Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az öröklött bűnt már a csecsem...

Openyoureye kérdése:

Az öröklött bűnt már a csecsemők is hordozzák?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy kommentben és nagyon elgondolkodtatott:


"A csecsemő valóban még nem ismerheti a Törvényt,de ő is bűnös lélekkel=erővel születik,mint minden ember"


Szóval isten teremt egy új embert alapban bűnösnek, hogy... minek is? Azért, hogy végignézze, hogy szenvedi végig az életét és egy ilyen keményvilágban jól esik neki ha azt látja, hogy sokan elbuknak? Ráadásul az alapbó bűnösnek született ember sem elég átok, csavar még rajta egyet azzal, hogy csak annak bocsájt meg és menti meg a lelkét aki a millió vallás közül ki tudja választanai azt az egyet, mely őt képviseli és annak szenteli életét. Ez egy nagy átverés. Igazából ezen próbákat annak adom akitől meg akarok szabadulni, nem pedig annak akit szeretek! Egy nagy hazugság és ámítás az, hogy ez az isten szeret titeket. Nem veszitek észer, hogy nem kelletek neki és meg akar szabadulni tőletek? Bár ezen nem csodálkozom, ilyen beteges elképzelés után nem is szeretném tudni milyenek vagytok valójában...


Ha kicsit erősre sikeredett a vége, az csak azért van mert ez az igazság és az igazság néha fáj. Főleg azoknak akik hazugságban tengetik napjaikat.

Köszönöm a figyelmet.


2014. júl. 22. 14:44
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

"- Nem barátom, tudod egy kis fogalomzavarban szenvedsz. Az hogy isten kicsi vagy nagy betűvel is titulust jelent. Úgy, mint pl Dr. Egyébként pont erről


folyik a vita, hogy honnan tudhatja egy avatatlan, hogy melyik vallás az "IGAZ" vallás. "


Ez esetben helyettesítsd be az összes Isten szót Jehovára és így egyértelmű lesz, hogy kire gondolok. Sosem gondoltam volna, hogy ilyet kell mondanom,


hogy tudják miről beszélek, lám ebben az egy dologban igazuk van a Jehova Tanúinak. :D

Egyébként erről már írtam. Azt a vallást választja mindenki, amelyik hite szerint a leghelyesebb. Az őszinteség a lényeg. Nem csak egy felekezet


üdvözül, ahogy az sem biztosíték, ha valaki egy biblikus felekezet tagja, Isten az embereket egyénileg vizsgálja. Kis megjegyzés ide: én nyilván Az


Istenben, Jehovában hiszek, tehát én feltételezem, hogy Ő fog a végén minket megítélni. Ettől függetlenül másnak nyilván ez nem ilyen egyértelmű, de


erre írtam, hogy mindenki kövesse a szívét.


"- Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet. Egy kőkemény ateista elé akár az égből is alászállhat, tudod mi lesz az első kérdése? Hát te meg ki vagy? Az


ember sokszor a saját belső hangjára sem figyel, hogy mi helyes mi nem, nemhogy egy külső hangra. Ha annak tudatában utasítja el a közeledést, hogy


TUDJA, hogy isten szólt hozzá, akkor valóban kiérdemelheti isten haragját.

Sőt, mi van, ha már egy másik vallás elkötelezett híve és úgy gondolja a csábítás csak az ördög szava így elhesegeti. Ilyenkor mi van? "


Ezt nem tudom neked bizonyítani, nem is akarom. Én nem is tudhatom, hogy ez egy kőkemény ateistánál hogyan történik, bár hallottam már rengeteg sztorit.


Kőkemény ateisták is tudnak hitre jutni, ez tény. Nyilván, ezt csak utólagosan tudom bebizonyítani neked, ha megmutatok valakit, aki "kőkemény ateista


volt", de mivel nem ismered az illetőt, ezért nem biztos, hogy elfogadnád a szavamat, vagy az övét.

Egyébként Isten nem egy külső hang, ez csak a filmekben van így. Isten az a belső hang, amiről Te is beszélsz. És nyilván, én is arra gondoltam, hogy az


ember TUDJA, hogy Isten szólította meg. Nem mindenkinek egyformán, valakinél gyengébben, márvalakinél erőteljesebben szól, a lényeg, hogy az ember


megértse, hogy van valami a színfalak mögött, ami rá vár. Döntést kell hoznia, nyilván nem tudatlanul fog döntést hozni, Isten igazságos, ilyet nem


tenne.

A más vallások híveiről már beszéltem, ők a saját lelkiismeretük által lesznek megítélve. De manapság az evangéliumot már szinte mindenhol hirdetik, így


a legtöbb ember hall az igazságról. Lehet, hogy nem abban a pillanatban, amikor hallgatja, de később az élete során adódik egy szituáció, amikor Isten


döntés elé állítja. Akkor is, ha alapvetően addig más vallás híve volt.

