Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg így van? Egy Jehova...

Tényleg így van? Egy Jehova tanúja szerint prófécia van arra hogy több nő végzi a prédikálást mint férfi!

Figyelt kérdés

Melyik ez a prófécia és hol található?


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


27. válasz!


2017. máj. 2. 17:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/131 anonim ***** válasza:
0%

Gyengén védekeztek,mert aki nem az Isten szavával védekezik hanem gúnnyal és a saját forrásából merített vízből az ,nem áll meg.


Hiába jösz biblia versekkel ami nem ehez a témához tartozik.Ajánlom olyan idézeteket használd amely a témához kötődik.


Még mostanig nem kaptam töletek olyan idézetet mely a három Istent idézi.

Kaptok fühöz fához de tudtok felmutatni olyat amit állitotok.

Ti a háromság tantételéhez ragaszkodtok nem az Isten szavához.

Az Isten szava mivel nem beszélget háromságrol,igy tesz hazuggá titeket.


A több bibliafordítást nem veszitek figyelembe csak azokat a fordításokat melyeket a háromság imádok forditottak.

2017. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/131 anonim ***** válasza:
83%

Az, hogy te az Őrtorony szemüvegén keresztül nem tudod, de főleg nem is akarod helyesen értelmezni az igéket, az nem befolyásolja Isten szavának és a Szentháromságnak a valóságát.


De fordítsuk meg a dolgot! Ha érvekkel nem tudsz mit kezdeni, akkor próbálj te érvelni! Az megy?

Kezdetnek, a Tanúk ugye tagadják hogy Jézus Isten, sőt, azt állítják hogy csak angyal. Szóval akkor várnám azt a konkrét igét ami kijelenti hogy a Fiú csupán egy angyal!

2017. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/131 A kérdező kommentje:

"Gyengén védekeztek,mert aki nem az Isten szavával védekezik hanem gúnnyal és a saját forrásából merített vízből az ,nem áll meg."


Lehetséges-e önmagában, csak a Bibliát olvasni és érteni vagy szükséges ehhez a szervezet és a kiadványai?

Kérlek támaszd alá bibliai igével/igékkel!


Kérlek bizonyítsd a Bibliából hogy 1935 volt az az év amikor általánosan lezárult az égi elhívásúak begyűjtése!


Ha valaki meghal utána mit lehet a gyehennatüzére dobni a Lukács 12:4-5 fényében?


A Máté az 1:23 azt olvashatod hogy: - Velünk az Isten! De akkor ki maradt a mennyben?


A tanúkat állítólag Jehova nevéért üldözik. Akkor Jézus nevéért kiket üldöznek?


Zsidók 9:28 (héberek) Hogyan jelenhet meg Jézus másodszor ha nem lesz látható?


Máté 24:30, Jelenések 1:7 De akkor hogyan is látja meg minden szem, és hogyan is siratja őt a föld minden nemzetsége?


János 20:28-ban Tamás ezt mondja Jézusnak - Én Uram és én Istenem!

Jézus miért nem igazítja helyre, fedi meg? (olvasd tovább is)


Russell miért egy kiadót egy céget alapított, miért nem egy gyülekezetet? Ahogyan az apostolok is tették Jézus parancsára!


Mai ismereteink szerint melyik a pontosabb Jahve vagy Jehova? Mi a fontosabb a pontos ismeret vagy a hagyomány?


Miért keresztényeknek nevezik el az első századiakat Antiókhiában miért nem "Jehova tanúinak"? Sőt miért van az hogy a Jehova tanúi kifejezés nincs benne az Újszövetségben? Akkor Jehova tanúi nem az Újszövetség népe? Vagy kik voltak az első századiak ha Jézus mellett tanúskodtak?


Volt Biblia ellenes tanítása az Őrtorony szervezetnek? Ha igen az hogyan lehet egy szellemtől vezérelt szervezetnél? Ha nem akkor miért kell az a rengeteg kiigazítás alig 133 év alatt?

2017. máj. 6. 13:28
 34/131 anonim ***** válasza:
0%

33."Miért nem nevezték az első századi keresztényeket Jehova Tanúinak"?

Azért mert a profécia a végidőre ugy szol"ti vagytok az én tanuim igy szol Jehova"

De miért nem nevezték az első századi keresztényeket Katolikusnak,baptistáknak,pünkösdistának stb?.

