Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha kiderülne, hogy világegyete...

Openyoureye kérdése:

Ha kiderülne, hogy világegyetemben máshol nincs élet az bizonyítaná a teremtéselméletet azaz az intelligens teremtést?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy:


Amennyiben a jövő technikája lehetővé teszi majd, hogy kizárjuk, hogy a világegyetemben nincs rajtunk kívül élet, az azt jelentené, hogy a mai elképzelés, miszerint az élet megjelenése elkerülhetetlen folyamat volt, megdőlne és utat kellene engednie a vallási teremtés elméletnek?


A kérdést, gondolatébresztőnek, vitaalapnak szánom.


Természetesen fordítva is értelmezhetjük: Ha kiderül, hogy van máshol élet, az az intelligens tervezésre kedvezőtlenül hatna?



2014. szept. 9. 12:51
1 2 3 4 5 6
 31/60 Salx Narval ***** válasza:
Hát, amikorra kitudjuk zárni, hogy másutt nincs élet, addigra a választ is tudni fogjuk mindenre. Ha addig nem is volt teremtő, mi magunk válnánk azzá ekkora tudás és ismeret birtokában. A ma ismert univerzum is már akkora, hogy ha teremtett is lenne, bizonyára még a teremtő sem ismerné minden zugát.:D Én teremtés esetén is kizárnám az emberek által valaha hitt összes Isten létét. Ez már az a pont kedves kérdező, ahol én nem hiszek és nem tudok semmit.
2014. szept. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
Hát ugye, ha kiderül, hogy a fazékban nem pörkölt, hanem bableves rotyog, attól még nem válik valószínűvé, hogy a szomszédasszony főzte.
2014. szept. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:

"Hát ugye, ha kiderül, hogy a fazékban nem pörkölt, hanem bableves rotyog, attól még nem válik valószínűvé, hogy a szomszédasszony főzte."


- Abban az esetben ha kizárható hogy a te feleséged tette, akkor a valószínűsége, hogy a szomszédasszony volt, igencsak megnő.

2014. szept. 12. 13:29
 34/60 anonim ***** válasza:

Kedves írók kérdezők nem olvastam el minden írást de...

a legérdekesebb dolgok a Világban az hogy minden kifinomúlt precíz beállítással működik.vegyük csak példának a kémiai táblázatot minden egyes anyagnak megvan a pontos helye és ha felfedezünk egy új anyagot annak is meg lesz a helye!Honnan ez a kifinomúlt beállítás?

Vagy Eddvin Hubbler jött rá h a világegyeteműn tágul ami arra ad magyarázatot hogy volt kezdete a világegyetemnek!Vagy ha földünk 5% kkal lenne közelebb a naphoz 4 milliárd évvel ezelőtt üvegházhatás lenne a földön vagy 1%kal messzebb lenne a naptól akkor 2 milliárd évvel ezelőtt jégkorszak lenne a földön.vagy az is pontos hogy mennyi idő alatt fordul meg a föld a tengelye körül h élet tudjon kialakulni rajta?a kérdés mindenre az hogy honnan van az a finom beállítás??Vagy az h nagyon sok tudós figyelte meg a világegyetemet és tanulmányozta és rájöttek h hihetetlenül rendezett a világegyetem körülöttünk!egyszerüen hihetetlen hogy véletelnül jöjjön létre egy ennyire rendezett világegyetem!

És ezt mind egybevetve szerinted csak a mi kis szánalmas földünkön jött létre élet??nem hinném!csak még túl keveset tudunk.nem készültünk még fel rá h megtudjuk ezeket!De annyi biztos minnél több mindent tudunk meg annál több a kérdés is rá!

2014. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 A kérdező kommentje:

34-nek:


Igazad van, de néhányunknak sokkal könyebb elhinni azt, hogy milliárdszor megtörtént a véletlen nagy szerencse, mint belátni, hogy ezen véletlen sorozat első 10 lépésére is annyira kicsi az esély, hogy az 1 már a végtelenhez aránylik.

