hogy a világon nem csak kereszténység létezik, vannak más istenségek is ;)"


A legtöbb ember élete során legalább egyszer találkozik Isten szólításával. Az igazi Istenével. Ezt mindenki csak önmaga tudja, hogy mikor van, nincsenek rá szabályok. Ha Ő akkor, értelme teljes tudatában elutasítja az, azzal elutasította Istent. Az pedig gáz. Ha viszont pl. meg van tévesztve, általa az az igazság, amit képvisel, és ezt őszintén kételkedés nélkül ki tudja mondani, akkor Isten őt egyéni elbírálás alá fogja helyezni és az életét fogja megvizsgálni, hogy lelkiismeretes volt-e? De ez csak akkor történik meg, ha tényleg őszintén hisz másban, pl ilyenek az őslakosok a dzsungelben, de ilyenek volt az emberek többsége is a kereszténység elterjedése előtt. Itt nagyon fontos, hogy nem engem kell meggyőznöd, hogy Te másban őszintén és naívan hiszel, hanem Istent. ;)

Tehát a kérdésedre a válaszom: igen is és nem is. Alapvetően kerülhetnél a mennybe a bugyuta vallásom követése nélkül is, de te nem vagy afrikai őslakos, hallottad az evangéliumot, tehát Isten meg fog keresni Téged. Ebben nem muszáj hinned, nincs is semmi tennivalód jelenleg, de azért remélem helyesen döntesz majd. :)

2014. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

" Nekem van egy elméletem, hogy ez miként zajlott le, de nyilván nem tudom alátámasztani a Bibliából,......"


- Nagyon jó elmélet, tetszik! :) Sokkal logikusabb és értelmesebb mint eddig bármely magyarázat.



"Azt jelentem ki, hogy Az Istent, azaz Jehovát a Biblia által ismerjük. Ha más istenről beszélünk, akkor nem kell a Bibliát alapul venni, de ha Te Istennek akarsz megfelelni, akkor igenis a Biblia az alap. "


- Nem barátom, tudod egy kis fogalomzavarban szenvedsz. Az hogy isten kicsi vagy nagy betűvel is titulust jelent. Úgy, mint pl Dr. Egyébként pont erről folyik a vita, hogy honnan tudhatja egy avatatlan, hogy melyik vallás az "IGAZ" vallás.



"A legtöbb ember élete során legalább egyszer találkozik Isten szólításával. Az igazi Istenével. Ezt mindenki csak önmaga tudja, hogy mikor van, nincsenek rá szabályok. Ha Ő akkor, értelme teljes tudatában elutasítja az, azzal elutasította Istent. Az pedig gáz."


- Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet. Egy kőkemény ateista elé akár az égből is alászállhat, tudod mi lesz az első kérdése? Hát te meg ki vagy? Szóval repülhet is vissza úgy ahogy jött. Az ember sokszor a saját belső hangjára sem figyel, hogy mi helyes mi nem, nemhogy egy külső hangra. Ez így nem fair. Ha annak tudatában utasítja el a közeledést, hogy TUDJA, hogy isten szólt hozzá, akkor valóban kiérdemelheti isten haragját. Viszont úgy, hogy az ember fejében ezer meg egy más gondolat kering és közé bezsúfolódva próbálja a delikvenst jó útra téríteni, nos így kicsit sem meglepő, ha meg sem hallja még a kiálltást sem.

Sőt, mi van, ha már egy másik vallás elkötelezett híve és úgy gondolja a csábítás csak az ördög szava így elhesegeti. Ilyenkor mi van?


"Itt nagyon fontos, hogy nem engem kell meggyőznöd, hogy Te másban őszintén és naívan hiszel, hanem Istent. ;) "


- Nekem istent semmiről sem kell meggyőznöm. Mivel mindenható tudnia kell mit miért gondolok és ezáltal el is kell tudnia fogadnia a döntésem. Ergo az hogy egy ateista úgy gondolkodik ahogy, annk meg van az oka és azzal isten nyilván tisztában is van. Ezért nem is büntetheti őt azzal, hogy ateistaként elhajtja őt a búsba halála után. Mondok egy példát. Ha nézed a gyereked amint játszik és látod hogy miért dől el a torony, de nem akarsz beleszólni, vajon meg fogod büntetni, mert TÉVEDETT és ledőlt a torony? Nem, egy normális apa ha kéri a gyerek(de még anélkül is) odamegy és elmagyarázza mit nem csinált jól és hogyan előzheti meg a bajt a jövőben. A földi életnek igazából a tanításról kellene szólnia, nem pedig arról, hogy csináld ahogy akarod, de az eredményt az én szabályaim szerint vizsgálom és ha nem megfelelő akkor kampó. Nincs lehetőség javításra, kuka. Ez lenne ugye a szerető istenről alkott elképzelésetek? Ne haragudj, de nagyon, nagyon gyenge lábakon áll ez a tákolmány...



"Ebben nem muszáj hinned, nincs is semmi tennivalód jelenleg, de azért remélem helyesen döntesz majd. :)"


- Tehát kényszerítve vagyok. Egy ultimátumot nyújtott át az istened és vagy követem az ő elképzeléseit és élem az életem ahogy NEKI tetszik, vagy mehetek a levesbe. Ez igen hízelgő, deeeeee kösz inkább mégsem.

