Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha keresztény vagy, és rájönné...

Ha keresztény vagy, és rájönnél magadban, hogy vallásod alapjai már nem hitelesek számodra, bevallanád ezt másoknak vagy továbbra is bizonygatnád a tanaidat, és hazugságban élnél?

Figyelt kérdés
elsősorban keresztények válaszait várom, de jöhet más vélemény is.
2010. ápr. 4. 11:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Keresztény vagyok, de Jézus tanait követem, amik néhol nem egyeznek az egyházi szabályokkal, tartom azokat, amik nem ellenkeznek Jézus tanaival, a többit nem.
2010. ápr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Jézus tanait is az egyház tanítja vagy nem? akkor,hogy nem egyezhet néhol az egyház tanaival?
2010. ápr. 4. 11:46
 3/29 anonim ***** válasza:
Parom muszlim,én refoRmatus.Sokszor jobbn huzodok az ö nézeteihez,mint a sajatomhoz,de annyira megszoktam,beleszülettem a keresztény hitvallàsba,hogy elengedni se nagyon tudom
2010. ápr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
Olvasgasd és értelmezd egy kicsit a Bibliát a jézusi részeknél, és közben egyeztesd a vallással és rájössz, mik nem egyeznek. Jézus előbb volt, mint az egyház.
2010. ápr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Világos,hogy Jézus előbb volt csak akkor aki keresztény az valójában miben hisz? a keresztények állitják,hogy a Biblia az egyetlen megcáfolhatatlan igazság,tehát minden ami benne van/amit pl.jézusról is írnak/ azt nem lehet megkérdőjeleni nem?
2010. ápr. 4. 14:14
 6/29 A kérdező kommentje:
Amugy még mindig konkrétan arra vagyok kivácsi van-e olyan vallásos aki miután rájött,hogy a vallása nem már hiteles számára,ki merné-e mondani egyenesen őszintén:IGEN,TÉVEDTEM! erre válaszoljatok legyetek szivesek.köszi
2010. ápr. 4. 14:20
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Számomra olyan meggyőződés vett körül, amelynek olyan mélységes gyökerei vannak, amelyek Isten jelenlétét súgják. Énszerintem Isten mindenkinek, akik szeretnének Isten közelébe kerülni, azoknak valamilyen módon segítenie kell. A hitemet én alakítom ki Jézus segítségével, és semmilyen Egyház.
2010. ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

"Világos,hogy Jézus előbb volt csak akkor aki keresztény az valójában miben hisz? a keresztények állitják,hogy a Biblia az egyetlen megcáfolhatatlan igazság,tehát minden ami benne van/amit pl.jézusról is írnak/ azt nem lehet megkérdőjeleni nem?"


Nem minden keresztény. A Bibliában a katolikus egyházatyák választották ki a számukra megfelelő részeket, amelyek szerintük hiteltelenek voltak, kivették. Én pl. gyilkoló, népeket, amelyeket eleve ő teremtett, elpusztító Istenben nem hiszek, de Jézus tanításában igen.


"Amugy még mindig konkrétan arra vagyok kivácsi van-e olyan vallásos aki miután rájött,hogy a vallása nem már hiteles számára,ki merné-e mondani egyenesen őszintén:IGEN,TÉVEDTEM! erre válaszoljatok legyetek szivesek.köszi"


Nos, én mivel érzem Isten jelenlétét mindennapjaimban, és az nem a félelem buzdított, ezért magamat cáfolnám meg, ha őt megtagadnám.

2010. ápr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! tényleg ennyire bonyolult dolgot kérdezek,hogy senki nem tud egyenes választ adni? vagy butaságot kérdezek talán?
2010. ápr. 4. 17:32
 10/29 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Sajnos ismét egy nem jól fogalmazott kérdés ami azt akarja elhitetni,hogy a kereszténység nem hiteles.

Ez a feltételezés azért is kizárható mert a Názáreti Jézus itt járt a földön emberi testben,tökéletességben élte le életét amiről az Atya bizonyságot is tett.

Nagyon nagyon sok szemtanú élte át szabadító tevékenységét amely kezdete volt annak az üdvtörténeti folyamatnak amiben Isten helyreállítja a világot és megváltja az embert.

Szintén voltak tanúi szenvedésének,kereszthalálának és feltámadásának valamint mennybemenetelének is.

Erre épül a keresztények hite és biztos alapokon igazságban áll Jézuson a kősziklán ezért aki őrá építi az életét nem szenved hajótörést.


Máté evangéliuma 7,24-27:


24.Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát:

25.És ömlött az eső, és eljött az árvíz,és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba;de nem dőlt össze: mert a kősziklára építtetett.

