Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány éves kortól mernétek egy...

Dobó kacsa kérdése:

Hány éves kortól mernétek egy gyerek kezébeb adni a Bibliát?

Figyelt kérdés
(a sok háború, gyilkolás és megkövezés nem épp gyereknek való)
2010. jan. 24. 17:48
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
75%
Amikor érdekli a dolog, odaadom neki. De eszembe nem jutna abból mesélgetni, meg magyarázgatni a dolgokat. A Bibliát ezerféleképpen lehet értelmezni, így nem kezdeném el neki magyarázgatni az én verziómat, sem pedig a "hivatalos" verziót. Majd szól, ha kíváncsi rá, és akkor úgyis megkapja. És majd kialakítja róla a saját elképzelését, meglátását úgy, ahogy ő gondolja, akarja.
2010. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
95%

"Kedves 18:03-mas, a gyerek lekakálja hogy milyen besorolású. Ha mese akkor nézi."

Hát pont ez a baj.

Innentől kezdve pedig már a szülők felelőssége, hogy hagyják-e ezt.

És ne gyere azzal, hogy a tudta nélkül nézik, mert ez nem mentség.

A gyereket az sem érdekli, hogy a kábítószer árt az egészségének. Jól érzi magát tőle, ezért szedi. Mégis a szülőt büntetik meg érte. Miért? Mert az ő felelőssége. Ez ugyanaz.

2010. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
67%

Tavaly január 16-án született a legkisebb fiam, ahogy hazahoztuk a klinikáról, az első este fürdetés után miközben ő evett, mi a feleségemmel együtt imádkoztunk, és olvastuk hangosan a Bibliát. Az elején kezdtük, és minden este három fejezetet. Néhány hónap után valahogy elmaradt, de újra kezdtük. Isten mindenható. Miért ne tudná megszólítani az egészen kis gyermeket is? Azért mert én nem tudom elképzelni, még meg tudja tenni.



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
53%

Hát persze! Nincs is annál jobb, mint fiatal gyerekeket minél hamarabb (ha lehet, már a kezdetek kezdetén) meggyőzni valamiről, amiről még nekünk sincs semmilyen bizonyítékunk sem. Így legalább még több "okos" hívő lesz köreinkben. Jupííí, de jó! Lesz utánpótlása a fanatizmusnak:


http://www.youtube.com/watch?v=ppQhleVuWPM&feature=related


(Vagy mégsem olyan jó, ha gyerekeket manipulálunk vallással, hittel? :S )

2010. jan. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
69%

Ja persze nehogy már manipuláljuk szegény ártatlanokat olyan aljas tanításokkal, hogy szeresd és tiszteld szüleidet az idősebbeket, kövesd Jézus példáját, aki maga a szeretet. Sokkal jobb, ha nem mondunk semmit majd manipulálja őket a média. Legalább lesz utánpótlása a tizenévesen abortuszt elkövetőknek, a kiégett fiataloknak, a kábítószerélvezőknek, a céltalan reménytelen embereknek.

Nekem Jézus Krisztus megbocsátotta a bűneimet, rendbe hozta az addig céltalan életemet, reményt adott a jövőmre nézve. Hozzá fordulhatok minden problémámmal és nem egyszer csodás módon segített meg. Ha meghalok az nem az életem vége lesz, hanem egy csodálatos élet kezdete Vele a mennyben. Neked mit adott az ateizmus???


A kérdésre válaszolva. Születése óta olvasom a gyermekemnek a Bibliát + mesélem a történeteit gyereknyelven. Hét évesen már a könnyebb részeket (történetek) simán érti az eredetiből is.

2010. jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
52%

"hagyjátok hozzám jönni a kisgyermekeket, ne próbáljátok gátolni őket"


A papok ezt jól félreértelmezték. Párat le is csuktak emiatt.

Az én gyerekemnek a kezébe nem adnám, még teljesen elhülyülne.

2010. jan. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
69%

20 éves vagyok. Még most se venném a kezembe a Bibliát :D

Szerintem nem kell azt neki odaadni, majd max ha már őt érdekli és ő szeretné olvasni. Pl.11-12 évesen...

2010. jan. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
60%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:22

"Ja persze nehogy már manipuláljuk szegény ártatlanokat olyan aljas tanításokkal, hogy szeresd és tiszteld szüleidet az idősebbeket, kövesd Jézus példáját, aki maga a szeretet."

Hát, ha ez a szeretet nálatok, akkor tényleg ne manipuláljátok a gyerekeket:


[link]


Az előző hsz-ben berakott link következménye a mostani, fentebb látható link. Valahogy én nem kérek sem bombatámadást, sem lövöldözést, csak mert valaki máshogy értelmez dolgokat, vagy más a véleménye, mint nekem.


