Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus kudarcot vallott, mint...

Jézus kudarcot vallott, mint messiás?

Figyelt kérdés
Eljött a megváltó, a messiás, de a világ nem változott meg. Jézus, mint messiás, megváltó kudarcot vallott?

2015. jún. 28. 14:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 Sanyji ***** válasza:

60-as hozzászóló!



Rendben, elmagyarázom neked amennyire tudom, csak légy nyitott gondolkodásban!


Tehát itt az eredendő bűnről beszélünk. Vissza kell mennünk az Édenkertbe, ahol is Ádám és Éva bűnbe estek, az engedetlenség bűnébe.

„Annakokáért, miképpen egy ember által jött be a világra a bűn, és a bűn által a halál, és akképpen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek.”

Mikor ez történt az ember szelleme elszakadt az Istentől és a Sátán uralma alá került, mondhatjuk meghalt. A bűn zsoldja a halál.

Tehát örököltük a bűnt, mivel minden ember Ádámtól származik testileg,biológiailag. Mondhatja erre sok, hogy de hát akkor ő nem is bűnös, hisz csak Ádám vétkezett. Ez nem így van, mind bűnösök vagyunk és bűnöket követünk el nap, mint nap.

Mi a bűn? A bűn Isten elutasítása és törekvés saját erőből jónak lenni, ami lehetetlen. A Biblia sok helyen ír, hogy pontosan mi is bűn, hosszú lenne részleteznem.


Pál apostol levele a rómabeliekhez 5,12-21:


12 Ahogyan tehát egy ember által jött a bűn a világba, és a bűn által a halál, úgy minden emberre átterjedt a halál azáltal, hogy mindenki vétkezett

13 Mert a törvényig is volt bűn a világban, bár a bűn nem róható fel, ha nincs törvény.

14 Mégis úrrá lett a halál Ádámtól Mózesig azokon is, akik nem Ádám vétkéhez hasonlóan estek bűnbe. Ő pedig előképe az eljövendőnek.

15 De nem igaz az, hogy amilyen a vétek, olyan a kegyelmi ajándék is. Mert ha annak az egynek a vétke miatt sokan haltak meg, az Isten kegyelme és ajándéka még bőségesebben kiáradt az egy ember, a Jézus Krisztus kegyelme által sokakra.

16 És az sem igaz, hogy a kegyelmi ajándék ugyanolyan, mint az első ember bűnbeesése. Az ítélet ugyan egyetlen eset folytán vitt a kárhozatba, a kegyelmi ajándék viszont sokak elbukásából vitt megigazulásra

17 Ha pedig az egynek elbukása miatt lett úrrá a halál egyetlen ember által, akkor azok, akik bőségesen kapják a kegyelem és az igazság ajándékát, még inkább uralkodni fognak az életben az egy Jézus Krisztus által.

17 Ha pedig az egynek elbukása miatt lett úrrá a halál egyetlen ember által, akkor azok, akik bőségesen kapják a kegyelem és az igazság ajándékát, még inkább uralkodni fognak az életben az egy Jézus Krisztus által.

19 Mert ahogyan az egy ember engedetlensége által sokan lettek bűnösökké, úgy az egynek engedelmessége által is sokan lettek igazakká.

20 A törvény pedig közbejött, hogy megnövekedjék a vétek. De ahol megnövekedett a bűn, ott még bőségesebben kiáradt a kegyelem;

21 hogy amiképpen úrrá lett a bűn a halál által, úgy uralkodjék a kegyelem is az igazsággal az örök életre Jézus Krisztus, a mi Urunk által.


Bocsáss, ha meg ha én zavarosan fogalmaztam, de Pál kiválóan leírta, hogy kell látni e dolgot.



"Tévedsz, nagyon sok irányzatot ismerek és azokban vannak féligazságok."

'Mondanál rá példákat,indoklásokat? '

pl,:a buddhizmus is beszél újjászületésről, tisztulási folyamatokról,békességről-tehát mint amikről Jézus is beszélt. DE!! Viszont olyan dolgokat is tanít, amelyek az Isten Igéjével teljesen ellentétesek, szemben az igazsággal. Ezek a halálba visznek. Tudod én Jézusnak hiszek. Ő nem beszélt más útról.

"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.-János14,6



"Azért,mert valaki nem pont ugyanazt választja amit te,attól már biztosan hazugságban hisz?

