Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha keresztény vagy, és rájönné...

Ha keresztény vagy, és rájönnél magadban, hogy vallásod alapjai már nem hitelesek számodra, bevallanád ezt másoknak vagy továbbra is bizonygatnád a tanaidat, és hazugságban élnél?

Figyelt kérdés
elsősorban keresztények válaszait várom, de jöhet más vélemény is.
2010. ápr. 4. 11:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
14:07 vagyok, még annyi jutott eszembe, és lehet, hogy egyeseknek ez nem fog tetszeni, de nem érdekel, szóval úgy látom, hogy a keresztény egyház minden felekezetével és szektájával, meg a világban jelenleg jelen lévő vallások jó része kezd olyanná válni, ami a zsidóság volt Jézus korában, amit Jézus megkritizált több ízben. Ez persze nem azt jelenti, hogy akkor most az egész hülyeség, mert az alapok nem azok, az alap az, amire Jézus is próbált rávezetni minket, több-kevesebb sikerrel. De lenne mit gyomlálni. Én csak annyit tehetek ennek érdekében, hogy a rendelkezésemre álló lehetőségekkel a jó célt szolgálom, vagyis azokat a talentumokat, amiket megőrzésre kaptam a "Főnöktől", nem ásom el, hanem használom és hasznosítom, és amikor eljön az idő, hogy visszaadjam, kamatozva adhassam vissza. Nem tudom, hogy ez látványos lesz-e vagy sem, ezt a jövő eldönti, de más út nincs. Nem az alapok azok, amik tévesek, mert az mindenhol ugyanaz. Ami téves, az az, hogy fontosabb lett a körítés, mint az alap, ezt pedig nem lett volna szabad, de mégis ide jutottunk. Mint ha egy kocsiban fontosabb lenne a színe, mint a motor teljesítménye, vagy ha egy ételnek fontosabb lenne a kinézete, mint az íze.
2010. ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
utolsó:teljes mértékben egyetértek veled!
2010. ápr. 6. 08:09
 23/29 anonim ***** válasza:
Én bevallanám másoknak, és nem élnék hazugságban.
2010. ápr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


.tehát egy keresztény sohasem tévedhet a hitében és a vallásában


Ezt írtad,erre az a válaszom hogy nem és ha elolvastad részletesen megérted,hogy miért nem.

Mert a világmindenség legstabilabb és megingathatatlan személyére épül a Názáreti Jézusra.

A hit egy személyhez és ígéreteihez való hűséget és bizalmat is jelent.

A vallás eredeti jelentése megvallás vagyis amit a szánkkal kimondunk és nem a történelmi egyházak liturgiájának gyakorlását jelenti.

Tehát ilyen területen a kérdésed kizárható de ha teszem fel rosszul értelmezem a biblia valamelyik versét és ezért szólnak,valamint a Szent Lélek is megmutatja a helyes értelmezést akkor elismerném tévedésem,bevallanám és korrigálnám ezt.



Shalom

2010. ápr. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
18:58 ok,értelek.
2010. ápr. 7. 08:21
 26/29 anonim ***** válasza:

Ha keresztény vagy, és rájönnél magadban, hogy vallásod alapjai már nem hitelesek a számodra, akkor már nem vagy tovább keresztyén. Ha ateista vagy és rájöttél, az ateizmus alapjai már nem hitelesek a számodra, akkor már nem vagy ateista. Miért hinne bárki bármiben, ha tudja, amit hisz, nem igaz? Ennek nem sok értelme van.



A Jézusba vetet hit reményt ad.

2010. ápr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
Vallásos voltam, egészen addig még rá nem jöttem mire utazik az egész pénzsóvár pedofil banda. Nyíltan vállalom, hogy undorító az egész egyház úgy ahogy van. Isten? Még nem találkoztam vele, ha akar vmi, megkeres személyesen.
2010. ápr. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A találkozás létre fog jönni! Garantálom neked! Az pedig, hogy az egyház lop, csal, hazudik, nem érv Isten létezésével szemben. Ha azt kérdezed, Isten miért engedi meg, hogy a nevével vissza élve, a nevében bűnöket kövessenek el, arra csak azt tudom válaszolni, ha neked megengedi Isten, hogy elkövesd a bűneidet, akkor ez az egyházi vezetőknek is jár. Isten ugyan is ugyan azzal a mértékkel mér mindenkinek. Azt csak az ateisták gondolják, a hívő embereknek jobbaknak kellene lenniük. De nem értem, mire alapozzák ezt. Ha az evolúció útján jöttünk létre, akkor hiába hiszek egy felettem álló lényben, mivel nem létezik, nem tud nekem segíteni, mitől lennék jobb. Ha a Biblia az igaz, /megyőződésem, hogy igen/ akkor minden ember a bűnt örökölte, a hívő is, tehát, megint csak nem lehet különb, mint a többi ember. Csak az ő bűnei meg vannak bocsájtva, a nemhívőké nincs. Igazságtalannak tartod? Miért? Ki tiltja meg neked, hogy bocsánatot kérj Istentől? Már saját magadon kívűl?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Önmagadnak és Istennek kell megfelelned, nem másoknak! ha rájössz, hogy az a vallás, amit te most képviselsz nem jó és áttérnél egy másik vallásra, akkor annak mi köze van a többi emberhez? magad miatt csinálod nem? nah, de a lényeg: igen, nyiltan vállalnám és fogom is tenni a jövőben.
2010. máj. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!