Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus kudarcot vallott, mint...

Jézus kudarcot vallott, mint messiás?

Figyelt kérdés
Eljött a megváltó, a messiás, de a világ nem változott meg. Jézus, mint messiás, megváltó kudarcot vallott?

2015. jún. 28. 14:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 Missi_Key ***** válasza:

ezt ajánlom mindenki figyelmébe...főleg azokéba akik a bibliából idézgetnek:

[link]


ohh és a leírást se felejtsétek el elolvasni.. a lényeg is ott van:

2 Peter 1:20" "no prophecy of the scripture is of any private interpretation."

2015. júl. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 Missi_Key ***** válasza:
aki nem tud angolul, csak keresse ki a megjelölt részeket a magyar bibliából..
2015. júl. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 Sanyji ***** válasza:

22,26-os:


Azért idézek a Bibliából, mert az Isten szava. Én tévedhetek, ha a magam eszére és a saját látásomra támaszkodok, de az Isten sosem téved. Mindentudó és Mindenható.

Ismerd meg a Názáreti Jézus Krisztust!

János evangéliuma 8:12 : Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván: Én vagyok a világ világossága: a ki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága.

2015. júl. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 Missi_Key ***** válasza:

Sanyji


a tévedhetetlen igéi:


" és nem bocsátom reátok haragomat, mert kegyelmes vagyok én, ezt mondja az Úr, nem haragszom mindörökké." (Jeremiás 3:12)

"mert tűzre lobbantottátok haragomat, örökké égni fog." (Jeremiás 17:4)



"Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz." (János Evangéliuma 5:31)

"Felele Jézus és monda nékik: Ha magam teszek is bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem igaz; ..."(János Evangéliuma 8:14)



"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy ..." (János Evangéliuma 3:16)

"Ne szeressétek a világot, se azokat, amik a világban vannak. " (1 János 2:15)



"Nevezé azért Jákób annak a helynek nevét Peniélnek: mert látám az Istent színről színre, és megszabadult az én lelkem." (Genesis 32:30)

"Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt." (János Evangéliuma 1:18)



"Féljétek az Istent" (ok..ez nagyon sok helyen bennevan..de pl: Jelenések 14:7)

"Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből." (Máté Evangéliuma 22:37)

"A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben." (1 János 4:18)



szerintem az utolsó trió a legszebb...

2015. júl. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 Missi_Key ***** válasza:

ohh és a bónusz:

a legfontosabb kb:


"Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból." (2 Péter 1:20)

2015. júl. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 Sanyji ***** válasza:

Missi_Key:


Csodálatosak ezek az igék! Mit akarsz ezekkel közölni számomra? Hogy ezek az igék ellentmondanak egymásnak? Ha ezt gondolod, akkor hatalmasat tévedsz.

Engedd meg, hadd adjak neked egy jótanácsot szeretetből neked! : Ne értelemből és ésszel keresd az Istent, hanem szívből és hittel! Ha így teszel, Ő ki fogja jelenteni Magát személyesen. Mert Ő él és nagyobb mindennél!

1Kor. 1.20-25 :

Hol a bölcs? hol az írástudó? Hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-é Isten e világnak bölcseségét? Mert minekutána az Isten bölcseségében nem ismerte meg a világ a bölcseség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket. Mert egyfelől a zsidók jelt kívánnak, másfelől a görögök bölcseséget keresnek. Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot; Ámde magoknak a hivatalosoknak, úgy zsidóknak, mint görögöknek Krisztust, Istennek hatalmát és Istennek bölcseségét. Mert az Isten bolondsága bölcsebb az embereknél, és az Isten erőtelensége erősebb az embereknél.

2015. júl. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 Missi_Key ***** válasza:

sanyji..


hát ezen jót röhögtem :D

de mindenesetre..."tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket" ez nagyon is találó...

2015. júl. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 Sanyji ***** válasza:

Missy_Key:


1. Korintus 1:18 :

Mert a keresztről szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje.


Nem érted vagy nem akarod érteni? Nos, szerintem az utóbbi. Nem lehet erőltetni senkire az evangéliumot. Gondolj bele milyen valójában Isten! Mindenható, fel sem tudjuk fogni az Ő végtelen hatalmát,szeretét,kegyelmét, bölcsességét és még sorolhatnám egész életemben az Ő csodálatos lényének jelzőit, de akkor sem érnék a végére(sőt azután sem), és mégis hogy bánik velünk emberekkel. Velünk, akik semmik sem vagyunk. Ha létezik az Isten, miért van ennyi szenvedés és rossz a világban, kérdezik sokan. Elmondom miért: mert az emberek(nagyon nagy része sajnos)nem hisz benne, nem ismerik és nem szeretik a Teremtőt.


Szól hozzád és minden emberhez:

Márk 1:15 : "Betelt az idő, és elközelített már az Isten országa: térjetek meg, és higgyetek az evangéliumban."


János 14:1 : "Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higgyetek Istenben, és higgyetek énbennem.

14:2 Az én Atyám házában sok hajlék van; ha nem így volna, vajon mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni a számotokra?

14:3 És ha majd elmentem, és helyet készítettem nektek, ismét eljövök, és magam mellé veszlek titeket, hogy ahol én vagyok, ott legyetek ti is.

14:4 Ahova pedig én megyek, oda tudjátok az utat."

14:5 Tamás erre így szólt hozzá: "Uram, nem tudjuk, hova mégy: honnan tudnánk akkor az utat?"

14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

2015. júl. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
100%

Jót szórakoztam az igéken, de ez már eléggé offolás.

Szerény véleményem szerint, mint azt már kifejtettem(22,24,28-as válaszok), Jézus csak negatív módon hozott változást. Ez az én véleményem a jézuskáról és kérem a kedves keresztény testvéreimet, hogy imádkozzanak értem, hátha megváltozik a véleményem.

2015. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 Sanyji ***** válasza:

Előző:


Hiába imádkozik érted akárki, úgy látom te már döntöttél. Sajnállak.

2015. júl. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!