Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, ti azt...

Kedves ateisták, ti azt gondoljátok, hogy jogos az evolúcióval cáfolni a teremtést?

Figyelt kérdés

Amikor ti az evolúciót bizonygatjátok, mindig csak baktériumok és vírusok szintjén tudtok bizonyítékot hozni, holott a Biblia ezekről nem is beszél.

Amikor a Biblia állatokról beszél, sohasem említi ezeket állatoknak, tehát felesleges olyasmit cáfolnotok, amit a Biblia nem is mond.



2016. febr. 26. 12:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/136 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"A Nagy Bumm-ot teremtésnek magyarázni: logakai bukfenc.

Igaz, nem tudjuk, mi és hogyan idézte elő a Nagy Bummot, de Isten nem tehette.

Nem tehette azért, mert a Nagy Bumm/Teremtés előtt nem volt sem anyag, sem tér.

Márpedig, ha nincs anyag, nincs tér, Isten hogyan lehetett a semmiben?"


Ha nincs anyag és tér, akkor hogyan lehetett a Nagy Bumm?

Nem tudod azt sem hogy mi és hogyan hozta létre a Nagy Bumm-ot! De abban biztos vagy hogy Isten nem tehette. Ezt csak és kizárólag hinni tudod mert bizonyíték az nincs rá. Így a tudomány ezen része biztosan a hitre épül ebből következik hogy amihez hit kell az egyfajta vallás!


"Az evolúciót ugyanis rengeteg bizonyíték támasztja alá, nem véletlenül evolúcióELMÉLET a neve!"


Lehet persze úgy is kutatni a biológiai rendszereket hogy közben nem figyelnek fel az egyik fő üzenetére!

A tudomány megfigyelésekből és megismételhető kísérletekből épül fel és erre kell hogy alapozza az állításait!

Milyen kísérletek igazolják az elméletet? S ha elméletnek nevezik akkor miért beszélnek róla tényként?

2016. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/136 anonim ***** válasza:
100%

Már vártunk:)

Mond el mi is az,ami nincs bizonyítva,azon kívűl,hogy a szemed előtt nem lesz egyik fajból másik..


Talán te úgy nézel ki pontrosan,mint szüleid?

Talán nem pusztulnak ki fajok mostanság,amelyek nem tudnak alkalmazkodni a változó körülményekhez?

Talán nem jelennek meg hibridek,amelyek új faj alapjául szolgálnak majd?

2016. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/136 Ákos13 ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Sajnos az evolúció valóban cáfolja a Biblia szerinti teremtést, bár nem biztos, hogy ez a legjobb szó rá, mert a tudósok soha nem a teremtést akarták vele megcáfolni. Viszont ha egy ateista érvel vele a teremtés ellen, az nagyon is jogos, hiszen egy mondhatni teljesen bizonyított jelenség, nemcsak mikroorganizmusokra, hanem minden élőlényre. Ezt Vidiripinek is üzenem (amúgy biológia 12. osztály).
2016. márc. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/136 Tom Benko ***** válasza:
100%

@Vidiripi: Tudod, mint már ezerszer elmondtuk: a tudományosan alátámasztott megállapításokat elméletnek nevezzük. Szóval az evolúciót azért nevezzük elméletnek, mert rengeteg bizonyíték szól mellette. Sőt, eddig csak mellette szólót találtunk.

Neked szóló kísérlet: Lenski tenyésztése. Még meg is ismételték. Nem is egyszer. A kedvedért: [link]

2016. márc. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/136 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Már vártunk:)"


Ezt erősen kétlem! De ha még is, akkor legalább nem okoztam csalódást! :D


"Mond el mi is az,ami nincs bizonyítva,azon kívűl,hogy a szemed előtt nem lesz egyik fajból másik.."


Kérdéseket tettem fel. Ennyi!

Amit írsz az egy következtetés! Ezt a folyamatot nem figyelték meg közvetlenül, jól értelek?

Felvetik a véletlent is. De vajon a véletlent meg lehet e figyelni vagy kísérlettel igazolni? Valóban véletlen?


Tom Benko!


"Szóval az evolúciót azért nevezzük elméletnek, mert rengeteg bizonyíték szól mellette. Sőt, eddig csak mellette szólót találtunk."


A Biblia hitelessége mellett is rengeteg érv szól aztán van akik még is mesekönyvnek tartják! Persze tudom hogy sokan nem értik miért is vontam párhuzamot! Persze ez nem is annyira lényeges!

A lényeg az hogy neked lehet az a véleményed ami és nekem is lehet az a véleményem ami. Ettől függetlenül én is és te is teszed amit eddig tettél és tulajdonképpen semmi sem változik.

2016. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/136 anonim ***** válasza:
100%

Ohh. hát nem is tudom , elképzelem hogy élhet egy ember következtetések nélkül..és nem igazán tudom..

Tehát ha jól sejtem akkor,ha tüzet látsz,akkor nem gondolod róla,hogy meleg,mert előbb meg kell mérni, de minek is mérjük meg..

2016. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/136 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mond meg,mit kellene konkrétan számodra bebizonyítani?
2016. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/136 Tom Benko ***** válasza:
100%
@Vidiripi: A Biblia hitelessége mellett milyen érvek is szólnak?
2016. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/136 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Ohh. hát nem is tudom , elképzelem hogy élhet egy ember következtetések nélkül..és nem igazán tudom.."


S most, hogy megint eltelt egy kis idő. Jutottál valami következtetésre?


"Tehát ha jól sejtem akkor,ha tüzet látsz,akkor nem gondolod róla,hogy meleg,mert előbb meg kell mérni, de minek is mérjük meg.."


Nem jól sejted!


Tom Benko!


A kérdésed nagyon jó! Mivel te úgy sem a hit szemszögéből közelíted meg így szerintem sokkal jobban tudod hogy hogyan is kezdj hozzá a Biblia hitellésegének kivizsgálásához!

2016. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/136 A kérdező kommentje:
Biztosak vagytok abban, hogy 10000 év múlva is még ezt az evolúciót fogják tanítani, amit ti most ténynek vesztek?
2016. márc. 4. 22:32
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!