Tehát ez nem egy merem valami, van benne szabadság, de Téged ez pl. nem nagyon érint, hiszen most olvasod ezeket a sorokat. :)


"Nekem istent semmiről sem kell meggyőznöm. Mivel mindenható tudnia kell mit miért gondolok és ezáltal el is kell tudnia fogadnia a döntésem. Ergo az


hogy egy ateista úgy gondolkodik ahogy, annk meg van az oka és azzal isten nyilván tisztában is van. Ezért nem is büntetheti őt azzal, hogy ateistaként


elhajtja őt a búsba halála után."


Itt arra gondoltam, hogy sokan becsapják a környezetüket, sokszor pedig még magukat is. Tehát vannak fanatikus ateisták, akik még ha a saját szemükkel


is látnák Istent, akkor sem hinnének benne. Sok ilyen tudós van, aki kijelentette, hogy ez a világegyetem véletlenül, magától nem jöhetett létre, de


Isten akkor hülyeség, hogy biztosan van valami más magyarázat is a kialakulására. Ez egy nagyon fura gondolkodás, hiszen nem tudják, hogy miként jött


létre, azt viszont tudni vélik, hogy Isten biztosan nem teremtette. És annyira biztosak ebben, hogy fel sem vetik, mint opciót. Egy ateista tudósnál pl.


ez lehet egy olyan pont, amikor Isten megszólítja. Amikor eljut olyan szintre a tudományában, hogy felmerül benne a kétkedés, hogy ez tényleg véletlen


műve csupán? Néhányan megkeményítik magukat és mereven ragaszkodnak az elveikhez, mások pedig kinyílnak, és más lehetőségeket is számításba vesznek.


Tehát, amit mondani akartam. Nem számít, hogy kifelé mennyire kemény valaki. Mit sugároz, mit mond, az számít, ami a szívében van, és azt csak Isten


tudja. Tehát képletesen mondtam, hogy Istent kell meggyőzni, nyilván nem szó szerint, csupán arra utaltam hogy embert át lehet verni, Istent nem.


"- Tehát kényszerítve vagyok. Egy ultimátumot nyújtott át az istened és vagy követem az ő elképzeléseit és élem az életem ahogy NEKI tetszik, vagy


mehetek a levesbe. Ez igen hízelgő, deeeeee kösz inkább mégsem.

Mi van akkor ha én valamiért nem értek egyet a szerződésben foglaltakkal? Miért nincs lehetőség ezt átbeszélni? Miért kellene úgy tennem ahogy


szerintetek kellene élnem? Én, személy szerint úgy vélem, hogy a keresztények és a tanuk istenképe hibás és nem tükrözi a valódi isten képét. Ti egy


torz tükörkép előtt hajbókoltok, amire az ateisták már rávilágítottak. Ti nem vagytok hajlandóak felülvizsgálni az elképzeléseiteket és megvizsgálni,


hogy azok az elméleti hibás elképzelések vajon tényleg hibásak e, vagy nektek van igazatok."


Nem vagy kényszerítve semmire. De induljunk el az elejéről. Ezt egy folyamatábrán könnyebb lenne ábrázolni, de remélem így is érthető lesz. Hiszel Az


Istenben(Jehova)? Ha nem, akkor eleve nincs miről beszélni ebben a témában. Ha viszont igen, akkor azt is hiszed, hogy a Biblia az Ő szava? Ha nem,


akkor szintén nem tudunk tovább beszélgetni. Ha viszont igen, akkor abban az van, hogy Isten teremtett minket. Ahogyan az is benne van, hogy tökéletesen


jónak teremtett minket a döntés lehetőségével. Ádám rosszul döntött, ezáltal megszűntünk tökéletesnek lenni. Tehát az új alapszituáció, hogy


tökéletlenek vagyunk a döntés lehetőségével. Mit kellett volna Istennek tennie Ádám döntése után? Kiírtani az emberi fajt, hiszen a gonoszt választotta


helyette. Nem tette, tekünk tökéletleneknek is megadta a döntés lehetőségét, hogy Ádám miatt ne haljunk meg, hanem választhassuk azt, amit Ádám


elutasított: Istent és az Ő útját.

Ez a válasz a kérdésedre. Istennek eleve nem kéne lehetőséget biztosítania a döntésre Neked, se Nekem. Erre Te mondhatod, hogy nem érdekel, élni akarod


az életedet, de a nem döntés is döntés. Ez nem ultimátum, hanem lehetőség, hogy kijavítsd Ádám tettét. Nem muszáj élni vele...


Ezt az elméletemet, ahogy minden más elméletemet is hajlandó vagyok bármikor felülvizsgálni. Folyamatosan vizsgálódok és tanulni próbálok, több féle


vallás felé nyitok, olvasok és beszélgetek emberekkel, hogy minél több mindent megismerjek és teljes képem legyen a dolgokról. Amiket állítok nem


belémtáplálták, a környezetem pár dologban lehet nem is értene velem egyet, ezek mind a saját gondolataim, esetleg mások alapgondolatai


továbbfejlesztve, és nyilván vannak olyanok is, amiket megvizsgáltam és hibátlannak találtam, tehát megtartottam egészében. Bármilyen érvet hajlandó


vagyok meghalgatni, legjobb tudásom szerint válaszolni rá, hiszen valamiben csak akkor lehetünk biztosak, ha abban is biztosak vagyunk, hogy nem lehet


megcáfolni.