Mi van akkor ha én valamiért nem értek egyet a szerződésben foglaltakkal? Miért nincs lehetőség ezt átbeszélni? Miért kellene úgy tennem ahogy szerintetek kellene élnem? Én, személy szerint úgy vélem, hogy a keresztények és a tanuk istenképe hibás és nem tükrözi a valódi isten képét. Ti egy torz tükörkép előtt hajbókoltok, amire az ateisták már rávilágítottak. Ti nem vagytok hajlandóak felülvizsgálni az elképzeléseiteket és megvizsgálni, hogy azok az elméleti hibás elképzelések vajon tényleg hibásak e, vagy nektek van igazatok. És itt most nem a létezik e isten vagy sem kérdésről beszélek, hanem olyn logikai ellentmondásokról, melyeket már itt is pedzegettünk:


Ha isten valóban szeret minket, miért nem indul mindenki egyenlő esélyekkel az életben, miért zavar össze minket azzal, hogy engedi sok más vallás létezését, miért állítkritériumokat arra nézve, hogy ha vele akarjuk tölteni a halálunk utáni létet, akkor így és így kell élni? És még sorolhatnám. Az ultimátum amit kaptunk tőle inkább hasonlít egy házassági szerződésre, mintsem egy házassági anyakönyvi kivonatra. Ugye tudod mi a kettő között a különbség? Egyik a közös és egyenlő jogokról beszél a másik pedig megszabja kinek mije van és mit kap ha elvál. Jobb szeretnék egy kölcsönösen előnyös szerződést látni, mintsem a mostani elképzeléseitekből alkotott valamit. Ja és meg kell hogy jegyezzem, nem istent hibáztatom, mert nem ő találta ki ezt az ultimátumos dolgot hanem a keresztények és a tanuk. Szégyen.

2014. júl. 22. 18:37
 16/42 anonim ***** válasza:

"Az öröklött bűnt már a csecsemők is hordozzák?"


Természetesen nem.

2014. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
És nem hat meg a duma, hogy akkor nem kellett volna ledarálni lekvárnak a Krisztust. Szerintem amúgy sem kellett volna.
2014. júl. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

"Ádám a Sátánt választotta, azzal együtt a jó és rossz tudását is megszerezte. Addig nem tudott rosszat tenni, hiszen számára nem létezett rossz, onnantól tudta, hogy mi a rossz és ezáltal választhatta is."


Egyrészt nem a sátánt választotta, hanem a gyümölcsöt, másrészt, ha szerinted sem tudott addig rosszat tenni, akkor nem is büntethető érte, hiszen te magad írod, hogy csak később tudta meg, mi a rossz.

- Hűha - mondta Ádám - ezt jól elcsesztem. Most aztán jól kitoltam az utódaimmal is. Bocsi emberiség, sejtelmem sem volt róla -


"Egy kőkemény ateista elé akár az égből is alászállhat, tudod mi lesz az első kérdése? Hát te meg ki vagy? Szóval repülhet is vissza úgy ahogy jött"


Miért, a régi zsidók nem ateisták voltak eleinte? Mondjuk Mózest eléggé meggyőzte, de még az apostolok is tamáskodtak eleinte.

Ha elém állna és azt mondaná: - Isten vagyok. Akarod, hogy egy másik Holdat is teremtsek az első mellé? Kérlek, akár ötöt is...-

Akkor biztosan meggondolnám.


"Lucifer-666 nevű felhasználó válasza:


"Az öröklött bűnt már a csecsemők is hordozzák?"


Természetesen nem.

"


Dehogynem. Ha nem keresztelik meg, akkor mikor és mitől válik bűnözővé a kisgyerek?


"Ha isten valóban szeret minket, miért nem indul mindenki egyenlő esélyekkel az életben, miért zavar össze minket azzal, hogy engedi sok más vallás létezését, miért állítkritériumokat arra nézve, hogy ha vele akarjuk tölteni a halálunk utáni létet, akkor így és így kell élni? "


Hát ez az. addig nem állíthatja senki, hogy az ő vallása a helyes, az igaz, amíg a többit nem ismeri, legalább annyira, hogy el tudná utasítani.

A legtöbb keresztény a világ többi vallásáról szinte semmit sem tud és vice versa, azok meg a kereszténységet nem ismerik kellőképpen.

Régen még csak egymás létezéséről sem mindig tudtak, mert akár az is lehetséges, hogy a maja papok látták helyesen az igazságot, vagy a régi germánok. Honnét vagy olyan biztos abban, hogy nem, ha nem is ismered a hitüket?

Nekünk is enni kell a gyümölcsből?

Ha a bűnt örököltük, akkor a tudást miért nem?

2014. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
53%

A Biblia szerint minden ember bűnös, tehát ebből következik, hogy öröklött.

A bűn alól nincs kivétel a Nagy mesekönyv szerint, minden ember eredendően bűnös.


Ezek szerint ő is bűnös: [link]

Gratulálok.

2014. júl. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
53%
2014. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!