Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért gondoljátok, hogy Isten...

Miért gondoljátok, hogy Isten létét elfogadni, ugyanazt jelenti, mint valamelyik, ember által fabrikált vallás fanatikus követőjének lenni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy minden kérdés kontra válasz olyan hangnemben történik, hogy vannak a keresztények akik Isten létében hisznek, és vannak az ateisták, akik tagadják. Mi van abban az esetben, ha Isten valami egészen más, mint amit bármely földi vallás leír róla? Véleményem szerint erre van a legnagyobb esély!!
2010. jan. 11. 15:00
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

13:23- nak


„Azt azért érted, hogy ha a "teremtő" szót az iménti definíció szerint adod meg, akkor abba a big bang-big crunch végtelen ciklusaitól a fekete lyukakban keletkező aluniverzumok hierarchiáján át a végtelen sok párhuzamos univerzumok örök időktől fogva való létezéséig minden belefér. Ezzel nem sok mindent lehet kezdeni.”


Úgy látom, kezded kapizsgálni. Mégis ki az az ember, ezen a bolygón, akinek az Istenről alkotott képét hitelesebbnek tekinthetjük a többiekénél? És miért?


„A fenti definíció értelmében 100%, hogy van, de valójában mi? Valami, amit úgy definiáltál, hogy van, az persze, hogy van. Körkörös érvelés.”


Az univerzumot létrehozó bakfitty, aminek nem igazán ismerhetjük a természetét! :)

2010. jan. 12. 14:15
 32/53 anonim ***** válasza:
A papok közül sokan miért ateisták? Had kérdezzek vissza. A pap miért lenne különb, mint a többi ember? Nem vagy bűnösebb mint egy átlag ember. Az átlag ember osztályrésze a Biblia tanítása szerint a kárhozat: "széles az a kapu, és széles az az út ami a kárhozatra visz, és sokan vannak akik azon járnak". A keresztyének nem azért nem kárhoznak el, mert bűntelenek, hanem azért, mert Isten megbocsájtott nekik, mert elfogadták Jézus váltsághalálát. Hidd el, ha igaz a Biblia, bajban vagy. Csak abban reménykedhetsz, hogy nem az, de szerintem ilyen fontos kérdésben biztosra kéne menni.
2010. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
Te ha a buddhista vallásba születtél volna, akkor azt a vallást gyakoroltad volna vagy áttértél volna a keresztényekhez? Szerintem te bármilyen vallásba születtél volna, neked mindegy lett volna, mert mentél volna mint a birka, minden mesét elhiszel. Szerintem meg te gyáva vagy, meglapulsz valami mögött, nehogy bajod essék, és nem mered a gondolataidat szabadjára engedni, Hogy racionálisan gondolkodj .
2010. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
20/38 nak szántam!
2010. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 Srapnel ***** válasza:

"Úgy látom, kezded kapizsgálni. Mégis ki az az ember, ezen a bolygón, akinek az Istenről alkotott képét hitelesebbnek tekinthetjük a többiekénél? És miért?"


Tőlem ugyan ne kérdezd... Fordulj a hívőkhöz bizalommal!

2010. jan. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 A kérdező kommentje:

20:38-nak

Boccccs, és mégis hogyan tudsz ilyen kérdésben biztosra menni? Milyen módszered van rá? Sokakat érdekelne!

2010. jan. 13. 09:11
 37/53 anonim ***** válasza:
Isten megteremtett engem, hogy majd imádkozzak neki és kövessem az ö útját, ha nem teszem akkor a pokolba juttat, vagy a francba.Hol itt az igazság? "Isten igazságos " ki mondta hogy engem megteremtsen erre a tetves világra hogy szenvedjek .(hum -buk)
2010. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 ceri ***** válasza:
Szerintem minden nagy vallásnak, ugyanaz az alapja, csak mindegyik éli a saját életét. Mindenesetre elgondolkodtató, hogy az emberek (főleg ateisták) más történelmi kérdésekben kevesebb bizonyítékot is elégségesnek tartanak az elfogadáshoz, de legalábbis a nagy valószínűséghez, ergo elfogadják történelmi ténynek.
2010. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:

10:34-nek

….ima…pokol…Isten igazságos…stb. bla-bla-bla

Ezek megint azok a kulcsszavak, amelyek nem Istennel, hanem a kereszténységgel függnek össze. Nem kell azt gondolni, hogy istent a keresztény hit írja le a legpontosabban! És slussz!


10:45-nek

A történelmet is hamisítják, a vallásokat is…. bizony mindannyian manipulálva vagyunk, és nincs rá túl sok sanszunk, hogy megtudjuk, mi is volt pontosan ez az egész, amit itt a Földön, életünk évtizedei alatt láttunk magunk körül!

2010. jan. 13. 12:15
 40/53 ceri ***** válasza:

Szerintem nagyon sok bizonyíték van arra, hogy járt itt valaki aki nem ember volt, és az ókor embere akár istennek is gondolhatta. Külön-külön talán nem túl hitelesek ezek a dokumentumok, de együttesen azt tartom valószínűtlennek, hogy nem így volt. Lajstromba vette, feltérképezte a földet, néhány helyen adott némi felvilágosítást, iránymutatást, aztán tovább állt. Talán megígérte, hogy majd még eljön. Az indiánok a fehér embert is istennek nézték.

Tudom a kérdés ennél sokkal mélyebb, és azt is tudom, hogy ezzel mindkét oldal fanatikusainak sikerül az ellenszenvét kivívnom. Azt sem állítom, hogy feltétlen így volt. De valaminek kellett lenni mondjuk kb. 4-5000 éve.

2010. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!