Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány éves kortól mernétek egy...

Dobó kacsa kérdése:

Hány éves kortól mernétek egy gyerek kezébeb adni a Bibliát?

Figyelt kérdés
(a sok háború, gyilkolás és megkövezés nem épp gyereknek való)
2010. jan. 24. 17:48
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
54%
kezébe adnám már egy 7 évesnek is, de inkább a gyülekezetbe járatnám, vallásórára, magát a Bibliát nem erőltetném. Ha akarná, olvashatná, ha valamit nem értene, kérdezne. És hát a dolgok közös megbeszélése mindennél többet ér.
2010. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Így van! Járassuk a gyereket gyülekezetbe. Nincs is annál jobb!


http://www.youtube.com/watch?v=ppQhleVuWPM&feature=related


Így legalább gondoskodunk arról, hogy a jövő generációiban is megmaradjon az ész nélküli fanatizmus. Hurrá. :(

2010. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

A kárhozatban nem az ördögök kínoznak, ott ők is szenvedni fognak, te csak ott leszel velük. Isten sem kínoz a kárhozatban, a szenvedéseid fő oka az Isten jelenlétének hiánya lesz. Hogy értsd: 15 évesen szerelmes lettem egy osztálytársamba. két és fél évig sülve-főve együtt voltunk. Ekkor szakított velem. Ő nem kínzott engem, de majd bele döglöttem a szenvedésbe, amit az elvesztése, hiánya okozott. Csak tíz évvel később tértem meg. Mivel te egy Isten által teremtett világban élsz, ahol Isten, ha nem is látható módon, de jelen van, ezért elképzelni se tudod, milyen borzalom egy olyan helyen lenni, ahol a sátán Isten jelenléte nélkül van jelen. Én nagyon nem szeretnék ott lenni, és téged is lebeszélnélek erről.



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
49%

Kedves 09:28!


Mennyivel jobb egy olyan fanatikus ateista aki itt már egyenesen az öngyilkosságot javasolja a hívőknek? Mennyivel vagy te különb, mikor te sem fogadod el, hogy mások máshogyan gondolkoznak?

Egyáltalán mitől vagyunk mi fanatikusok? Én valóságosan megtapasztaltam Isten jelenlétét az életemben. Hiszek benne és ezt nem fogom megváltoztatni. Mivel a gyerekemnek a legjobbat akarom természetes, hogy beszélek neki Jézusról. Ettől lennék fanatikus? Gondolom te meg ateistának neveled a tiedet.

Bár nyilván megpróbálom meggyőzni az embereket az igazamról nem ajánlottam még senkinek, hogy ugorjon le a hídról. El tudom fogadni, ha szerintem rosszul döntenek. Te itt legszívesebben arra kényszerítenél minden hívőt, hogy a gyerekeiknek soha ne beszéljenek semmit a Bibliából. Milyen alapon? Mi se tiltjuk meg neked, hogy ateistának neveld a gyerekeidet. Semmivel nem vagy különb mint az általad pocskondiázott hívők. Mi az evangéliumot próbáljuk hirdetni, te az ateizmust.

+ egy kérdés. Ha nincs Isten és nincs túlvilág mi van a halálból visszatért emberek beszámolóival? A válaszodat sejtem, de azért írd le nyugodtan :)

2010. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 évesen tudtam olvasni, akkor emeltem le a Képes Bibliát a polcról, de mindig csak az első pár oldalig jutottam (megteremtette ezt meg azt), mert utána már 2 egész oldal tele volt írva.

Nem tudom, én soha nem hittem el az egészet. Semmilyen meséről nem gondoltam, hogy igaz. Nem hittem, hogy vannak rózsaszín pónik meg repülő bocsok. Talán ezért tiltakozott az agyam a vallás ellen is. Hogy ez az egész valahogy nem áll össze.

A nagypapám elvitt néha templomba 6-7 évesen, de nem hatódtam meg. Hideg volt, furcsa szag, a Jézus szobornak szög állt ki a lábából és félelmetesen nézett, a pap meg énekelt, de nem értettem, mit mond. Nagyon féltem.

