Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondoljátok, hogy Isten...

Miért gondoljátok, hogy Isten létét elfogadni, ugyanazt jelenti, mint valamelyik, ember által fabrikált vallás fanatikus követőjének lenni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy minden kérdés kontra válasz olyan hangnemben történik, hogy vannak a keresztények akik Isten létében hisznek, és vannak az ateisták, akik tagadják. Mi van abban az esetben, ha Isten valami egészen más, mint amit bármely földi vallás leír róla? Véleményem szerint erre van a legnagyobb esély!!
2010. jan. 11. 15:00
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

"A katolikus vallás az egyetlen, amit nem ember fabrikált, hanem Isten hozta létre."


Nos.

1.adott egy tekercsgyűjtemény, amely kb. 40 (44) ember, több évezred alatt keletkezett írásait tartalmazza!

2. Ezt a gyűjteményt a kanonizáció során a az egyházatyák isteni ihletettségűvé nyilvánították (az I. niceai zsinattól- a III. Karthágói zsinatig bezárólag). Itt jegyezném meg, hogy az egyházatyák, a zsinat résztvevői mind egytől- egyig hús- vér EMBEREK voltak.:)

3.Majd ezt követően 1869-ben!!!(tehát az egész bibliai sztori után több, mint 1800 esztendővel) az I. Vatikáni zsinat résztvevői (szintén egytől egyig hús-vér emberek) kinyilvánították, hogy: "a szentírás könyvei azért szentek és azért kánoniak, mert a Szentlélek sugallta őket, így Isten a szerzőjük, s Isten műveként kerültek az egyház kezére és őrződtek meg az egyházban."


Ha valaki abban hisz, hogy a Biblia egy az egyben Istentől származik, az mindössze annyit tesz, hogy elfogadja ennek a néhány tucat embernek az Istenről, individuális sugallatra megalkotott képét. Persze a világméretű manipulációs gépezet segítségével (ami az emberek Isten utáni vágyát igyekszik meglovagolni) nem nehéz sok millió embert találni, akik hasonlóképpen hajlanak elfogadni ezt az emberi dogmát!

Valójában hol kerül bele Isten a Bibliába??

2010. jan. 11. 16:29
 12/53 A kérdező kommentje:
...na jó, a több évezred az legyen inkább sok- sok évszázad!
2010. jan. 11. 16:43
 13/53 Srapnel ***** válasza:
24%

"Vajon mi van azokkal, amelyeket nem az ember alkotott? Azok csak úgy maguktól jöttek létre???"


- Mi az, hogy "maguktól"?

- Isten csak úgy magától jött létre?


"Az, hogy mit jelent az a szó, hogy Isten, (egy- vagy több-, materiális-, vagy szellemi-, mindenható-, vagy nem mindenható, tökéletes-, vagy nem teljesen tökéletes, jó-, vagy nem teljesen jó ...stb. LÉNY) arról sajnos halovány fingunk sem lehet!"


Tehát az "isten" szót ezzel kivontad a forgalomból, hiszen a szó által megnevezett dolognak nincs megismerhető tulajdonsága szerinted. Aminek meg nincs megismerhető tulajdonsága, az bizonyos értelemben nincs is. (Különben hogyan különíted el más dolgoktól?)

2010. jan. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:

Sokat gondolkodtam ezen a dolgon .Arra jutottam hogy mik itt a földön a véletlen művé vagyunk. Mert az univerzumhoz képest mik az elektronnak egy toredeke, vagy annal is kisebbek vagyunk. Szoval ha van isten miert pont erre a porszemre figyelne fell es a porszemen levő emberek biralasavval foglakozna? meg aztan tobb miliard eve hogy "Isten " teremtette a világot, amedig nem voltak emberek mitt csinalt ? Unatkozot, vagy tervezgetett magányában hogy megteremtse az embereket, hogy minden embernek mindenn pillanatát figgyelje és észbe tartsa hogy ki mennyit bűnözőt . A lényeg az hogy mik birkák vagyunk es követjük az állítólagos próféták dogmáit amit épp kitaláltak , es évek során mindig todtak hozzá a vallasi vezetők valamit, hogy minél hihetőbb legyen.

Jah, és Istent ki teremtette ?