Magyarul, inkább hisznek a hihetetlenben, mint a hihetőbb elképzelésben. Ironikus, hogy mégis minket neveznek hívőknek, magukat pedig nem :)


Az általad felsorolt tények egyre nagyobb számban fognak előbukkanni és elsöprik a tudatlanság homályát amit ma ateizmusnak és materializmusnak hívnak. :)

2014. szept. 12. 23:17
 36/60 Salx Narval ***** válasza:
57%
Érdekes az emberi gondolkodás kedves kérdező, számomra pont az ellenkezője jön le ebből a rendezettségből, vagy ahogy írjátok precizitásból. Én úgy vélem, hogy egy mindeneket uraló teremtőnek, pont, hogy nem lenne szüksége precizitásra és fizikai törvényszerűségekre, hiszen ezek nélkül is működhetne minden, elég ha úgy akarja és kész. Akárhová teremthette volna a földet is, nem lenne fontos , hogy minden összeálljon az élethez. Akár nap nélkül is ellennénk, ha úgy akarná. Nos engem, pont a törvényszerűségek vezettek arra az álláspontra, hogy nem tervezett, hanem kialakult a világegyetem. Teszem azt, ha nem lehetne megmagyarázni, hogy mitől forog a föld, mert a nagy semmi közepén állna, a fény és a meleg csak úgy magától lenne, gravitáció nélkül is minden a helyén maradna, na ez már elgondolkodtatna, hogy valaki irányít.
2014. szept. 13. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

kedves Narnakx.csak a probléma ott kezdődik h a garavitáció bizonyított tény ahogy minden más lényeges dolog az élethez.Ezek maguktól nem állítódnak be.

amúgy sok tudós már gyanakszik azon h nem is erről a földről valók vagyunk.Pl a sok gerincbroblémával küzdők arra a következtetésre juttata a tudósokat h egy olyan bolygóról jöttünk aminek kissebb gravitációja lehet mint a földé.Amiken vitatkozunk egyenlőre nem tudjuk meg.Sőt jó pár generáció még nem fogja!De igazából már nem vagyunk messze szerintem az igazságtól!És egyenlőre ésszerűbb dolog nincs mit h volt egy mozgatórugó ami elindította ezt az egészet!És hiszem azt h egyszer eljtunk majd arra a bolygóra is ami az emberiség bölcsőjét bizonyítja és akkor talán rájövünk arra h mi az élet értelme és nem egymás torkának ugrunk.de vannak vallások amik nagyon precízen leírnak egy olyan csillagrendszert amiből az ember származik.de mégis honnan tudják ilyen ponosan ha távcső nemrégóta létezik?az indiánok hittek abba h a csillagokból szárvazunk akik lejöttek az ég alól tűzszekereiken.egy kinai írás szerint volt egy kínai császáruk akinek volt egy sárkánnya aminek a szájába beleült és pillanatok alatt átrepült más helyre!mindenesetre más hiteles elképzelés egyenlőre nincs h véletlenül alakult volna ki bármi is.Mindenhez kell hajtóerő h beinduljon.Nézd meg a mi kis bolygónk h működik!a növénynek eső kell h növekedjen az embernek vízre ételre van szüksége és az nem jön oda magától a szádba megrágva!a gitár vagy a zongora sem fog megszólalni ha nem érnek hozzá!van valami ami ezt az egésszet kialakította!amúgy meg mért lenne lehetetelen egy felsőbrendő lény aki a mindenség tudásával lenne felhatalmazva??

ah mondani szokták minden dolog amit eképzelünk az éltezhet de Istentől nagyobb gondolatunk nem leheht!

2014. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:

"Igazad van, de néhányunknak sokkal könyebb elhinni azt, hogy milliárdszor megtörtént a véletlen nagy szerencse, mint belátni, hogy ezen véletlen sorozat első 10 lépésére is annyira kicsi az esély, hogy az 1 már a végtelenhez aránylik."


