Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha kiderülne, hogy világegyete...

Openyoureye kérdése:

Ha kiderülne, hogy világegyetemben máshol nincs élet az bizonyítaná a teremtéselméletet azaz az intelligens teremtést?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy:


Amennyiben a jövő technikája lehetővé teszi majd, hogy kizárjuk, hogy a világegyetemben nincs rajtunk kívül élet, az azt jelentené, hogy a mai elképzelés, miszerint az élet megjelenése elkerülhetetlen folyamat volt, megdőlne és utat kellene engednie a vallási teremtés elméletnek?


A kérdést, gondolatébresztőnek, vitaalapnak szánom.


Természetesen fordítva is értelmezhetjük: Ha kiderül, hogy van máshol élet, az az intelligens tervezésre kedvezőtlenül hatna?



2014. szept. 9. 12:51
1 2 3 4 5 6
 51/60 Salx Narval ***** válasza:
"Igen, valahogy én is így képzelem el." Látod, mégsem áll olyan messze egymástól a gondolkodásunk, csak más úton jutottunk el idáig.:D Igen, hiszem, hogy a káosz hoz létre mindent, hiszen a totális rendezettség egy állandó kiegyensúlyozott állapotot feltételez. Kell egy kis eltérés ahhoz, hogy működésbe jöjjenek a dolgok. Úgy gondolom, hogy a rendezettnek tűnő világ valamikor a káoszból alakult ki, a káosz pedig a tökéletes rendből, ami valaminek, vagy valakinek a hatására kicsit megbomlott. Én is belátom, hogy nyakatekert a logikám, de nekem ennyi jutott.:D Természetesen én is intelligens tervezőt vélek egy torta, vagy egy precízen összerakott óra mögött, viszont ha szétszednék egy működő órát és belül üres lenne az már emberfölötti irányítást feltételezne. Nekem legalábbis. Ha te is úgy véled, hogy Isten csak a lehetőségét teremtette meg a világegyetem kialakulásának és utána nem avatkozott be, akkor el kellene ismerned azt is, hogy a természet erői maguktól is képesek egy rendezettnek tűnő világot létrehozni a káoszból. "Csak" el kellet indítani . Ha ez így van, akkor viszont nem az Isteni tervezést látod , hanem a természet rendjét. Ezért keresem én azt a kis rendetlenséget, logikátlant, varázslatos oda nem illő dolgot, itt a földön, hogy megláthassam mögötte az Istent, a két szememmel, hogy ne csak higgyek.
2014. szept. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 ceri ***** válasza:

"Egyedül te beszélsz itt lakhatósági zónákról, meg szélsőséges életkörülményekről aminek semmi köze az élet kialakulásához vagy annak feltételeihez. Eredetileg arról volt szó, hogy a Föld pont olyan beállításokkal rendelkezik ami megfelelővé tette, hogy élet alakuljon ki rajta."


Nem volt ilyen beállítás. lásd: [link]


"- A hiba az ön készülékében van. A túlélés nem egyenlő akialakulás feltételeivel."


A túlélést azért vetettem fel érintőlegesen, mert vannak olyan elméletek, amelyek szerint az élet nem a földön keletkezett, mert nem keletkezhetett itt. Pontosan azért amit belinkeltem. A kialakulás feltételei egyes állítások szerint sosem voltak meg a földön, csak a tudomány nem tud és nem akarja ezt tudomásul venni. Kisérleteznek lombikokban -tudatos, célzott reakciókat generálnak- és mégsem tudják reprodukálni az élet állítólagos kialakulását.

Tehát nem a Föld pályaadata +- 2-5 % a probléma, hanem ennél sokkal nagyobb, egészen más jellegű. Persze nem írok le most sem minden -általam elemi szintűnek vélt- dolgot, mert feltételezem, hogy aki hozzászól a témához, az rendelkezik ezeknek a problémáknak az ismeretével. Lehet, hogy naiv vagyok, de hát ennek az irodalma eléggé terjedelmes -napokig körmölhetnék, akkor is ha csak vázolni akarnám. Pontosan arra utaltam, hogy nem az ilyen néhány százaléknyi eltérés okoz gondot, hiszen a föld amúgy sem biztosít mindenhol állandó, homogén környezeti feltételeket. Ez különben nem is szükséges. Elég ha viszonylag kis területen,lokálisan adottak a feltételek. Ezek a feltételek meg akkor is adottak lehetnek ha a föld 30 millió km-el közelebb vagy távolabb kering a naptól.