Csak igy visszakérdezek.

Azért mert az Őrtorony minden gondolatát alátámasztották a Bibliából az azt jelenti,hogy irásszerinti de,hogy a háromság szo nincsa bibliában és mégis isteneket hozol létre,ez már több mint ámítás.

2017. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/131 anonim ***** válasza:
83%

"Azért mert az Őrtorony minden gondolatát alátámasztották a Bibliából az azt jelenti,hogy irásszerinti"

Ehhez képest még mindig nem hoztál egy igét sem ami azt állítaná, hogy Jézus angyal. Úgy néz ki mégsem lehet alátámasztani az Őrtorony tévtanításait a Bibliából?

2017. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/131 A kérdező kommentje:

"De miért nem nevezték az első századi keresztényeket Katolikusnak,baptistáknak,pünkösdistának stb?.

Csak igy visszakérdezek."


Ok és okozat! Azért mert Istennek nem az a neve hogy katolikus, baptista, pünkösdista. Teljesen ésszerű és logikus amire magadtól is rájöhettél volna.

A te szervezeted az egyetlen olyan amely egy nevet vett fel. Igaz hogy egy hibás ismereten alapuló nevet de még is csak egy tulajdonnévként kezelik. Ellenben azzal hogy katolikus vagy baptista vagy pünkösdista.


"Azért mert az Őrtorony minden gondolatát alátámasztották a Bibliából az azt jelenti,hogy irásszerinti de,hogy a háromság szo nincsa bibliában és mégis isteneket hozol létre,ez már több mint ámítás."


Minden gondolatát? 12 dolgot hoztam fel erre te csak egy dologra reagáltál és még arra is csak úgy tessék-lássék módon. Az a baj hogy tapasztalatom szerint sokszor kénytelenek visszavonulni Jehova tanúi mert hiába a többtonnányi irodalom és a rengeteg állítólagos ismeret még sem képesek válaszolni a kérdésekre. még abban is tévednek hogy mi Isten neve. Hagyományokra építik ezen meggyőződésüket egy olyan hagyományra amit anno a katolikus egyház egyik tagja követett el és a 16. században elterjedt.


"Azért mert a profécia a végidőre ugy szol"ti vagytok az én tanuim igy szol Jehova"


Prófécia? Az egy ószövetségi írás de nem prófécia!

De akkor vegyük sorjában!

Az Őrtorony az Ézsaiás 43:12 alapján vette fel a nevet! (amely hibás) Oké eddig tiszta is a dolog. De ez hogyan lenne prófécia? Íme a válasz hogy miért nem prófécia - Ézsaiás 62:2 - Na ez már tényleg egy prófécia, amikor Ézsaiás leírta e sorokat akkor nem tudta hogy mi lesz az az új név. Jehova tanúi biztos hogy nem hiszen az egyértelműen le van írva korábban az Ézsaiás 43:12-ben.

Isten miről is gondoskodott?

- Olvasd csak!

Cselekedetek 11:26 "...és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták.

Miért annak hívták?

Jézus idejében ismerték Isten nevét csak nem mondták ki. (tudod hogy miért) És ha ismernek valakit akkor arról miért kellene tanúskodni? Ellenben Jézussal aki megváltóként jött el de nem ismerték őt az emberek.

- De ki volt az akit valóban nem ismertek? Ez senki más nem lehetett csak és kizárólag Jézus Krisztus! Érdekes módon az apostolok is állandóan róla beszélnek. De miért? Ha Istenről kell beszélni és nem az Ő Fiáról akkor miért beszéltek az apostolok isten Fiáról?

A szanhedrin miért tiltotta meg nekik hogy Jézus nevében prédikáljanak, illetve tanítsanak. ApCsel 4:18

Amikor megkérdezik az apostolokat hogy kinek a nevében tették amit tettek (meggyógyítva egy beteg embert) azt válaszolják hogy a názáreti Jézus Krisztus nevében. Hm...kinek a nevét hívták segítségül és miért az ő nevét hívták segítségül? A választ itt találod: ApCsel 4:10-13

S nem nekem kell hinned, hanem annak amit olvasol a saját Bibliádban! Ezt olvashatod az Írásokban.

ApCsel 5:40-42 (nevében)

ApCsel 8:16 Mert még egyikükre sem szállt rá, hanem csak meg voltak keresztelve az Úr Jézus nevében.

