Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A termodinamika alaptörvényei...

A termodinamika alaptörvényei (I. -II. ) lehetnek - akár csak részben is - cáfolatok Isten létezésére?

Figyelt kérdés

Akárhogyan is próbálok mindig újból-s-újból józan paraszti ésszel belegondolni pl. az energiamegmaradás törvényére, úgy látom, hogy az azt a logikát is magában hordozza, hogy semmilyen rendezett rendszer sem tarthat örökké. Azaz energia nem tartható meg : A nap is ki fog hűlni, a földnek elfogynak az erőforrásai.... minden nullszaldóra fog kijönni a végén. Az is bizonyított pl. hogy a világegyetem permanensen tágul. Ha pedig tágul, akkor a meglévő energia is egyre-egyre ritkább lesz, míg végül végtelenhez tartó nagyságrendű térben mindenhol nullához tartó egységnyi energia fog maradni.


Ha félretennénk a vallási dogmatikát és az idétlen, elvakult Bibliaidézgetést, és rákoncentrálnánk a dolgokra, ha egy hosszú, akár nagyon-nagyon hosszú és bonyolult gondolatmenettel is, de lehetne bizonyítani, hogy nincs Isten, nincs másvilág, nincs örök élet... ami persze egyfelől rossz lenne, hisz az ember a vallást a haláltól való félelem miatt alkotta.

De úgy gondolom, felvilágosult ember túl tudna lendülni a halál tényén - ahogy tizenévesen én is meg tudtam tenni -, s ahelyett, hogy hazugságban emésztené fel létezését, arra koncentrálna, hogy minél használhatóbbá tegye a lét véges lehetőségét.

Pl. vallási háborúk helyett arra összpontosítanának az emberek, hogy a földből kinyerhető maradék energiával elevickéljenek egy másik bolygóra, s ott még legyen még egy esélyük.... de ez persze egy elnagyolt példa.


S hogy végül egy vitaindító rámutatással éljek, Teszem fel a kérdést:

Ha létezik Isten, egy olyan Isten, akinek örök hatalma, örök uralma van - azaz ebből következően világa örök -, s ez az Isten szereti teremtményeit, (kérdem én), miért alkotta meg az energiamegmaradás törvényét. Azt, hogy semmilyen rendszer sem tud 100%-os hatásfokkal működni?

Mert hogy ezzel minden téren egyenesen kiszúrt min. a teljes emberiséggel. Ez pedig nem fér össze azzal, hogy egy jól működő világot akart teremteni!



2016. jún. 5. 23:21
1 2 3 4 5
 41/42 Mojjo ***** válasza:
100%

Mondjuk van annak egy kedves bája, hogy valaki kvantummechanikával foglalkozó könyveket említ, miközben nem tudja egymástól megkülönböztetni azt a tényt, hogy egy részecske elemi részecske, attól, hogy mutat hullámtulajdonságokat.


Itt három eset lehetséges:


1, egyáltalán nincsenek kvantummechanikával foglalkozó könyvei, csak kamuzott


2, vannak olyan könyvei, amik azt a látszatot próbálják a tanulatlan olvasóban kelteni, hogy ők kvantummechanikával foglalkoznak, valójában azonban légből kapott sületlenségekkel vannak tele, mint ez az "elektron emlékezete" írás is


3, valóban vannak kvantummechanikával foglalkozó könyvei, de egy darab betűt sem értett meg belőlük


Én a kettesre fogadnék. De tegyük meg a tétjeinket :)


Kedves 52%-os: pár könyvcímet fel tudnál sorolni? Csak kíváncsi vagyok, nyertem-e a tippel.

2016. júl. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim válasza:
"Démokritoszon szocializálódott felvilágosult ateista szkeptikus bölcsész" xdxddddxxxdxdxdxdxxxd
2016. júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!