"Ha isten valóban szeret minket, miért nem indul mindenki egyenlő esélyekkel az életben, miért zavar össze minket azzal, hogy engedi sok más vallás


létezését?"


A Sátán a világ fejedelme. Mindent megtesz, hogy az embert elhúzza Isten mellől, így alakulhatott ki a sok vallás. A vallások a Sátán legerősebb


eszközei az emberek elkábításához, hiszen az a hazugság a legerősebb és legjobb, ami előtt 9 igazság van. Ezt nem Isten engedi, hanem a Sátán csinálja.


"miért állítkritériumokat arra nézve, hogy ha vele akarjuk tölteni a halálunk utáni létet, akkor így és így kell élni?"


Erről már beszéltem, Ő a tökéletes jót akarja nekünk adni. Te tudod mi a tökéletes jó? Én nem, nehezen tudom elképzelni. Mégis kell nekem? Nyilván, az


életem nem a legrosszabb, de bármi is legyen a tökéletes jó, ennél az életnél biztosan jobb. Ez olyan, mintha az egyik afrikai benszülött, aki hallott a civilizációról és el akarna oda jutni, meg akarná győzni a testvérét, aki nem hallott semmit, hogy tartson vele. Egyikük sem tudja elképzelni milyen lehet az, hallottak róla valamit, biztos valami jó, de miért lenne jobb, mint ami most van? Lehet nem is lenne jobb, ez csak egy példa... :) A lényeg, én nem tudom mi a tökéletes jó, de biztosan jobb, mint a jelenlegi életem. Te hogy vagy ezzel?


Igazad van egyébként, a keresztények és a tanúk találják ki a sok sületlenséget, amiket manapság hallani lehet. Jól teszed, hogy nem Istent hibáztatod. Amit leírtam, abból kiviláglik, hogy mi az a "szerződés", amit Isten ajánl neked is. A többi rajtad áll... :)

2014. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 pelgrim ***** válasza:
52%

Hogy lehet ennyi sületlenséget összeírni !!!?


Az ember bűnbeesésnek elbeszélése a bibliai teremtéstörténetben jelképes tanmese, nem valós esemény. Ez az elbeszélés az ember (ön-)tudathoz jutását ábrázolja. A fejlődésnek azt a szakaszát, mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következménye között. Tudatában megszületett a jó és a rossz fogalma – evett a jó és rossz ismeretének gyümölcséből.

2014. júl. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim válasza:
100%
Itt nagyon jól működik most a gonosz! :D mindenki ír mindent összevissza! A zűrzavar a gonosz jele. :D
2014. júl. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

21-nek:


Kedves barátom, ha én vettem a fáradtságot és a széttördelt mondataimat úgy igazítottam, hogy olvasható legyen, kérlek te is tegyél így. Egyszerűen átláthatatlan, kusza és értelmetlen amit írsz. Amint olvasható formába hozod a mondanivalód, készséggel reagálok is rá.

2014. júl. 23. 07:06
 25/42 anonim ***** válasza:
47%

Nyilvan nem szandekosan szedtem szet, a jegyzettomb tordelt, de ugy voltam vele, hogy szettordelve meg sokkal olvashatobb is, mint masszakent. En legalabbis jobban szeretem. Tevedtem. :)


"- Nem barátom, tudod egy kis fogalomzavarban szenvedsz. Az hogy isten kicsi vagy nagy betűvel is titulust jelent. Úgy, mint pl Dr. Egyébként pont erről

folyik a vita, hogy honnan tudhatja egy avatatlan, hogy melyik vallás az "IGAZ" vallás. "


Ez esetben helyettesítsd be az összes Isten szót Jehovára és így egyértelmű lesz, hogy kire gondolok. Sosem gondoltam volna, hogy ilyet kell mondanom,

hogy tudják miről beszélek, lám ebben az egy dologban igazuk van a Jehova Tanúinak. :D

Egyébként erről már írtam. Azt a vallást választja mindenki, amelyik hite szerint a leghelyesebb. Az őszinteség a lényeg. Nem csak egy felekezet

üdvözül, ahogy az sem biztosíték, ha valaki egy biblikus felekezet tagja, Isten az embereket egyénileg vizsgálja. Kis megjegyzés ide: én nyilván Az

Istenben, Jehovában hiszek, tehát én feltételezem, hogy Ő fog a végén minket megítélni. Ettől függetlenül másnak nyilván ez nem ilyen egyértelmű, de

erre írtam, hogy mindenki kövesse a szívét.


"- Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet. Egy kőkemény ateista elé akár az égből is alászállhat, tudod mi lesz az első kérdése? Hát te meg ki vagy? Az

ember sokszor a saját belső hangjára sem figyel, hogy mi helyes mi nem, nemhogy egy külső hangra. Ha annak tudatában utasítja el a közeledést, hogy

TUDJA, hogy isten szólt hozzá, akkor valóban kiérdemelheti isten haragját.

Sőt, mi van, ha már egy másik vallás elkötelezett híve és úgy gondolja a csábítás csak az ördög szava így elhesegeti. Ilyenkor mi van? "


Ezt nem tudom neked bizonyítani, nem is akarom. Én nem is tudhatom, hogy ez egy kőkemény ateistánál hogyan történik, bár hallottam már rengeteg sztorit.

Kőkemény ateisták is tudnak hitre jutni, ez tény. Nyilván, ezt csak utólagosan tudom bebizonyítani neked, ha megmutatok valakit, aki "kőkemény ateista

volt", de mivel nem ismered az illetőt, ezért nem biztos, hogy elfogadnád a szavamat, vagy az övét.

Egyébként Isten nem egy külső hang, ez csak a filmekben van így. Isten az a belső hang, amiről Te is beszélsz. És nyilván, én is arra gondoltam, hogy az

ember TUDJA, hogy Isten szólította meg. Nem mindenkinek egyformán, valakinél gyengébben, márvalakinél erőteljesebben szól, a lényeg, hogy az ember

megértse, hogy van valami a színfalak mögött, ami rá vár. Döntést kell hoznia, nyilván nem tudatlanul fog döntést hozni, Isten igazságos, ilyet nem

tenne.

A más vallások híveiről már beszéltem, ők a saját lelkiismeretük által lesznek megítélve. De manapság az evangéliumot már szinte mindenhol hirdetik, így

a legtöbb ember hall az igazságról. Lehet, hogy nem abban a pillanatban, amikor hallgatja, de később az élete során adódik egy szituáció, amikor Isten

döntés elé állítja. Akkor is, ha alapvetően addig más vallás híve volt.

Tehát ez nem egy merem valami, van benne szabadság, de Téged ez pl. nem nagyon érint, hiszen most olvasod ezeket a sorokat. :)


"Nekem istent semmiről sem kell meggyőznöm. Mivel mindenható tudnia kell mit miért gondolok és ezáltal el is kell tudnia fogadnia a döntésem. Ergo az

hogy egy ateista úgy gondolkodik ahogy, annk meg van az oka és azzal isten nyilván tisztában is van. Ezért nem is büntetheti őt azzal, hogy ateistaként

elhajtja őt a búsba halála után."


Itt arra gondoltam, hogy sokan becsapják a környezetüket, sokszor pedig még magukat is. Tehát vannak fanatikus ateisták, akik még ha a saját szemükkel

is látnák Istent, akkor sem hinnének benne. Sok ilyen tudós van, aki kijelentette, hogy ez a világegyetem véletlenül, magától nem jöhetett létre, de

Isten akkor hülyeség, hogy biztosan van valami más magyarázat is a kialakulására. Ez egy nagyon fura gondolkodás, hiszen nem tudják, hogy miként jött

létre, azt viszont tudni vélik, hogy Isten biztosan nem teremtette. És annyira biztosak ebben, hogy fel sem vetik, mint opciót. Egy ateista tudósnál pl.

ez lehet egy olyan pont, amikor Isten megszólítja. Amikor eljut olyan szintre a tudományában, hogy felmerül benne a kétkedés, hogy ez tényleg véletlen

műve csupán? Néhányan megkeményítik magukat és mereven ragaszkodnak az elveikhez, mások pedig kinyílnak, és más lehetőségeket is számításba vesznek.

Tehát, amit mondani akartam. Nem számít, hogy kifelé mennyire kemény valaki. Mit sugároz, mit mond, az számít, ami a szívében van, és azt csak Isten

tudja. Tehát képletesen mondtam, hogy Istent kell meggyőzni, nyilván nem szó szerint, csupán arra utaltam hogy embert át lehet verni, Istent nem.


"- Tehát kényszerítve vagyok. Egy ultimátumot nyújtott át az istened és vagy követem az ő elképzeléseit és élem az életem ahogy NEKI tetszik, vagy

mehetek a levesbe. Ez igen hízelgő, deeeeee kösz inkább mégsem.

Mi van akkor ha én valamiért nem értek egyet a szerződésben foglaltakkal? Miért nincs lehetőség ezt átbeszélni? Miért kellene úgy tennem ahogy

szerintetek kellene élnem? Én, személy szerint úgy vélem, hogy a keresztények és a tanuk istenképe hibás és nem tükrözi a valódi isten képét. Ti egy

torz tükörkép előtt hajbókoltok, amire az ateisták már rávilágítottak. Ti nem vagytok hajlandóak felülvizsgálni az elképzeléseiteket és megvizsgálni,

hogy azok az elméleti hibás elképzelések vajon tényleg hibásak e, vagy nektek van igazatok."