2014. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 ceri ***** válasza:

"Úgy gondolom, hogy a rendezettnek tűnő világ valamikor a káoszból alakult ki, a káosz pedig a tökéletes rendből, ami valaminek, vagy valakinek a hatására kicsit megbomlott. Én is belátom, hogy nyakatekert a logikám, ..."


Nekem is nyakatekertnek tűnik. D

Nem tudom, hogy honnan tekinted a világ kialakulását. Melyik pontot tekinted nullának?

A tudomány szerint a világegyetemben működik az entrópia -homogenitás irányába tart. 1 ház felépítéséhez is kell valamiféle tudatosság. Véletlenül még sosem történt meg. Sőt ha a házat nem gondozza vmilyen tudat, az leomlik, szétfagy, -málik, belepi a növényzet, stb, szép lassan a természettől megkülönböztethetetlenné válik. Csak idő kérdése. Ilyen analógia szerint a világegyetemnek is van építője. Hogy gondozza-e vagy csak elindította? Talán ezért volt szükség az emberre. És talán van még rengeteg tudatos lény a földi emberen kívül. Mi mindenesetre vagyunk. Ennek a lehetőségét jelenti az, hogy isten belénk lehelte a lelkét. Valamit magából. Lehet, hogy ezt jelenti ez a szimbólum.

Az óra mindenesetre nem tűnik üresnek, hiszen mi is látunk valamit a világból.

2014. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre a válaszom. Nem. Nem azt bizonyítaná/ abból még egyáltalán nem következne! :)
2014. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:

"Nem volt ilyen beállítás. lásd: [link] "


- Ez tényleg érdekes cikk volt, köszönöm. Igazad van, helyesbítek, olyan beállítások vannak, mely lehetővé teszi az élet elterjedését. A megfelelő dőlésszög, a naptól való távolság, a holdunk, a légkör és maga az, hogy ilyen nagy mennyiségben megtalálható rajta a víz.



"A kialakulás feltételei egyes állítások szerint sosem voltak meg a földön, csak a tudomány nem tud és nem akarja ezt tudomásul venni."


- A cikk elolvasása után egyetértek veled, bár leellenőrizni még nem ellenőriztem az állításokat, de elképzelhetőnek tartom mint cáfolatot. Viszont nem vagyok abban 100%-ig bizos, hogy minden úgy van ahogy le van írva, mert egyik állítását már most azonnal meg tudom cáfolni:


"az emberiség történelme során sokan próbálták megalkotni az örökmozgót. Azt a szerkezetet, amely bármiféle külső ráhatás nélkül megállás nélkül üzemel. Újra termeli a saját mozgásához szükséges energiát. Sőt! Esetleg még energiát is lehetne kinyerni belőle, egy kimeríthetetlen energiaforrássá változtatván ezzel a szerkezetet.

Bárhogy is fáradoznak némelyek ennek megalkotásán, a fizikusok bebizonyították, hogy ilyen szerkezetet megalkotni lehetetlen. "


- Na ez így ahogy van nem igaz. Nézd meg néhány videót youtube-on, a keresőbe írd be:Perpetual motion machine Part1



"Tehát nem a Föld pályaadata +- 2-5 % a probléma, hanem ennél sokkal nagyobb, egészen más jellegű."


- De ha nem olyan lenne a pályája akkor még mind a mai napig nem lenne lakható a bolygó :) De ettől függetlenül egyetértek, hogy nem csak ezek miatt nem alakulhatott ki véletlenül az élet.



" Ezek a feltételek meg akkor is adottak lehetnek ha a föld 30 millió km-el közelebb vagy távolabb kering a naptól."


- Ebben a kérdésben szerintem egyikünk sem illetékes, hogy biztosan kijelentsen bármit is.

2014. szept. 17. 07:02
 56/60 anonim ***** válasza:
Tök szupi a cikk.
2014. szept. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 ceri ***** válasza:

érdekességek vannak, lehet gondolkozni.