Nem a végtelenhez aránylik.Nagyon kevés az esély és sok egybevágás kellett hozzá, de megtörtént, hiszen itt vagyunk.


"Magyarul, inkább hisznek a hihetetlenben, mint a hihetőbb elképzelésben. Ironikus, hogy mégis minket neveznek hívőknek, magukat pedig nem :) "


Nincs igazad.A hit az tényleg "csak" hit, semmi sem támasztja alá, hogy igaz.A másik oldal többszörösen is alá van támasztva.Egyébként a nagyon kevés eséllyel, de bizonyítottan végbenő dolgok még mindig tényszerűbbek, mint bizonyíthatatlan és a légből kapott elképzelések.


"Az általad felsorolt tények egyre nagyobb számban fognak előbukkanni és elsöprik a tudatlanság homályát amit ma ateizmusnak és materializmusnak hívnak. :)"


Ez nem fog megtörténni.Nem bizonyítható egy olyan entitás léte, ami nem is hat az ismert világra semmilyen formában.Addig pedig az ateizmus is helytálló elképzelés marad, mint az összes többi.A materializmus szintúgy hasonló helyzetben van.Amíg nem leszünk képesek mérni olyan dolgokat, amik nem anyagi eredetűek, addig marad a materializmus is.

2014. szept. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 Salx Narval ***** válasza:
Én úgy látom, mindenkinek vannak jó meglátásai és elgondolkodtató megállapításai. Arról szó nincs, hogy egymásnak essünk, legalábbis tőlem messze áll. Inkább csak beszélgessünk.:D Egy idegen civilizáció hozott volna létre minket? Nem tudom. Tény, hogy vannak mellette érvek én is olvastam jó párat és a Biblia történetek nagy részével is összemosható kis segítséggel, de valahol belül úgy érzem nem ez történhetett. De ha mégis, attól még nem kapnánk választ a világegyetem kialakulására, vagy teremtésére. Lassan az ember is képes lesz a génsebészet révén új fajokat létrehozni, úgy, hogy nem zárható ki teljességgel a te meglátásod sem. Azt azért kizárnám, hogy egy másik bolygóról származunk és azért van ennyi gerincbeteg ember mer ott kisebb volt a gravitáció . Azt viszont el tudom fogadni mint lehetségest, hogy az élet nem a földön jött létre, hanem a világűrből érkezett, esetleg még azt is hogy ez szándékosan történt. A teremtést csak abban formában tudom elfogadni, jobban mondva nem tudom kizárni, hogy Isten megteremtette az építő és romboló energiákat. Ezek által elindította a folyamatot és többé már nem avatkozott bele a dolgok folyásába. A természet törvényei tették a dolgukat és kialakult a ma ismert világegyetem benne az élet lehetőségével. Mint látjátok én elég sok mindent lehetségesnek tartok, nyilván azért mert mindenről túl keveset tudok. Bosszant is rendesen, hogy valószínűleg sohasem tudom meg mi is történt valójában.:D
2014. szept. 14. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:

36-nak:


"Én úgy vélem, hogy egy mindeneket uraló teremtőnek, pont, hogy nem lenne szüksége precizitásra és fizikai törvényszerűségekre, hiszen ezek nélkül is működhetne minden, elég ha úgy akarja és kész."


- Valóban így van, de ebben az esetben az élet még a mostaninál is sokkal komplikáltabb lenne és még ezt a logikusan felépített rendszert is komoly fejtörés megérteni. A tudósok éjt nappalá téve dolgoznak azon, hogy az ok-okozati rendszer működését megfejtsék és rájöjjenek bizonyos dolgok működésére. Ha nem lenne ok okozati összefüggés és ismétlődés, vajon hogyn ismerhetnénk meg a világ működését és hol tartana most az emberiség? Sehol és sehogy. Amiben nincs logika és összefüggés azt szimplán káosznak hívják és nincs is értelme.



