Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az magyar egyházak rohamosan jelentéktelenednek el, a kormányunk mégis két kézzel szórja nekik a pénzt? Nem pont az ellenkezőjének kéne történnie?

Figyelt kérdés
Aktuális cikk: [link]

2017. jún. 11. 21:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Lényegében semmit sem tudunk meg a cikkekből, hogy kihez is kerül a pénz, de kérdésedben adott linkkel ráhúznád az egészet a katolikus Egyházra..."


Nem húztam rá a katolikus egyházra. Kérdés volt, hogy milyen támogatásokat kapnak. Erre belinkelem, hogy milyen irreális összegeket kapnak a semmire (tök mindegy, hogy melyik egyház) és most még problémázol? Ha kérhetem ne offolj, próbálj meg a kérdésre válaszolni, vagy menj máshova durcázni.

2017. jún. 12. 22:31
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A semmire??? Szerintem neked halvány lila fogalmad sincs arról, hogy mennyi egyházi fenntartású szociális intézmény van! Azért mert te kitalálsz dolgokat (ezek nagyon jól mutatják, hogy milyen ember is vagy) még nem az jelenti, hogy úgy is van!

Nálunk rengeteg a fiatal és a családos is, az öregeink pedig szép számmal ülnek mellettük. A gyülekezetünk növekszik, és nagyon sok közösségi munkában veszünk részt!


Te mit tudsz felmutatni????

2017. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg, ha sok az idős, akkor mi van? Ők nem számítanak már embernek? Vagy nem fontosak?

Mellesleg ennek az oka az, hogy sokszor az idősen kezdenek az emberek inkább templomba járni. Akik most idősebbek, nekik jó részük már a szocializmus elején született, és nem valószínű, hogy fiatalként annyira járt volna templomba... (tisztelet a kivételnek!)

A népességre még kitérve: nálunk pár éve az egyház épített óvodát, mert az önkormányzat nem volt rá képes: plusz csoportokat kellett indítani, mert annyira jöttek a jelentkezők. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy az Egyház nem csak a templomban "mereszti a hátsóját".

2017. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
40%

Vidiripi


Kérdező!


Az államnak miért kell foglalkoznia azzal hogy Magyarországon mennyi pap van?

Csökken a katolikus papok létszáma. Szerintem ez egy jó dolog!

Indoklás: A papoknak közösség formáló szerepük kellene hogy legyen de nem töltik be ezt a szerepet. Természetesen tisztelet a kivételnek mert olyan is van, de sajnos a többség az nem ilyen. (hogy ennek milyen okai vannak az szerintem egy külön kérdés)

De nem csak közösség formáló szerepet kellene betölteni a papoknak hanem más egyéb dolgokat is. Alapjában véve nekik az lenne a feladatuk hogy szellemi dolgokkal foglalkozzanak. Isten és a Biblia általi szellemi dolgokkal.

Persze tartanak misét, esküvőt, keresztelőt, temetést. Amiknek külön áruk van. S csodálkoznak hogy az emberek érdektelenek. Igen is szűnjenek meg a plébániák minél több hátha felébrednek a katolikusok is hogy bizony baj van.

A növekedést meg nem a kormánytól vagy a pénztől kellene várni hanem Istentől. Meg kellene szüntetni a templomokat és közösségi házakat kellene helyettük építeni alacsony fenntartási költséggel és olyan papokat vagy inkább lelkészeket képezni akik közösséget, gyülekezetek építenek Isten erejével az Úr Jézus Krisztus nevében.

2017. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Alex Fly ***** válasza:
39%

Először is a magyar egyházak nem jelentéktelenednek el sem rohamosan, sem sehogy. Nagyon komoly munkát végeznek, csak az nem mindig van szem előtt, így az átlagember nem találkozik vele.

Való igaz, hogy sok helyen létszámhiány van, de ez annak köszönhető, hogy kevesebben éreznek egész életre szóló elhivatottségot az egyházi pálya iránt -de ez is inkább a történelmi egyházakra jellemző-, a hívek számát ez nem befolyásolja.

Az állami finanszírozás megszűnése viszont pontosan ezekkel a következményekkel járna, ezért nem igazán jó megoldás. Ha az egyház nem képes ellátni az addig végzett feladatokat, akkor valóban hanyatlásnak indul.

2017. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
2017. jún. 23. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!