Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egy Jehova tanúja pusztán...

Egy Jehova tanúja pusztán hódolatból felállhat a Himnusz alatt? Természetesen nem imádati céllal csak és kizárólag ezzel fejezné ki a hódolatát, tiszteletét!

Figyelt kérdés
2017. ápr. 16. 18:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

nem, ők úgy gondolják egy másik nemzet polgárai ami majd úgy fog keletkezni hogy Jehova minden nemzetet megsemmisít, és egy új egész világot felölelő királyságot alapít aminek jehova tanúi a polgárai lesznek, persze még mindig necces a gondolkodásuk hiszen pl magyarként is tiszteljük a többi nemzet jelképeit és himnuszait


a legtöbb ember valóban tisztel más menzeteket és kultúrákat, ahogy azok az emberek is tisztelik a magyarokat és Magyarországot, ezért tiszteljük egymás jelképeit és ezért is rögzítünk olyan törvényeket melyek pl a zászlók égetését büntetik


ezzel szemben jehova tanúi akik nemzetköziséget hirdetnem nem tisztelnek semmit és senkit, a valódi kereszténység egy interkulturális vallás ami valóban sokszínű, jehova tanúi viszont megsemmisítenek minden kultúrát a tagjaikban

2017. ápr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
9%
Ez nem így van, tiszteletet mutatunk a nemzeti jelképek és a himnusz iránt is. Soha nem gyaláznánk meg a zászlót pl, és a himnusz alatt csendben vagyunk. (Ellentétben néhány emberrel, akik felállnak ugyan, de végigbeszélgetik)
2017. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

a jahvék nem szeretnek semmilyen nacionalizmushoz kapcsolódó dolgot (tricolor, Himnusz, nemzeti szokások) náluk az "igazság" mindenki más hülye (kivéve ha jahve leszel) ezt nevelik beléjük a vének


a saját családodat nem engedik a közeledbe ha nem a szekta tagja vagy, nemhogy még ilyenekre is felfigyelj mint a Himnusz?


[link]

a lényege a linknek "A fegyverfogást és a zászló előtti tisztelgést bűnösnek vélik (ebből adódóan a katonai szolgálatot is.)"

2017. ápr. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Úgy a kérdésre nem igazán jött válasz. Elkezdtétek mondani,hogy miért nem álltok fel,de nem ez volt a lényeg,hogy miről szól a Himnusz...ez egy jó kérdés,valamelyik kommentemben már feltettem,mivel ti nagy előszeretettel tesztek különbséget imádat és hódolat között,és arra voltam kíváncsi,hogy csak Jézus esetében van ez így,vagy máshol is,de ezek szerint csak Jézus esetében,mert máshol meg összevonjátok a kettőt,és azt mondjátok,hódolni sem szabad.

Nem én vagyok a kérdező,mielőtt azt hinné valaki,csak tettem már fel egy nagyon hasonló kérdést én is :)

2017. ápr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Merete!


"ez egy jó kérdés,valamelyik kommentemben már feltettem,mivel ti nagy előszeretettel tesztek különbséget imádat és hódolat között,és arra voltam kíváncsi,hogy csak Jézus esetében van ez így,vagy máshol is,de ezek szerint csak Jézus esetében,mert máshol meg összevonjátok a kettőt,és azt mondjátok,hódolni sem szabad."


Igen ez egy nagyon jó megfogalmazás. Én így gondolom te nagyon jól leírtad!

Ugye a tanúknak el kellene dönteni hogy akkor mi a hódolat és mi az imádat! S ha az hódolat hogy leborultak Jézus előtt akkor a himnusz alatti felállás is csak az kell hogy legyen. Nem több mint a tisztelet jele! Ha pedig a felállásával imádatot fejez ki akkor Jézus esetében is imádatot fejeztek ki vele és ez további kérdéseket vet fel!

Amennyiben pedig összevonjuk a két szót és egy jelentést tulajdonítunk neki akkor az sem hibás ha egy Jehova tanúja azt mondja hogy hódol Jehovának!

2017. ápr. 21. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!