Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ilyen rettenetesen...

Miért ilyen rettenetesen nőellenes/nőgyűlölő a Biblia?

Figyelt kérdés

Csak azt olvasni benne, hogy a nő alárendelt, a nő nem fontos, a nő a férfi TÁRGYA, tulajdona, ő nem ember, őt használni lehet, őt a férfiért hozták létre.

Na most akkor, kedves keresztények, hogy is van ez?



2014. dec. 1. 20:02
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
*feltette ezt a kérdést
2014. dec. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
91%

Ezek a példák nem meggyőzőek, mert egy egy nő, aki kiemelkedő, nem ellensúlyozza a névtelen tömeget. Például pap, vagy rabbi, vagy tanító soha nem lehetett volna nő a bibliai időkben. A családban és a társadalomban elfoglalt szerepe adja az igazi képet.

Szó volt már Pálról, na nála erőteljesen megjelenik a nők leértékelése, hiszen több helyen kikel magából, hogy a nő meg se szólaljon a gyülekezetben, tartsa a száját, ne is tanítson, meg sem szabad nyikkannia.

A mediterrán országokban még manapság is honos a régi korok szokása, dél Olaszországban, Szicíliában, A görögöknél nincs még egyenjogúság. Nekem volt egy ált. isk. osztálytársnőm, aki görög sráchoz ment férjhez. Régen voltak nálunk görög kolóniák, félig elmagyarosodott fiú volt, intelligens, egyetemre is járt. Később változott a politikai helyzet és hazahúzta a szíve, a magyar feleséggel hazaköltözött. Vele nem volt probléma, de muszáj volt nekik az ottani szokásokhoz alkalmazkodni. Nem tartoztam a legszűkebb baráti körükhöz, de másoktól hallottam, hogy eleinte tetszett a lánynak a környezet, az Égei tenger valamelyik szigetén laktak és csodálatos lehetett, azon meg csak nevetett, hogy nem mehet be egy kávézóba nőként, ha az utcán mennek, akkor a férfi mögött kell haladnia. Olyasmikkel kezdődött nála a probléma, hogy előfordult vízhiány a nagy melegben, mert volt ugyan saját artézi kutuk, de néha kevés volt a nyomás, ilyenkor ősi szokás szerint a nők hordták vagy két km-ről rúdon a vizes vödröket, férfi nem segíthetett. Eleinte berzenkedett, de nem bírta nézni, meg mégiscsak a fiatal asszony dolga volt, nem az öregeké a cipekedés. Aztán jöttek később sorra az állandó frusztrációk, amit már egyre kevésbé tudott elviselni. Nagyon vallásosak voltak, de görög módra és neki ez sem passzolt teljesen és még a vallás is, amely a Bibliára van mégis alapozva, kimondottan hátrányban tartotta őt. Nekünk könnyű átsiklani az ilyen részek felett, mert nálunk már nincsenek szokásban, de neki, akinek élesben tapasztalnia kellett a bőrén, más volt a helyzete.

Végül nem tudom mi lett velük, annyit még hallottam, hogy gyerekük született, aztán hazajött e, vagy beletörődött a sorsába, azt nem tudom.

Persze a nagyvárosokban, meg a túristák által látogatott helyeken már szabadabbak a szokások, de ne legyenek kétségeink, még hazánkban is akadnak falvak, tanyák, ahol a nőnek kuss a neve, ha a ház ura megszólal és ezeket a hagyományokat a vallás eltűrte, támogatta, létrehozta.

2014. dec. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
80%

Az előző vagyok, illetve a 12-es, ha közben írna valaki.

Nemrégiben elkezdtem nézni egy filmet, még én sem jutottam a végére, mert sokkoló dolgok vannak benne.

Az igaz, hogy nem keresztény országról van benne szó, hanem muszlimról, de tekintetbe véve, hogy a mohamedán vallás megszületésekor enyhébb volt, mint az akkori kereszténység, arról is jó képet fest.

