Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondoljátok, hogy Isten...

Miért gondoljátok, hogy Isten létét elfogadni, ugyanazt jelenti, mint valamelyik, ember által fabrikált vallás fanatikus követőjének lenni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy minden kérdés kontra válasz olyan hangnemben történik, hogy vannak a keresztények akik Isten létében hisznek, és vannak az ateisták, akik tagadják. Mi van abban az esetben, ha Isten valami egészen más, mint amit bármely földi vallás leír róla? Véleményem szerint erre van a legnagyobb esély!!
2010. jan. 11. 15:00
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

11:29

...őőőőő, hogy jön ez most ide?

2010. jan. 12. 11:36
 22/53 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek !

Tudom hogy lepontozol, de csak a véleményemet írtam le az egészről .

2010. jan. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le eddig. ....rendben van hogy leírtad, mit gondolsz a keresztények istenképéről, de a kérdés nem erre vonatkozott. Azért köszi.
2010. jan. 12. 12:08
 24/53 Srapnel ***** válasza:

"Szerintem a léte biztosra vehető!! Hiszen tapasztaljuk a tevékenységét (annak egy részét). Ezen kívül minden más bizonytalan, amivel leírhatnánk Őt!"


Már miért biztos a léte? Valaminek, aminek nem ismertek a tulajdonságai, hogyan látható be, vagy bizonyítható a léte? Ha a világ létezése az egyetlen, ami ezt az entitást definíció szerint bizonyítja, akkor az azt jelenti, hogy a "teremtő" szót az univerzum szó szinonímájává tetted, azzá definiáltad.

2010. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:
Majdnem helyes, amit leírtál. Annyi, hogy én nem az univerzum szinonimájává tettem a teremtő szót, hanem az univerzumot létrehozó, és annak szabályait meghatározó erő, vagy hatalom, vagy intelligens térrészlet, vagy fickó, vagy bakfitty, vagy…stb. szinonimájává!
2010. jan. 12. 12:17
 26/53 A kérdező kommentje:
Ja, és ...rendben van, nem vehető biztosra a léte, de sokkal valószínűbb a léte, mint a nemléte! Az én hitem- dióhéjban a nagyobb valószínűség elfogadásán alapszik, úgy, hogy közben elfogadom a saját tökéletlenségemet is, ami nem zárja ki, hogy rosszul értelmezek bizonyos dolgokat. Ezért érdemes szerintem vitázni, mert kiderülhet, hogy hol kerül hurok az egyén logikai fonalára! Így szép lassan- ezer, vagy millió év elteltével- talán kigubancoljuk azt a nagy gordiuszit, amit elénk rakott a teremtő! Ebben mindannyian kicsike kis fogaskerekek vagyunk, és talán ennek a vitának is van szerepe a végeredményben! :)
2010. jan. 12. 12:30
 27/53 anonim ***** válasza:
Ez szép, mi több logikus. Kár hogy neked csak ez az egy élet áll rendelkezésedre, hogy eldöntsd mi az igazság. Bajban akkor vagy, ha véletlenül még is csak azoknak van igaza, akik azt állítják, a Biblia Isten kijelentése, amit a papok évszázadokon keresztül eldugtak a nép elől, mert abból egyből kiderült volna, hogy egy szó sem igaz abból, amit a népnek tanítanak. Mert a Biblia azt írja: elrendeltetett, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután ítélet következik. Tehát a Biblia tanítása szerint minden ember úgy él ahogy akar, Isten nem szól bele. De fenn tartja magának a jogot, hogy az ember felett ítéletet mondjon, és az ítélkezés szempontjait is Ő határozza meg. Hogy azért ne légy teljesen esélytelen, a szempontokat a Bibliából megtudhatod. Na most, ha ez igaz, és te az egészre rálegyintettél hogy hülyeség, akkor van baj. És egy örökkévalóság fog a rendelkezésedre állni, hogy ezen bánkódj, hogy átgondold mit hol rontottál el, és mit kellett volna csinálni.
2010. jan. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 Srapnel ***** válasza:

"Annyi, hogy én nem az univerzum szinonimájává tettem a teremtő szót, hanem az univerzumot létrehozó, és annak szabályait meghatározó erő, vagy hatalom, vagy intelligens térrészlet, vagy fickó, vagy bakfitty, vagy…stb. szinonimájává!"