Mikor a nagymamám meghalt, egy percig nem hittem, hogy a mennyben van. Mikor láttam a sírt (nem voltam a temetésen), egyszerűen tudtam, hogy ott fekszik a földben.

Ha majd lesz gyerekem, biztos, hogy nem a Bibliából fogom erkölcsre nevelni. Ne azért ne lopjon, mert fél a büntitől, hanem azért ne, mert az erkölcstelen.

2010. jan. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:34

"A kárhozatban nem az ördögök kínoznak, ott ők is szenvedni fognak, te csak ott leszel velük."

Akkor még érdekesebb. Eszerint Isten fog kínozni. Világos. Meg hát nem is számítottam másra. A Bibliát olvasva mást sem találni benne, csak szenvedést és gyötrelmet. Az öregúr nagyon éli a teremtményei kínzását. valszeg azért teremtett (ha teremtett), hogy kiélhesse szadista hajlamait. :)


"Mivel te egy Isten által teremtett világban élsz"

Legalábbis szerinted. Szerintem meg nem feltétlenül.

Eddig 1:1



A válasz megírásának időpontja: ma 14:21

"Mennyivel jobb egy olyan fanatikus ateista aki itt már egyenesen az öngyilkosságot javasolja a hívőknek?"

Nincs ebben szerintem semmi rossz. Egyszerűen csak a logika alapján azt tanácsolom neki, hogy azt tegye, amit a hite eleve lehetővé tesz. A hívők kimondják sokszor, hogy várják már a túlvilági boldogságot. És voltaképpen nincs is semmi akadálya annak, hogy megkapják - csak rajtuk múlik. Én csak felhívom erre a figyelmüket.

Ui.: Nem vagyok fanatikus. Ha az lennék, nem tartanám lehetségesnek Isten létezését.


"Mennyivel vagy te különb, mikor te sem fogadod el, hogy mások máshogyan gondolkoznak?"

Miért is ne fogadnám el? Csak véleményem van róla. Én nem akarom, hogy a hívők ateisták legyenek. Ők viszont azt akarják, hogy én hívő legyek.

Ez a különbség!

Nekem nincs azzal bajom, ha van véleményük a világnézetemről. Egészen addig, amíg nem akarnak megtéríteni. Véleménye mindenkinek lehet. De a térítés már más tészta. Az beleavatkozás más személy életébe.


"Egyáltalán mitől vagyunk mi fanatikusok?"

Ha végignézted a fenti videót, majd elolvasod ezt, meglátod:

[link]

Akik az előző videón "nevelik" a gyerekeket, azok okozzák a most linkelt dolgokat.


"Én valóságosan megtapasztaltam Isten jelenlétét az életemben. Hiszek benne és ezt nem fogom megváltoztatni."

Ez a kettő ellentmond egymásnak. Ha megtapasztaltad, akkor nem hiszed, hanem tudod, hogy létezik. Ha meg csak hiszel benne, akkor nem tapasztaltad meg.

Én sem hiszek az előttem lévő monitorban, hanem tudom, hogy előttem van. Mert megtapasztaltam.

Tudod, alapvető fogalmakkal érdemes tisztában lenni.


"Gondolom te meg ateistának neveled a tiedet."

Rosszul gondolod. Nem nevelem sem ateistának, sem hívőnek, sem másnak. Rábízom, hogy ő döntse el, melyiket választja.

Látod, ez a különbség. Te egy irányba neveled a gyerekedet, és nem adod meg neki a lehetőséget a másikra.

Én megadom mindegyikre, és nem veszem el tőle a választás lehetőségét. Nem irányítom egy útra csak azért, mert az szerintem helyes.


"Te itt legszívesebben arra kényszerítenél minden hívőt, hogy a gyerekeiknek soha ne beszéljenek semmit a Bibliából."

Megint tévedsz. Illetve inkább talán csak magadból indulsz ki.

Én csak azt mondom, hogy hagyjuk meg a gyereknek a választást. EGYFORMÁN beszéljünk neki a Bibliáról, a Védák könyvéről, a Kalevaláról, a Nagy Ateista könyvről, meg a sok más lehetőségről. És ne csak egyet szajkózzunk neki állandóan - ami még ráadásul azt is tartalmazza, hogy az összes többi rossz és helytelen. Mutassuk meg neki MINDET, és utána hagyjuk választani.