Érdemes megnézni, hogy egy vallás miképpen rendelkezhet a nőkről, a szerelemről és milyen drákóiak lehetnek a törvények, amik a kereszténység hajnalán is meglehetősen erősek voltak.

Szerencse, hogy már nem itt tartunk.

https://www.youtube.com/watch?v=Aq63jslWuI8

2014. dec. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
17%

A Biblia nem írja, hogy a nö nem fontos.


Jézus Krisztus maga tisztelettel és szeretettel viselkedett úgy a nök, mint a gyermekek iránt.


Az ókorban is a zsidóknál az asszonyoknak méltóságteljes állásuk volt úgy a társadalomban, mint otthon.


Például Salamon királyról is írja, hogy tisztelettel viselkedett anyjával szemben és meghallgatta tanácsát.


Ábrahám-Sára vitájában maga Jehova mondta Ábrahámnak, hogy hallgasson a felesége tanácsára.


Ha elolvassuk A Példabeszédek 31 részét, az asszony itt sem úgy tünik, hogy lenézett lenne, söt.


A Mózesi törvény szerint, nem volt szabad még anyagilag sem tönkre tenni az asszonyt.


Mikor ezt tették egyes férfiak, már nem tartották be az Isten törvényét.

==========

Rosz fényt hozott a Biblia tanitására az itt nemrégen végbement nöellenes hisztéria, egyes vallásosak részéröl.


De ez az ö fejükben van, nem a Bibliában. :) A baj az, hogy kitépik a szavakat a szövegkörnyezetböl.


Ha valaki lop, nem a Biblia a hibás, ugyanúgy ennél a nézetnél sem.


Söt vannak tapasztalataink, hogy azokban az országokban, hol a nök az ottani kultúra miatt el vannak nyomva, mikor el kezdik tanulmányozni a Bibliát, és hallgatnak Jehova és Fia Jézus Krisztus tanítására, meg kell nekik tanulni, hogyan kell az asszonyokhoz viselkedni. Ez hatalmas plusz az ott élö nöknek.

2014. dec. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
25%
A BIblia nem nőellenes! egyszerüen leirja hogy a nők alávannak rendelve a férfiaknak,Isten a férfiakat nevezte ki például mint családfők!De ettől a nő még nem a férfi tárgya vagy tulajdona!A Biblia azt irja nőkről hogy a férfiak kiegészítői.
2014. dec. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

"A Biblia nem írja, hogy a nö nem fontos."

Így igaz.

De nem is erről volt szó idáig!


"Jézus Krisztus maga tisztelettel és szeretettel viselkedett úgy a nök, mint a gyermekek iránt."

Lehet... ha létezett. És, ha tényleg ilyen volt.

És ebből akkor mi is következik?

Tudod: nem megváltoztatni jött a törvényt, hanem betölteni.


A többi írásod itt ugyanilyen bugyuta, fölösleges lenne egyesével reagálni rá.

2014. dec. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
18%

Ha találtál ilyen részeket, akkor másold be, be csak védekezzünk a vádjaidra, hanem mutasd is meg.


Bár ahogy elnézem hiába írja itt több Biblia olvasó ember is, hogy tévedsz, téged nem érdekel, hajtogatod tovább a vélt igazadat.

2014. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Hajtogatom a vélt igazamat? Igen? Szerintem meg sem szólaltam a kérdés feltevése óta, de te biztos jobban tudod.

Most volt időm végigolvasni, reagálni /részleteket mutatni pedig csak otthonról tudok.

2014. dec. 2. 10:38
 19/43 szp72 ***** válasza:
79%

A Biblia egy férfijogú társadalomban született. Tény, hogy sok kijelentés alkalmazkodik az akkori viszonyokhoz, de ha nem vennétek észre jelentősen lazítja is. S ha nem is szünteti meg mindenestül a már meglévő gyakorlatot, a felfogást forradalmian módosítja. Minden ember egyenlő:


"Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban." (Gal 3,28)

2014. dec. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
16-os, légy szíves olvasd el a kérdezö kérdését. Majd azután bugyukázz :D
2014. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!