Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti kinek hisztek? Németh...

Ti kinek hisztek? Németh Sándornak vagy Jézus Krisztusnak?

Figyelt kérdés

2015. szept. 19. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
17%

A hitgyüli viselkedése csak még jobban ráerősít ennek a dalnak a szövegére.

https://www.youtube.com/watch?v=YVd8o9v6FMw


Csodálom, hogy nem mennek a hitgyülisek gójokat gyilkolni, elvégre írva van abban a könyvben amit Isten fia nem írt át, ugyanis Németh Sándor szerint Isten fia hazudik és egy csecsemőgyilkoló országnak van igaza.

"Ezt üzeni a Seregek Ura: Megemlékeztem mindarról, amit az amalekiták Izraelen elkövettek, hogy miképp álltak ellene az úton, amikor feljött Egyiptomból.

Most azért eredj, s verd meg az amalekitákat, s pusztítsd el mindenüket: ne kíméld őket, s meg ne kívánj holmijukból semmit sem, hanem ölj meg férfit s asszonyt, gyermeket és csecsemőt, szarvasmarhát, s aprójószágot, tevét és szamarat egyaránt.«" I. Sámuel 15:2,3


Asperrimus! Miért nem jössz és vágod le a fejemet? Elvégre Jézus hazudik és az Ószövetségnek van igaza szerintetek.

======================


Nem lenne ekkora gond ha a Hit Gyülekezete nem vallaná magát kereszténynek, elvégre egy keresztény Jézus Krisztust tekinti urának.

A hitgyüli inkább nevezhető szélsőcionista zsidó felsőbbrendűséget hirdető szektának, mintsem kereszténynek. Sőt azzal ugye tisztában vagy, hogy még a vallásos zsidók is ellenzik Izraelt?

https://www.youtube.com/watch?v=5v4njgbynm8

[link]


A Németh Sándor és Pat Robertson-féle "keresztény-cionizmus" szónak hasonló jelentése van mint a "szűz-qrva" szónak.

2015. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 Roland G. ***** válasza:
67%

Természetesen Jézus Krisztusnak!

Ha N.S olyat mond ami nem egyezik a tanításával,akkor nem szabad elfogadni.

A szemet-szemért elvet az újszöv.felülírta,azonban Sándor a Noéval kötött szövetség érvényességét hangsúlyozta,amit Isten a népekkel kötött és az apostolok is megerősítették az érvényességét a nem-zsidó háttérből megtértek számára.

(Csel 15)

Az ószöv-ben található próféciák érvényességét nem szüntette meg az újszöv,így az Izraelre vonatkozó jövendöléseket a pünkösdi karizmatikus teológusok,bibliatanítok érvényesnek tartanak.Egy másik kérdés kapcsán ment is a vita ezzel kapcsolatosan,fölösleges ezt itt megismételni szerintem.Ami Izraelt illeti,az ó és újszövetségi próféciák miatt a keresztények filoszemiták,és várják a helyreállítás beteljesedését,ami nem jelenti azt,hogy a zsidóságnak nem kellene megtérni.Ellenkezőleg,meg kell térniük,mert a nagy részük nem fogadja el Jézust Messiásnak.

2015. szept. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
19%
Pietrosol, ne fáradj, a nekem címzett üzeneteidet kb. egy éve nem olvasom, és ezen nem szándékozom változtatni, amíg te magad nem vagy hajlandó változni. A mostanit is átugrottam, és a következővel is ezt fogom tenni, gondolj erről bármit.
2015. szept. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
38%
Dzsimi, összekeversz a dzsihadistákkal. Azért nem vágom le a fejedet, mert senkinek a fejét nem vágom le, sem most sem ezután, sem más erőszakos cselekményt nem követek el. Amúgy nem Jézus hazudik, hanem te, aki azt állítod, hogy Őt képviseled, pedig még soha nem találkoztál Vele, és nem ismered a hangját és nem érted a tanításait sem. Ezen azonban könnyű változtatni, de te is kellesz hozzá: más dolgokat ki, Isten Igéjét be.
2015. szept. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
35%

"Pietrosol, ne fáradj, a nekem címzett üzeneteidet kb. egy éve nem olvasom, és ezen nem szándékozom változtatni, amíg te magad nem vagy hajlandó változni. A mostanit is átugrottam, és a következővel is ezt fogom tenni, gondolj erről bármit."