Nem vagy kényszerítve semmire. De induljunk el az elejéről. Ezt egy folyamatábrán könnyebb lenne ábrázolni, de remélem így is érthető lesz. Hiszel Az

Istenben(Jehova)? Ha nem, akkor eleve nincs miről beszélni ebben a témában. Ha viszont igen, akkor azt is hiszed, hogy a Biblia az Ő szava? Ha nem,

akkor szintén nem tudunk tovább beszélgetni. Ha viszont igen, akkor abban az van, hogy Isten teremtett minket. Ahogyan az is benne van, hogy tökéletesen

jónak teremtett minket a döntés lehetőségével. Ádám rosszul döntött, ezáltal megszűntünk tökéletesnek lenni. Tehát az új alapszituáció, hogy

tökéletlenek vagyunk a döntés lehetőségével. Mit kellett volna Istennek tennie Ádám döntése után? Kiírtani az emberi fajt, hiszen a gonoszt választotta

helyette. Nem tette, tekünk tökéletleneknek is megadta a döntés lehetőségét, hogy Ádám miatt ne haljunk meg, hanem választhassuk azt, amit Ádám

elutasított: Istent és az Ő útját.

Ez a válasz a kérdésedre. Istennek eleve nem kéne lehetőséget biztosítania a döntésre Neked, se Nekem. Erre Te mondhatod, hogy nem érdekel, élni akarod

az életedet, de a nem döntés is döntés. Ez nem ultimátum, hanem lehetőség, hogy kijavítsd Ádám tettét. Nem muszáj élni vele...

Ezt az elméletemet, ahogy minden más elméletemet is hajlandó vagyok bármikor felülvizsgálni. Folyamatosan vizsgálódok és tanulni próbálok, több féle

vallás felé nyitok, olvasok és beszélgetek emberekkel, hogy minél több mindent megismerjek és teljes képem legyen a dolgokról. Amiket állítok nem

belémtáplálták, a környezetem pár dologban lehet nem is értene velem egyet, ezek mind a saját gondolataim, esetleg mások alapgondolatai

továbbfejlesztve, és nyilván vannak olyanok is, amiket megvizsgáltam és hibátlannak találtam, tehát megtartottam egészében. Bármilyen érvet hajlandó

vagyok meghalgatni, legjobb tudásom szerint válaszolni rá, hiszen valamiben csak akkor lehetünk biztosak, ha abban is biztosak vagyunk, hogy nem lehet

megcáfolni.


"Ha isten valóban szeret minket, miért nem indul mindenki egyenlő esélyekkel az életben, miért zavar össze minket azzal, hogy engedi sok más vallás

létezését?"


A Sátán a világ fejedelme. Mindent megtesz, hogy az embert elhúzza Isten mellől, így alakulhatott ki a sok vallás. A vallások a Sátán legerősebb

eszközei az emberek elkábításához, hiszen az a hazugság a legerősebb és legjobb, ami előtt 9 igazság van. Ezt nem Isten engedi, hanem a Sátán csinálja.


"miért állítkritériumokat arra nézve, hogy ha vele akarjuk tölteni a halálunk utáni létet, akkor így és így kell élni?"


Erről már beszéltem, Ő a tökéletes jót akarja nekünk adni. Te tudod mi a tökéletes jó? Én nem, nehezen tudom elképzelni. Mégis kell nekem? Nyilván, az

életem nem a legrosszabb, de bármi is legyen a tökéletes jó, ennél az életnél biztosan jobb. Ez olyan, mintha az egyik afrikai benszülött, aki hallott a civilizációról és el akarna oda jutni, meg akarná győzni a testvérét, aki nem hallott semmit, hogy tartson vele. Egyikük sem tudja elképzelni milyen lehet az, hallottak róla valamit, biztos valami jó, de miért lenne jobb, mint ami most van? Lehet nem is lenne jobb, ez csak egy példa... :) A lényeg, én nem tudom mi a tökéletes jó, de biztosan jobb, mint a jelenlegi életem. Te hogy vagy ezzel?

Igazad van egyébként, a keresztények és a tanúk találják ki a sok sületlenséget, amiket manapság hallani lehet. Jól teszed, hogy nem Istent hibáztatod. Amit leírtam, abból kiviláglik, hogy mi az a "szerződés", amit Isten ajánl neked is. A többi rajtad áll... :)

2014. júl. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdésre:

Igen, hordozzák.

Aki bűnös, az halandó. A bűn következménye a halál.

A kisbaba halandó. A bűn tehát egy állapot, és nem csak egy cselekmény lehet.

Szóval mindenki bűnös, aki halandó.

MAjd ha bűntelenek leszünk, akkor halhatatlanok leszünk.

Jézus halála is úgy realizálódott, hogy előbb magára vette a mi bűneinket.