Ti ezzel szemben megmutatjátok neki az egyiket, és azt mondjátok neki, hogy a többi hamis (és általában meg sem mutatjátok neki a többit; sőt, általában nem is ismeritek a többit, mert benneteket is sokszor így neveltek).


"Semmivel nem vagy különb mint az általad pocskondiázott hívők. Mi az evangéliumot próbáljuk hirdetni, te az ateizmust."

Tévedsz megintcsak. Én nem hirdetem az ateizmust!

Ti viszont hirdetitek a saját vallásotok dogmáit. Sőt, megpróbáljátok megfélemlíteni az embereket olyan dolgokkal, amiről nincs is bizonyítékotok. És a legrosszabb az, hogy mindezt a gyerekeken is alkalmazzátok. Azokon, akik a leginkább befolyásolhatóak ezen a téren.


"Ha nincs Isten és nincs túlvilág mi van a halálból visszatért emberek beszámolóival? A válaszodat sejtem, de azért írd le nyugodtan :)"

Még véletlenül sem sejted, mert nem ismersz.

1. Nem vetem el Isten létét. Legetségesnek tartom azt is. Akárcsak Visnu, Zeusz, Aphrodité, Ré, Manitu és a többi isten létezését is. Nagyon kicsi valószínűséget látok arra, hogy egyáltalán bármelyik is létezzen. Arra meg - a sok istenből kifolyólag - még kevesebbet, hogy ez pont a bibliai isten legyen. De nem zárom ki teljesen, mert nem tudom bizonyítani.

2. A halálból visszatért emberek akár a reinkarnáció folyamatába is kerülhettek, és onnan is visszatérhettek. Ehhez nem feltétlen kell menyország meg Isten, a kezében a 10 ponttal. És erre a reinkarnációra is legalább akkora az esély, mint egy istenre.

3. A legvalószínűbb elmélet szerint a klinikai halál állapotában az agyban olyan folyamatok játszódnak le, melyek ezt okozzák. Ez a legvalószínűbb.

Nem hiszek ebben, mert hinni olyat szoktak, amire nincs bizonyíték. Erre van. De nem is mondom biztosra, mert a bizonyítékok nem 100%-osak.

Valószínűnek tartom.

2010. jan. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, én nem tudtam, hogy ez egy meccs. Én nem vesztek semmit azzal, hogy nem győztelek meg téged.


A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:43

Miért? Honnan veszed, hogy ez egy meccs? Írtam iylet, vagy mi?

Egyébként én meg nem is akarlak meggyőzni téged. Azt hiszel, amit csak akarsz, nekem édesmindegy. Te akarsz mindenáron mindenkit megtéríteni, nem én.

Szerintem fordítva vagy összerakva, és azért nem érted, amit írok. Megpróbáljak egyszerűbben fogalmazni, hátha akkor nem érted félre?



"Semmi sem szép, semmi sem rút, semmi nem igaz és semmi nem hamis. Mindez csak a véleményekre vonatkozik. Semmi sincs úgy, ahogy azt a vélemény állítja; az emberek hiszik csak úgy, mert megszokták. A tettekre pedig ugyanez vonatkozik."

/Pürrhón/

2010. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
49%

Sziasztok!


Megnéztem a belinkelt videót a youtube-on, és azt tudom mondani, hogy ez sokkal inkább hasonlított egy spiritiszta szeánszra, mint Istentiszteletre.


Nem véletlenül írta Pál apostol a korinthusi gyülekezetnek:

"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (1Kor 14,23)


Én nem vagyok hitetlen, max. idegen, és ez nem is annyira "nyelvekenszólós" volt, de én így láttam ezt is...


Üdv: Péter

2010. jan. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

Egyébként ismerni a Bibliát nem egyenlő a hittel. Nagyon sok hívő szülő szomorúsága ez. Ahogy az ateista szülő se garancia a hitetlen gyerekre.



A Jézusba vetett hit reményt ad, elfogadhatod az evolúciót is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!