"Sokkal jobb, ha nem mondunk semmit majd manipulálja őket a média."

Gondolod, hogy csak a Biblia taníthatja meg a normális életre? Értelmes ember értelmesen neveli a gyerekét. Ez teljesen független a Bibliától, vagy bármely más irománytól, vallástól. Az idiótáknak bármit adsz a kezébe, akkor is idiótává nevelik a gyereket. Értelmes embernek meg nem szükséges a kezébe adni semmit, mert akár a saját példájával is a gyerek előtt tud járni.

Egyébként a Bibliánál lényegesen több mondanivalót és értéket tartalmaz pl. a Kincskereső kisködmön. Ráadásul már gyerekeknek is érthetően írja le a dolgokat, és nem kell hozzá szülői tolmácsolás (belemagyarázás) sem.


"Nekem Jézus Krisztus megbocsátotta a bűneimet"

Ezt személyesen mondta neked? :)

Mellesleg Jézus történetei más vallásokból lettek átváve. Valószínűleg ő nem is létezett, vagy ha mégis, akkor sem igazak rá a történetek:

[link]


"Ha meghalok az nem az életem vége lesz, hanem egy csodálatos élet kezdete Vele a mennyben."

Akkor mire vársz? Senki nem tartóztat itt. Manapság szép nagy hidak meg magas épületek vannak mindenfelé az országban. Azt tudom, hogy az öngyilkosság bűn. De ha felmész jó magasra, majd onnan levetve magad gyorsan megbánod ezt a bűnödet, akkor semmi gond nem lesz. Magad mondtad, hogy Jézus megbocsátotta a bűneidet. Ezt is biztos megbocsátaná, ha komolyan megbánnád. :)


"Neked mit adott az ateizmus???"

Értelmet, hogy belássam, szinte semmit nem tudok még a világról, nemhogy még megpróbáljak másokat rávenni arra, amit igaznak vélek.


"Hét évesen már a könnyebb részeket (történetek) simán érti az eredetiből is."

Mesélted neki azt is, mikor 42 kisgyereket medvékkel szaggattatott szét Isten, csak mert azok csúfolódtak egy emberen? Szerintem roppant tanulságos lenne neki. Tudná, hogy nem szabad csúfolódni. (... Vagy mégsem lenne túl szerencsés egy kisgyereknek az ilyesmi? :S )



"A lélek halhatatlanságának az az egyik bizonyítéka, hogy rengetegen hisznek benne. Abban is rengetegen hittek, hogy a világ lapos."

/Mark Twain/


"Bízz azokban, akik az igazságot keresik, és kételkedj azokban, akik már megtalálták."

/André Gide/

2010. jan. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
73%

Sziasztok!


Van némi tapasztalatom, mivel van egy tizenéves gyermekem és egy olyan aki 2 éves lesz, valamint gyermektanító is vagyok a gyülekezetben. A képes Bibliák valóban jók amíg a gyermek nem tud olvasni. Iskolás kortól azonban érdemes a "fekete könyvet" a kezükbe adni, és megtanítani őket a hivatkozásokra, a párhuzamos igehelyekre, stb. Kis odafigyeléssel nagyot léphetnek ezen a területen. Logikus, hogy nem a háborúkkal és gyilkosságokkal kell kezdeni, de azért azt is érdemes figyelembe venni, hogy jobb innen értesülnie a bűn következményeivel mint pl. a TV-ből...


Üdv. Péter

2010. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 Srapnel ***** válasza:
70%

"Sokkal jobb, ha nem mondunk semmit majd manipulálja őket a média. Legalább lesz utánpótlása a tizenévesen abortuszt elkövetőknek, a kiégett fiataloknak, a kábítószerélvezőknek, a céltalan reménytelen embereknek."


Rosszul gondolod, hogy csak a média és a Biblia lehet nevelő. Esetleg neveld magad, a saját gondolataidra, az ő sajátjaira, a humanizmus eredményeire. Én személyesen ismerek nagy hívőket, akik iszogatnak azért, meg egy-két füves cigi is elmegy, meg volt már elvetett gyerek is. Nem kell a rizsa, a rossz emberek rosszak, a jók meg jók, vallás nélkül is, meg azzal is.


"Neked mit adott az ateizmus???"


A megértés örömét, az önmagáért való értékes jóakaratot, a konzisztens világképet, a mély gondolkodást és filozófiát, a felelősségérzetet, annak a képességét, hogy Istentől függetlenül legyek jó, mert az a helyes.


Meg azt, hogy ha valami probléma van, akkor ne egy szimbolikus könyvben keressem rá a megoldást és az erkölcsi multilemmák feloldását, hanem gondoljam át és tegyek úgy, hogy a legtöbb ember a legjobban jöjjön ki a helyzetből.

2010. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!