26.És valaki hallja én tőlem e beszédeket,és nem cselekszi meg azokat,hasonlatos lesz a bolond emberhez, a ki a fövényre építette házát:

27.És ömlött az eső,és eljött az árvíz,és fújtak a szelek,és beleütköztek abba a házba; és összeomlott: és nagy lett annak romlása.


A jelenlegi korszakban szintén tapasztalható működése.


-Az emberek megtérnek

-Bemerítkeznek vízben

-Betöltekeznek Szent Lélekkel

-Meggyógyulnak betegségekből

-Megszabadulnak átkoktól,démomoktól,gonosz angyalok

uralma alól.



Elkezdődik az életükben Isten munkája ráállnak a megszentelődés folyamatára és szeretik Istent,szeretik a vele való közösséget.

Azért nem lehetne lehetséges a kérdésed,hogy mi lenne ha? Mert a hitünk biztos alapokon áll amit nem emberek találtak ki hanem a forrásunk Jézus és ő a mai napon is él és erről mindenki meggyőződhet,hogy ez az emberek kitalációjától menetes igazság.

Ennek egyik bizonysága és bizonyítója a Szent Lélek.


János evangéliuma 14,16-18:


16.És én kérem az Atyát,és más vigasztalót ad néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.

17.Az igazságnak ama Lelkét:a kit a világ be nem fogadhat,mert nem látja őt és nem ismeri őt;de ti ismeritek őt,mert nálatok lakik,és bennetek marad.

18.Nem hagylak titeket árvákul;eljövök ti hozzátok.


A másik ilyen bizonyíték az imákat Jézus nevében meghallgatja az Atya és megcselekszi Jézus.


János evangéliuma 14,13-14:


13.És akármit kértek majd az én nevemben,megcselekszem azt,hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.

14.Ha valamit kértek az én nevemben,én megcselekszem azt.


Természetesen az imameghallgatásnak vannak még egyéb feltételei is és csak ezek önmagukban nem elégségesek.

Azt tudom válaszolni nem vallanám be mert nem jutnék odáig,hogy ez az abszord lehetetlenség ilyen formában beteljesüljön.

Tudom kiben és kinek hiszek !!!

Így nincs is mit bevallani,bizonygatni és hazugságban élni sem.

Isten arra hívott el,hogy igazságban éljünk nem bizonygatásokban és hazugságokban.


Róma levél 1,16-18:


16.Mert nem szégyenlem a Krisztus evangéliumát;mert Istennek hatalma az minden hívőnek üdvösségére,zsidónak először meg görögnek.

17.Mert az Istennek igazsága jelentetik ki abban hitből hitbe,miképpen meg van írva:Az igaz ember pedig hitből él.

18.Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből,az embereknek minden hitetlensége és hamissága ellen,kik az igazságot hamissággal feltartóztatják.


Az evangéliumba hatalom és erő van,ahol erről beszélnek /Jézusról/ott a Szent Lélek látható módon bizonyságot tesz olyan emberek előtt akik hisznek a Jézusról szóló beszédeknek.


Apostolok Cselekedetei 3,1-9:


1.Péter és János pedig együtt mennek vala fel a templomba az imádkozásnak órájára, kilenczre.

2.És hoznak vala egy embert,ki az ő anyjának méhétől fogva sánta vala,kit minden nap le szoktak tenni a templom kapujánál,melyet Ékesnek neveznek,hogy kérjen alamizsnát azoktól,a kik bemennek a temlomba.

3.Ez mikor látta,hogy Péter és János a templomba akarnak bemenni, kére ő tőlük alamizsnát.

4.Péter pedig mikor szemeit reá vetette Jánossal egyben, monda: Nézz mi reánk!

5.Az annakokáért figyelmez vala reájok, remélvén, hogy valamit kap tőlük.

6.Péter pedig monda:Ezüstöm és aranyam nincsen nékem; hanem a mim van, azt adom néked:a názáreti Jézus Krisztus nevében,kelj fel és járj!

7.És őt jobbkezénél fogva felemelé,és azonnal megerősödének az ő lábai és bokái.

8.És felszökvén,megáll és jár vala és beméne ő velök a templomba,járkálva és szökdelve és dícsérve az Istent.

9.És látá őt az egész nép, hogy jár és dícséri az Istent.


Személyesen én is megtapasztaltam Isten csodáit az életemben és láttam-hallottam mások életében is.

Ezért kizárt,hogy zátonyra futna a hitem mivel nem emberek és nem én találtam ki hanem az élő Istentől kaptam.



Shalom

2010. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!