Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti kinek hisztek? Németh...

Ti kinek hisztek? Németh Sándornak vagy Jézus Krisztusnak?

Figyelt kérdés

2015. szept. 19. 15:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
62%
Látom tényleg Isten Igéjére vágysz! Legalábbis, ha az általad választott forrásból érkezik, és az általad elvártakat mondja...Akkor még akár be is fogadod. Ezt tették Tesszalonikiben is a zsidók. Tehettek arról, hogy az a fránya Pál apostol kötötte az ebet a karóhoz? Bezzeg a szektás béreai zsidók, azok nem foglalkoztak azzal, hogy ki az a Pál, hova tartozik, csak azzal foglalkoztak, hogy mit mondanak az Írások. Szegény tesszalonikiek kénytelenek voltak Béreában is intézkedni, nehogy az a hitető, meg az a pár szektás jól érezze magát! Persze, ha a Szanhedrintől érkezett volna Pál, itták volna ők is minden szavát. De így, hogy nem volt a plébános úrtól engedélye, ki ad egy ilyen embernek hitelt?
2015. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
Most akkor mit is akarsz mondani?
2015. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
32%

Az a helyzet, hogy azok a "szektások" a szeretetet és békét hirdették. Míg ezek a szektások a gyilkosságot és háborút. Lásd:

[link]

[link]


és kik mellett állt is ki:

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
37%

Csak megkérdőjeleztem a múltkori állításodat, miszerint te be akarod fogadni Isten Igéjét. Téged a példa alapján valójában hidegen hagy, hogy mit mond a Biblia, az a lényeg, hogy mit mondanak az általad preferált felekezet, vagy felekezetek szószólói, és ők hogyan értelmezik a Bibliát. A Bibliából is csak azt fogadod el, ami beleillik a világképedbe, de arra nem vagy hajlandó, hogy a Bibliához igazítsd azt, ha eltérések vannak a kettő között. Pedig Jézus Krisztus nem kevesebbet kér, mint a száz százalékos odaadásodat, ami persze egy életprogram, de van benne egy folyamatos előrehaladás a nullától a száz százalék felé. Nagyszerű, hogy bizonyos igéket megértettél, de ez még közel sem az egész. Az igazság egy és oszthatatlan, de több aspektusa van. Nem azért, mert annyira bonyolult, hanem azért, mert az ember annyira bonyolult, hogy egyszerre része az anyagi és szellemi valóságnak, így számára nem evidens, ami ott magától értetődő. A Biblia komplett egész. Ha csak bizonyos részleteit fogadod el, a többit pedig azokra hivatkozva elutasítod, akkor nem befogadod Isten Igéjét, hanem kidobod magadból. Pedig az ellentmondás nem a Bibliában van, hanem benned. Éppen ezért mondja Jakab, hogy "elvetvén azért minden undokságot és a gonoszságnak sokaságát, szelídséggel fogadjátok a beoltott igét, amely megtarthatja a ti lelkeiteket". Itt nem csupán a bűnről van szó. Az alapvető. De azon kívül szó van előítéletekről, hitetlenségről, tradíciókról, sztereotípiákról is, amelyeknek a tövises kórói és liánjai gyümölcstelenekké teszik a szívünkbe vetett ige növényét (Mt 13,22, Lk 8,14). A gyümölcstelenségnek azonban ára van:


"Minden fa, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik." (Mt 7,19)


"Immár pedig a fejsze is rávettetett a fák gyökerére: minden fa azért, amely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és a tűzre vettetik." (Lk 3,9;


"És ezt a példázatot mondá: Vala egy embernek egy fügefája szőlejébe ültetve; és elméne, hogy azon gyümölcsöt keressen, és nem talála. És monda a vincellérnek: Ímé három esztendeje járok gyümölcsöt keresni e fügefán, és nem találok: vágd ki azt; miért foglalja a földet is hiába? Az pedig felelvén, monda néki: Uram, hagyj békét néki még ez esztendőben, míg köröskörül megkapálom és megtrágyázom: És ha gyümölcsöt terem, jó; ha pedig nem, azután vágd ki azt." (Lk 13,6-9)


"Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves. Minden szőlővesszőt, amely én bennem gyümölcsöt nem terem, lemetsz; mindazt pedig, amely gyümölcsöt terem, megtisztítja, hogy több gyümölcsöt teremjen. Ti már tiszták vagytok ama beszéd által, amelyet szóltam néktek. Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképpen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképpen ti sem, hanemha én bennem maradtok. Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: Aki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek. Ha valaki nem marad én bennem, kivettetik, mint a szőlővessző, és megszárad; és egybe gyűjtik ezeket és a tűzre vetik, és megégnek. Ha én bennem maradtok, és az én beszédeim bennetek maradnak, kérjetek, amit csak akartok, és meglesz az néktek." (Jn 15,1-7


Itt kulcsgondolat, hogy "és azt én beszédeim bennetek maradnak". Ez egy feltétel. Egyesek önkényesen leszűkítették Jézus beszédeinek a körét arra, amit a Biblia így, vagy hasonlóan vezet be: "És mondá Jézus...", vagy "Jézus pedig felelvén, monda..." De ezek az emberek elfeledkeznek arról, hogy János Evangéliuma, amire pedig előszeretettel hivatkoznak, úgy mutatja be Jézust, mint az Örökkévaló Logoszt, az Isten Igéjét. A Biblia, vagyis az Írások a Logosznak a lenyomatai, nem maga a Logosz, ugyanúgy, ahogyan a lábnyom sem azonos a lábbal, aminek a lenyomata. Ahogy azonban a lábnyom rajzolata sem tartalmaz olyan elemeket, amelyek a lábon nem találhatóak meg, ugyanígy a Graphé, azaz az Írások sem tartalmaznak a Logosztól idegen elemeket. Tulajdonképpen az egész Biblia a Logosz lenyomata, beleértve az Ó- és Újszövetséget. Ezek mind a Logosz beszédei. Aki ezekben válogat, az a Logosz Beszédeiben válogat.

2015. szept. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
61%

Igen, ezekkel egyetértek veled.


De az a gond, hogy Németh Sándor sajnos nagyon-nagyon válogat ezek közül. Olyan dolgokat mond amiket Jézus nem tanított (Izrael imádata, amikor mondja Jézus, hogy nem szemmel látható Isten országa, halálbüntetés, ezt letisztáztuk pl. Mária Magdolna példájával is, zsidók kiválasztottságának hirdetése, holott mondja a Biblia, hogy már nincsenek zsidók, görögök stb. hanem egyek vagyunk Isten igéjében, látványos jeleket kizárólag Istennek tulajdonítása, amikor írva van, hogy erre a Sátán is képes, továbbá prédikál, hogy aki megtartja Isten igéjét az gazdag lesz anyagilag és egészséges, amikor Jézus a vak ember esetében mondja, hogy a Istennek a szegénységgel és betegséggel is terve van, stb. stb.) tehát Németh Sándor az aki a saját szájíze szerint formázza a Bibliát.


Szeresd felebarátodat mint önmagadat - ez a legfőbb parancs. Akkor a hitgyüli miért rendez gyűlöletkampányokat a jobbik ellen, miért átkozta az SZDSZ-el (keresztényellenes liberális politikai párt) rivális pártokat, miért hazudnak kígyót-békát Pat Robertsonnal együtt a muszlimokkal szembe, miért imádnak egy olyan országot amelyik terrorban tartja a kisebbségeket és rendszeresen gyilkol gyerekeket? Miért?

2015. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 Roland G. ***** válasza:
39%

Szia Dzsimi!


