Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, ateisták válaszo...

Keresztények, ateisták válaszolnátok a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Elősször is, a minap volt egy érdekes tapasztalatom. Tudni illik, szeretek filozofálgatni, és én mindig is azt vallottam hogy az ember (Vagyis nem mindig, hanem már egy ideje.) egy önző lény, nincs benne semmi jó, csak a saját érdekét tartja szem előtt. Ezért úgy gondolkodtam, hogy ezeket el kell fogadnunk, élnünk kell a mohóságunkal, és egyéb negatív tulajdonságainkal. Aztán az egyik este épp pop cornt készítettem, és elővettem két tálat hogy az egyik felét kiöntsem a nagymamámnak, a másikat pedig magamnak. Miközben néztem ahogy szétosztom, hirtelen felébredt bennem a mohóság hogy én többet akarok, és akkor döbbentem rá hogy milyen szörnyű is hogy az emberek/én ilyen önzőek/önző vagyok, és hihetetlen vágyat éreztem hogy megtaláljam Istent, megtaláljam a jót magamban. Ez azóta már nem ilyen erős, de másképpen állok hozzá a keresztényekhez. (Sokat szidtam a vallást.) Erre a kérdésre első sorban ateisták válaszát várom, mivel a keresztények úgy is azt mondanák hogy megérintett a Szentlélek, szóval nem várható "objektív" válasz tőlük. De azért meghallgatnám őket is hogy mit gondolnak erről.


A másik kérdésem a keresztényekhez szól. Mit gondoltok arról hogy nem kell mindent elfogadni a Bibliából, minden szavát szentként értelmezni? Szerintem értékes sok helyen az erkölcsi útmutatása, az amit tanítani akar, de nem kell minden törvénye előtt fejet hajtani. Mivel egy a 2000 évvel ezelőtti embernek íródott, így a törvényei ahhoz is igazodtak, az akkori norma szerinti helyest akarták megtanítani az embereknek. Szóval szerintem a törvényeit nem kell minden esetben elfogadnia egy kereszténynek ha olyat mond amiről az ember ésszerűen tudja hogy nem helytelen, viszont az erkölcsi útmutatása időt állóan értékes. És mivel a Bibliát emberek írták, emberek szerkesztették össze, így természetes hogy legyen benne hibafaktor, olyan ami nem állja meg az örökkévalóságig a helyét benne. Erről mit gondoltok keresztények?



2014. nov. 10. 13:13
1 2 3
 21/27 openyoureye ***** válasza:

"És amúgy is, akit már annyira lefárasztott a kommented hogy már inkább nem is ír semmit,"


- Jaj én kérek mindjárt elnézést, mert nem olvastam fel és tettem ki meghallgatható formában a mondandóm, mert a mai embereknek már olvasni is fárasztó. Tudom sajnálni az agybénultakat akik másra sem képesek mint gombokat nyomogatni.


"nehogy megbántsa a kis lelkedet,"


- Csak nyugodtan, bár kétlem, hogy az aki csak egy gombot képes megnyomni, komolyabb gondolatai lennének, netán le is tudná nekem írni őket...


"lehet hogy éppen neked lesz jobb tőle. "


- Azt had döntsem el én, mi a jó nekem, oxi? ;)

2014. nov. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Na nem vitatkozok veled. Pont amiatt ami miatt nem írtak neked többen válaszkomentet. Teljesen felesleges mert örülsz hogy van kivel vitatkozni. Byebye.
2014. nov. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Hívő vagyok

1. Én nem azt írom, hogy megérintett a Szentlélek :D

Én azt mondom, hogy teljesen igazad van, és teljesen mindegy, hogy az életben maradás ösztönéből adódóan, vagy a Sátán kísért ilyenkor minket. De szabad akaratunk van.

Én régóta küzdök ezzel. Nagyon önző típus vagyok, féltem a dolgaimat. Egyszerűen ingerültté tesz, ha valami ami az enyém, hosszabb időt (5 perc , 3 nap...) tölt másnál. Ezzel folyamatosan küzdök.