Ha ilyen összefüggésben nézed a dolgokat, akkor nem lesz fura, hogy miért bűnös egy kisgyerek. Nyilván örökölte bűnös hajlamait, bűnös természetét. Így van ezzel a földön minden ember.

2014. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

25-nek:


Köszönöm.


"Ez esetben helyettesítsd be az összes Isten szót Jehovára és így egyértelmű lesz, hogy kire gondolok. Sosem gondoltam volna, hogy ilyet kell mondanom,

hogy tudják miről beszélek, lám ebben az egy dologban igazuk van a Jehova Tanúinak. :D"


- Elvakult vagy barátom. Jehova nem más mint akár melyik más istenség a földön. Semmivel sem több mint mondjuk Zeusz, vagy Allah. Az, hogy te ezt evidensnek veszed, mutatja, hogy nem objektíven vizsgálod a helyzetet. Nem tudsz elvonatkoztatni attól, hogy mondjuk egy ateistának Allah ugyan olyan versenyképes, mint Jehova. Ezt jó lenne megérteni. Szóval ennek tudatában honnan tudhatná emberünk melyik istent válassza?


"Ettől függetlenül másnak nyilván ez nem ilyen egyértelmű, de

erre írtam, hogy mindenki kövesse a szívét. "


- Igen, a baj ott van, hogy te azt hiszed, hogy ha az ember követi a szívét mindenképp Jehovára talál, ami téves következtetés.



"Ettől függetlenül másnak nyilván ez nem ilyen egyértelmű, de

erre írtam, hogy mindenki kövesse a szívét. "


- Tehát a te elképzelésed szerint az istened ki csikarja az emberből, hogy válasszon közte vagy más vallások közt. Értem. Ez eléggé drasztikus. És amennyiben nem őt választja, azzal bünteti majd, hogy nem támadhat fel és nem élhet örökké a mennyben... Nos, ez inkább hangzik zsarolásnak, mint szabad akarat melletti választási lehetőségnek.



"Tehát vannak fanatikus ateisták, akik még ha a saját szemükkel

is látnák Istent, akkor sem hinnének benne. Sok ilyen tudós van, aki kijelentette, hogy ez a világegyetem véletlenül, magától nem jöhetett létre, de

Isten akkor hülyeség, hogy biztosan van valami más magyarázat is a kialakulására. "


- Értem mire gondolsz és ez a viselkedés nem tudóshoz méltó. Addig nem lehet kizárni valamit, míg meg nem bizonyosodtunk arról, hogy az nem igaz.



"Egy ateista tudósnál pl.

ez lehet egy olyan pont, amikor Isten megszólítja. Amikor eljut olyan szintre a tudományában, hogy felmerül benne a kétkedés, hogy ez tényleg véletlen

műve csupán? "


- Ebből a megközelítésből igazad is lenne, de mi van azzal aki azért nem fogadja el, mert számára az nem logikus. Magyarul nem értette meg, nem jött le neki az, hogyha minden ennyire összetett akkor azt valakinek meg kellett alkotnia. Szóval ezekkel az emberekkel mi van, akiknek nem jön ez így le? Véleményem szerint úgy lenne igazságos, hogy mondjuk isten odaállna, bizonyítaná létét és feltenné a kérdést: Akarsz e hozzám csatlakozni ezen és ezen szabályok betartása mellett? Ez egy korrekt nyílt kérdés(nincs semmi burkoltság, virágnyelv stb, csak a tények) amire korrekt nyílt választ lehet adni. Nem véletlenül vannak a szerződések is pontról pontra szedve és alaposan mindent körülírva, hogy utánna ne lehessen pereskedni. Hol van ez a lehetőség ebben a helyzetben?_?



"Hiszel Az

Istenben(Jehova)? Ha nem, akkor eleve nincs miről beszélni ebben a témában. "


- Már megint kevered a dolgokat. Nem veszed észer, hogy csak számodra jelenti az isten szó Jehovát. Fogd már fel, hogy Allah, vagy krisna is ugyan úgy istenek és NE ADD AZ EMBER SZÁJÁBA azt, hogy isten=jehovával, mert ez így nem igaz!!


"Ha viszont igen, akkor azt is hiszed, hogy a Biblia az Ő szava? "


- Nem, nem hiszem azt. Lehet részleteiben az, de az emberek átírták, fogalmazták és ebből adódikk a sok ellentmondás. Egyébként meg ha már átírásnál tartunk: A jehova tanui pont azok akik átírták a bibliát és készítettek egy Új világ fordítást. Asszem ehhez nem is kell semmit hozzáfűznöm.



"Mit kellett volna Istennek tennie Ádám döntése után? Kiírtani az emberi fajt, hiszen a gonoszt választotta

helyette."