[link]

2014. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 Salx Narval ***** válasza:
Kedves Ceri, kiinduló "0" pontnak azt a pillanatot veszem amikor a feltételezett őrök Isten, vagy az örök energiák, úgy döntött, vagy úgy alakult, hogy anyagi világot teremt, vagy elkezdett azzá alakulni. Sajnos a "mindig is létezett" fogalmát évtizedek óta nem tudom lenyelni, ezért erőszakkal elhessegetem a tudatom tiltakozását és írom tovább a semmire épített gondolataimat.:D Az entrópia törvénye is felvet néhány kérdést és igazából az általunk feszegetett kérdésre nem adhat választ, hiszen nem tudjuk mit is tekinthetünk rendezettnek vagy rendezetlennek. Nyitott, vagy zárt rendszer e maga a világmindenség? Az általad felhozott "ház és karbantartója" elmélet igaz lehet az univerzumra is, de nem feltétlenül. A Kauzális entrópia minden esetre feltételezi az intelligencia létét, sőt szoros kapcsolatba hozza az entrópiát és az intelligenciát. Felveti azt a kérdést, hogy valójában mi is a rendezettség, (maradjunk a te példádnál) a ház maga, vagy annak az elemeire bomlott anyagi részei. Mondhatnánk ugyan, hogy természetesen a ház, de ez csak a mi meglátásunk, hiszen mi építettük, de vajon káoszt, vagy rendet idéztünk elő a megépítésével és akkor milyen irányba tart az esetleges szétesése karbantartó híján? Szóval ez sem egyszerű és sajna nem is egyértelmű. Jó a meglátásod, magam is sokat gondolkodtam azon mit is jelenthet az Isten lehelete. Sajnos eddig nem túl jó karbantartónak bizonyult az ember, már ami a földet és annak entrópiáját illeti. Igen én hiszem, hogy számos helyen kialakult az élet sőt azt is, hogy nem csak az általunk ismert szén alapú. Az utóbbi válaszok kapcsán: Ti hiszitek, vagy hihetőnek vélitek egy idegen civilizáció és az ember bárminemű kapcsolatát?
2014. szept. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

Két hasonlat, remélem érthetőek:


- Egy repülőből sokezer úszni nem tudó embert dobnak ki ejtőernyővel egy óceán felett találomra. Ebből egy ember egy szigeten ér földet, a többi megfullad. A túlélő leül, és azon kezd töprengeni, hogy hogyan lehet ilyen mázlista, biztos van valami oka, hogy pont ő menekült meg.

De hogyan lehetne másképp? Ha senki nem menekül meg, akkor nincs aki gondolkodjon ezen, a kérdés sem merül fel. Ha másvalaki kerül a szigetre, akkor meg ő is ugyanezt fogja gondolni. Ugyanaz a helyzet, semmi nem változott. A szerencsés túlélők mindig kitüntetett helyzetben fogják érezni magukat, ez nem lehet másként, akárki is lesz a túlélő. Ha egy másik embernek sikerülne egy másik szigetre kerülnie, ő is ezt kérdezné: Miért én? Miért pont ide?


- Egy tudós és egy ezoterikus állnak egy hegy lábánál, mert tudják, hogy a hegy csúcsán minden kérdésükre választ kapnak. A tudós körbejárja a hegyet, aztán egy alkalmas helyen elkezd mászni. Az ezós lent nevet rajta, és gúnyolja, amiért ilyen lassan halad. Szemére veti, hogy a kis kiszögellésekre figyel, ahova kapaszkodik, és nem a csúcsra. Közben leül a hegy lábánál, becsukja a szemét, és elképzeli, hogy ha egyszer feljut, milyen jó lesz neki. Milyen fantasztikus érzés lesz tudni a "végső igazságot", és majd mindenki orra alá dörgölheti.

A tudós lenéz, és azt látja, hogy a társa lent ül a földön, és csukott szemmel vigyorog. Aztán a fejét csóválva tovább mászik.


Respect.

:)

2014. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Kiderült, nincs élet máshol. Ha találnának, már tudnánk róla.
2014. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!