Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy tapasztalat...

Miért van az, hogy tapasztalataim szerint általában a nem hívők (akik nem hisznek Istenben), tiszteletben tartják, ha egy vallásossal találkoznak, ellenkező esetben viszont általános felháborodás történik?

Figyelt kérdés
És szinte azonnal téríteni próbálnak, nem tolerálják a véleményedet.
2008. aug. 25. 20:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

"azért mert te nem vagy hívő."


De én is hívő vagyok, át is éltem már azokat a gúnyos "kérdéseket", melyek nem igazi kérdések voltak, csak kötözködések, szívózások.


Az ateizmus, materializmus sok-sok dogmája ellen számtalan ellenérv van, és hitelt érdemlően egyiket sem tudják megcáfolni.


Nem hinném, hogy a vallásosság okát kellene bizonyítani a hívőknek, mert ez a természetes emberi viselkedés, így vagyunk megteremtve! A bennünk levő vallásosságra való hajlam tagadhatatlan, azokban is megvan, akik Istent tagadják. És az a furcsa, hogy ez nem csak "hajlam" szintjén jelentkezik egy emberben, hanem mindenkiben ott van gyakorlatban is valamilyen szinten.


Igaz a kereszténység is sok-sok felekezetre bomlott, de ott legalább megvan az alap, ami rendkívül jól kutatható, igazolható, bizonyítható a hitelessége, ez pedig a Biblia, amely előre jelezte ezt a vallásos zürzavart.


Miért írtam, hogy ez a természetes?

Egy kis segítség:


Miért vallásos az ember?


▪ John B. Noss a következőre hívja fel a figyelmet Man’s Religions című könyvében: „Minden vallás ilyen vagy olyan módon azt állítja, hogy az ember nem áll egyedül, és nem is képes egyedül állni. Alapvető kapcsolatban van a természet és a társadalom külső erőivel, sőt függ azoktól. Homályosan vagy világosan, de tudja, hogy ő nem egy független hatalmi központ, amely képes a világtól távol állva létezni.”


Hasonlóképpen vélekedik a World Religions—From Ancient History to the Present című könyv is: „A vallás tanulmányozása feltárja, hogy annak fontos jellemzője az érték utáni vágy, valamint az a hit, miszerint az élet nem véletlenszerű és értelmetlen. Az értelem keresése olyan hatalomba vetett hithez vezet, amely nagyobb az embernél, végül pedig egy egyetemes vagy emberfeletti elméhez, amelynek az a szándéka, hogy biztosítsa az élet legmagasabb értékeit az ember számára.”


Eszerint a vallás az ember egyik alapvető szükségletét elégíti ki éppúgy, ahogy az élelem az éhséget. Tudjuk, hogy a kínzó éhség akkor is elmúlik, ha az ember válogatás nélkül eszik; ez azonban hosszú távon káros az egészségre. Az egészséges élethez egészséges és tápláló élelemre van szükség. Éppígy egészséges szellemi táplálékra van szükség a szellemi egészség fenntartásához. Ezért mondja a Biblia: „Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem Isten szájának minden kijelentésével” (5Mózes 8:3).

2008. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Amikor beszélek valakivel, akkor nem kedvesen elmondják, elmagyarázzák a hitüket, hanem elkezdik, hogy hogy lehetsz ilyen, meg gúnyos megjegyzéseket tesznek. Aztán meg elkezdik, menjek templomba, vagy olvassam el a Bibliát. Ilyenkor gyakran kiderül, hogy nagyobb keresztény vallásismerettel rendelkezem, mint ők. Erre általában az a reakció, hogy lehetek ilyen hálátlan.

Bár úgy gondolom, hogy azok az emberek, akik őszintén hisznek, s őszintén eszerint a vallás szerint élnek, azok nagyon jó emberek. De megtéríteni gyakran akarnak.

2008. aug. 26. 21:51
 13/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy 2 kommentben írom, nem láttam ezt az oldalt.

Véleményem szerint igazad van abban, hogy mindenkiben megvan a vallásosságra való hajlam, hisz a hit valamiben erőt ad. De miért nem lehet egymásét tisztelni? Igaz, a nem hívők is szokták ócsárolni a hívőket(bár én ezidáig ilyennel csak 2-szer találkoztam), s engem ez szintén felháborított, s akkor megvédtem a keresztényeket. De eddig sokkal több katolikussal találkoztam, akik gúnyolódtak, mert nem hisz valaki. S ezt nem értem, miért van.

2008. aug. 26. 22:05
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem szép, ha egy nem vallásos ócsárol egy vallásos embert.

De az még visszataszítóbb, amikor ugyanezt teszi egy vallásos ember, aki hívőnek mondja magát (Jézus nem ócsárolt senkit. Leült a bűnösökhöz étkezni, elment a zsidókhoz a zsinagógába, tanította az egyszerű embereket, és még lehetne sorolni mi mindent tett, de sehol sem lehet arról olvasni, hogy ő bárkit is ócsárolt volna). Jézus még Pilátussal is tisztelettudóan beszélt az ítélőszék előtt.


Minden embert tisztelni kell, még akkor is, ha más vallási vagy egyéb elveket vall, mint mi. Ha nekem nem tetszik az ő gondolkodása, akkor igyekszem segíteni neki, hogy belássa, hogy nekem van igazam, de ha ez nem sikerül, akkor nem próbálom ravasz vagy egyéb módszerekkel rávenni, úgy gondolkodjon, ahogy én. Ez nem vallana keresztényi szeretetre.