- Áh, hogy szerinted ez az egyetlen megoldás volt még mint lehetőség? Értem már honnan fúj a szél. Nem, nem kellett volna kiírtania senkit. Tudod mit kellett volna tennie? Most vetítsük ki ezt a képet egy családra, hogy jobban megértsd a helyzet súlyosságát: Az apa azt mondja a gyerekeknek, hogy nem ehetnek az asztalon lévő sütiből. Mire visszajön mégis megtették. Vajon tényleg csak két választási lehetőség kínálkozik az apának, az hogy megöli a gyerekeit, vagy olyan kemény büntetést szab ki rájuk amit ha nem jól teljesítenek akkor soh nem láthatják viszont az apát? NEM! Nem csak ez a két lehetőség van.


- Először is egy normális apa nem tesz olyan nyalánkságot a gyerekek elé amiről tudja, hogy izgatja afantáziájukat.(Képzeld, mi sem a szobában az asztalon tartjuk az édességet, hogy a gyerek folyamatosan sóvárogjon, lehet ez neked meglepő, de normál esetben nem az)


- Másodszor, elmagyarázza a gyereknek, hogy miért nem ehetnek belőle: Mert vendégségbe viszik(mondjuk). Ezt egy értelmes gyerek megérti és nem nyúl hozzá. Ráadásul, ha már a gyerekek elé tette tudhatta, hogy megkívánják, szóval csinálnia kellett volna nekik is kóstolót. De most ebbe ne menjünk bele.


- Harmadszor és itt most meg kell állnunk egy percre, hoyg tisztázzuk a büntetés lényegét:


Mire jó a büntetés? Arra, hogy az ember tanuljon belőle, hogy az amit tett, az nem jó és még egyszer ne tegye. Ha ezt szavakkal is elérhetjük, nem kell büntetés. Ugyebár gyerekekről beszélünk. A szülő elmagyaráz valamit, hogy ne nyúlj a sütőhöz mert forró és megégeted magad és miután megégette vajon meg kell e büntetnie a gyereket? Nem. A gyerek beláthatja mégcsak sérülés nélkül is, hogy az amit tesz az nem jó és az ő érdekében van megtiltva. Vajon a tudás fája esetén el volt e magyarázva az, hogy iért nem ehetnek róla? Nem. Jó szülő e az, aki csak parancsolgat, de nem magyaráz el semmit, mi miért van? Nem.


Helyén való e az embert olyanért büntetni aminek következményeivel nem volt tisztában? Nem. Szóval igaz e ez a mese a tudás fájáról, meg az öröklött bűnről? Nem. Az ember nem bűnös, Jézus nem miattunk halt meg, csak olyan tudás birtokában volt, melyet az akkori ember nem tudott és nem is akart kezelni, ezért az erőszakhoz folyamodott. Ennyi a véleményem az eredendő bűnről, meg a tudás fájának sztorijáról.


" Istennek eleve nem kéne lehetőséget biztosítania a döntésre Neked, se Nekem. "


- Lehet, de megtette és amennyiben ilyen hatalommal ruházott fel, tisztában kellett, hogy legyen azzal is, hogy a szabad akarat és választás lehetősége kíváncsisághoz vezet.



"Ez nem ultimátum, hanem lehetőség, hogy kijavítsd Ádám tettét."


- Nem javítom ki senkinek a tettét. Ítéljenek meg azért amit én tettem, se többért sem pedig kevesebbért. Ennyi. Igazából téged is elítélhetne a bíróság csak azért mert mások bűnt követtek el és valakinek lakolnia kell. Mivel a bűnös szabadlábon van, neked kell ülni. Igazságos ez így? ha szerinted igen, a probléma a te "gépedben" van!


"Ezt az elméletemet, ahogy minden más elméletemet is hajlandó vagyok bármikor felülvizsgálni. Folyamatosan vizsgálódok és tanulni próbálok, több féle

vallás felé nyitok, olvasok és beszélgetek emberekkel, hogy minél több mindent megismerjek és teljes képem legyen a dolgokról."


- Az nagyon jó, mert szeretném ha komolyan elgondolkodnál azon amit artam és felvetnéd a kétségeidet, amennyiben vannak és rámutatnál arra, ha valamit nem jól értelmeztem. A példáim közérthetőek és logikailag is összefüggnek. Kíváncsian várom, sikerül e hibát találnod benne, mert én sem szeretnék badarságokat beszélni, de veled ellentétben én nem egy könyvből vettem a példáim, amiket nem lehet bizonyítani, hanem a való életből.



"Amiket állítok nem

belémtáplálták, a környezetem pár dologban lehet nem is értene velem egyet, ezek mind a saját gondolataim, esetleg mások alapgondolatai

továbbfejlesztve, és nyilván vannak olyanok is, amiket megvizsgáltam és hibátlannak találtam, tehát megtartottam egészében. "


- Ennek örülön, mert akkor nyilván le tudod nekem is vezetni ezen világból vett példákkal a te elgondolásod helyességét. Már alig várom. Viszont hallani sem akarok arról, hogy: De a bibliában ez van írva. Igen, az van írva és nem is logikus, ezért megy most a vita köztünk.