És nem is tévedhet? Gondolom,te kimondhatod magadról,hogy tévedhetetlen vagy. "

Igen, nincs más út. Fentebb is leírtam és nem én mondom ezeket, hanem maga az Isten. Soha nem mondanám ki magamról, hogy tévedhetetlen vagyok, akkor hazug lennék. Az Isten viszont tökéletes, így tévedhetetlen, ilyen egyszerű.


Áljon az ÚR!

2015. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:

Egy csecsemőnek a bűnös természete miben nyilvánul meg? Mi az,amit Isten felró neki annak tudatában,hogy azt sem tudja mi az,hogy bűn?


Tudsz nekem erre válaszolni a Biblia alapján,vagy nem?

A nyitott gondolkodás nem azt jelent,hogy mindent benyalok.Persze,ha tudsz erre válaszolni,akkor elhiszem neked,hogy már a csecsemő bűnös természettel születik.


"pl,:a buddhizmus is beszél újjászületésről, tisztulási folyamatokról,békességről-tehát mint amikről Jézus is beszélt. DE!! Viszont olyan dolgokat is tanít, amelyek az Isten Igéjével teljesen ellentétesek, szemben az igazsággal. Ezek a halálba visznek."


Mondanál példákat ezekre az utóbbi dolgokra?

2015. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 Sanyji ***** válasza:

Leírtam a dolgokat, tisztán és érthetően azt hiszem.

Aki meg akarja ismerni Jézust és az Isten országát az meg is fogja.



Áldjon meg benneteket az ÚR!

2015. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:

Azt hiszed,leírtál mindent tisztán és érthetően,mégis menekülsz egyes kérdéseim elől.Te is tudod,hogy ez a helyzet.

Rendben,a te döntésed.

2015. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:

Nem vallott kudarcot. Ő azért jött, hogy megváltson minket a bűnből, nem azért, hogy az egész világot megtérítse. Isten a hitet senkire nem erőlteti rá, sem a jóságot, mert nem robotokat akar, hanem önálló döntésekre képes embereket. Meghagyta szabad akaratunkat, ezért vagyunk képesek bűnre.

Jézus ezt mondta: "Ne gondoljátok, hogy békét jöttem hozni a földre. Nem békét, hanem kardot" (Mt12,14)

Nem vallott kudarcot, hiszen a feladatát teljesítette, hidat épített az Isten és ember közti mély szakadék felett.

2015. aug. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 Sanyji ***** válasza:

64-es!



"Azt hiszed,leírtál mindent tisztán és érthetően,mégis menekülsz egyes kérdéseim elől.Te is tudod,hogy ez a helyzet."

Most komolyan azt feltételezed, hogy menekülök a kérdéseid felől? Te tényleg érdemi választ akarsz? Te tényleg az Igazságot szeretnéd tudni?

Leírtam és mégsem látod a válaszokat?


Elmondom akkor: a Bibliában és Istennél választ kapsz és találsz minden kérdésedre!

Ha te továbbra is okoskodsz és magyarázkodsz ezután is, ám legyen, megteheted!

Én a továbbiakban csak Jézus Krisztusról vagyok hajlandó itt írni.

2015. aug. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:

Rendben,akkor írj nekem még Krisztusról;Szerinte miért butaság,hazugság a buddhizmus,miért visznek a halálba a keleti vallások?

Nincsenek vallási vezetőid,nem tartozol semmilyen valláshoz ugye,nem jársz semmilyen gyülekezetbe? Válaszoltál erre a kérdésre?

Persze most már nem is fogsz,mert kínos a téma,úgyhogy gyorsan levédted magad,hogy te már csak Krisztusról írsz.Akkor hajrá,adott a kérdés,és csak az igazat!

2015. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 Sanyji ***** válasza:

Már mondtam én Krisztust követem. Az, hogy hiszek Istenben és megtartom az Ő Igéit, nem vallásosság. Járok gyülekezetbe, de nincs neve, nincs bejegyezve semmilyen hivatalos formában, nem is hiszem hogy erre bármi szükség lenne. Van pásztora természetesen a gyülekezetnek.


A keleti vallásokban olyan dolgok vannak, amelyek Isten törvényei és útmutatásaival teljesen ellentétesek. Szó szerint mondom, hogy gonosz démonoktól erednek ezek. Tényleg szívesen kifejtem neked, ha gondolod hosszabban, de most nincs rá időm. :)

2015. aug. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
Akkor ha lesz időd,fejtsd ki légy szíves,tényleg kíváncsi vagyok,Jézus mi démonit lát a buddhizmusban.
2015. aug. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
"Jézus mi démonit lát" - nem is tudtam, hogy Jézus is gyakorizik.
2015. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!