Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány éves kortól mernétek egy...

Dobó kacsa kérdése:

Hány éves kortól mernétek egy gyerek kezébeb adni a Bibliát?

Figyelt kérdés
(a sok háború, gyilkolás és megkövezés nem épp gyereknek való)
2010. jan. 24. 17:48
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell ennyire a végletekig menni. Oké, hogy ne ezeket nézze a gyerek, de ahogy már írták, vannak régi mesék, szépek, aranyosak. Ezeket add a kezébe. Vegyétek meg dvd a magyar népmeséket, és azt nézze a gyerek. A Biblia szerintem nem jó választás. Én 25 évesen nem alig értettem meg belőle valamit. Ráadásul azért vannak benne olyan dolgok, amitől egy gyerek még összezavarodhat.
2010. jan. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Há-hé, mielőtt polgárháború törne ki! Igazából én egyáltalán nem adnám a kezébe, csak akkor, ha ő maga kéri. (mi nem vagyunk vallásosak). Azonban az én gyerekkoromban vetítették a Könyvek Könyve (mily meglepő, anime) rajzilmet, az kifejezetten gyerekeknek készült. Azt hiszem, árulják DVD-n is. A gyerekeknek szóló képes Biblia pedig könnyű nyelvezettel rendelkezik, könyebb megérteni, mint a Károli fordítást. És se nem a Bibliától, meséktől vagy rajzfilmektől lesznek agresszívek a gyerekek, hanem attól, hogy nem foglalkoznak velük a szüleik, vagy árvák esetén a nevelőik.
2010. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
70%

Én nem hinném, hogy a kezébe adom valaha is. Nem fogom telehülyíteni mesékkel az agyát


...


Az az igazság, hogy az a bajom vele, hogy ha azt mondom, hogy az Isten teremtette az élőlényeket 7 nap alatt, akkor meggyőződésévé válik ez. Nyilván a hét napot nem ennyinek kell értelmezni, hanem ezzel arányos földtörténeti koroknak, az Istent sem szakállas zsidónak kell elképzelni (ez a baja az egyháznak, meg azoknak, akiknek ez az istenképük), hanem a mindent megalkotó intelligens természeti erőnek, felsőbb hatalomnak, ami a fizikában nyilvánul meg, a természet törvényszerűségeiben és szépségében. Csak az a baj, hogy ezt egy kisgyerek nem fogná fel, hanem szó szerint venné...

2010. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
49%

Nézz már meg egy szombat délelőtti, kifejezetten gyerekeknek szánt rajzfilmet. Nincs a Bibliában olyan történet, ami borzalmasabb annál.


Egyáltalán nem baj, ha a gyermekem megtanulja, nem lehet csúfolkodni sem büntetlenül, következmények nélkül.


Nagyon szomorúan nézem esténként a híradóban, hogy ma olyan dolgokat neveznek diákcsínynek, amikért a mi időnkben még páros lábbal rúgták ki a gyereket az iskolából, a szülő meg azt se tudta, hova bújjon szégyenében, mert ezt művelte a gyereke. Ma a gyermekeket, 15-16 évesekről beszélek, nem szabad megbüntetni. Ez normális?


A világ lehet nyugodtan liberális. Isten erre nem hajlandó. Ő ítélni fog feletted, ha tetszik ez neked, ha nem. Ha hiszed ezt, ha nem. Az én gyerekeim ezzel legyenek tisztában!



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
56%

"A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit."


De a remény önmagában hamis.

És ha a tudomány oldaláról nézzük: a nagy számok törvénye is adhat pl. reményt. Vagy a tudomány más területe. A tudomány is elismeri, hogy az ember érhet el magasabb agyműködési állapotot, amikor olyan dolgokra képes, amiket a vallás csodáknak nevez.

2010. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
18%

A válasz megírásának időpontja: ma 18:37


"Nincs a Bibliában olyan történet, ami borzalmasabb annál."

Jaj, dehogynem! A Bibliában kinyírt a jóisten vagy 2 millió embert. Ahhoz képest még az este 10 utáni horrorfilmek is gyermekded játszadozások.


"Nagyon szomorúan nézem esténként a híradóban, hogy ma olyan dolgokat neveznek diákcsínynek, amikért a mi időnkben még páros lábbal rúgták ki a gyereket az iskolából, a szülő meg azt se tudta, hova bújjon szégyenében, mert ezt művelte a gyereke. Ma a gyermekeket, 15-16 évesekről beszélek, nem szabad megbüntetni. Ez normális?"

Nézőpont kérdése. Ezzel pl. én sem értek egyet ateistaként. De ez teljesen független a Bibliától.


"A világ lehet nyugodtan liberális. Isten erre nem hajlandó."