Nincs szó Izrael imádatáról csupán arról,hogy a zsidóság helyreállítását hirdeti,mivel a Bibliai próféciákban szó szerint hisz.A kiválasztottságot sem szélsőséges módon hirdetni,mivel a zsidóknak is megtérésre van szükségük,mert a mai Judaizmus egy antikrisztusi vallás,mivel tagadja a Jézusban,mint Messiásban való hitet.A Jobbik ellen pedig azért szólal fel,mert nyíltan antiszemita nézeteket hirdetnek,ami átkot hoz a nemzetre,ahogyan írva van:aki téged átkoz,átkozott lesz(Mármint Izraelt). Jézus is arról beszél,hogy az üdvösség a zsidóktól ered,mivel az ígéretek Ábrahámnak és leszármazottainak adattak,és Jézusban,aki zsidó ember volt,elérhetőek ezek az ígéretek.A kiválasztottság pedig nem felsőbbrendűséget jelent,hanem feladatokra való elhívást,ahogyan Pál mondja a Róma 3-ban,hogy az Isten beszédei rájuk lettek bízva.Róma 9-ben szintén fel van sorolva,hogy a zsidóságnak adatott a Törvénykönyv,az istentisztelet módja,az ígéretek stb.Ezek nem változtak meg.Krisztusban azonban egyenlőség van,de ez nem jelenti azt,hogy nincs zsidó,mert ezek alapján azt is állíthatnánk,hogy nincs férfi,sem nő,nyilván nem szó szerint értendő,hanem az egyenlőségre mutat rá Pál a Krisztusban.A jelek pedig Jézus nevében történnek és a gyümölcsökről fel lehet ismerni,hogy nem az ördögtől vannak,hiszen az emberek megtérnek,megszabadulnak a bűnöktől,függőségektől,megszeretik a Bibliát és Jézust hirdetik.Az anyagi területen való felemelkedés végig vonul a Szentíráson,ez nem egy eretnek tanítás,hiszen Jézus megváltói művének ez is része.(2.Kor.8:9)Persze nem attól függ valaki jólétbe jutása,hogy mennyit adakozik,ez sok mindentől függ,és az hogy valaki esetleg anyagi gondokkal küzd,még nem jelenti azt,hogy rossz keresztény.Ezen a téren is meg kell találni az arany középutat,és bevallom,hogy sok hívő esik át a ló túloldalára.Az anyagi helyzet nem mutatója egy hívő szellemi állapotának,de lehet szoros összefüggés a kettő között,viszont olyan is van,hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz.Jelent meg korábban e témában könyv,mely tisztázza a túlkapásokat és a félreértéseket amiket hirdettek a karizmatikus tanítok.Szerintem Sándor helyesen hasogatja az igazság beszédét. :)

2015. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:

A szcientológusok is kigyógyítják az embereket a függőségükből, de én nem nevezném őket olyan túl jónak.


Ami meg a jobbikot illeti semmivel sem gyűlölködőbb mint pl. az SZDSZ vagy akármelyik párt. És az "antiszemitizmussal" kapcsolatban ajánlom ezt is:

[link]


De most így alaposan belegondolva a hitgyüli is antiszemita!

Mert az arabok is szemita nép, és mivel a hitgyüli nem egyszer uszított az arabok ellen, akkor a hitgyüli is antiszemita. :)

Az arabok is Ábrahám gyermekei! Ők miért nem hozzák az áldást?


És mivel különb nép a zsidó, hogy aki őket utálja az gonosz míg aki mások utál az nem.


Mellesleg a jobbik sosem hirdetett olyat, hogy a zsidókat csak azért kell utálni mert zsidók (ez lenne az igazi zsidógyűlölet).

De Németh Sándor nem egyszer hirdetett gyűlöletet a jobbik ellen csak úgy. És mondanom sem kell, hogy lesátánistázta meg lenácizta is őket, ennek mi köze lenne a keresztényi szeretethez?

2015. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 Roland G. ***** válasza:
39%

"A szcientológusok is kigyógyítják az embereket a függőségükből, de én nem nevezném őket olyan túl jónak. "

Nem is Jézus nevében gyakorolják ezt,s nem a Biblia alapján.


