Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha keresztény vagy, és rájönné...

Ha keresztény vagy, és rájönnél magadban, hogy vallásod alapjai már nem hitelesek számodra, bevallanád ezt másoknak vagy továbbra is bizonygatnád a tanaidat, és hazugságban élnél?

Figyelt kérdés
elsősorban keresztények válaszait várom, de jöhet más vélemény is.
2010. ápr. 4. 11:18
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
ok feladom! a kérdésemre sosem fogok pontos választ kapni.tehát egy keresztény sohasem tévedhet a hitében és a vallásában.... értem. köszönöm válaszod!
2010. ápr. 4. 19:15
 12/29 anonim ***** válasza:
énszerintem nagyon is hiteles a biblia, vegyük az evangéliumi könyveket 4 külön ember írta és mind egy eseménysorozatról. lehet olykor költőileg túloztak de valószínűleg ha Isten mindenható akkor képes megcsinálni mindent. Én nem törekszem arra hogy mások megértsék én tudom magamban azokat a tapasztalatokat, érzéseket amelyeket az évek során a vallás adott nekem. Ha meg nem mindent tévesen hirdetnének és a földi élet után nem jönne az örök akkor biza azt úgy se fogom felfogni hiszen már nem leszek.
2010. ápr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

:))) Ez a kerdesnek szol


nyugodj meg :persze!

2010. ápr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Szoval en irtam a perze-t.Tehat persze:bevallanam
2010. ápr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Olvassátok ezt el:

[link]

[link]

2010. ápr. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
23:51 köszönöm,hogy vetted a fáradtságot és a kérdésemre válaszoltál!:) ugye nem volt olyan bonyolult dolog? megnyugodtam:):) amugy ez nem arrol szolt,hogy hiteltelennek akartam feltüntetni a keresztény vallást.kiváncsi voltam ki mennyire képes egyenes IGEN-t,vagy NEM-et válaszolni,a kérdés megkerülése és a Bibliából való oldalas idézetek nélkül.
2010. ápr. 5. 10:24
 17/29 anonim ***** válasza:
tévedni emberi dolog,valamit elhiszek 10 évesen,aztán rájövök nem úgy van,akkor nem fogomazt mondani,hogy így van,ha már rájöttem valamire!Sosem mondanék olyat,amiben akkor nem vagyok meggyőződve!
2010. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, Jézus mutatott egy "hogyant", hogy miképp lehet úgy élni, ami jó, ami előnyös, nem csak önmagamnak, hanem a környezetemnek is, egy hogyant, ami javára válhat másoknak, ami segítségével jobb ember lehetek és hasznos tagja a világnak. Ebben a hogyanban nincs semmi bonyolult, ezt tulajdonképpen minden hitvilág elismeri, csak a körítés más, a történelem során sokan próbálták már rávezetni az emberiséget erre a hogyanra, Jézus előtt és Jézus után is, és egyikük se volt elegendő MINDEN embernek, mert minden ember más, és mindenkihez más út vezet, és mindenki másképp él, másra van szüksége. Én figyeltem más közösségeket, más kultúrákat, más vallásokat is, és van, amiben mind egyezik, de az eltérő kultúrák miatt a körítés mindegyikben más. Én a hogyant követem, de ami ezzel ellentétes, azt hanyagolom, függetlenül attól, hova tettek tartozóvá születésem után (egyébként karácsonykor kereszteltek). Egy időben nagyon sok kérdésem, kétségem volt, nagyon sok miért, nagyon sok vitám volt Istennel (vagy hívjátok bárminek), de valahogy megkaptam a választ, megkaptam az utat, és erre jutottam, ahol most tartok. Római katolikus kereszténynek kereszteltek, DE szívesebben hívom magam hívőnek, és elsősorban embernek, és van, ami felülírja az intézményesült szabályokat. Mindenkinek a saját útját kell járnia, és nem azt, ami mások szerint az övé.
2010. ápr. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
"mindenkinek a saját útját kell járnia, és nem azt ami mások szerint az övé" igen ezt én is abszolut így gondolom.
2010. ápr. 5. 14:53
 20/29 anonim ***** válasza:
23.51 vagyok Köszönöm,hogy ertetted a valaszt !!!Szivvel es esszel lettem hivö felnött koromban.Tehat most is az vagyok.
2010. ápr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!