A kognitív disszonancia klasszikus tünetei.

Már annyira át van mosva az agya, hogy ha valaki ki is mondja az igazat már egyből nekiugrik.

Hiába mondasz neki bármit is vagy bizonyítasz akármit is akármivel hiába minden, mert teljesen át lett programozva az elméje.


De én azért hiszek benne, hogy Jézus világossága majd egyszer megnyitja az elméjét...

:)

2015. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 Roland G. ***** válasza:
73%
Ne balhézzatok már skacok! :)
2015. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
Kedves Dzsimi, Pietrosol még nálad is nehezebb eset, pedig te sem vagy éppen kispályás. Ha valaminek nem ismered az előzményeit, akkor jobban tennéd, ha inkább nem fűznél hozzá semmit.
2015. szept. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
35%

A kérdésedre válaszolva, én speciel egyiknek sem.

Jézusra a ráruházott csodatételek sem vetnek rá fényt, ellenkezőleg, sokkal inkább homályba burkolják az alakját, hiszen azok biztosan nem történtek meg és személyét csak elhomályosítják, a legendák körébe száműzik.

Az, hogy élt egyáltalán, nincs bizonyítva, de ha élt is egy hozzá hasonló személy, nagy valószínűséggel nem követte el azokat a tetteket, amiket tulajdonítanak neki, nem mondta a neki tulajdonított tanítások többségét, csak később adták a szájába a Biblia írói és személyét az általános gyakorlatnak megfelelően csak később emelték ki az utódai, megtévén őt ideális vezetőnek.

Ha mindenképpen ragaszkodni kell a Biblia szavaihoz, akkor kijelenthetjük, hogy nem létezett, mert Istennek nem lehetett fia, ez nonszensz, még akkor is, ha elfogadjuk Isten létét, amit bizonyíték hiányában értelmes ember nem tesz.

Nem létező Istennek fia sem lehet, így hát Jeshua személye is annyira megkérdőjeleződik, hogy teljesen mindegy, élt e valójában, hiszen olyan biztosan nem volt, mint amilyen kép róla keletkezett később, ezért a bibliai Jézus nem létezett, aki esetleg mégis élt, az annyira más lehetett, hogy teljes joggal egy másik embernek tekinthetjük.

Németh Sándor? Hagyjuk!!

2015. szept. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 Roland G. ***** válasza:
51%

Tehát a véleményed szerint értelmetlen ember a Földön élő mintegy 2,2 milliárd ember!Ez igen,ugyanis kb.ennyi ember vallja magát kereszténynek,beleértve a különféle keresztény irányzatok összességét.Én hiszem,hogy amit az Újszövetség leír ,azt mind megtette a Názáreti Jézus,és pontosan úgy ,ahogyan leírták.A világnézeted nem engedi meg,hogy ezeket elhidd,ennyi az egész.Nekem 100%-os meggyőződésem van afelől,hogy minden betűjét tekintve igaz amit Jézusról mond a Biblia.

De tudom,nem vagyok értelmes ember,hagyjuk is! :)

Szép napot nektek!

2015. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
54%

Tegyük fel (most ez csak elmélet, mert semmilyen részletet nem ismerek!!!), hogy Németh Sándor hazudik. Tegyük fel.

Meg azt is, hogy hamisan tanít. Mellékeljük, hogy egy jó csomóan ezt elhiszik. Ez itt az emberi oldal.

De Krisztusnak hála van isteni oldal is, aki képes közbelépni és visszaterelni azt, aki esetleg egy hazugság miatt eltévelyeg. Isten hatalmas és mindenható. Ha ilyesmi történik, akkor nem fogja veszni hagyni a gyermekit, hidd el.

2015. szept. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!