Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus kudarcot vallott, mint...

Jézus kudarcot vallott, mint messiás?

Figyelt kérdés
Eljött a megváltó, a messiás, de a világ nem változott meg. Jézus, mint messiás, megváltó kudarcot vallott?

2015. jún. 28. 14:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
off Áhh hiába imádkozni érte, nyugodtan égjen csak a pokolban. De ezt sem értem, neked nem az lenne a feladatod h amíg én átkozlak addig te imádkozzál és áldjál meg engem? :D Meg ha már döntöttem, akkor azt a döntést megváltoztatni nem tudom? :D Még simán lehetnék keresztény és akkor az ateistákkal vitáznék. Gyengék vagytok, ennyi tellett tőletek. off vége
2015. júl. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 Missi_Key ***** válasza:

sanyji:


"így száll hát sírba a szabadság. tapsvihar közepette"

2015. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 Sanyji ***** válasza:
Missy_Key: Star Wars :)
2015. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 Sanyji ***** válasza:
29%

41-es:


Leírtam jó pár igét, sőt mások is leírtak jó pár csodálatos igét, de erre hogy reagál az emberek többsége? Gúnyolódik és ugyanazt teszitek, mint azok az emberek akik megölték Jézust Krisztust, az Isten Fiát, A Messiást. Leköpték, ütötték-verték. Ő szó nélkül tűrte, magára vette a világ összes bűnét(beleértve az enyémet, a tiedet, mindenkiét) és önként vállalta a halált, úgy hogy egész életében bűntelen volt. Fel tudod-e fogni ezt? Mit kell nekünk embereknek tennünk ezek után?

János evangéliuma 3:1-8:

Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere. Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, amelyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele. Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Mondta néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é? Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek. A szél fú, a hová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van mindenki, a ki Lélektől született.


ApCsel 2:38-39:


Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszítek a Szent Lélek ajándékát. Mert néktek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk.


Tehát a kereszténnyé válás folyamata: 1 megtérés, újjászületés-2 bemerítkezés-3 Szent Szellemmel való betöltekezés(Szentlélek vétele)


Én csak ennyit tudok tenni értetek emberek, a többi rajtatok múlik. És igen sokan nem a tiszta evangéliumot hirdetik(ahogy tették azt apostolok az 1.században), akár katolikusok, jehova tanúi, Pünkösdi–karizmatikusok vagy baptisták, adventisták stb. Ebben igazuk van az embereknek, úgy neked is. Isten nem szereti a vallásoságot! Mutassa meg nekem valaki, hogy Jézus hol beszélt bibliaiskoláról, teológiaszakokról! Sajnos tévesen tanítják az embereket az Istenről kb. a 2 század óta. Eladták és a mai napig eladják a hitüket sokan anyagi dolgokért. Ez az Igazság! Nem az a keresztény, aki azt mondja magáról. Az a keresztény, aki úgy él, mint Jézus Krisztus. Őt kell követni!



Máté 28:18 :

És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

28:19:

Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentszellemnek nevében,

28:20:

tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig." Ámen!

2015. júl. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:

41-es vagyok.

"Ő szó nélkül tűrte, magára vette a világ összes bűnét(beleértve az enyémet, a tiedet, mindenkiét) és önként vállalta a halált, úgy hogy egész életében bűntelen volt. Fel tudod-e fogni ezt?"

Teljes mértékben. Nem egy olyan emberrel beszélsz, aki ne ismerné jobban a Bibliát, mint te. Tudom, hogy mi a helyzet :) De vajon mi van akkor, ha én nem kérem Jézust, hogy haljon meg "érettem", és vállalom az örök poklot? Teljes józansággal elutasítom ezt a negédes Mennyországot, és nem és ilyen 30%-ban Jézus miatt, 70%-ban pedig a követői, az ún. keresztények miatt, miattad is részben.


"Tehát a kereszténnyé válás folyamata: 1 megtérés, újjászületés-2 bemerítkezés-3 Szent Szellemmel való betöltekezés(Szentlélek vétele) "

Na most, ez az amit te mondasz. De mi történik valójában? A kereszténnyé válás folyamata: 1. belátod a hibáid, 2. bocsánatot kérsz érte, talán meg is kapod, 3. FOLYTATOD ugyanazt amit előtte, csak most már képmutató módon

Ez arról szól, hogy Jézus felkínál neked egy óriási szőnyeget, ami alá szépen belesöpröd a mocskaidat.


