Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért utasítják el Jehova...

Miért utasítják el Jehova Tanúit olyan sokan?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 23:16
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
67%

Ez a kérdés számomra azért érdekes, mert nagyon sok ember azt sem tudja, hogy kik Jehova Tanúi, mivel ugyanolyan hétköznapi emberek, mint mások. Csupán a gondolkodásuk különbözik bizonyos szempontból. De ez még ugye nem túl nagy baj, mert senki sem gondolkodik egyformán ugyanarról a témáról (lásd az előttem szólókat!).

Nagyon sok Jehova Tanújáról nem is tudják, hogy Tanú, mivel nem fedik fel rögtön magukat, pontosan az előítélet miatt, amit velük szemben táplálnak, sokszor ok nélkül. Ez persze nem azt jelenti, hogy eltitkolják kik Ők valójában, hanem megvárják, amíg alkalom nyílik arra, hogy elmondják kik is valójában. Az a tapasztalat velük kapcsolatosan, hogy amíg nem tudják az emberek, hogy ők Jehova Tanúi, semmi gond, még talán szeretik is őket. De amint megtudják milyen vallási csoporthoz tartoznak, rögtön nagyító és előítélet alá kerülnek.


Mivel az emberek nem ismerik és nem is akarják megismerni Jehova Tanúit, így nem tudják mit nem ismernek, és az emberek az ismeretlentől sokszor félnek. Ha pedig rossz tapasztalatuk van egy vagy néhány Jehova Tanújával, rögtön megbélyegzik az egész szervezetüket "ott mindenki olyan." Nem lehet egy vagy néhány ember viselkedéséből automatikusan arra következtetni, hogy mindenki olyan. Hitler hű katolikus volt, még sem mondjuk a katolikus becsületes emberekre, hogy olyanok, mint Hitler.


A tevékenységükről, pedig annyit, hogy ugyanazt az első századi mintát követik, amit Jézus mutatott számukra, tehát, ha Jézus "zaklatta" az embereket, akkor Jehova Tanúi is. De szerintem az, hogy csupán kedvességből felkeresik a Biblia üzenetével az embereket, még nem azt jelenti, hogy bárkit is zaklatnának. Ha valakit nem érdekel az üzenetük, küldje el őket, aki pedig erőszakos, az megérdemli talán azt a bánásmódot, amiben részesül. Az erőszakos embereket én sem szeretem, de, hogy mi is az erőszakosság, ez is nézőpont kérdése. Van, akire csúnyán néznek, azt is erőszaknak veszi, és van olyan ember, akivel, ha kiabálnak, azon is nevet. Nem igaz?


Nagyon sok embernek segítettek már Jehova Tanúi. Sokszor életeket is mentettek már meg. Volt olyan, aki betegen feküdt otthon, és ők hívtak mentőt. De említhetnénk olyat is,hogy a tanúskodásuk által korábban börtönviselt emberek be tudnak illeszkedi a társadalomba, mivel felhagynak korábbi életmódjukkal. Szerintem ez nem kis eredmény. Vagy katasztrófa sújtotta helyeken ott vannak és segítenek nem csak a társaiknak.


Tudnék számtalan esetet említeni Jehova Tanúi jó cselekedeteiről, de én azt mondom, hogy győzzön az ismeret és a meggyőződés.


Köszönöm, hogy leírhattam mindezeket.

2008. aug. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
72%

Nálam ez így van (ApCsel5,42):

"Nem is szűntek meg naponta a templomban és házaknál tanítani és hirdetni Krisztus Jézust."


Ez itt egyértelműen nem házról házra.

2008. aug. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
83%

A Károli Gáspár-féle református Biblia így adja vissza az Apostolok cselekedetei 5:42-t: " És mindennap a templomban és házanként nem szünnek vala tanítani és hirdetni Jézust a Krisztust." Ez egyértelműen egy házról-házra végzett tanítványképző munkára utal.

Ezen kívül, ha megfigyeljük,a Bibliai feljegyzésekből kitűnik, hogy Jézus elküldte a tanítványait városról-városra, házról házra. Miután a munkájukat befejezték, visszatértek Jézushoz, és beszámoltak arról, hogy mit végeztek. (Máté evangélium 10:1-16).

A szövegkörnyezet figyelembe vételével lehet látni, hogy nem egy házról van szó, amibe bementek, hanem több házról és városról, tehát városról-városra, házról-házra mentek és tanítottak.