Te már csak tudod, hogy ő mire hajlandó. :)


"Ő ítélni fog feletted, ha tetszik ez neked, ha nem."

Már megint megpróbálod a saját félelmeidet másokra is rávetíteni?

Megsúgom, nem mindenki olyan besz.ri, mint te, hogy egy ostoba irományban lévő írás miatt összekakilja magát, és egész életében attól rettegjen, hogy a felhők között ülő és minket figyelő öregapó majd hogyan ítél felettünk. Van, aki azért éli normálisan az életét, mert belátja, hogy ez a hosszú távon járható út; és nem azért, mert fél valami kitalált dologtól.


"A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit."

Jézus valószínűleg nem is élt:


[link]


Tehát a reményed már eleve valószínűleg alaptalan. De majd rájössz, mikor a nagy ítélőszék előtt nem őt, hanem mondjuk Mithras-t pillantod meg. Vagy Krisnát. ... vagy éppen senkit. Az evolúcióban meg értelmes ember nem hisz, már írtam. vagy tudja, vagy nem tudja; vagy valószínűnek tartja, vagy nem. De nem hisz.


Őszintén sajnálom a gyerekedet, hogy ilyen szülő jutott neki. Alig maradt esélye, hogy értelmes ember legyen belőle. :(



"A tudatlanság gyakrabban vezet önhittségre, mint a tudás: olyanok szokták határozottan kijelenteni, hogy a tudomány soha sem fogja ezt vagy azt megoldani, akik keveset tudnak, nem pedig olyanok, akik sokat."

/Charles Darwin/


"Bízz azokban, akik az igazságot keresik, és kételkedj azokban, akik már megtalálták."

/André Gide/

2010. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj, hogy túl komolyan veszitek ezt a Bibliát.


Ha a szülők nem erőltetnek a gyerekre semmit (járjon hittanra, templomba, tanulja meg a tízparancsolatot, egyéb vallásos szokások) akkor számára a Biblia is egy mese lesz.


9 éves voltam, amikor a rengeteg magyar, indonéz, lengyel, stb népmese mellett elkértem a Bibliát is. Számomra az a könyv nem volt különb a többinél. Ószövetséget olvastam, mert abban voltak részek, amiket megértettem, érdekesebbek és olvasmányosabbak is voltak. (Nem az eredetit, hanem egy olyan változatot, amit hétköznapibb nyelven írtak le.)


Nem fogja úgy átélni a megkövezést, meg minden egyebet, amit valójában jelent. Hiszen hányszor van a magyar népmesében olyan, hogy a sárkány feldarabolja a királyfit, beledobja egy zsákba, és visszaküldi a lován a királyi udvarba?

A gyerekek fantáziája nem rossz, nem gonosz, és nem agresszív. Tudatosítani kell benne, hogy mi az, amit olvas. Egy történet, és NEM valóság!


Ha nem fogjátok a Bibliát úgy odaadni a kezébe, hogy nesze fiam, olvasgasd, ez a szent, és minden így van, akkor nem lesz defektes véletlenül sem.


Megérteni úgyis csak évekkel később fogja teljes valójában, de majd akkor elolvassa újra.


Egyébként szerintem ezeknek a dolgoknak az erőltetése, és főleg a vallási nevelés súlyos személyiségfejlődési problémákat okozhat később. Nem jobb, ha az embereket hagyjuk felnőni, hogy egészséges, érett felnőttek legyenek, utána dönthessenek?

2010. jan. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

"Egyébként szerintem ezeknek a dolgoknak az erőltetése, és főleg a vallási nevelés súlyos személyiségfejlődési problémákat okozhat később. Nem jobb, ha az embereket hagyjuk felnőni, hogy egészséges, érett felnőttek legyenek, utána dönthessenek?"


Teljesen egyetértek. Vajon ezek a gyerekek milyen felnőttek lesznek?


http://www.youtube.com/watch?v=ppQhleVuWPM&feature=related


Sajnálom őket. :(

2010. jan. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon rátapintottál a lényegre, és a legnagyobb fájdalmamra, hogy ezt én tudom, csak bizonyitani nem. De ez nem az én problémám, nekem csak fáj látni a vesztükbe rohanó embereket. De ez van.



A Jézusba vetett hit reményt ad, hinni lehet az evolúcióban is, de az nem ad semmit.

2010. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.


Ne is törődj vele. Foglalkozz inkább magaddal. Te ott leszel a jóistenke jobbján, és nézhetsz minket fentről, ahogy az ördögök kínoznak majd minket. Most te szenvedsz, akkor meg majd mi. Látod, van ebben igazság!

Mert ugye Isten szeret minket ... kínozni. :))



"Bízz azokban, akik az igazságot keresik, és kételkedj azokban, akik már megtalálták."

/André Gide/

2010. jan. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!