Jézust meg egyszerűen nem akarom követni, mert semmi kedvem úgy járni, mint ő.

A többi, Bibliából kivett idézetekkel nem foglalkozom, engem te érdekelsz és nem az Istened.

2015. júl. 12. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:

"Gúnyolódik és ugyanazt teszitek, mint azok az emberek akik megölték Jézust Krisztust, az Isten Fiát, A Messiást. Leköpték, ütötték-verték. "

Én nem köpnék le senkit, soha életemben nem vertem meg senkit, gyűlölöm az erőszak minden formáját, és az erőszakos embereket is. Ha valaki mással csinálják ezt a szemem láttára, akkor inkább segítek az illetőn, és nem elmenekülök. Ez még lemaradt az előzőből.

2015. júl. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 Sanyji ***** válasza:

Előző(41,45,46-os válaszoló) :


Na mondok én akkor neked pár dolgot, ha nem haragszol meg.


"Teljes mértékben. Nem egy olyan emberrel beszélsz, aki ne ismerné jobban a Bibliát, mint te. Tudom, hogy mi a helyzet :)"

Egy szóval sem mondtam, hogy én jobban ismerem a Szentírást, mint te. Mikor a Sátán megkísértette Jézust, akkor honnan idézett? Igen a Bibliából. Jobban ismeri nálunk is, embereknél, de te nyilván ezt is tudod.


"De vajon mi van akkor, ha én nem kérem Jézust, hogy haljon meg "érettem", és vállalom az örök poklot? Teljes józansággal elutasítom ezt a negédes Mennyországot, és nem és ilyen 30%-ban Jézus miatt, 70%-ban pedig a követői, az ún. keresztények miatt, miattad is részben. "

Ilyet normális ember nem mondd. Súlyos dolgok ezek, azt hiszed tudod miről beszélsz, én azt mondom fogalmad sincs. Belőled kedves barátom, maga az Ördög beszél. Most mikor ezt olvasod, biztos arra gondolsz: ez a sanyji meg miről beszél, és hogy mer ilyet mondani?! Bár gondolom Téged ez nem zavar.


"Na most, ez az amit te mondasz. De mi történik valójában? A kereszténnyé válás folyamata: 1. belátod a hibáid, 2. bocsánatot kérsz érte, talán meg is kapod, 3. FOLYTATOD ugyanazt amit előtte, csak most már képmutató módon

Ez arról szól, hogy Jézus felkínál neked egy óriási szőnyeget, ami alá szépen belesöpröd a mocskaidat." Magadból indulsz ki, vagy ami benned van az mondja ezt? Esetleg sok ilyen embert ismersz? Tényleg ezzel kell neked foglalkozni, hogy más emberek milyenek? Attól, hogy vannak ilyen emberek szerinted mindegyik ilyen?


"Jézust meg egyszerűen nem akarom követni, mert semmi kedvem úgy járni, mint ő.

A többi, Bibliából kivett idézetekkel nem foglalkozom, engem te érdekelsz és nem az Istened."

Soha nem ismerted meg Jézust. Ismétlem magam: nem tudod miket írsz, mondassz. Én érdekellek? Ez számomra semmit sem jelent, én már Jézusé vagyok.


+Én nem köpnék le senkit, soha életemben nem vertem meg senkit, gyűlölöm az erőszak minden formáját, és az erőszakos embereket is. Ha valaki mással csinálják ezt a szemem láttára, akkor inkább segítek az illetőn, és nem elmenekülök."


Ez szép dolog, mutatja, hogy megvan benned még a jóság. Viszont van benned rossz is. Melyik fog győzni? Hagyod, hogy a rossz? Vagy neked neked is nincs is semmi bűnöd?

Akkor igaz ember lennél. A válaszaidból kiderül, hogy nem vagy az. Ez az Igazság!

2015. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 Missi_Key ***** válasza:

sanyi..

meglepett hogy tudtad :)

2015. júl. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 Sanyji ***** válasza:

Missi_Key:


Nehogy azt gondold, hogy én egy bigott vallásos, csőlátású srác vagyok. :)

2015. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:

"45Jézust meg egyszerűen nem akarom követni, mert semmi kedvem úgy járni, mint ő."

Végre egy jót röhögtem.

Hát nem fogsz "úgy járni" vagyis az Atya jobbján ülni, vagyis gyarló szellemed visszaemelni az Örökkévalóhoz,

hanem elrohadsz a ganédombon.

2015. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!