"Bármilyen érvet hajlandó

vagyok meghalgatni, legjobb tudásom szerint válaszolni rá, hiszen valamiben csak akkor lehetünk biztosak, ha abban is biztosak vagyunk, hogy nem lehet

megcáfolni. "


- Így van, az igazság bármennyiszer is teszed próbára igazság marad. A hazugság pedig minden egyes próbatétel alatt megroppan.



"A Sátán a világ fejedelme. Mindent megtesz, hogy az embert elhúzza Isten mellől, így alakulhatott ki a sok vallás. "


- Szerintem nincs sátán, szóval innentől nincs miről beszélni. Ha bővebben érdekel miért, leírom, de nem szaporítom most tovább a szót.


"Ezt nem Isten engedi, hanem a Sátán csinálja. "


- Na máris egy újabb ellentmondás. Ha sátán isten teremtménye, miért ne tudná leállítani, hisz nagyobb hatalma van :)



"A lényeg, én nem tudom mi a tökéletes jó, de biztosan jobb, mint a jelenlegi életem. Te hogy vagy ezzel? "


- Nos nekem teljesen más elképzelésem van a világot illetően. Szerintem isten megteremtett, fejlődni vagyunk a földön és mivel ehhez kevés egy élet, újra és újra leszületünk. Természetesen ez sokkal komplikáltabb, de dióhéjban ennyi.

2014. júl. 23. 18:47
 28/42 A kérdező kommentje:

26-nak:


"Aki bűnös, az halandó. A bűn következménye a halál."


- Mondod te. Én viszont inkább hallgatok a józan paraszti eszemre nem pedig egy ki tudja kik által írt könyvre(de mindenképpen emberek). Az isteni közreműködést nem lehet bizonyítani, sőt rengeteg olyan ellentmondás is van benne, mely ha valóban isteni suggallatra lett írva, még csak léteznie sem szabadna. Ez alatt azt értem, hogy manapság akár egy ember is tud olyan szerződést írni, íratni(hozzáértővel), hogy abba ha akarsz sem tudsz belekötni. Vajon ez egy mindenhatónak milrt nem sikerült? Azért mert semmiféle sugallat nem volt, csak ezt mondták az emberek. Nem azt mondom, hogy az Újszövetség és Jézus élete is kitaláció, annak lehet valós alapja, de hogy a biblia isteni sugallatra lett volna írva, azt nagyon kétlem.


Ezáltal a bűn és a róla szóló mendemonda sem igaz véleményem szerint. Hogy miért? Nem írom le még egyszer, a 27-es kommentemben már kifejtettem. Csak keresd ki erre a modatra való reflektálásom: "Mit kellett volna Istennek tennie Ádám döntése után? Kiírtani az emberi fajt, hiszen a gonoszt választotta

helyette."

2014. júl. 23. 22:44
 29/42 anonim ***** válasza:

Isten be fogja bizonyítani az egész világegyetemnek, hogy Ő jó és szeretetteljes.

ÉS azt is, hogy a Sátán gonosz. Ez utobbit úgy teszi, hogy hagyta kibontakozni a gonoszságát.

Lesz majd egy végítélet, amikor minden gonosz elpusztul, Sátán is.

Te ezekben állítólag nem hiszel,mégis nagyon érdekel ez a kérdéskör. Így van? Ha nem így van, akkor miért kérdezel ebben a témában?

2014. júl. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

25 vagyok.


Nem értettél, megpróbáltom kicsit konkrétabban is elmondani, amire az előbb csak utaltam:


Alapesetben nincs Isten. Akkor neked semmi tenni valód nincsen, éled az életed majd meghalsz és vége. Ez egyszerű.


Tegyük fel, hogy létezik Isten. Nem istenek, nem Zeusz, nem Allah, hanem Jehova. Megbeszélhetjük azt is, hogy mi van akkor, ha történetesen Zeusz az igazi isten, de akkor ezt külön kérd.

Tehát, feltételezzük, hogy létezik Jehova, mostantól szimplán Istenként utalok rá.

Ha Ő létezik, akkor tegyük fel, hogy a Biblia, amit mi a kezünkben tartunk nem igaz. Ha ez így van, akkor senkinek nincs fogalma sem, hogy mit vár tőlünk ez az Isten, tehát úgy gondolom megint nincs semmi tennivalónk.

Viszont, ha igaz, és tényleg Isten által ihletett, akkor beszélhetünk eredendő bűnről, egyedüli Istenről, végidőkről, Sátánról, Pokolról, stb... De ezt a beszélgetést a Bibliáról csak akkor tudjuk megkezdeni, ha az eddigi lépéseket már feltételeztük.


Nem kritizálhatod úgy a Biblia egyik állítását, hogy nem fogadod el sem az egyedüli Isten létezését, se a Biblia hitelességét. Tehát jogod van nem hinni, de ha az eredendő bűnt akarod megérteni, akkor meg kell értened az alappilléreit ennek a gondolkodásnak, mert különben nem tudunk beszélgetni.

2014. júl. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!