Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon hogyan magyarázza a...

Napfonat kérdése:

Vajon hogyan magyarázza a vallás a tudomány eredményeit a Föld és az élet kialakulásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a Földön talált bizonyítékok létét hogyan magyarázza egy vallásos ember. Gondolok itt pl. a kőzetek korára, a dinoszauruszok létére, a különböző elő- és ősemberfajtákra, a jégkorszakokra, mammutokra stb. Ha a zsidó-keresztény Isten teremtett mindent kb. 6000 évvel ezelőtt, akkor ezt a kulturális szakadékot hogyan lehet áthidalni?

2014. aug. 25. 00:56
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 Pendulum92 ***** válasza:
90%

A 2-es hozzászóló írása viccnek tűnhet, de egyesek tényleg azt vallják, amit Kent Hovind kifejt a videóiban.


Én is megnéztem egy videóját, mert angol nyelvvizsgára készültem, és a hallott szövegértést akartam gyakorolni.


Vicces ember, jópofa, de én csak 10 percig bírtam. A kedvencem az az érve a 6000 éves Föld mellett, hogy a szupernóvák átlagban 20 évente vannak, és eddig csak 300 volt a Föld történetében. :D De ez csa ka jéghegy csúcsa volt :D


Én mindenesetre minden rosszindulat nélkül benevezném egy humorestre :D

2014. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:

A vallás hit valamilyen természetfeletti lényben. Vallástól függ, hogy milyenek a további részletek, de az biztos, hogy nem ma születtek ezek. Legfeljebb magyarázzák mai valláskutatók. A tudomány bizonyításon alapuló ismeret.

Egyfelől a hit és a kutatás két dolog és nem vitaképesek, másfelől korábbi állítás miképpen magyarázhat későbbi felismerést?

2014. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:

Engem az érdekelne, hogy hogyan összeegyeztethető a Világ (és benne az ember) teremtése 6 nap alatt azzal, amit a tudomány minderről állít!

Például a teremtés 1-3. napján az Isten megteremtette az eget, a földet, a világosságot, a "mennyezetet" a vizek közé, a fenti és a lenti vizeket stb.

Ez az Univerzum 13,7 milliárd évvel (vagy korábban) történő kialakulását jelentheti, az ősrobbanásét, a Nap és Naprendszerünk kialakulását és a Föld bolygón a víz megjelenését. Ezek mind sok milliárd évvel ezelőtt történtek! A tudomány álláspontja szerint!

3. nap még megteremti a "zsenge füveket" és gyümölcsfát. Tudomány szerint kb. Szilur v. Devon kor (400-450 millió év).

4. nap: a világító égitestek teremtése (csillagok, Hold, Nap) amelyek majd az ünnepeket határozzák meg (Vissza időben a korai Univerzumig)

5. nap: a vízi állatok és madarak teremtése (prekambrium + karbon kor).

6. nap: majd a szárazföldi állatok következnek (Devon kor, kb. 416-360 millió év, valamint: "És mondá Isten: teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra...Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonnyá teremté őket". :)

Kb. olyan 1,5 millió évvel ezelőtt, vagy ha az ősember-féléket nem vesszük figyelembe, akkor kb. 40-50,000 évvel ezelőtt!

Szóval ki hogyan értelmezi ezeket? Tényleg szeretném azt, hogy az válaszoljon, aki ezen már elgondolkodott!

2014. aug. 25. 16:47
 14/65 anonim ***** válasza:
13%

kérdező

Ha értenéd azt a szót, hogy teremtés, az mindent megmagyaráz. Csak egy példa. Ádám egynapos korában már érett férfi volt, tehát hiába állapítja meg a tudomány, hogy legalább 18 éves. Ugyanez érvényes a föld és a csillagok korára is. Ez a Teremtőben való hit.