A hívőknek a beszélgetést mindig úgy kell irányítaniuk, hogy az Illető személy maga jöjjön rá, hogy helytelenül gondolkodik, mivel senki nem szereti, ha kioktatják (én magam sem). Egyébként, pedig sokszor a hívők gondolkodnak rosszul, mert annyira fanatikusak, hogy nem látnak az orruknál tovább.


Azt viszont el kell fogadni tényként, hogy "ha ég a házad, és ezt látja valaki, és próbál figyelmeztetni a maga módján és módszereivel, hogy gyere ki az égő házból, és te nem akarsz kijönni, akkor minden eszközt bevet arra, hogy tedd meg ezt a lépést, mert különben meghalsz (lásd a tűzoltók munkáját). A szemléltetés lényege, hogy nem minden hívő ember erőszakból teszi azt, amit tesz, lehet, hogy a szeretet motiválja, csak a módszere nem túl jó, amivel a célját megpróbálja elérni.

2008. aug. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Miért gondolod,hogy aki nem vallásos annak ég a háza.

Vannak nem hívő emberek akik keresztényibb életet élnek,mint a magukat hívőknek tartók.talán nem hisznek Istenben,de leht olyan életet élnek ami Istennek is tetszik.

Azért ,mert valaki nem hisz vagy nem abban hisz még lehet jó ember esetleg jobb,mint egy hívő.

Nagyon sok vallásos ember szerintem csak "hétvégi hívő".

Elmegy a templokmba és kicsit úgy viselkedik ahogy kellene meg gyónnak egy-egyet,de után már tapossák a 10 parancsolatot,megcsaljákegymást és cseppet sem keresztényi életet élnek.

Biztos sokan vannak akik képmutatóak.

Arró nem is beszélve,hogy hány hívő van aki annyira ragaszkodik és mi mindent megtesz az anyagi dolgokért.Még kapzsi is.

Hagyjuk rá a maga vallását.Senkit sem zavar ha valamibe hisz.Találja meg a lelki békélyét.Viszont ők se próbáljanal meg mindekit meggyőzni,hogy rossz úton járnak és ég a ház?

2008. szept. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Természetesen vannak vallásos képmutatók, de azért azt el kell ismerni, hogy nem minden vallásos ember képmutató. Vannak emberek, akiknek igaz hitük van, és bátran kitartanak az üldözésük ellenére is (ez a ókorban is volt, és most is van).

Természetesen vannak olyan nem hívő emberek, akik annak ellenére, hogy nem hisznek Istenben tisztességesek, senkit nem csalnak meg, nem csapnak be.

De, hogy mi az ami tetszik vagy nem tetszik Istennek, szerintem ezt Isten hivatott megmondani. Mivel Isten szava a Biblia (persze erről megint csak lehetne vitát nyitni, de most ennek nem itt és most van a helye), ezért Isten szava tartalmazza az etalont.

Ezért nem mi, hívő vagy nem hívő emberek vagyunk hivatottak eldönteni, hogy mi a jó és mi a rossz, hanem ez Isten dolga. Isten akarata pedig nyilvánvaló a Bibliából.

2008. szept. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

egy hivonek,aki igazan Isten gyermeke az a kotelessege hogy masoknak is megmutassa a helyes utat,eleteben ez kell legyen a legfontosabb.lehet hogy sokszor nem helyesen jarnak el ,nem hallgatjak meg a masikat m

mert nincsenek meg elegge felkeszulve erre a munkara,es sajnos nagyon sok a nevleges hivo.

2008. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

ha rossznak gondoljátok a vallásosokat, akkor gondoljatok arra, hogy szerencsések vagytok mellettük, mert ÚGY milyen rosszak volnának, ha a vallásuk se tartaná vissza őket a rossztól.


egyébként meg arra is gondoljatok, hogy a nem vallásos nem hisz semmiben, és él bele a világba, tehát minden tette ennek megfelelő, azaz nem hibás. És az sem zavarja, nem zavarhatja, hogy a vallásos szabályok között él.


ezzel szemben a vallásos másként gondolkodik, ő is jónak tartja a világnézetét, és így a szabályait is, és zavarja, és felelősnek érzi magát azért, hogy az ateista - szerinte nem helyesen - ezek nélkül a szabályok és gondolkodás mód szerint él.

2009. jan. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
az elottem szolonak szeretnem mondani,hogy nem eppen ugy van ahogy o gondolja,mert a bun az ISTEN szemeben bun marad,meg akkor is ha mink nem veszunk rola tudomast,mindegy hogy ki koveti el egy hivo ,vagy egy ateista.
2009. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

2008-08-28 18:06

Jézus senkit sem ócsárolt ! jaj, dehogynem !


... Megvan az ideje, mikor keményen kell szólni, mert a lelkileg nagyot hallók csak így veszik észre, hogy hozzájuk szólunk. Néha Krisztus szavai sem hangzottak hízelgően.: Képmutatók, (Mt.15,7), viperák fajzati (Mt.12,34), fehérre meszelt sírok, (Mt.23 27), hipokriták, (Mt 23,13). [link]

2009. márc. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!