Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért utasítják el Jehova...

Miért utasítják el Jehova Tanúit olyan sokan?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 23:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
86%

"Egyébként Jehova Tanúi ugyanazt teszik, mint amit Jézus parancsolt tanítványainak,és ő maga is tett. Ha az ő példája rossz volt, akkor a Tanúké is rossz."


Hát szerintem Jézus nem kopogtatott be senkihez, hogy "figyelj, én elmondom neked, miben kell hinned". Tanított "tereken, hegytetőn, réteken" , aki kíváncsi volt rá, meghallgatta, aki nem volt rá kiváncsi elmehetett mellette és senki nem szaladt utána, hogy jöjjön vissza.

Ha Jehova Tanúi is csak köztereken, nyilvánosan térítenének és csak azzal kezdenének személyes térítésbe, aki már odament és ezzel kimutatta az érdeklődését, akkor kevesebb ellenérzés lenne velük szemben. És még így is követnék a parancsot, tehát nem követnének el semmilyen mulasztást.

2008. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
84%
Hat mar nem azert a 2Forintert, de ha en akarokvalamiben hinni,vagy erdekel bizonyos vallas,akkor utana olvasok, meg megtalalom a modjat, hogyan tudhatnek meg rola tobbet esetleg hogyan csatlakozhatnek az adott felekezethez. De engem az utcan ne szolitgasson le senki! Latott mar valaki evangelikus, vagy katolikus papokat az utcan hiveket toborozni? En nem. De lattam mar mindenfele jehova tanuit, meg onkentes mit tudom en minek hivjak oket,meg szcientologusokat rakenyszeriteni magukat a tobbi emberre.
2008. aug. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
77%

Borzasztó, amikor csoportosan járják az utcákat, és a lakásokba becsöngetve akarnak megtéríteni. Ez nem csak a Jehovákra vonatkozik, hanem a mormonokra, és a többi agresszív gyülekezetre is. Komolyan gondolkodom azon, hogy veszek egy "Nem adok aprót, nem adok cigit, nem térek meg!"-feliratú pólót, mert már lassan nem lehet létezni anélkül, hogy az utcán ne kezdjen el neked valaki Jézus szeretetéről beszélni.

Nálam most pont aktuális ez a téma, miután a házunk előtti teret egy hete egy kisegyház szállta meg, és a kapuban várnak rád, hogy előadják a jézusos dumájukat. Erre általában megmutatom a saját véremmel festett rúnamedálomat. Azokat a reakciókat látnátok...


Konkrétan a Jehovákról: nyolc éves öcsémnek tavalyig volt egy osztálytársa, aki jehovista családban nő(tt) fel. A kissrác súlyos beteg: vérképző-zavarokkal, egyes típusú diabétesszel diagnosztizálták, ennek következményeként a látása és a hallása is megromlott. A szülei azonban nem hajlandóak orvoshoz vinni, vagy gyógyszert adni neki, mert szerintük az orvostudomány a Sátán műve, a gyógyszerek útján pedig a Sátán vérével táplálnák a gyereket. Ezek után nem vagyok képes hinni olyanoknak, akik hagyják szenvedni, később pedig meghalni a saját gyereküket... Hail Odinn! :P

2008. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
72%
Egyetertek az utolso (elozo) hozzaszoloval.
2008. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
74%
Akkor azokból a szülőkből hiányzik a józan ész, és szerintem meg kéne magyarázni, hogy az antibiotikumok és minden más gyógyszer egyrészt sok természetből való van köztük, másrészt nem szentelték fel a Sátánnak, harmadrészt ezek a gyógyszerek egy csomó embert mentett már meg.
2008. aug. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek az előttem szólókéval.Az erőszakosságukon kívül, ami különösen bosszant a butaságuk,hiszékenységük...Röhejes.Egy barátnőm, volt osztálytársam szintén Tanú és tudom, hogy az édesapja balesetet szenvedett, rengeteg vért vesztett és kis híján meghalt, mert nem volt hajlandó vért elfogadni, hiszen náluk a vércsere vagy mi bűnös dolog.Na pl. ezért utasítjuk el a Tanúkat...Meg a tanaik, hogy csak ők támadnak fel.Meg a Sátán..minden amit nem ismernek már maga a Gonosz mint a középkorban...azért a dolgok nem feketék fehérek...mint a szappanoperákban,mesékben.Ezért buta a vallásuk.
2008. aug. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim válasza:
78%
Én is utálom ezeket a bunkókat. A minap engem is megtaláltak. Itthon vagyok GYED-en. Éppen szoptattam. Hogy hogy nem, akkor csöngettek. Én barom leszakítottam a gyereket magamról, mert azt hittem valami fontos. A gyerek üvölt, ők ezt leszarják, és olvassák a bibliát. Hát menjenek a p....csába! Már nyúzom az uramat hogy vegyünk egy videotelefont, mert még egyszer ki nem nyitom az ajtót ilyen köcsög pofátlan embereknek, az biztos! És még csodálkoznak hogy mindenki utálja őket!?
2008. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim válasza:
71%

Mert erőszakosak és nem értik meg, hogy református vagyok, nekem ez teljesen rendben van, a nagyobb ünnepekkor elmegyek a templomba, néha vasárnaponként is, amikor fel tudok ébredni :)

Múltkor is becsöngetett egy, mondom neki, hogy bocs, nem akarok Jehova egyik erőszakos tanúja lenni, ő meg csak mondja, hogy de ez milyen jó, meg Isten tenyerén, blabla. Mondom oké, jöjjön be, megbeszéljük. Elbeszélgettünk, negyven perc alatt hatszor küldtem el a picsába, de nem fogta fel a fószer... Meguntam, mondtam neki, hogy a kijárat innen balra, gondolom egyedül is kitalál. Erre lelépett :D

2008. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
76%

Én azért érzek ellenszenvet velük kapcsolatban, mert mindent a hitnek rendelnek alá- még a családot is... Sajnos ezt "testközelből" láthatom... Gyakorlatilag megfeledkeznek Jézus legfőbb parancsáról, ami ugye a szeretet, és nem hajlandók elismerni a saját hiányosságaikat.

Továbbá riasztó az is, hogy a FÖLDI örökélet hitében hirdetik a "nem méltók" pusztulását (Azt már persze figyelmen kívül hagyják, hogy a Jelenések 19-ben a "nagy sokaság" a MENNYBEN nyer örök életet...) Számomra ijesztő a világvége időpontjának várása is.

2008. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
70%
Én is elutasítom a Jehova Tanúkat. Buták és erőszakosoak, nálam is a minap épp főzöcskéztem (17 vagyok), csöngetnek, kinézek,monom nem nyitom ki,majd elmegy. Erre rámnyomja mégegyszer és addig el nem engedi amíg ki nem nyitja az ember. Kinyitom, hogy: "tessék", elég mérges voltam, erre elkezdi magyarázni, mondom kössz nem érdekel (Rasta vagyok :)) és becsuktam az ajtót amikor magyarázott. Nehogy már ők akarjanak mindenek felett állni és mindenkihez bemenni. Az meg hogy nem ad gyógyszert a gyerekének, abból látszik ,hogy mennyire elvakult és mennyire nem értette meg azt, amiről olvass mindennap... Mert ha szeretné a gyerekét, nem az lenne al egnagyobb problémája,hogy ezért a "pokolra fog jutni", hanem hogy meggyógyuljon a gyereke.... :(
2008. aug. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!