Nincs szó arab gyűlöletről,sőt helyesen mondtad,hogy az arab emberekkel szembeni rosszindulatú magatartás is antiszemitizmusnak számít,és figyelmeztettek is erre egyik bibliaiskolai előadáson,sőt azt tanítják,hogy az arab népek élen fognak járni az istentiszteletben a messiási királyság idején,ahogyan ezt Ézsaiás mondta a 60:6-7-ben ahol Kédár és Nebajóth arab ókori törzsi nevek.

Ezeket is vedd figyelembe,ne csak a negatív dolgokat,mert szélsőségesen fogod értelmezni a gyülekezet tanításait.Én nem gyűlölöm az arabokat,és Németh Sándor sem,csupán a muszlim vallást veszi górcső alá a Szentírás fényében.A menekültek felé is folytatott karitatív tevékenységet a gyülekezet,csak a média ezt nem mutatta,tehát szó sincs gyűlöletről,az ember megítélése és a vallása teológiai megítélése két külön kategória.A bemásolt linkedhez pedig csak annyit fűznék hozzá,hogy aki kicsit is nyitott szemmel jár,az tudja hogy a zsidóság nagy befolyással van a gazdasági életre,de általánosítani nem szabad,mert ha csak ezeket veszed figyelembe,akkor gyűlölködni fogsz és minden zsidó emberre ezek alapján fogsz tekinteni,pedig az arab világ is az olaj révén óriási nyomást gyakorol az egész világra,mégsem szabad minden arabot egy kalap alá venni.Szó sincs ember gyűlöletről,csupán vallási és ideológiai értékítélet hozataláról a Szentírás fényében.Aki ezt nem így látja,az nem vesz tudomást azokról a látásokról amit fentebb röviden elmondtam,s amelyet a gyülekezetben tanítanak!

2015. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
58%

Adja az Isten, hogy így legyen!


(de valahányszor a 700-as klubot és Pat Robertsont hallgatom, aki Németh Sándor személyes jóbarátja, sajnos pont az ellenkezőjét tapasztalom)

2015. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Dzsimi, egyetlen gondolatra reagálok, mert kissé fáradt vagyok. Az, hogy Krisztus Jézusban nincs zsidó, görög, barbár, szkíta, férfi, nő, rabszolga és szabad, nem jelenti azt, hogy Jézus Krisztuson kívül sincs, vagy azt, hogy ez a tény nem Isten akarata. Sajnos a világ Jézus Krisztuson kívül van, különben nem volna probléma a világ szeretete. De a világban nincs meg az Atya szeretete, hanem csak a test kívánsága, a szem kívánsága és ez élet kérkedése, ami nem az Atyától van. A világban bizony Isten akaratából vannak nemzetek. Az általad idézett igébe a nemzeti identitás sem férne bele, ha csak önmagában néznénk, mégis van nemzeti identitása az embernek, de az nem magasabb rendű, mint a keresztény, azaz mennyei identitás. A kettő azonban nincs ellentétben, ha nem állítják mesterségesen ellentétbe egymással. Amúgy Izrael státusza egyáltalán nem ugyanaz jelenleg, mint az Ószövetségben volt, és szerintem épeszű ember nem is állít ilyet, még maguk a zsidók sem. De Isten ígéretet tett Izrael helyreállítására, és arra is, hogy Ő soha nem fog megváltozni, amit az Újszövetség is több helyen megerősít. A jelenlegi Izrael a világ része, de a maradék, akik megmaradnak az Antikrisztus ámokfutása ellenére, meg fog térni Jézus Krisztushoz, és meg fog menekülni.


Amúgy teljesen egyetértek Roland gondolataival.


Van a római jogban egy klasszikus gondolat: "Hallgattassék meg a másik fél is." Nekem olyan érzésem van, mintha te ezt még nem igazán gyakoroltad volna Németh Sándorral és a Hit Gyülekezetével kapcsolatban úgy, hogy nem volt benned eleve az elvetés szándéka. Tévedek?

2015. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!