Azt azért érted, hogy ha a "teremtő" szót az iménti definíció szerint adod meg, akkor abba a big bang-big crunch végtelen ciklusaitól a fekete lyukakban keletkező aluniverzumok hierarchiáján át a végtelen sok párhuzamos univerzumok örök időktől fogva való létezéséig minden belefér. Ezzel nem sok mindent lehet kezdeni.


"Ja, és ...rendben van, nem vehető biztosra a léte, de sokkal valószínűbb a léte, mint a nemléte!"


A fenti definíció értelmében 100%, hogy van, de valójában mi? Valami, amit úgy definiáltál, hogy van, az persze, hogy van. Körkörös érvelés.


Válaszadónak:


"Bajban akkor vagy, ha véletlenül még is csak azoknak van igaza, akik azt állítják, a Biblia Isten kijelentése"


Te meg akkor vagy, ha kiderül, hogy Thor, Shiva, Allah, Zeusz, stb. a valódi isten és nagyon megharagszanak, hogy Jahvéban hittél. Egy örökkévalóságig gondolkodhatsz majd, hogy miért pont a Bibliát kellett neked alapul venni.

2010. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
36%
Ok rendbe van! de azok akik a bibliát tanulmányozzák , a(papok), miért ateisták? Ugyanis egy statisztika kimutatta hogy Olaszországba, ahol nagyon hívők az emberek, ottan a papok 60% Ateista . Szóval több mint a fele. Galileo élőt meg a 99 % hívő volt, aki a vallásba született. Kíváncsi vagyok, hogy 100 év múlva, hány ateista lesz a papok közt.
2010. jan. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

13:11- nek


1. Nem hiszem, hogy túl nagy bajban lennék, mert nem élek különösebben bűnösebb életet, mint bármelyik ember, aki azt állítja magáról, hogy követi a Biblia erkölcsi útmutatásait.


2. „elrendeltetett, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután ítélet következik”, a Biblia ezt írja, mondod. Egyébként a zsidókhoz írt levél tartalmazza.

Ez a mondat kb. 2000 évvel ezelőtt (kicsit kevesebb) került papiruszra egy bizonytalan személyazonosságú ember tollából. Leginkább Pál levelének tulajdonítják azok, akik bőszen kutatják a Bibliát (itt jegyezném meg, hogy Pál- akit korábban Saulnak hííttak, elég rendesen irtotta keresztény testvéreit, mielőtt lovasbaleset során elszenvedett fejsérülése következtében megvilágosodott, és Jézus követőjévé avanzsáltatott!). De van, aki szerint Lukács írta….de tökmindegy. Tulajdonképpen nem sokat tudhatunk arról, milyen ember volt a szerző. És azután a kanonizáció során a bölcs egyházatyák (mindannyian hús-vér EMBEREK, egytől- egyig) pár száz év távlatából megegyeztek abban, hogy ezek a szavak egyenesen Istentől származnak, az ismeretlen személy által felénk közvetítve. Magyarán ha te elfogadod, hogy ez a mondat egyenesen Istentől származik, akkor valójában annyi történik, hogy magadévá teszel egy olyan kultúrális információs kis csomagocskát (hívjuk mémnek), amely pár ezer éve, néhány számodra tökéletesen ismeretlen- ennél fogva megbízhatatlan- jóember agyában keletkezett. Ha te valóban azt gondolod, hogy ez az, amit a legnagyobb valószínűséggel tekinthetjük annak az alapnak, amelyre életünket építjük, akkor gratulálok hozzá!


Egyébként honnan tudod, hogy csak 1 élet áll a rendelkezésünkre? Mellesleg ha a halálunk után viszont az derül ki, hogy te nem azokra az emberekre hallgattál, akikre kellett volna (amire elég nagy az esély), és ezért jár a bünti Istentől, akkor te vagy bajban. :)

2010. jan. 12. 14:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!