2014. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 Tom Benko ***** válasza:
Sehogy. Vagy elfogadja, vagy küzd ellene.
2014. aug. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 Salx Narval ***** válasza:
Ha jól belegondolunk, nem egyszerű dolgok ezek, sem Istennel, sem nélküle. Semmivel nem egyszerűbb azt feltételezni, hogy az anyag és energia mindig is létezett, annál, hogy Isten mindig is létezett. A semmiből lett világ logikusabb, vagy az Istenből teremtett? Számomra mindkét nézet hihetetlen, még csak tippelni sem tudok.:D Ha van is valamilyen Isten, akkor az teljesen más, mint amit mi emberek elképzeltünk magunknak az idők során. Sokszor felhozott téma, hogy hiszen a tudósok is gyakran hisznek Istenben, szerintem ők sem a Biblia Istenében hisznek, hanem egy ismeretlen, megmagyarázhatatlan tudatos tervezőben.
2014. aug. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval nem értek egyet, egy rendezetlen anyagi részecskékből álló szingularitás létezését előbb feltételezi (sokkal egyszerűbb) az ember, mint egy, még a mai világunknál is sokkal komplexebb lény létezését, csak úgy a semmi közepén, aki pedig megteremti a semmiből a részecskéket. Csak eggyel több bizonyíthatatlan változót rakott bele a vallás az amúgy sem egyszerű képletbe.
2014. aug. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:

#13 Engem az érdekelne, hogy hogyan összeegyeztethető a Világ (és benne az ember) teremtése 6 nap alatt azzal, amit a tudomány minderről állít!


Ha megfigyeled, a 6 nap leírt történései IDŐRENI SORRENDBEN megfelelnek annak, amit a tudomány állít, ha emberi megfigyelő a földről figyelte volna az eseményeket, gyorsítottt felvételben. A 4. napon például, kialakul a mai értelemben vett légkör, és az égitestek láthatóvá válnak.


Ilyen formán tekinthetjük úgy, hogy a biblikus "napok" egymást követő időszakok voltak, és hogy milyen hosszúak, az csak viszonyítás kérdése. Valahol olyan biblisvers is van, ami szerint "egy nap Isten szemében ezer év". Persze most lehetne azon is rágódni, hogy miért éppen ezer, meg hogy az egyes időszakok sem egyforma hosszúak voltak, nem hogy pontosan 1000 évesek, de a lényeg pont az, hogy a "hat nap" tekinthető szimbolikusnak is.

2014. aug. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:

Vallásos embernek nem kell magyaráznia a tudományt.

Tudományt művelő embernek nem kell elemeznie a vallást.

(Szememben a teológia nem tudomány...)

A teremtésben, a Teremtésben ne keressünk ok-okozati összefüggést.

Ha az Isten azért teremtette az állatokat és az embert, hogy az általa üresnek teremtett Univerzum mégse legyen üres, miért nem népesítette be jobban?

A Bibliát többféleképpen lehet olvasni:

- hitrege;

- történelemkönyv. (Hiszen az abban leírottak némelyikére van régészeti bizonyíték is.)

- Isten szava, aminek megszegőire büntetés vár.

A vallásosság ez utóbbit jelenti, amit betartani kötelező, de kétségbevonni, elemezni tilos.

.

Tudományossági alapon nem kizárható pl. a vízözön sem, ami az egész világ emberiségét elpusztította.

Gondoljunk bele: mekkora volt a bibliai idők "egész világa".

.

Ha a világ teremtéséről beszélünk, nem szabad leragadni a bibliai teremtéstörténetnél.

Nem ez az egy teremtés történt, mert az ószövetségi és újszövetségi vallásokon kívül még számtalan teremtéstörténet létezik.

2014. aug. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
87%

"Ádám egynapos korában már érett férfi volt, tehát hiába állapítja meg a tudomány, hogy legalább 18 éves. Ugyanez érvényes a föld és a csillagok korára is."

Akkor már csak egy kérdés maradt: miért akar becsapni minket az isten?

Konkrétan: miért teremtett egy szétrobbanó világot, ami a pusztulás felé halad és a hőhalál lesz a vége?

Konkrétan: megfagy majd.

...és akkor miért nem ez van a Bibliában?


Tudsz erre válaszolni?

2014. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!