Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus kudarcot vallott, mint...

Jézus kudarcot vallott, mint messiás?

Figyelt kérdés
Eljött a megváltó, a messiás, de a világ nem változott meg. Jézus, mint messiás, megváltó kudarcot vallott?

2015. jún. 28. 14:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
allahu akbar
2015. júl. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
Jézus nem azért jött, hogy a világ megváltozzon, hanem azért, hogy elkezdjen egy munkát, ami mai napig folyik és hogy feláldozza magát azokért, akik hisznek Istenben.
2015. júl. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 A kérdező kommentje:
Akkor kurwa rosszul végzi na dolgát.
2015. júl. 26. 12:57
 54/72 anonim ***** válasza:
43%

Nézd el neki, Kérdező.

Hisz nem lehet mindenki olyan végtelenül okos, művelt, intelligens, finom érzésű, jólelkű, tiszta szívű, mint TE vagy Ó I. Nagy Kérdező !


Leborulunk nagyságod előtt!

2015. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 Sanyji ***** válasza:

Kedves kérdező!



Olvastad te egyáltalán a válaszokat?

Ha valamit nem akarsz megérteni, akkor miért kérdezed?


Sajnálom az embereket, mert sötétségben és rabságban élnek, de ők maguk válasszák ezt. Hallják vagy éppen olvassák az Igazságot, de megtérni már nem képesek...


Ilyenkor mindig az az Ige jut eszembe, amit mond az Úr az Ézsaiás 6, 9-10-ben:


9 Ő válaszolt: Menj, és mondd meg e népnek: Hallván halljatok, de ne értsetek, látván lássatok, de ne ismerjetek!

10 Tedd kövérré e nép szívét, tedd süketté a fülét, és kösd be a szemét, hogy szemével ne lásson, fülével ne halljon, szívével ne értsen, és megtérve meg ne gyógyuljon.

2015. júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 A kérdező kommentje:
Igen, ismerős, mindenki hülye, aki nem egy ókori, tanulatlan embereknek készült könyvben keresi az igazságot. Leborulok előttetek, óh nagyságok!
2015. júl. 30. 09:35
 57/72 Sanyji ***** válasza:

Kedves kérdező!



"Igen, ismerős, mindenki hülye, aki nem egy ókori, tanulatlan embereknek készült könyvben keresi az igazságot."

Ezt csak te gondolod így.


Itt több ember szeretetből, jóindulatból tanácsokat ad, hogy ismerjék meg Jézus Krisztust, de az emberek többsége nem fogadja el. Ha viszont valami hazugs dolgot, buta keleti vallást vagy bármi nem az Istenhez dolgot hirdetünk, akkor annak az emberek hisznek. Bizonyság ez nekem, hogy minden ember bűnös természettel születik - ezáltal könnyebben hajlanak a rossz, gonosz cselekedetekre, könnyebben hallgatnak a hazug szóra, mert az tetszik a fülüknek - tehát igaz a Biblia, amit ír az emberről.

Akinek van füle a hallásra, érti ezt.



Aki olvassa ezt és még nem ismeri Jézus Krisztust, az keresse, kutassa és megtalálja! Az Isten él!

Áldjon meg mindnyájatokat az ÚR!

2015. júl. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:

"Aki olvassa ezt és még nem ismeri Jézus Krisztust, az keresse, kutassa és megtalálja! Az Isten él!

Áldjon meg mindnyájatokat az ÚR!"


Engem ne áldjon meg olyan Isten,aki szerint már akkor rossz vagyok,mikor még nem is tudok a bűnről.Az ilyen Isten áldjon meg téged,ha te ezt találod hitelesnek.Semmi gond ezzel,a te döntésed,csak mielőtt lebutázol olyan irányzatokat amelyeket nem ismersz eléggé(és ebben biztos vagyok,mert tudom,hogy szándékosan csak féligazságokat/vagy még azt se tárnak elétek a vezetőitek)gondolkozz el rajta,miért hiteltelen sok embernek a vallásotok.

És természetesen nem a szeretettel van a baj,nem Jézus Krisztussal,nem őmiatta hiteltelen.

2015. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 Sanyji ***** válasza:

58-as hozzászóló?



"Engem ne áldjon meg olyan Isten,aki szerint már akkor rossz vagyok,mikor még nem is tudok a bűnről."

Ne forgasd ki a szavam, mert én azt mondtam hogy bűnösen születünk és nem azt hogy ettől vagy pl. te vagy én rossz ember.