"Nos engem, pont a törvényszerűségek vezettek arra az álláspontra, hogy nem tervezett, hanem kialakult a világegyetem."


- Értem, tehát szerinted azért nem teremtett a világ, mert van egy feltételezésed ami nem teljesült? Ezt hogy sikrült összerakni? Pont az összetettség és az összefüggések garmadája az ami azt kellene bizonyítsa, hogy intelligens tervezés áll az egész mögött. Te pedig azért veted el ezt, mert megtehette volna hogy máskép teremt de másképp döntött?? Bocs, de ez cseppet sem logikus. Mondok egy példát mi a problémám alapja: Ha egy szakács a megfelelő összetevőkből adott időpontig adott hőfokon elkészít egy ételt, majd azt gusztusosan tálalja, az azt kellene hogy jelentse a te logikád szerint, hogy nem szakács készítette, hanem magától lett olyan amilyen(vagy épp bárki más képes lett volna ezt leutánozni, mert másképp képtelenség elkészíteni) mert csinálhatta volna másképp is de nem úgy tette? Pontosan a szakértelem, a tudás teszi azzá (szakáccsá) az ember ami. A tökéletesen elkészített étel pedig nem is jelenthet mást, minthogy a készítője tudta mit és hogyan csinál, nem pedig véletlenül lett olyan amilyen.



"Teszem azt, ha nem lehetne megmagyarázni, hogy mitől forog a föld, mert a nagy semmi közepén állna, a fény és a meleg csak úgy magától lenne, gravitáció nélkül is minden a helyén maradna, na ez már elgondolkodtatna, hogy valaki irányít."


- Tessék? Neked a logikátlan működés sejteti azt, hogy amögött intelligens irányítás van???? Tehát szerinted a számítógépes jétékok ismaguktól jönnek létre a semmiből, mert ugye azok is logikusan összekapcsolt dolgok összessége és a logikus működés kialakulásához nem kell semmilyen tervező? A hidak és bármi más építmény a világban sem tételez fel tervezőt, mert szisztematikusan vannak felépítve és ez csakis a véletlen műve lehet?

Már megbocsáss, de ennél nyakatekertebb gondolkodást még nem hallottam, pedig a jehovisták is tudnak ám alkotni...



37-nek:


"kedves Narnakx.csak a probléma ott kezdődik h a garavitáció bizonyított tény ahogy minden más lényeges dolog az élethez."


- A gravitáció sajnos még a mai napig nem bizonyított tény. Sem azt, hogy honnan eredeztethető, sem pedig azt mihez kapcsolható, nem tudják. A hatása természetesen midenki számára megtapasztalható, viszont a tudósok még mindig keresik a gravitront amihez köthető lenne a gravitáció. Sőt, azzal sincseken tisztában, hogy a proton felbontásakor keletkező kvarkok tömege honnan származik és egyáltalán miért van az, hogy az egyiknek óriási tömege van a másiknak meg egyáltalán nincs! Mondjuk erre próbál magyarázatot adni a Higgs elmélet ami újfent csak teória nem bizonyított tény.

Ha kíváncsi vagy, nyugodtan leellenőrizheted, keress rá a youtubon: morgan freeman a féreglyukon át 1 vad 7 rész. Ebben részletesen elmagyaráznak mindent ezzel kapcsolatban.



" sok tudós már gyanakszik azon h nem is erről a földről valók vagyunk.Pl a sok gerincbroblémával küzdők arra a következtetésre juttata a tudósokat h egy olyan bolygóról jöttünk aminek kissebb gravitációja lehet mint a földé."


- Ha tudományos oldalról közelítjük meg a dolgokat, akkor ne idézzünk már bors online meg blikk-ből származó kacsa híreket, jó?