ApCsel 9:27, 10:48

ApCsel 16:18 Miért Jézus Krisztus nevét hívta segítségül? Válasz: ApCsel 4:12

1Korinthusz 6:11

Nem sorolom fel mindet! És nem is nekem kell hinned, higgy annak amit olvasol a saját Bibliádban. Nem én írtam oda! Isten szava az! A teljes Írás Istentől...

2017. máj. 6. 15:46
 37/131 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én már nem akartam közbe szólni de még ezt az utolsó kommentemet megírom.

Én azt vettem észre,hogy te kedves kérdező és a 79% testvérem is komolyan álltok hozzá a témához és igyekeztek segíteni azon az elveszett lelken, miközben ő (8%) enyhén szólva csak szívat itt bennünket és direkt csinálja, vagyis provokál!

Nem tud értelmes válaszokat adni és amikor sarokba szorul akkor át ugrik egy másik témához és így tovább és tovább és tovább! Ha egy kicsit türelmesebb lennék megvárnám, hogy meddig képes elmenni a tagadásával,de sajnos a türelmem nem végtelen...


8%-nak!!!


(Jn 6:64)

"De vannak némelyek közöttetek, a kik nem hisznek. Mert eleitől fogva tudta Jézus, kik azok, a kik nem hisznek, és ki az, a ki elárulja őt."


Vigyázz mert már nagyon közel jársz, hogy be teljesedjék rajtad is a fenti ige!


Kedves kérdező elnézésedet kérem,hogy beleszóltam a beszélgetésbe!

Remélem nem okoztam túl nagy galibát.


Isten Áldjon titeket!

2017. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/131 A kérdező kommentje:

37. válaszoló!


"Kedves kérdező elnézésedet kérem,hogy beleszóltam a beszélgetésbe!

Remélem nem okoztam túl nagy galibát."


Nem okoztál galibát egyáltalán.

2017. máj. 6. 17:42
 39/131 anonim ***** válasza:
0%

36.Az egész fogalmazásod egy mixer által összehozott termék,amit ugyneveznék "zöldséglé" a javából.

Igaz,hogy ez a testnek jó csak ,de a lelket az Isten szava az Ő szelleme által erősíti meg.

Éppen ezért az Isten szavába nem tanácsos belemagyarázni olyan emberi hagyományokat,kitalált dolgokat,szokásokat mint a háromság.

Mert a háromság egy főgyökér 325-től,de rengeteg mellék gyökere van,ami automatikusan a főgyökérből jön le.Pld.A halottakért való ima (mise)amit az Ószövetségben is és az Újszövetségben is Isten szava tilt.

Sok ilyen alkalmazás van a háromságban amit mindenki másképpen értelmez és magyaráz.Meg az amikor az egyedüli igaz Istenből hármat csinálsz.János.17:3.

Nem akarom tovább folytatni de a háromság tannak 70%-a hagyomány,ferdité,rosszul értelmezé,akaratbol/kényszerből csúsztatás ahoz,hogy ezt a sok kavalkádot megvédd.

Ez a sok irás ellenes állítások nem Isten akarata hanem az Ördögé.


Ezt Jézus is megmondta a Máté 24.hamis krisztusok jönnek.

Pál is megmondta"szakadás után hamis tanitok jönnek akik nem kedveznek a nyájnak"

Kik ezek?Azok akik a nemlétező háromságot hozzáteszik a bibliához és elveszik Isten nevét.Jel.22:18,19.

De ez egy parányi az a sok kitaláció mellett ami még van.Mert ez láncreakció,mert ha egy hazugságot állitasz akkor az alátámasztása is hazugság.

A ti dolgotok,mert ha nem volnátok,nem lenne ki ellen harcolni és megvédeni Isten szavát.Igy teljesedik Jézus szava ami ellen meg kell védje az Ő népe Isten szavát.

2017. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/131 anonim ***** válasza:
83%

#39

Annyi leesett azért, hogy a Szentírásból szedett idézeteket zöldséglevezted le?

Jó tudni, hogy a Tanúk még a Bibliát is gyalázzák ha egy ige nem az ő igazukra utal...


Ráadásul te még mindig nem hoztál egy igét sem ami azt állítaná, hogy Jézus angyal. Úgy néz ki mégsem lehet alátámasztani az Őrtorony tévtanításait a Bibliából?

2017. máj. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!