Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan győzhetném meg anyukáma...

Hogyan győzhetném meg anyukámat, hogy ne legyen hit gyülekezetes?

Figyelt kérdés

Be akarja szervezi egy ismerőse, aki már többször is volt nálunk és én nagyon nem szeretem mert számomra tiszta ellenszenves ember.

Mindig csak arról beszél anyunak, hogy ha belép a gyülekezetbe akkor jobbra fordul majd a sorsa, meg hogy Isten majd vigyáz rá stb.

Én tudom hogy ez csak szimpla megvezetés, főleg azért mert a fizetése 10%-át be kell tennie valami alapba, vagy mibe.

Anyám nagyon naiv ember, igazából ha valakiben megbízik még azt is elhiszi neki hogy az ég az igazából nem is kék :/

Hogyan győzhetném meg arról, hogy ne lépjen be ilyen szektás gyülekezet félébe?

Mondtam már neki annyi mindent, de nem úgy tűnt mintha hallgatna rám, és félek hogy lassan de biztosan be fog lépni :(



2015. okt. 18. 19:02
1 2 3
 11/21 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


"Jézus a Bibliát, Isten szavát nevezte igazságnak."


Ezt alá tudod támasztani valamivel?

2015. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Pietrosol ***** válasza:

Bocsánat!


Az előzőt # 9-nek szántam.

2015. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25%
" a te Igéd Igazság "...ennyi
2015. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Pietrosol ***** válasza:

# 13!


Értem!


Akkor a "Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige, ő volt kezdetben Istennél.", valójában úgy hangzik, hogy ""Kezdetben volt az Biblia, az Biblia Istennél volt, és Isten volt az Biblia, ő volt kezdetben Istennél.""


Te normális vagy?

2015. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%

Óh Atyám..irgalmazz. Homály van a fejedben

Biblia= nem teljes Ige

A Biblia nem az Ige teljessége te nagy ész .-)

Azt gondold, h a Biblia = Isten.

hagyd a fenébe az elmédet, csak hülyeségek jönneki ki belőle, mint az enyimből

2015. okt. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%

Te jó ég, h írhatsz ekkore marahságot. Most jól megnevetettél...Kezdetben volt a Biblia.....mekkore marhaság....

Miért akarod elméből levezetni Istent?

2015. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Pietrosol ***** válasza:

# 16!


Amikor leírtad, hogy a "Te igéd igazság", milyen szférából táplákoztál és miért volt válasz a kérdésre?


Azt szeretném megtudni, hogy honnét vette # 9, hogy :"Jézus a Bibliát, Isten szavát nevezte igazságnak."!


Honnét az összefüggés az Ige és a Biblia között?

2015. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár sokra nem megyek egyikkel sem, mert a kérdésemre még mindig nem kaptam normális választ.

Azt hittem valaki már volt hasonló gondban, hogy valahogy sikerült ismerősét vagy családtagját lebeszélnie erről a szektás gyülekezetről.


Valaki írta hogy anyám inkább alkoholista lesz, mert abban leli meg a boldogságát, ha nem lép be a gyülekezetbe, ez most komoly?

Ide ilyen emberek járnak válaszolni?

Hát elmehet a jó büdös oda! Milyen jogon mondhat valaki ilyet? Honnan tudja ő, hogy az édesanyám milyen ember?

Életében egy korty alkoholt nem ivott, még ünnepnapokon sem!

Az meg a másik, hogy én meg alanyi jogon mondom meg neki, hogy mit csináljon és milyen szektába lépjen be, mivel a gyereke vagyok!

És nem akarom hagyni, hogy befolyásolják, és tönkre tegyék a sok agy mosott hülyeséggel, amit a gyűléseken beléje tömnének!

Mellesleg boldog nagy családi körben élünk, soha nincs semmi gond, ami miatt neki a hit gyülekezetében kéne a boldogságát keresnie!

Csak ezek az emberek szó szerint reggeltől estig keresik azokat akiket könnyen lehet befolyásolni, és foggal körömmel próbálják beszervezni mézes mázos szövegekkel.

Köszönjük de sem én, és sem az egész családunk nem kér belőle!

Anyum pedig egy végtelenül szerény és naiv ember, akit könnyen manipulálni lehet, pont az ilyenekre hajtanak ezek a beszervező szektások.

Majd valahogy a családdal megoldjuk, köszönöm de nem kell több válasz.

2015. okt. 19. 15:16
 19/21 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Erre nincs szabály. Magam ismerek olyan h.gy. tagot, aki, miután belépett is arany ember tudott maradni,...sőt és ismerek olyant is, aki sokkal ostobább lett.

2015. okt. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kerdezo, az utolso valaszod utan ugy erzem, anyadnak nincs szuksege arra, hogy barhol leuraljak, mert te megteszed elegge.


Mi az, hogy "alanyi jogon mondod meg neki"? Normalis vagy?


"Majd valahogy a családdal megoldjuk, köszönöm de nem kell több válasz."


Jah, bezarjatok, vagy megveritek, vagy hogy? Mik vagytok ti, saria torvenyt koveto muzulmanok?


"Köszönjük de sem én, és sem az egész családunk nem kér belőle! "


Jo, hogy a te velemenyed azonnal a teljes csalad velemenye lesz..


Btw, szektavezer vagy, semmi tobb.

2015. okt. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!