"Semmi gond ezzel,a te döntésed,csak mielőtt lebutázol olyan irányzatokat amelyeket nem ismersz eléggé(és ebben biztos vagyok,mert tudom,hogy szándékosan csak féligazságokat/vagy még azt se tárnak elétek a vezetőitek)gondolkozz el rajta,miért hiteltelen sok embernek a vallásotok."


Nekem nincs vallásom, én Jézus Krisztust követem. Tévedsz, nagyon sok irányzatot ismerek és azokban vannak féligazságok. Nincsenek vezetőink és már mondtam vallásom sincs. Hiteltelen? Láttam ahogy emberek szabadulnak démonoktól és ahogy meggyógyulnak súlyos betegségekből. A saját szememmel.

Azt hogy nekem mi mindent adott az Isten leírhatnám ugyan bizonyságként, de tudom hogy sokan el sem hinnék és azt feltételeznék, hogy dicsekedni akarok. Én csak az ÚRban szeretnék dicsekedni, hogy mennyire szeret minden embert és hogy meg akarja őket menteni. Hogy miért nem menti meg akkor az embereket kérdezhetik sokan, ha Isten tényleg mindenható és mindentudó.

Elárulom nektek: igazság és jogosság. Szabad akaratot kaptunk és ez egy szent dolog, az Isten tiszteletben tartja a mi döntésünket. A Biblia azt írja, hogy aki nem kéri az ő oltalmát, arra nem fogja ráerőltetni magát. Ha nem válasszuk Őt, akkor már döntöttünk is és ezáltal nem adjuk meg Istennek a jogot, hogy megóvjon minket e világ veszélyeitől. Ez az igazság!


Higgyétek, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia és hogy megváltott bennünket a halálból. Keressétek, olvassátok a Bibliában Jézus tanításait, és ismerjétek meg. Nagy kincsre fogtok találni, akik ezt megteszitek. Az örök életre.

Dicsőség az ÚRnak mindörökké!

2015. júl. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:

"Engem ne áldjon meg olyan Isten,aki szerint már akkor rossz vagyok,mikor még nem is tudok a bűnről."

Ne forgasd ki a szavam, mert én azt mondtam hogy bűnösen születünk és nem azt hogy ettől vagy pl. te vagy én rossz ember."


Még mindig nem értem teljesen az összefüggést:

"Ha viszont valami hazugs dolgot, buta keleti vallást vagy bármi nem az Istenhez dolgot hirdetünk, akkor annak az emberek hisznek. Bizonyság ez nekem, hogy minden ember bűnös természettel születik"


Azért,mert valaki nem pont ugyanazt választja amit te,attól már biztosan hazugságban hisz?

És nem is tévedhet? Gondolom,te kimondhatod magadról,hogy tévedhetetlen vagy.

És ezt a kérdést továbbra is fenntartom(igyekszem nem kiforgatni...);Ha a Biblia szerint bűnös természettel születünk,hogy lehetséges ez,ha csecsemőként nem is tudok a bűnről,csak később hallom a felnőttektől,hogy én bizony már így születtem?


"Nekem nincs vallásom, én Jézus Krisztust követem. Tévedsz, nagyon sok irányzatot ismerek és azokban vannak féligazságok. Nincsenek vezetőink és már mondtam vallásom sincs. Hiteltelen? Láttam ahogy emberek szabadulnak démonoktól és ahogy meggyógyulnak súlyos betegségekből. A saját szememmel."


Jézus Krisztust követed.Jézus Krisztus mondott olyat,hogy a keleti vallások butaságok,vagy hazudnak mert....?

Nincsenek vezetőid,nem tartozol semmilyen valláshoz? Akkor nem is jársz semmilyen gyülekezetbe?


"Tévedsz, nagyon sok irányzatot ismerek és azokban vannak féligazságok."


Mondanál rá példákat,indoklásokat?


"Elárulom nektek: igazság és jogosság. Szabad akaratot kaptunk és ez egy szent dolog, az Isten tiszteletben tartja a mi döntésünket. A Biblia azt írja, hogy aki nem kéri az ő oltalmát, arra nem fogja ráerőltetni magát."


Ez idáig rendben is van.Csak ha ennyire mindenben a Bibliára hivatkozol,tudd,hogy a Biblia szerint a szabad akarat nem mindig szent,és Isten nem mindig tartja tiszteletben az ember döntését.Ha már szó volt a féligazságokról...

2015. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!