Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondoljátok, hogy Isten...

Miért gondoljátok, hogy Isten létét elfogadni, ugyanazt jelenti, mint valamelyik, ember által fabrikált vallás fanatikus követőjének lenni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy minden kérdés kontra válasz olyan hangnemben történik, hogy vannak a keresztények akik Isten létében hisznek, és vannak az ateisták, akik tagadják. Mi van abban az esetben, ha Isten valami egészen más, mint amit bármely földi vallás leír róla? Véleményem szerint erre van a legnagyobb esély!!
2010. jan. 11. 15:00
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
Igen! jártak az ufoszuruszok ! :)
2010. jan. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy gondoljuk? :)


Isten könnyen lehet más (feltéve, hogy van), mint ahogy szavakkal le próbálják írni, hiszen egy sosem látott dolgot v. entitást definiálni kb. olyan könnyű, mint a végtagok nélküli, születésétől fogva vak embertől ellesni/meghallgatni pl. a rúdugrás fortélyait.


Az nagy öröm, ha Isten egészen más szerintem, mint ahogy/amilyennek 'ők' hiszik, de vajon eljutottam volna odáig, hogy Istenen gondolkodjak, ha pl. Maugli sorsára jutok (magyarán senkitől nem hallom, ki/mi az az "Isten") ?


Egyfelől feltétlenül elfogadod(?), hogy Isten van, ugyanakkor, bár az információd forrása ugyanaz, azt már nem akarod elfogadni, hogy olyan, amilyennek mondják.

Kb. mintha kapsz egy hírt, hogy ismeretlen ország ismeretlen nevű lakosa most vett egy piros autót. Te: ez eddig oké, de nem hiszem, hogy pirosat, sokkal esélyesebb, hogy kéket...

2010. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

Látod, én is pont erről beszélek!

Én nem azt mondom, hogy isten más, mint amilyennek ŐK hiszik, hanem azt, hogy isten valószínűleg más, mint amilyennek bármelyikünk hiszi (ebbe én is bele tartozom, én sem tudhatom jobban, mint ŐK, DE én ezt el tudom fogadni).

Azt persze nem fogadom el FELTÉTLENÜL, hogy van, de ezt tartom leginkább valószínűnek, mert az általam tapasztalt világban SEMMI sem jön létre magától (nyilvánvaló hogy valójában nagyon keveset tudok a világból megtapasztalni, de valamihez tartanom kell magamat)…. Persze így marad egy csomó nyitott kérdés, miszerint: mégis kicsoda-micsoda Isten, mi a célja velünk –és ezzel az egész világgal-, és ő honnan a csudából került elő…stb.

Ezeknek a nyitott kérdéseknek az ÖNKÉNYES megválaszolásával nyújtott „szolgáltatásukkal” kaszálnak a különböző vallások!!!

Szép napot!

2010. jan. 14. 09:46
 44/53 ceri ***** válasza:

"Persze így marad egy csomó nyitott kérdés, miszerint: mégis kicsoda-micsoda Isten, mi a célja velünk –és ezzel az egész világgal-, és ő honnan a csudából került elő…stb. "


A kérdés: Honnan az első? Erre, egyik oldal sem tud magyarázatot adni. "A mindig volt"-at mondhatjuk a világra is, meg istenre is. Ezzel nem jutunk sehova.


Szerintem nincs velünk célja.Ezzel persze azt is mondom, hogy nem ő teremtett minket( mert cél nélkül minek bármit is teremteni, passzióból?).


Pontosan ezért erőltettem előző hozzászólásomban az ufonauta vagy akármilyen lény itt jártát. Mert filozófiai megközelítéssel bármilyen isten lehetséges. Azt viszont nehezen tudom elképzelni, hogy az emberiség sok ezer év után is emlékezik a semmire.

