Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány éves kortól mernétek egy...

Dobó kacsa kérdése:

Hány éves kortól mernétek egy gyerek kezébeb adni a Bibliát?

Figyelt kérdés
(a sok háború, gyilkolás és megkövezés nem épp gyereknek való)
2010. jan. 24. 17:48
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

"Ha megfelelően olvassuk, a Biblia a legerősebb ateista erő, amelyet valaha kitaláltak."

/Isaac Asimov/


"Képzeljük el azokat az embereket, akik elhiszik ezeket a dolgokat, és akik nem szégyellik figyelembe se venni a gondolkodó elmék mindazon felfedezéseit, amelyek a Biblia írása óta születtek. És ezek a tudatlan emberek, a legképzetlenebbek, a legkisebb fantáziájúak, a legkevésbé gondolkodók közöttünk azok, akik minket vezetni akarnak, akik gyenge és gyermeteg hiedelmeiket ránk akarják erőltetni, akik el akarják foglalni iskoláinkat, könyvtárainkat és otthonunkat. Én személy szerint szörnyen zokon veszem."

/Isaac Asimov/


"Az a tény, hogy Biblia szinte semmit sem előlegez meg a modern tudományból, engem megerősít abban, hogy nem lehet isteni eredetű."

/Carl Sagan/


"Olvassuk csak el a Bibliát a teológia beteges színjátéka nélkül, csak úgy, mint más könyveket, saját értelmünk ítéletére hagyatkozva, a belső hangunkra hallgatva, nem a zajos Bábelre odakint! Legtöbbünknek megvan a megfelelő ítélőképessége. Használni tudjuk, vagy mások kell, hogy etessenek minket, mint a csecsemőket?"

/Luther Burbank/


"A Bibliában ez áll: "A bölcsességnek kezdete az Úrnak félelme." Pedig sokkal gyakrabban a pszichológiai rendellenességek kezdete. Mert egy gyerekbe bármilyen módon ültetnek félelmet, az mindenképpen ártalmas."

/Alexander Sutherland Neill/


"Az Édenből való kiűzetés bosszúálló, asszonyos rosszindulat; az Ember bukása, ahogy a Bibliában elbeszélik, inkább Isten bukása."

/Cyril Vernon Connolly/

2010. jan. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim válasza:
100%
Nem adnék gyerek kezébe Bibliát. Nőjön fel, és utána döntse el, hisz-e ebben. Na de hogy kiskortól kezdjem az agymosást? A mai hívők nagy része is azért hisz, mert így nevelték őket. A szülők/iskola álláspontja pedig a gyerek által megkérdőjelezhetetlen.
2010. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

"A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatod az evolúciót is, de az nem ad semmit."


Ezt ismételgetheted unásig, akkor sincs értelme.

Igazad van, Istenben HINNI lehet. Az evolúciót meg TUDNI kell. Nem tudom, merre jártál 9. osztályban, de ezt már ott elmagyarázzák.

Vallásból sok van. Lehet választani. Evolúcióból egy.

És vajon mit szólna Jézus ahhoz, hogy nem fogadod el, hogy igenis van, akinek az evolúció ad valamit? Nem reményt, megtalálom azt magamban. Tudod, mennyi minden dolgot megmagyaráz? Csak azért, mert tudom, hogy egy bizonyos virág szirma miért pont olyan színű, amilyen, még nem jelenti azt, hogy kevésbé látom szépnek. És te is, én is, ugyanazt az eget szemléljük, csak te egy embert képzelsz a felhőkre, én meg a végtelen Tejút-rendszert.

Az evolúció TÉNY. Mindenkinek el kell fogadnia. Ha pedig azután is marad benned egy isten alakú lyuk, szíved joga, hogy azt higgy, amit akarsz. Csak ne nézz le senkit, ha már ennyire hirdeted Jézust.

2010. febr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

A szlogenem pont azért lett, hogy minden írásomról tudd, én írtam. Nem várom el, hogy mindenütt elolvasd, és te ezt nem is tetted, mert akkor már tudnád, hisz sokszor leírtam, szüleim, nagyszüleim nem voltak hívők, a 70-80-as években jártam iskolába, csak az evolúciót tanították, és én sokáig, pontosan 27 évig el is fogadtam. Az, hogy a hívők többsége vallásos nevelést kapott hatalmas tévedés. Nagyon meglepődnél, ha tudnád a ténylegesen gyülekezetekbe járók közötti arányt.


A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 Xmes ***** válasza:

Én 16-18 éves kor alatt semmiképp sem tanácsos... Az ok részben ugyanaz, amiért a filmeket is korhatárok szerint csoportosítják. Tele van brutális, szörnyűségekkel, amiket a "jó" isten és a zsidói követtek el. A népirtásoktól (Jerikó, özönvíz, Sodoma és Gomora) kezdve a tömeges gyerek gyilkosságokon (Elizeus és a 42 ártatlan kisgyerek esete, valamint az egyiptomi elsőszülöttek kivégzése) és a testvér gyilkosságokon át, egészen a nemi erőszakig, és a szándékos vérfertőzésig bezárólag minden (Dávid fia megerőszakolja a saját húgát, Lótot hulla részegre itatják a lányai két egymást követő éjjel és közösülnek vele). Ilyeneket gyerek kezébe nem lenne szabad adni...

Főleg, hogy a sok birka (ha már egyszer az isten és Jézus nyája) a bibliáról azt tartja, hogy az erkölcsi alapmű, és ahhoz kell igazítani az erkölcsöt.


A másik dolog amiért +16-os sárga vagy +18-as piros karikát tennék a bibliára, az az, hogy minél fiatalabb és tudatlanabb az ember, annál hiszékenyebb az ember. Biblia imádó istenes irkából már így is sok van. Nem kell őket még termelni is. A biblia csak egy mítosz gyűjtemény, semmi több. Pont, mint ha a görög, vagy maya istenek történeteit fűznénk egy kötetbe. Amíg ezt az erkölcstelenségtől sugárzó pszicho-thriller szennyet

úgy tálalja a rengeteg birka, mint megkérdőjelezhetetlen alap igazságot, addig gyerek kezébe nem szabad adni amíg meg nem tanul különbséget tenni mese és valóság között, valamint amíg nem rendelkezik legalább minimális ismeretekkel a bibliáról és a benne szereplő történetek valós alapjairól (ami valljuk be őszintén: épphogy csak van...).

2010. márc. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Rajzoláshoz alátétnek kemény fedeles kiadást már 6 éves kortól. Legyek hajkurászásához puha borításút 10. életévtől.
2010. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
mondjuk 5 éves korában amikor a kertben nyáron este tüzet rakunk,és megkérném,hogy dobja a tűzre nehogy elaludjon.
2010. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:

szerintem senki kezebe nem valo a biblia:))

en nem hiszek benne....

ateista vagyok es a gyerekemnek se fogom a kezebe adi

maximum hogy megmutassam hogy

egyes huje emberek miben nem hisznek:)):)):))

de ha megis annyira van isten akkor mongyatok meg hogy

hogy lett?hogy szuletett vagy mi?

2010. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!