Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hova tűntek a jehovisták?

Hova tűntek a jehovisták?

Figyelt kérdés
Megfogadták a tanácsokat, és elhagyták az oldalt?
2016. okt. 15. 14:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Hazatértek Jehóviába.
2016. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

Hát, bemutatkoztak az itt levő emberek, milyen kedves szeretettel fűtött szavakat használnak, Isten színe sem zavarja őket hogy látja, hallja.


S lepukkantnak nevezik ezt az oldalt a Tanúk miatt?

Hát ezek a megnyilvánulások méltóak egy magát kereszténynek nevező vallásos rovatban?


Vajon Ti akik ide írtatok, mit gondoltok, az obszcén szavak amiket használtok, Isten előtt, milyen lepukkant keresztények lehettek?

Hogy még egymással is úgy beszélgettek mint ha a kutya szájából húztak volna ki benneteket.


Ez lenne a Jézus által tanított, szeresd felebarátodat, és ellenségedet viselkedés?


Büszkék lehettek magatokra. félni nem féltek Istentől az már látható..... s Ti vagytok akik Istent képviselitek?

WOW....

2016. okt. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Rá jöttem,

unalmas lehet, hogy nem tudtok nullázni.....

bár engem még lehet


[link]

2016. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
50%

#17%:


Nem képviselek én senkit,nem írtam azt ,hogy a tanúk miatt van lepukkanva az oldal (bár a vallás/valláskritika igen) és egy szóval SEM írtam azt ,hogy keresztény vagyok. Csak voltam. ;)


Szóval kérdem én "kedves" opendoor ,vagy ki:


[link]


Illetve ,te képviseled az Úrat? Na ne röhögtess. :,DD

2016. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Ui.: Amúgy meg ne képzeld azt ,hogy a tanúk körül forog a világ. Ez nem "keresztény" kategória. Itt megfordul mindenféle nézetű/vallású ember. Sőt el kell ,hogy szomorítsalak. A magát "kereszténynek" bekamázó válaszadók -szerintem- LEGALÁBB 80%-a az egyháza hagyományos ferdítő tanai (itt most gondolva leginkább a római katolikusokra) szerint a Pokolra jutna. Arról nem is beszélve ,hogy ebbe a 80%-ba hány százalék az az ember ,aki még hozzá álszent is.
2016. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
60%

A 17%-os válaszolónak:


De bemutatkoztak a Tanúk is, az biztos. Régen Berta Wooester összegyűjtött egy csokrot a "legkedvesebb" Tanú hozzászólásokból, szóval ha már bemutatkozásról beszélünk, akkor nektek is van mit elrendezni az Istennel.


És igen, a Tanúk ennek az oldalnak a színvonalát csak lepukkanttá teszik. Nem csak a Tanúk, ne értsd félre, de ők is benne vannak abban, hogy süllyed a színvonal, azzal, hogy a milliószor megcáfolt Őrtorony anyagokat másolják a jw.org-ról. Mert a jw.org csak nektek tekintély, egyébként nem, mert az Őrtorony szervezet iránt elkötelezett, laikus emberek szerkesztik. Ha az ember ugyanis valódi vallástudományra kíváncsi, akkor valódi szakemberek írásait kell olvasni, pl Bart D. Ehrman vagy Zimmer Siegfried is ilyen, akiknek a nevük egy átlag Tanúnak semmit sem mondd, azt sem tudják kik ezek az emberek.


Jobban járnál, ha inkább a "szeresd felebarátod" szlogent nem hangoztatnád, mert figyelembe véve a szervezeted történelmét és mentalitását, eléggé képmutatásnak tartom, hogy ki akarod oktatni az itteni embereket. Jézus azt is tanította, hogy a hamis tanítókat le kell leplezni, ezt pedig itt számtalanszor megtettük már az Őrtorony anyagokkal kapcsolatban.


És tévedés ne essék: nekem nem az a bajom, hogy nem értek veletek egyet. A protestánsokkal sem értek egyet a Sola Scriptura miatt, de ők legalább tudnak értelmes dolgokat írni, vannak saját gondolataik, a protestáns szentíráskommentárok közül pedig nem egy szakmailag kidolgozott. Ti ezzel szemben csak ugyanazt tudjátok ismételgetni, amit az Őrtorony tanított nektek, saját gondolataitok nincsenek, ráadásul állandóan megy a hiszti, hogy titeket mennyire bántanak, meg ilyenek... hát mint az óvodában, komolyan.


Hogy az itteni emberek meg mennyire félnek Istentől, az mindenkinek a saját dolga.


Dante

2016. okt. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Várnak. Csináltak már ilyet, gondolom központi utasítás, mert nekik saját akarat és önálló döntés sajnos nem létezik, ha a hitükről van szó.
2016. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Nincs központi utasítás, Te és a hozzád hasonlók terjesztenek ilyeneket, mint ha nem lenne szabad akarat, és behódolunk egy újságnak, vagy embereknek.

S ha központi utasítás lenne, akkor már Én sem lennék itt.


A központi utasítás fentről Jézustól jön, és hamarosan befejeződik a prédikáló és tanítványképző munka is.

csak figyelj.

2016. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"csak figyelj"


Értem ,tehát a tanuknál engedett az LSD? XDDDDDDDDD

2016. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
8%
Figyelek.
2016. okt. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!