"És hiszem azt h egyszer eljtunk majd arra a bolygóra is ami az emberiség bölcsőjét bizonyítja és akkor talán rájövünk arra h mi az élet értelme és nem egymás torkának ugrunk."


- Nagyon beleélted magad a Prometheus című filmbe, igaz? Ez csak kitaláció, semmi sem utal erre. Persze dobhatsz egy linket, ahol az a rengeteg tudós kutatásáról írnak akik földönkívülieknek titulálják az emberiség gyökereit.



"mindenesetre más hiteles elképzelés egyenlőre nincs h véletlenül alakult volna ki bármi is."


- Akkor gondolom az abiogenezisről még sosem hallottál, vagy az ősrobbanás elméletéről, az evolúciót már nem is említve.



38-nak:


"Nem a végtelenhez aránylik.Nagyon kevés az esély és sok egybevágás kellett hozzá, de megtörtént, hiszen itt vagyunk. "


- Mi ez az önigazolás? Nem azért vagyunk itt, mert az történt. A sok véletlen csak egy teória, nem pedig tény.



"A másik oldal többszörösen is alá van támasztva"


- Nem igaz. Nem a teória van alátámasztva, hanem csak bizonyos dolgok vannak bebizonyítva, a kettő nem ugyan az.

Ha eltekintünk a biblikus istenképtől és objektívebben vizsgáljuk az intelligens tervezést láthatjuk, hogy évezreken keresztül hogy ment végbe az ember fejlődése anélkül, hogy bárki beleszólt volna, ebből az következik, hogy a fejlődés mint folymat része a világ megalkotásának, hisz a torta sem lesz csak úgy egyik pillanatról a másikra. Kellenek megfelelő hozzávalók, idő a sütéshez, diszítéshez, elkészítéshez. Ugyan ezen folyamatok figyelhetők meg a világban is amikor megvizsgáljuk hogy ment végbe egy egy egyed kifejlődése, vagy akár a földrészek feldarabolódása. Ez nem támaszt alá semmiféle teóriát, ez csak szimplán egy folyamat. Ha intelligens tervezést feltételezünk, az sem egyik pillanatról a másikra történt hanem annak is megvan a maga folyamata.



"Ez nem fog megtörténni.Nem bizonyítható egy olyan entitás léte, ami nem is hat az ismert világra semmilyen formában."


- Még nem, ezt ne felejtsd el. Viszont a materializmus kora már igencsak leáldozóban van, a teória hamarosan megdől. Nem hallottál még a húrelméletről vagy a kvantum fizikáról? A részecskék inkább viselkednek hullámtermészetűen, mintsem részecskeként. Az is elfoogadott dolog, hogy mindennek megvan a saját rezgése és ebből épül fel. A kezedben sincsenek szilárd pontok, az atommag és elektron között nincs semmiféle fizikai kapcsolat az egymást érő kölcsönhatóson kívül. Nincs egy olyan pont amire azt lehet miondani, hogy na ez a világ építóköve. Olyan, hogy szilárd anyag valójában nem is létezik. Szóval a materializmus az utolsókat rúgja, az ateizmus pedig követni fogja. Szerintem.



"A materializmus szintúgy hasonló helyzetben van.Amíg nem leszünk képesek mérni olyan dolgokat, amik nem anyagi eredetűek, addig marad a materializmus is."


- Nemcsakhogy mérni, akár meg is tudod te magad is vizsgálni. Bármi ami körülötted van a világban csak azért hat szilárdnak mert az anyagban lévő elektron éa a te újjadban lévő elektron taszítják egymást ;)



39-nek:


"A teremtést csak abban formában tudom elfogadni, jobban mondva nem tudom kizárni, hogy Isten megteremtette az építő és romboló energiákat. Ezek által elindította a folyamatot és többé már nem avatkozott bele a dolgok folyásába. "


- Igen, valahogy én is így képzelem el.

2014. szept. 15. 03:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!