2008. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim válasza:
34%

a minap becsengettek a hívő genyók... és erre én nem mentem ki. Addig nyomta a kiba..ott csengőt mig felidegesített és a sörétest megtöltöttem (( vadász vok )), kimentem és a nyakához tartottam a csövet és az nyelt 1et és elővette azt a fekete könyvet valami biblijja vagy mi a geci...

mondtam neki hogy fülbe lövöm ha még az egyszer idetolja a gedvás képét...

2008. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
70%
Na! Hát ez szép! Igazán intelligenciára vall!!!!!!
2008. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
79%
Ja! és persze vagány is!!!
2008. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
56%

Hála a moderátoroknak, az ilyeneket kiszűrik, én ezért sem válaszoltam, bíztam bennük.

Az ilyenre nem is érdemes reagálni.

2008. aug. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim válasza:
85%

Ezt kérdezd meg egy olyan gyerektől, akinek a szülei Jehova tanúi és nem a kap a szülinapjára (sem) ajándékot!!!

Vagy egy olyan Anyától, akinek a gyereke Jehova tanúja és anyák napján nem köszönti fel az anyját!

És minden más téren, amit én tudok róluk (volt kolléganőm mesélt, ő Jehova tanúja), az nem tetszik. Nem a család az első, csak akkor, ha ők is a gyülekezetbe tartoznak! A fizetésed vhány %-át elkérik! Nem élhetsz csak "úgy" együtt vkivel, össze kell házasodnotok (konkrétan a szomszédaim voltak), stb.

De! Akinek tetszik, csinálja! Még mindig jobb, mint a drog! Lehet lepontozni!

2008. szept. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
39%

"Ezt kérdezd meg egy olyan gyerektől, akinek a szülei Jehova tanúi és nem a kap a szülinapjára (sem) ajándékot!!!

Vagy egy olyan Anyától, akinek a gyereke Jehova tanúja és anyák napján nem köszönti fel az anyját!

És minden más téren, amit én tudok róluk (volt kolléganőm mesélt, ő Jehova tanúja), az nem tetszik. Nem a család az első, csak akkor, ha ők is a gyülekezetbe tartoznak! A fizetésed vhány %-át elkérik! Nem élhetsz csak "úgy" együtt vkivel, össze kell házasodnotok (konkrétan a szomszédaim voltak), stb.

De! Akinek tetszik, csinálja! Még mindig jobb, mint a drog! Lehet lepontozni!"


Látod, ebben a rövid kommentárodban is érezhető, hogy mennyire nem ismered pontosan őket, az eljárásaikat, az életüket! Pedig mint mindenhol, itt is létfontosságú a pontos ismeret megszerzése.

Kívülről tényleg könnyű mindenféle tücsköt-bogarat összehordani rólunk, mert hogy vannak dolgok, amikben nagyon eltérünk a bevett szokásoktól.

Ilyen például néhány ünnepnapi ajándékozás, amit, abból az alkalomból konkrétan nem teszünk, de ez nem azt jelenti, hogy soha nem ajándékozunk. Ez egyébként már ezen a fórumon, egy másik velünk kapcsolatos kérdésben ki lett tárgyalva.


Tudod, nem csak ezen kinevezett, "jeles" alkalmakkor kell(ene) erre gondolni, hanem bármikor, amikor indíttatást érzel rá ŐSZINTÉN, SPONTÁN! Nagyon sok ilyen rituálé, pont azért lesz őszintétlen, és mesterkélt, mert mögötte a kényszerajándékozás van.

De mi nem ezért utasítjuk el ezen ünnepeket, hanem mert sem a karácsony, sem a névnap, születésnap, vagy egyéb, állami vallási hagyományokon alapuló ünnepek, nem keresztényiek, sőt azzal ellentétesek.

Kivétel Jézus halálának emlékünnepe, és olyan nem vallási évfordulók, mint pl. a házassági évforduló.


A másik komoly torzítás, amikor az adományozás kerül szóba. Jehova Tanúi nem gyüjtenek, nem szednek semmilyen százalékot, csak önkéntes alapon történhet mindez, ahogy a Biblia mondja.


Az erkölcsi alapelvek hasznára most nem akarok kitérni, szerintem ezt még sok olyan ember is értékeli, akik amúgy nem gyakorló hívők sehol.

2008. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
67%
Máté 24:14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek,és akkor jön el a vég.
2008. szept. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!