2. Nem igen értettem mit is szeretnél, de szerintem az erkölcsi tanításait bárki megfogadhatja, még az is, aki ateista, hiszen az államok törvénykönyvei is ezeken alapulnak.

2015. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 harminezer oxigén ***** válasza:

Üdv.


Nem vagyok vallásos, ateistának sem vallom magam. Realistaként tudnám magam jellemezni (egyébként nem kedvelem a skatulyázást hogy, ilyen -ista meg olyan -ista valaki)


Nem hiszek istenben vagy felsőbb hatalomban, de bizonyítás hiányában el fogadom azt az opciót hogy, én tévedek és létezhet.


A kérdésedre válaszolva: Ha létezik isten (vagy valamilyen más felsőbb hatalom) és ő/ez teremtett mindent és mindenkit, akkor a benned lévő önzést, kapzsiságot, rosszindulatot és a benne való kétkedést is ö teremtette, az ő akaratából létezik. Ebből logikusan következik hogy, ha minden rosszat ő teremtett, az ő akaratából létezik, akkor amikor önző és kapzsi vagy, lényegében isten akarata szerint cselekszel -> isten szemében nem teszel rosszat.


A másik eset (amiben én is hiszek) hogy, szerinted nincs se isten se felsőbb hatalom -> nem kell félned isten haragjától és csak a saját magadban kialakult értékrend miatt érzed magad rosszul azért mert sóher voltál a nagyiddal.


De ez csak az én véleményem.

2016. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

az 1.opcióban ilyen könnyen lemondasz a szabad akaratról?

Nem tűnik logikusnak a vallásokhoz kötni a szabad akarat tagadását, mert a vallások szerint - különféle megfogalmazásban - Isten gyermeke az ember, van isteni, halhatatlan szellemi része, halandó fizikai testben.

Teremtő képzelte van, folytathatja a teremtést, hisz nem jöhetett volna létre pl a Bach életmű anélkül, de semmi új alkotás, új gondolat sem.

2016. jún. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 harminezer oxigén ***** válasza:

#25


Mint írtam én a 2. opciót fogadom el (nincs isten, felsőbb hatalom stb.) Realistaként én elfogadom azt hogy, én mint, egy ember és az emberiség mint faj még nem elég fejlett és nem tud eleget hogy, minden kérdésre választ találjon de, mert valamire nem tudom a választ még nem keresek rá egy "univerzális" magyarázatot (pl. istent).


Az 1. opcióra én úgy tekintek mint, egy lehetőség arra az esetre ha nem nekem van igazam. Ha az összes lehetséges opciót és magyarázatot ide írnám kiakadna a szerver, kezdve az összes vallással, mitológiával, tudományos elmélettel, tézissel.


Részemről még annyit, hogy szerintem a tudomány és vallás közti vita akkor dőlt el, amikor a templomokra villámhárítókat kezdtek szerelni (hisz isten nem védi meg a saját házát??)

2016. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 pelgrim ***** válasza:

A mohóság, az önzés nem olyan szörnyű dolog az emberi (ön-)tudat vagy amit a vallások léleknek neveznek fejlődésének velejárója. Vajon mi lett volna, ha nem lettünk volna eléggé önzőek a létért a fennmaradásért való küzdelemben? Szerintem egykor elfogjuk érni a tudatnak azt a magas színvonalát, mikor már nem lesz tovább szükség rá.

Isten, bennünk van, mi ugyanis Isten fejleményei vagyunk, nem teremtményei, és az önzés és mindenféle hajlamok melyektől szeretnénk megszabadulni, csak azt a célt szolgálják, hogy isteni kilétünkre ébredjünk. Ez több mint egy életre szóló munka. A keresztények nem hisznek a reinkarnációban, de én megvagyok győződve arról, hogy egy földi élet koránt sem elég erre a célra.

2019. jan. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!