2010. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nincs velünk célja?
2010. jan. 14. 14:48
 46/53 ceri ***** válasza:
Nem tudok elképzelni olyan célt -egy hozzánk képest óriási tudású lénytől- amihez mi kellenénk.
2010. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:
Az, hogy te nem tudod elképzelni, az nem azt jelenti, hogy nem lehetséges. Azt hogy te mit képzelsz a világról, az eddig megszerzett ismereteid határozzák meg. Vajon mennyire lehetnek hiányosak azok az ismeretek? (és nem a többi emberhez viszonyítva gondolom, hanem pl: egy olyan civilizáció ismereteihez képest, ami nem pár ezer éves, mint a miénk, hanem mondjuk pár millió éves).
2010. jan. 15. 09:25
 48/53 anonim ***** válasza:
Szia! 20.38. vagyok, csak időnként más dolgom is van, mint ide írni. Na, hogy én birkaként követem a szüleim hitét, akkor ehhez mit szólsz: a szüleim ateisták voltak, ma is azok, a Bibliát a nagyszüleim közül se hitte senki, a 70-80-as években jártam iskolába, amikor az evolúciónak nem volt vetélytársa. 24 évesen láttam Bibliát életemben először, és 27 évesen tértem meg. Azóta az apámmal vívom a legnagyobb hitvitákat, 16 év alatt megedződtem. Honnan tudom, hogy a Biblia hiteles? Egy példázat: Letesznek egy helikopterrel egy teljesen ismeretlen helyen, és kezedbe nyomnak egy térképet. Hogyan döntöd el, hogy a térkép jó, vagy nem? Körül nézel, mit látsz. Megnézed, van-e a térképen olyan hely, és ha igen, azt mondod: ez a kiinduló pont. Aztán, a térkép szerint, ha ezen az úton elindulok, 5 km-re egy erdőt találok. Elindulok az úton, 5 km, az erdő ott van. A térkép szerint, ha tovább megyek elérek egy patakot. Tovább megyek, a patak ott van. A térkép szerint ha a patakot követem, eljutok egy tóhoz, aminek a partján van egy ház. Megyek a patak mellett, ott a tó, ott a ház. Minél többet megismersz a térképből, és látod mennyire pontos, egyre inkább hiszel neki. Egyre jobban meg leszel győződve, az is igaz, amit még nem tudtál ellenőrizni. Hát így vagyok én a Bibliával. Az élet dolgait sokkal jobban ismeri, mint bármi más ezen a világon. Tehát elhiszem akkor sem hazudik, amikor a halálutáni dolgokról beszél.
2010. jan. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 dobó kacsa ***** válasza:

Hogyan döntöd el, hogy egy óra tervrajza jó-e?


Nem az egyes alkatrészek, fogaskerekek, csavarok fokozatos egymás utáni összeilleszthetőségéből. Hanem hogy a végén ketyeg-e vagy sem...


Hogy a hasonlatodnál maradjak ha a házig elvezetett a térkép, a feltüntetett kacsalábon forgó palotának is ott kell lennie...


Bízhatsz benne, de bizonyos nem lehetsz, csak ha odaérsz, bár soha nem láttál még ilyet a földön(csak patakokat, erdőt, házat) a térképed jelöli :)


+Szerinted a többi x vallás követői nem ugyanezt érzik mint te?

2010. jan. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

Nézd! ennél jobban nem tudlak meggyőzni, és nem is célom. Tudod, a keresztyén hit tud adni egy olyan belső békességet, amit sokszor magam sem tudok ésszel felfogni. Teljesen ellent mond minden ésszerűségnek. Sok ember akkor sem tud nyugodtan aludni, ha minden rendben van körülötte. De amikor tombol körülötted a vihar, és te még is oly biztos vagy benne, hogy nem árthat neked, és valóban nem ártott, és a következő vihar jön, és neked teljes a békességed, miközben mindenki más kétségbe van esve, ha ezt nem éled át nem érted. Isten van! Meggyőzni nem tudlak róla, de akkor is van. Semmiben nem vagyok ennyire biztos.



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!