2010. jan. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:

07:54-nek


A "maguktól" után azért tettem három db kérdőjelet, mert én sem gondolom, hogy "maguktól"! Ha figyelmesen elolvasod, amit írtam, abból kiderül, hogy én nem Isten létében kételkedem, hanem abban, hogy bármely földi okoskodással olyan pontosan meg lehet határozni őt (vagy őket, vagy azt, vagy...stb.), mint ahogy azt a vallások követői, és elfogadói teszik! Ezért az isten szó nincs kivonva a forgalomból, mindössze annyit állítok, hogy a különböző vallások Istenre vonatkozó meghatározásai nagyon nagy valószínűséggel sok-sok tévedésen, illetve az elégtelen információmennyiség alapján levont téves következtetéseken, és/ vagy rossz szándékú manipuláción alapszik! Ha bármelyik valláson végigmész, nem lehet nem észrevenni az emberi tényező szignifikáns szerepét, ezért sajnos a tévedés, és/vagy a manipuláció szinte törvényszerű!!!

Összefoglaláskép egy idézet:


"Bízz azokban, akik az igazságot keresik, és kételkedj azokban, akik már megtalálták."

/André Gide/



08:45- nek


Igazán aranyos vagy, hogy ilyen sokat gondolkodsz az élet nagy kérdésein. De ne vonj le elhamarkodottan következtetéseket. Hiszen te is csak addig jutottál el a "végiggondolás" folyamatában, hogy Istent a Bibliában körülírt figurával azonosítod. Mi van akkor, ha Isten valami egész más, mint amit ember valaha is Istenként megfogalmazott?


...egyébként megy a pozitív értékelés mindkettőnek. :)

2010. jan. 12. 09:43
 16/53 anonim ***** válasza:
34%
Az a baj, ha Isten nem jelenti ki magát, akkor nincs esélyed rá, hogy megismerd. Hitem szerint Isten három féle kijelentést adott magáról az embernek, hogy Őt, Istent, megismerhesse. Az első a teremtés. A második a Biblia. A harmadik Jézus. Nos, mivel a Bibliát elveted, így Jézus is kiesik a képből, marad a teremtett világ értelmes vizsgálata, hogy Istent megismerd. Nem épp a legkönnyebb út, de azért nem járhatatlan. Sok sikert hozzá. És egyet még fogadj el tőlem: ha Isten van, és Ő alkotott, hozott létre mindent, akkor hall téged, ért téged, és tud válaszolni neked, ha kérdezed Őt. Ez logikai úton is ki jön, nem kell hozzá Biblia. Merd megszólítani! Ha nem válaszol, mit vesztettél? De miért ne válaszolna?
2010. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:
Igazad van, válaszol nekem. Azt mondja mindig: "jól vigyázz gyermekem, mert ezek át akarnak verni a nevemben!" :)
2010. jan. 12. 10:54
 18/53 Srapnel ***** válasza:
19%

"Ha figyelmesen elolvasod, amit írtam, abból kiderül, hogy én nem Isten létében kételkedem, hanem abban, hogy bármely földi okoskodással olyan pontosan meg lehet határozni őt (vagy őket, vagy azt, vagy...stb.)"


Egyetértek azzal, amit írtál. Azonban ha még a léte sem biztos ennek az entitásnak, akkor van értelme feltételezni őt?

2010. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:
Nekifutok még egyszer. Szerintem a léte biztosra vehető!! Hiszen tapasztaljuk a tevékenységét (annak egy részét). Ezen kívül minden más bizonytalan, amivel leírhatnánk Őt! Mert nem áll elegendő információ a rendelkezésünkre róla, mivel még nem sokat tudunk a világról. Nem volt rá elég időnk (mármint az emberiségnek), hogy olyan mértékben megismerjük a minket körülvevő világot, hogy minden logikai hibától mentesen meghatározzuk: ki ő, és mit vár tőlünk….és mi a célja velünk! Ezért csak spekulálhatunk a rendelkezésünkre álló homályos információ morzsák alapján! És hihetjük, hogy jól gondoljuk, amit gondolunk róla! … és tökmindegy, mire jutunk, a valóság valószínűleg egész más.
2010. jan. 12. 11:21
 20/53 anonim ***** válasza:
36%

Kell higgyek ?

Vajon kinek , a bibliának? Annak a bibliának, amelyiket a főpapok őriztek ? Azoknak a főpapoknak akik a legnagyobb szegénységben is kövérek voltak és túltápláltak ,gyilkoltak és nőket gyaláztak meg, hadsereggel hirdették az "Isten igéjét"? ­S számtalanszor átírtak a bibliát ?"Isten Sugallatát". Hat nem is tudom !? Szemfényvesztés az egész! Hogy legyen valakinek jó szakmája ! Nem kétlem azt hogy jó dolog a vallás, visszafogja az embereket a bűnözéstől, meg kordába tartotta az embereket .

Régen még lapos volt a föld, ma már gömbölyű és ez egy ateista állítása volt, akit máglyán akartak elégetni a papok "Isten szolgái" .

2010. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!